II AKKERTJES 'n "Akkertje" beschermt U -J.R.- Illllliiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimllllll Hllllllllll GEA1EENTE TEXEL llllllllllll i|||||ii,i:v.;:'ir.'iin.'Ml..111 ■■iii'.ii:,|||||| RAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Texel: Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan ter kennis van de ingezetenen, dat eene verga dering van den Gemeenteraad is belegd op Donderdag 23 Dec. 1937 des vm. te 9,30 uur in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel, 20 December 1937. De Burgemeester van Texel, KAMP. Te behandelen onderwerpen: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Mededeelingeu. 3. Benoeming lid Schoolcommissie. 4. id. afgevaardigde alg. vergaderin gen in 1938 van de N.V. T.E.M. 5. id. Directeur N.V. T.E.M. 6. id. bestuursleden Algemeen Wees huis. 7. id. bestuursleden Algemeen Arm bestuur. 8. id. beambte in algemeenen dienst te Oosterend. 9. Aanvrage van j. de Waard om gej- dcn ter bekoming van een landarbei dersplaatsje. 10. Verkoop perceel bouwterrein te De Koog. 11. Vrijstelling van hel geven van on derwijs in lichamelijke oefening. 12. Postvervoer en subsidie autobus- diensten. 13. Wijziging aigemeene politieverorde ning. 14. Goedkeuring begrooling Algemeen Armbestuur en subsidieverleening voor 1938. 15. Vaststelling gemcentebegroot/ng voor 1938 met behandeling van daar bij behoorendc voorstellen en adres sen. IIIIIIiiiiiiiiiu'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIIIIII Hllllllllllllllil UIT DE OUDE DOOS. |||||||||||||||||l mm iiiiiiiiiiiiiiüiiüiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiii'III ui - - Gevraagd is, wat in het artikel over die verkooping in de Fransche tijd be doeld wordt met een „domineetje" Hierop antwoordt ons de schrijver, W.H.D. te Overveen, dat men daaronder een „likeur- stelletje" verstond. Verder dient in de. aanvang van het tweede artikel gespro ken te worden van Martinus Langevek! (niet van Pieter) ||||||!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iinii:"iiiii:i!iiiii||llll llllllllllll SPORT OP TEXEL llllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiilimn S.V. TEXEL. De eerste thuiswedstrijd van de 2de helft leverde een zware 60 nederlaag op. Ook nu weer toonde de Volewijckers; zich over alle liniën de meerdere, terwijl' ons deze wedstrijd weer veel te leererf heeft gegeven. Onze tegenstanders maak ten one, duidelijk, dat elke speler in het elftal zijn taak heeft. Nooit werd een speler vrijgelaten, zoodat elke opzet van Texel door velerlei moeilijkheden werd belemmerd. Toch meenen we met wat meer optimisme het volgende gedeelte van ons programma tegemoet te kunnen gaan. Er is voor gewerkt om een gunstiger- re sultaat te verkrijgen, onze aanvallen le verden zoo nu en dan meer perspectieven/ op. Dat onze verdedigers het zwaar ge had hebben, zal ieder duidelijk zijn, ze hebben zich over het algemeen behoorlijk geweerd, hoewel het toepassen van een same 1 voor te bereiden systeem beters resultaten moet kunnen afwerpen. Vooral- Maarten 111 de halflinie speelde uitstekend, terwiji zijn voeden veel te loven viel. Ook Niek en Arie speelden heel behoor lijk, maar de voorhoede, dat is en blijft; het vraagteeken. Het was vooral jammer,, dat Herman werd uitgeschakeld, Henk en P. Neijens vielen tegen, terwijl Jan Bruin als middenvoor aan de stevige be waking niet wist te ontkomen. Vooral het snelle doorgeven, het voortdurend, vrijloopen en positie kiezen wordt nog niet voldoende begrepen. Als regel is er door de meeste spe lers hard gewerkt, hetgeen bij de toe schouwers een gunstig onthaal vond. Joop in het doel was eveneens zeer goed. Maar het zuiver kloppende spel der gas ten was ons nog te sterk. Een tegen punt hadden we zeker verdiend. De scheids rechter maakte nogal eens een tout ep kon snel heen en weer gaan van het spel moeilijk volgen. De eerste aanval is voor de gasten en spoedig moet Joop het eerste schot kee- ren. T. antwoordt met een pittige tegen aanval en zet er een flink tempo in. Voor loopig wordt naar een behoorlijk tegen- INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder 1 unnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van de N.V. de Bataafsche import Maatschappij te 's Gravenhage- om op het perceel, kadastraal bekend in sectie A. no. 2581 een benzine-install tie met ondergjrondsch reservoir en bo» vengrondsche aftapinrichting te mogen oprichten, door hen voorwaardelijk is in gewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, 17 December 1937. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, C. JONKER. KAMP. MOND EN KLAUWZEER. dSinds onze vorige opgave deden zich vijf nieuwe gevallen voor. Zes bedrijven werden vrijverklaard. Aangetast zijn dus nog 87 bedrijven. KOOK Dt MELK. (akker; Als 't gure weer U koud en rillerig doet thuis komen en voor 'n zware verkoudheid, zelfs voor een griep aanval doet vreezen, neem dan voor 't naar bed gaan een "AKKERTJE" Ge voorkomt dan veel narigheid en slaat morgen gezond en prettig opl Uederlandsch Ongeëvenaard bij gevatie kou Product Griep, rheumatische pijnen, Sjj-gq Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 sl. 52 cl. Zakdoosje-20 ct. W' Volgens recept van Apotheker Üumvnt spel gestreefd. Plotseling is de rechter vleugel van V. doorgebroken, maar Dirk is precies op tijd om te redden. DoofJ buitenspel staan worden enkele V-aan vallen onderbroken. Een zeer lastig schot! der V-linksbuiten wordt door Dukersover de lat gewerkt. Dan is het Maarten, diei prachtig doorgeeft, maar Jn. Br. kan niet \Aijkomen, en meteen is de linkervleugel van V. doorgebroken, Dirk wordt gepas seerd als hij wil terugspelen en de bal, wordt over de uitloopende Dukers ir het doel gewerkt 10 voor V. Weer ko men dc gasten fraai spelend terug en kan Niek nog juist corner werken. Deze wordt halt weggewerkt en opnieuw inge schoten werkt Jo Ran de bal van de doellijn weg. Maarten brengt dan keurig op, P.Kikkert zet voor, maar via een back ontstaat een corner. Deze wordt niet voldoende weggewerkt en eenige tijd blijft de bal voor het V-doel. V. blijft' echter gevaarlijk, een zeer plotseling schot Jn de benedenhoek weet Joop vallende te stoppen. De T-aanvallen worden nu tal rijker. Henk is telkens iets te laat. Een nieuwe V-aanval wordt met een goed schot besloten, maar ook nu houdt Jocjf een moeilijke kogel, terwijl Dirk even la ter precies op tijd ingrijpt. Bij een nieu we T-aanval, opgebouwd door onze halt- linie. krijgt P.Neijens een goede kans, maar hij schiet naast. Jammer, dat Herman moet uitvallen. F. Kaczor komt invallen,, maar scheidsrechter laat dit nog niet toe. Waarom niet? Met een kopbal maakt V. 20 en even voor de rust zelfs 3-0. Niet ontmoedigd pakt T. ook de 2e helft flink aan. V. strjandt al spoedig eenige malen op buitenspel, maar dan maakt de rechtsbuiten der gasten keurig 'rij, geeft afgemeten voor, Dirk kan er niet meer bij en het is 40. De T-aanval len zijn onzuiver, vooral P.Neijens, nu linksbuiten, is de kluts kwijt, ais Henk een mooie pass geeft. Ook Jn. Bruin, krijgt de bal goed toegespeeld maar kan. er niet mee uit de weg en zijn atgeven mislukt. Een kogel der V-midvoor gaat juist over ons doel. Maarten breekt cloor,, maar Piet K. staat hem in de weg. Dat was jammer. Dan brengt Arie snel op, zet goed voor, maar Henk schiet juist naast. V. is en blijft sterker. P. Neijens K. W. ROEPER Waalenburgs nieuwe Dijkgraaf. De ochtendbladen van Zondag bevatten het Koninklijk Besluit van de benoeming van de heer K. W. Roeper tot dijkgraat van de polder Waal-en-Burg. Zooals be kend, is de heer J. Eelman Cz. eenige tijd geleden eervol ontslag uit deza functie verleend. Negen en veertig jaar heeft de heer K. W. Roeper, die thans 55 jaar oud is, in de polder Waal-en- Burg gewoond; hij is er geboren en ge togen. Later is de heer Roeper, thans reeds hoofdingeland welke functie hij nu reeds tien jaren heeft bekleed naar Den Burg verhuisd. In de hoek van de Waalenburger pol der, tegenover Pomona, staat de boer derij, die het geboortehuis van de nieuwe dijkgraaf is geweest. Deze hoeve, die tot de oudste boerderijen behoort, is voor 87 jaar door zijn grootvader aange kocht. Tijdens het hoofdingelandschap van de heer Roeper, is onder dijkgraaf J. Eel man een zeer belangrijke verbetering voor de polder tot stand gekomen, 11.1. deboua van het oliegemaal. We hebben de heer Roeper gevraagd, ot er nog groote plannen voor de toe komst zijn. Hierop gat hij een ontken nend antwoord. Wel is er nog werk ge noeg. Het voornaamste, wat het bestuur thans onder de oogen ziet, is de verbete ring van de wegen. Het snelverkeer stelt zijn eischen en al sinds geruime tijd moest geconstateerd worden, dat de we gen aan de hoogere eischen niet voldoen. Wat verbetering der wegen betreft, be staan nog geen vastomlijnde plannen. De kosten zijn hoog en het Waterschap heeft reeds met hooge lasten te kampen. Mlaar dat verbetering zal komen, staat vast. Het plan heeft bestaan, reeds in de herfst de Westerweg te asphalteeren. Door ver schillende omstandigheden heeft dit echter geen doorgang kunnen vinden, zoodat bet werk tot na de winter werd uitgesteld. Tegen de zomer hoopt tuen er mee klaar te komen. De andere wegen zullen vol gen. Wij hopen èn voor Texel èn voor de heer Roeper, dat de plannen inzake wegen verbetering de medewerking van andere lichamen zullen ondervinden, opdat spoe dig tot uitvoering kan worden overgegaan. Wij wenschen van deze plaats de heer Roeper van harte geluk met zijn benoe ming en hopen, dat hij lang mfct vreugde en gunstig resultaat de tunctie van dijk graaf zal mogen vervullen. krijgt mooi aangegeven, stopt en mist. Als dan de bal toch weer voor het doe1, gebracht wordt, werkt Ferry deze in het doel. Dit doelpunt wordt geannaleerd wegens ongeoorloofd aanvallen van de keeper. Nog tweemaal weet V. snel door te breken en fraai 60 te maken. Een-, maal weet T. nog de V-doelman te passeeren, maar de bal was reeds achter geweest. Als de V-midvoor vrij komt, blijft Joost aanvallen en Joop stelt zich heel goed op, waardoor een zeker doel punt toch nog wordt gered. De corner wordt afgeslagen. T. trekt voor het laatst ten aanval en dan fluit de scheidsrechten einde. Uitslagen: HelderPurmersteijn 2—1; ZaandijkAlkm. Boys 4—2; Hollandia Assendelft 4—2; TexelVolewijckers 0- 6; SuccesAPGS 13. NHVB: 2 G. Alleen De Cocksdorp— JVC werd gespeeld en door de bezoekers, met 21 gewonnen. De Adsp. wedstrijd Texel Blex. Bovs A werd afgekeurd. Met de Kerstdagen komen Texel '2 (naar Watervogels 2) en Texel 3 (thuis tegen Held. Boys 2) voor de competit.e in het veld. De voorgenomen wedstrijd van Ad- spiranten A tegen een Helders Adsp. elf tal, wordt, door het niet goed voorbei reid zijn onzer jongens, met de Paasch- dagen gespeeld. Of er nog een andere vriendschappelijke wedstrijd gespeeld zal worden, wordt nog nader bekend gemaakt. Trainen: Donderdagavond leden. Woensdagavond adsp. jongste kl. in het Gymn. lokaal. Aanvang halt acht.' D.D S.V.C -NIEUWS. Nadat we een goede maand rust gehad hebben, hebben we Zondag weer een;) een wedstrijd gespeeld, n.l. tegen J.V.C. Toen we om twee uur begonnen, zag de lucht er niet erg bemoedigend uit. Na een paar minuten kregen we danook een fik- sche hagelbui. In het eerste kwartier gingf de strijd gelijk op. Daarna kree S. een. klein overwicht. Na ongeveer 25 min. maakt de middenvoor uit een van de r.- buiten aangegeven bal 1—0. J.V.C. zet- KERSTVERRASSING. Ten nadeele van een veehouder bij Den Burg werd Zaterdag een zestal vetge meste konijnen reeds verkocht en be stemd om dezer dagen te worden afgele verd, uit de op zijn ert staande hokken, gestolen. Van deze diefstal is bij de politie aangifte gedaan. FRUITAUTOMATEN. Naar aanleiding van een opmerking van het raadslid Joh." Parlevliet, stellen B. en W. voor, de politieverordening uit te breiden met een bepaling, welke het aan^ wezig zijn van een dergelijk instrument voor hazardspel in een café, winkel, e.d., verbiedt. Op Texel bevinden zich in ze ven café's 10 van die fruitautomaten. Bij onderzoek bleek, dat de caféhouders zq wel wilden opruimen, maar dat concur- rer.tievrees hen weerhield. Wanneer de raad nu het voorstel van B. en W. aan neemt, is „de kous af". Het is voorge komen, dat een jongeman op één avondi zijn heele weekloon aan zoo'n misselijk apparaat vergokte. Dat dit wordt ver-j hoed, zal ieder weldenkend mensch toe juichen. SPOEDCURSUS A.T.M.V. Na bespreking met het hoofdbestuur van de Middenstandsbond is het aan het bestuur der Middenstandsvereen. toege staan, een spoedcursus te organiseeren voor personen, die op 1 Januari 193S de Ieefdtijd van 25 jaar hebben bereikt en minstens 5 jaar in een bepaalde branche hebben gewerkt. Deze cursus zal plm. 6 a 7 maanden duren, zoodat, wanneer bij voldoende deelname de cursus in Januari a.s. kan aanvangen, de cursisten in No vember d.a.v. examen kunnen doen. Ook in dit geval wordt in de zomermaanden geen les gegeven. De behoefte aan een dergelijke cursus deed zich gevoelen, om dat anders diverse groepen te zeer zouden worden gedupeerd. Van de opgegeven cur sisten komen plm. 20 in aanmerking de spoedcursus te volgen, terwijl de korte duur stellig nog menig ander, voor wie de normale cursus een bezwaar was, zal besluiten tot deze cursus toe te treden. De kosten worden voorloopig begroot jp f 45.—. Opgemerkt dient voorts te worden, dat de examens voor spoedcur sussen slechts één of tweemaal zul len worden afgenomen, zoodat diegenen, die thans de cursus niet volgen' zich voor het vervolg het normale midden standsdiploma moeten verschaffen en daarvoor een twee- of driejarige cursus moeten volgen. Deze cursus is speciaal ook van belang voor de firmanten van een thans bestaande vennootschap, daar ook in deze gevallen bij wijziging ot overlijden van een hunner, voor de over blijvende 'n vergunning is vereischt. Aan gifte voor deze spoedcursus kan nog tot 25 DECEMBER geschieden bij S. Prins, Grceneplaats 13. te er nu alles op, om gelijk te maken, maar voor de rust werd er niet meer ge doelpunt Na de thee zette J.V.C dade lijk al een paar gevaarlijke aanvallen op en, na het missen van een paar mooie kansen werd het 11. S. raakte langzaam aan vermoeid. Na een kwartier maakte J. V.C. het winnende doelpunt. Spoedig daarop floot de scheidsrechter, die goed voldeed, voor de laatste maal. J.V.C. heeft verdiend gewonnen. S. was weer met een paar invallers verschenen. Voor al de spil werd gemist. En in de voor hoede wilde het ook niet erg vlotten met de invallers voor de binnenspelers. s. heeft dus weer geen thuiswedstrijd kun nen winnen. Tweede Kerstdag spelen we thuis tegen Helder 4. We hopen, dat het dan een.: een mooie overwinning mag worden. TEX. BOYS-NIEUWS. Wegens ziekte van enkele spelers werd te elfder ure uitstel van een zware uit wedstrijd naar BKC verkregen. Jammer,) ons comp. program staat al zoo lang stil. Toch is het goed, ons deze week ge ducht voor te bereiden op een komenda wedstrijd. Best mogelijk, dat we 2e Kerst dag eens naar BKC moeten reizen. Zorg de laatste trainingsavond van dit jaar, Donderdag om 8 uur, present te zijn. De adsp. wedstrijd werd ajgelost om het terrein in conditie te houden voor Texel 1 De Volewijckers. Als men geweten had, dat Texel het er zoo afgebracht had, had dit adsp. wedstrijdje wel doorgang kunnen vinden. - Er zijn nu wel enkele Boys, die met hun ziel onder de arm loopen'. Laten zij' het initiatief nemen, om met het bestuur het terrein eens duchtig onder handen te nemen. Daar is werk in overvloed. Zoo het er nu bij legt, gaat niet, heeren. —Met ingang van 1 Jan. bestaat er ge legenheid, zich als lid op te geven. Wei verwachten medewerking van de velen,: die met onze voetbalvereen. sympathisee- ren. Wordt allen donateur. Voor 1 gld. is u een heel jakr vrij van entree voor iedeer wedstrijd, u helpt dan mede, om onze jonge bloeiende vereen. Tex. B's bloeiende te houden. M.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 2