Mode Vrouw NELLIE. Een echt Texelsche verjaardagkalender m Bestelt vandaag nog 28 ll II Prijs voor abonnees tot 1 Jan. 65 ct. Franco per post, in cartonnen map, na ontvangst van 75 ct. H«RFSTREVUE. De nieuwe kleuren, die de Mode brengt zffïi stemmig' en rustig, hetgeen niet weg neemt, dat de veelheid van tinten buiten- Bewoon afwisseling en leven brengt Van afe groote palet kan men veel bruin vin den, dat herinneringen wekt aan de mooie herfstsfeer. Tabak en leverkleur worden eveneens veel gezien, evenals heerlijke, warme tinten rood. Marine en zwart hand haven zich als altijd, alleen combineert men ze met nogal sprekende, soms zelfs ietwat gedurfde kleuren, waardoor echter ontegenzeggelijk een levendig geheel ver kregen wordt Een drieklank van bruin-geel en groen of rood-beige-marine werkt uitstekend. Zwart vindt eveneens meerkleurigc com binaties, b.v. met sprekend groen en rood Zwart-wit en blauw-wit blijft men nog wel zien, doch het behoort niet meer tot de nieuwste mode-eischen. Zwart met goud borduursel wordt voor middagjapmnen aangewend Behalve de reeds genoemde kleuren do- mineeren roode kool, violet, anbeigine en granaat, allemaal kleuren, die in veel er- schillende tinten verkrijgbaar zijn. Nim mer nog zijn er zooveel vanaties geweest in verschillende nuanceeringen als thans het geval is Een Fransch huis kwam in een nieuwe crêpe uit met niet minder dan 183 verschillende tinten. Men vindt ook wel garneeringen van kleur op kleur, doch dan worden deze meestal in velours-chiffon uitgevoerd, b.v. voor kraag en manchetten, knoopen oo mantels en complets Glanzende zijde wordt op mat materiaal toegepast en geeft hier door een levendiger werking, terwijl men crêpe satin ook weer dof cn glimmend verwerkt, het laatste echter alleen bij wijze van garneering, in den vorm van biezen, vasten, e.d Mantelcostumes treden weer op den voorgrond en wij dragen deze, vooral in voor- en najaar steeds met veel genoegen. Voor 's winters heeft men zwaardere weef sels en bontgarneeringen, terwijl ook de mantels langer zijn en afwijken van de tailleur modellen Onafscheidelijk hiermede verbonden zijn de blouses en jumpers, min of meer gekleed, al naar gelang van het doel. Men kan op deze wijze veel afwisse ling in de garderobe brengen en de mo dellen en weefsels der blouses steeds wij zigen. Men ziet zoowel de klassieke tailleur als de veel vrijere sportieve costumes, waarvan het materiaal echt wintersch kleedt Genopte weefsels, Shetlandsehe en andere wollen weefsels, vischgraat en dia gonalen Er valt een tendenz waar te ne men om vooral soliede weefsels te bren gen, terwijl men voor ensembles ook composé's ziet, bestaande uit groote of kleine ruitstoffen met effen stof in de hoofdkleur Schotsche ruiten blijven zich handhaven, evenals de kleinere blokruiten cn pieds de poule Nieuw zijn de mantel tjes of beter r.og vestmodellen met cape in ruit-dessin. Behalve vele sterk sprekende ruiten heeft men er echter ook vele waarbij stemmige nuanceeringen in bruinbeige cn groen een mooi geheel geven, b.v. met groene of bruine rok in dezelfde tint De lijn der rokken blijft afkleedend en onder de mantels met lange, klokkende volant worden zeer nauwe modellen ge dragen, die het aanbrengen van splitten vaak gewenscht maken. De lengte der rokken heeft zich gewij zigd en is ongeveer 6 c.m. korter, doch men hoede zich hier voor overdrijving en be denke, dat slechts kleine, slanke figuren met succes korte rokken kunnen dragen. Gezette dames doen verstandiger zich aan de ietwat langere modellen te blijven houden. Het gaat er niet om zich steeds naar alle grillen van de Mode te schikken, doch zich af te vragen of deze zich inder daad aanpassen aan figuur en persoonlijk heid. -v Bontgarneeringen worden op de meest verschillende wijzen toegepast en de hooge dubbele kragen worden veelal vervangen/ door die, welke van dezelfde stof gemaakt en met een bonten rand zijn afgewerkt. Langs mouwen en zakken ziet men even eens bontreepen, waarvoor meestal glad bont- of bontstof wordt aangewend. Men ziet trouwens toch veel bontstof verwer ken, vooral het mooie, geplette pluche, waarvan aansluitende mantels met klok kende, lange volant chique kleeden. Om echter niet teleurgesteld uit te komen, dat b.v. na een regenbuitje de geplette figuren verdwijnen, moet men echter goede kwali teiten kiezen. Mantels van eenige jaren terug kunnen gemoderniseerd worden met een bovenstuk in bolerovorm, waarvan dan ook de mou wen, geheel of gedeeltelijk gemaakt zijn. De mantels sluiten streng aan in taille en om de heupen en verkrijgen vandaar af meerdere onderwijdte Korte manteltjes ziet men veel dragen, deze reiken meest tot even over de heupen en hebben géén bontgarneering, mits ze deel uitmaken van een complet en geen sportief karakter dragen In de halsopening wordt dan meestal een shawl gedragen De weerge geven modellen geven vlotte ontwerpen weer. Boven een aansluitend, kort laken manteltje met opstaande kraag, voorstuk ken en ondergedeelte van bont- of bontstof In het midden een zwart fluweelen com plet waarvan de mantels langs hals en voorkant met een smalle reep wit bont is gegarneerd. Geheel onderaan een kort manteltje met bovenstof en manchetten van bont. De sportieve mantels hebben veelal ge deeltelijk opgestikte plooien, die even voorbij de heuplijn uitspringen, doch flink ingeperst moeten worden. Aardig is de km van de kraag met afgeronde revers. Rechts een fluweelen casaque, japon met bovenstuk, jabot en mouwen van wollen kantstof. Wollen kantstof laat zich trouwens uit stekend verwerken als bovendeel of gar neering van japonnen. Niet alleen dat het v. arm is, doch het staat ook zeer gekleed. Aan te bevelen is om het tegen te voeren n et katoenen tulle, omdat de kantstof, in dien deze onmiddellijk met de huid in aan raking komt, spoedig vettig wordt Men ziet, dat de mode herfst en winter 1937/1938 zeer veel afwisseling biedt en vele mogelijkheden tot moderniseeren biedt Wij zouden nog heel veel andere nouveau tés kunnen beschrijven, doch plaatsruimte belet ons hieraan gevolg te geven. Zeker is, dat wij allen inderdaad reden hebben om tevreden te zijn over hetgeen de Modekoningen ons biedt, temeer daar geen ingrijpende veranderingen behoeven plaats te hebben Meelspijzen maakt men gemakkelijk glad indien men in plaats van een lepel een vork gebruikt, waarmede men het mengsel krachtig klopt, terwijl men de heete vloeistof langzaam toevoegt FEUILLETON Langzaam klom Laurence weer in het rijtuig; hij wendde de teugel en reed heen. Het laatste wat ik nog van hem zag in dc steeds aangroeiende duisternis wast zijn gezicht, dat hij naar mij toekeerde. Laten we achterom gaan, stelde Al- gy voor, en ga jij dan direct naar boven. Ik zal je wel wat warms te drinken brengen; dat zal je in de eerste plaats voor kouvatten bewaren en in de tweede plaats heeft het je misschien wat moed om de komende storm te doorstaan. Ik lichtte de klink van de achterdeur op en trad in de kleine gang, die naai de keuken leidde. Er brandde een groot, fornuis en daarop stond een compleet maal, waarschijnlijk voor Algy en mij bestemd. Mary, onze meid, die druk be zig was, zag ons binnenkomen en sloeg haar handen in elkaar. Wel juffrouw. Maar wat is u nat en u, mijnheer Algy. Ja, Mary, wij hebben het niet getrof fen, zei ik niet een krachtige poging oin> er inplaats van gelukkig, vermoeid, boos en hongerig uit te zien. Voordat Mary van haar verbazing wasi bekomen, weerklonken er in de aangren zende hal lichte voetstappen, en even later kwam ook Vally het keukendomein binnen. Waar ben je geweest? vroeg zij op verwijtende toon. Je bent door en door nat. Och, dat valt nogal mee, zei ik kortaf, terwijl ik mij voorbereidde op do strijd en mij inwendig verwonderde over' de milde toon waarop zij de aanval be Verzamel uw uitknipsels in ons plakboek, groot 24 bij 32 cM.; in stevi" omslag160 blz.; met alfa bet Prijs voor abonné's slechts ER 35 cent ffi gon. Wij hadden beiden een regenjas aan, zoodat tenslotte alleen mijn hoed is ver regend. We kelijk? vroeg zij twijfelend. Waar ben je geweest? Naar Dorley Cross, zei ik. Dorley Cross? herhaalde zij. Met kapitein Trafford. Hoe durfde hij zoo onbeschaafd te zijn om je mee te nemen. De merrie heeft ons er gebracht, merkte ik kalm op. EEN FRAAIE VERJAARDAGKALEN DER, 'bestaande uit vier bladen, groot 23 bij 40 cM., wit en crème gehamerd carton, met op elk blad de reproductie, op kunstdruk, van een K.L.M.-foto (resp. Oudeschild —Den Burg De Koog Eierl. vuurtoren en omgeving), bijeenge houden door een sierlijk koord. Prijs voor niet-abonné's80 cent. Franco per post, in cartonnen map, na ontvangst van90 cent. (Postgiro Tex. Crt. is 652). En prachtig ook, viel Algy in. Pas op, voegde hij er aan toe, en op het zelfde oogenblik vloog één van zijn schoe nen langs mijn hoofd. Gelukkig, die is is uit. Ik was al bang, dat ik altijd möt die schoen aan moest blijven zitten. Met een zucht van verlichting stond hij op. Hij wilde naar zijn kamer gaan, maar plotseling scheen hij zich te herinneren, dat hij had beloofd mij te zullen bijstaan. Bij de deur wendde hij zich om en zei; Ja, Dorley Cross. Je hoeft er haar niet de schuld van te geven, Val. Ik wou graag eens een ritje maken met de merrie. Alles is goed van stapel geloopen en Nellie is droog gebleven. Met een bemoedigend knikje in mijn richting verdween hij. Deze aanmoediging bleek tenslotte echter geheel overbodig te zijn. Vally begon niet, zooals ik had ver wacht, scchamper te lachen, en mij met verwijten te overladen. Integendeel, zij kwam op mij toe en betastte mij met moederlijke bezorgdheid, mijn kleeren. In mijn groote verbazing over deze onge kende bezorgdheid staarde ik haar aan en bemerkte, dat zij er erg opgewonden uit zag. Wat is er met jou vanavond?vroeg ik nieuwsgierig. Is er iets gebeurd? Heeft lord "Toppington je een huwelijksaanzoek gedaan Zij bloosde even en sloeg de oogen neer. Wees nu eens niet sarcastisch, kind, antwoordde zij. Met mij is er niets. Ili zou de vraag beter aan jou kunnen stel len. Je ziet er biezonder opgewekt uit. Dank je, zei ik geeuwend. Ik wilde even/eens naar mijn kamer gaan, maar bleef in de hal plotseling staan door een geluid ,dat vanachter de gesloten/ deuren mijn' ooren trof. Wat is dat? vroeg ik, terwijl ik mij snel omwendde naar Vally. Wat? vroeg zij. Haar gezicht zei mij echter, dat zij het geluid eveneens had gehoord. Ik hoorde iemand kuchen, zei ik. Zij antwoordde niet en speelde met haar sjaal. Ik ben er zeker van, riep ik ongerust uit !k hoorde een vreemde stem in de studeerkamer. Mijn vader kreeg zoo wei nig bezoek, dat ik mij werkelijk ongerust maakte, in verband met de geheimzinnig heid, die Vally aan de dag legde. Toen ik dan opnieuw een stem hoorde, snelde ik direct naar de deur. Blijf hier, riep Vally verschrikt, maar ik liet mij niet weerhouden en stapte zonder aarzelen de studeerkamer binnen. In de deuropening bleef ik echter in de grootste verwondering staan. Vader zat op zijn gewone plaats voor het bureau. Hij steunde met zijn grijze hoofd in de handen en zijn geheele hou ding wees op wanhoop en verslagenheid. Naast hem stond mr. Hiram Fishe. Zelfs in dit oogenblik van verwarring viel mij het verschil tusschen hen beiden op. Mijn vader, oud en gebogen, maar toch met een zekere voornaamheid in zijn houding, en tegenover hem mr. Fishe, zelfbewust en parvenuachtig in zijn smoking met de glinsterende diamant op zijn das. (Wordt vervo'gd.' NUTTIGE WENKEN. Lancaster gordijnen worden schooi gemaakt met verwarmde zemelen. Rauwe eieren mogen nooit in c nabijheid van uien gelegd worden, da; ze dan een onaangename smaak krijgen. Om overkoken van melk te voot komen, voegt men er voor het koken ee lepeltje suiker bij. Schimmel op leeren voorwerpen kun nen we verwijderen met een oplossing va; verdunde glycerine. Is het brood of is de cake erj versch .dan doopen we het mes even i heet water om gemakkelijk te kunne snijden. RECEPTEN. KAASKOEKJES: 120 gram meel, 121 fram boter, 120 gram geraspte, scherp* aas, wat zout, 2 eetlepels melk, 1 eier dooier. Zeef het meel. Klop de melL met de eidooier. Maak in het midden van het meel een kuiltje, giet hierin de mell met de geklopte dooier en voeg er he zout bij. Hak de boter in grove stukkei door de deegmassa, rasp de kaas en voeg deze er bij. Hak alles vlug door elkaai en kneed dit met koele handen zoo vlug mogelijk tot een bal. Laat het op een koele plaats een kwartier rusten.. Rol het uit op een dikte van plmj. 3 mM. Vorm er met een klein glas gelijke rondjes vat leg deze op een met boter besmeerd bak blik. Bestrijk de koekjes met wat eier dooier en bak ze in een matig warme ovet plm. 15 min. goudbruin. KAMERPLANTEN DE KONINGSVARENS (Nephrole pis) kan tot de sierlijkste varens ge rekend worden; verliest echter in een gestookte kamer, waar de atmosfeer door gaans te droog is voor planten, die vat een iets vochtige atmosfeer houden, spoe dig de mooie bladeren. Voelt zich het best in een zeer gematigde temperatuur van plm. 55—60 gr. Fahr., mits deze maai constant blijft. Vraagt ruim verlicht plekje in een goed gelucht vertrek, 's Zo mers beslist beschut tegen zonbeschij ning tusschen 9 en 6 uur. 's Winters deerl haar de zon niet. Groeiperiode valt tus schen Juni en October. De jaotaarde moet dan ruim vochtig gehouden worden,, ter wijl een gezonde plant iedere veertien dagen een slappe bemesting mag hebben. In de overige maanden wordt de watergift iets verminderd, doch de aarde mag nim iner geheel uitdrogen. RECENSIES. lllll|iiiiiliiiiiiiiiiiit!iiiiiiiiiiiiiiillilliiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiiiiiiiiiii|||||| LUCHTBESCHERMING. 1 Januari ver schijnt bij de fa. B. Cuperus Az. te Dia Bilt het eerste nummer van het twee maal in de maand uitkomend blad Lucht bescherming. Het wil een populair tijd schrift zijn ter voorlichting van de burger bevolking. Diepgaande studies over de luchtbescherming zal het niet bevatten Wel nuttige wenken, waarmee ieder ge baat kan zijn. Prijs f3.50 p. j. Leden van Luchtbeschermingsvereen. betalen f2.50. Proefnrs. gratis bij genoemde uitgeefster Als no. 258 en 259 verschenen in de Libellenreeks, uit» Bosch en Keuning N. te Baarn, cje boekjes Linoleumsnede en Foto's maken zonder camera, beide door Piet Maréé. In Linoleumsnede geeft Ma rée een beknopte en toch duiclelijke hand leiding tot het zelf snijden en afdrukken van linoleumsneden. Talrijke voorbeelden afdrukken van linoleumsneden van de schrijver, verluchten de tekst. Het snijden in linoleum is niet erg moeilijk en kan- zelts door kinderen met succes worden toegepast. De resultaten, die men met eenvoudige hulpmiddelen kan bereiken, zijn, naar Piet Marée laat zien, verrassend Wie er meer van weten wil, koope voor 45 ct. deze Libel. Foto's maken zonder camera is, naar Piet Marée in zijn voorwoord vertelt, be doeld als een populaire handleiding voor hen, die zich ook op lange winteravondé ot op regenachtige dagen verder in de totografie willen bekwamen. Is het ont wikkelen en afdrukken van filmpjes, ge maakt met onze camera, reeds een ver rassend werk, het ontwikkelen van onze „cameralooze"-foto's is dat zeker niet in mindere mate. Hoe maakt men zulke foto's? Met tal van voorbeelden licht Piet Marée dit toe in dit keurig ver zorgde boekje ende resultaten zij verbluffend. Twee boekjes, waarmee de uitgevers ongetwijfeld eer zullen inleggen. Prij 45 ct. per stuk. Losse nummers van Stuivers- blad, De Lach, Astra, Oké, Haagsche Post BOEKHANDEL PARKSTRAAT. No< zangl' angh hebbe an Z Hie heden We moetc Kinde twee derza On ken: richte hand* stelle door in de de ge

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4