GARAGE BOK - Kapperstr. - Tel. 338 Kerstboek Wilt u comfortabel Autorijden NELLIE. Notaris Mulder BRUIN dan naar DEN HELDER Het woon- en winkelhuis met groote werkplaats, Abonneert U op dit blad. vertrekt Donderdag naar Rotterdam. flink net onderhouden woonhuis Muzieklessen De nieuwste auto's V 8 staan te uwer beschikking met en zonder chauffeur. BLOEMBOLLENCULTUUR AFDEELING TEXEL. Ledenvergadering in De Oranje boom, Vrijdag 17 Dec., Voorz. H. Leber. Als de voorz. de vergadering om streeks halt negen opent, zijn er 21 per sonen aanwezig. Voorz. spreekt er zijp leedwezen over uit, dat de bestuursleden H.Bruijn, secr., en J. v. Leeuwen, penn., door omstandigheden de vergadering niet kunnen bijwonen. Hij heet allen hartelijk welkom, 't Is me een groot genoegen,i zegt spr., dat er voor het eerst weer van eenige opleving sprake was, ofschoon de verwachtingen hooger gespannen wa ren. Hoewel er 700.000 Kg. bollen minden uitgevoerd werden, steeg de waarde met 4.6 millioen gld. De TÈXELSCHE kwee kers hebben in de eerste plaats geprofi teerd, daar vooral de Sions en deSpurren' een hoogere prijs opbrachten. Ook voor de kweekers van gele crocussen werd de toestand beter, maar toch kan het telen van gele crusus nog niet loonend ge noemd worden. De opbrengst der narcis sen bleet beneden de verwachting. Het oploopen der prijzen hield aan tot het' einde van het seizoen, zoodat de mindiei' goede kwaliteiten aan het einde nog méér opbrachten dan de betere. Met goede hoop mogen we 1138 danook tegemoet gaan. Er viel ook in het buiten land algemeen opleving waar te nemen, deze heeft zich in het laatste half jaar niet gehandhaafd. Amerika's economische positie is veel verbeterd. Het is na En geland de beste- afnemer. Het aantal leden van Bloembollencul tuur breidde zich dank zij verlaging der contributie met 300 uit. De NOTULEN, hierna door de heer S. J. Flens gelezen, worden onveranderd goedgekeurd. INGEKOMEN STUKKEN. Van Anna Paulowna en Onderdijk is een schrijven ontvangen betreffende de al zoo breed voerig besproken reorganisatieplannen. Hun voorstellen worden verworpen. Het Hoofdbestuur deed mededeeling omtrent de in Febr. 1938 te Haarlem te houden tentoonstelling. Er komen veel inzendingen, ook van nieuwe soorten, ter wijl er een groot aantal bekroningen en geldprijzen uitgeloofd worden. Het hoofd bestuur doel een beroep op hen, die de groote beteekenis van een tentoonstelling inzien: Het vraagt geldprijzen of medail les. Het is inderdaad een belangrijke ten toonstelling, zegt de voorz. De prijzen moeten aangevuld worden. De heer P. Dalmeijer stelt voor een medaille ter waarde van f 10 uit te loven voor de beste narcissen. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. De voorz. merkt daarbij echter op, dat het lang niet zeker zal zijn, dat de medaille voor de beste narcissen beschikbaar ge steld zal' worden. Benoeming afgevaardigden Na een tweetal vrije stemming, waarbij de "heeren GjW. van Santen en H. Leber de meeste stemmen behalen, wordt de heer Leber met 16 stemmen gekozen als afgevaar digde naar de 185e algem. vergadering (20 Dec. te Haarlem). De lieer P. de Graaf wordt als zoodanig volgens rooster benoemd. BESCHRIJVINGSBRIEF voor de lS5e algem. vergadering. De voorz herinnert er aan, dat er Dec. 1936 reeds door het hoofdbestuur jilannen tot reorganisatie werden ingediend. Voor de statuten wijziging is evenwel een IlililliiliillllllülllllillllllllllllllllllllllllllU illlllllllllllllll llllllllllllllilll llllll FEUILLETON Illlllllllllllllll Illlllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllll Zachtjes, doch nadrukkelijk vervolgde zij: Ik ben er van overtuigd, dat er op het oogenblik in heel Engeland geen meis je is, dat niet in jouw schoenen zoij willen staan. Weet je wel, dat hij de rijkste man van heel Engeland is, en dati de voornaamste vrouwen hebben getracht] hem in de val te lokken? En dan zou jij] jij hem weigeren? Wat zou jij dan doen? Zijn voor stel aanvaarden? vroeg ik. Natuurlijk, antwoordde zij op een toon, alsof het de meest onzinnige vraag ter wereld betrof. - Wat jammer, merkte ik sarcastisch op, dat hij zijn voorstel dan niet heeft gericht tot de mooie miss Leigh-Brvan,, mplaats van tot de Ieelijke. Zij trok mij tegen zich aan, Nellie, liefste, fluisterde zij op zachte, teedenï toon, waardoor zij mij blijkbaar milder wilde stemmen, wees niet boos, dat ik zoo tot je spreek; denk niet .dat ik har-, teloos, wreed of onzusterlijk ben. Ik weet wat je voelt en ik ben heusch niet meerderheid van tweederde der stemmen noodig, hetgeen op de algem. vergadering niet behaald werd. De afd. Bennebroe^ —Vogelenzang willen de reorganisatie voorstellen opnieuw met een kleine wij- zigmfc indienen Het hoofdbestuur be veelt aanneming hiervan aan. De heer N. Rjjk ziet de reorganisatie voor de kleine teler duister in. Want zij. die geen of minder dan 100 are betelen brenger, dan 1 stem uit; voor 100 are of meer doch minder dan 300 are 2 st., voor 300 are of meer 3 st. Het gaat er om„ zegt de voorz., hoeveel stemmen Texel uit kan brengen. Er wordt op de duur toch in groepen gestemd. De leden, kwee kers van eenzelfde artikel bol- of knol gewas, die daarvan minstens 7 are telen, worden tot een groep vereenigd. Als deze leden gezamenlijk 7 are—1 H.A. met het betreffende artikel telen brengt de afd. 1 st. uit; 1—5 H.A. 2 st. 5-10 H.A 3 st.; 10-15 H.A. 4; 15—20 H.A. 5 st. en vervolgens voor iedere 5 H.A. of gedeelte daarvan bovendien 1 stem. Er wordt gestemd Het resultaat is, dat 15 leden voor de reorganisatie stemmen en 6 er tegen. Dus heeft de afd. de RE ORGANISATIE met groote meerderheid AANGENOMEN. Ook het voorstel van het hoofdbestuur, om art. 45 te wijzigen, wordt aangenomen en wel met alg. st. Het betreft de scheidsrechterlijke uit spraak over allerlei overeenkomsten. HOOFDBESTUUR: Er moet worden voorzien in drie vacatures. Eenige leden verzoeken het bestuur om het standpunt der candidaten bekend te maken. Pro- of anti-saneerders b.v. Het blijkt, dat daar niet naar geïnformeerd was. Gekozen: De Ruvter, Hoog en Van Dijk. (Afgev. zal aldus stemmen)". De afd. Heemstede wil de bcursbelas- ting binnen drie jaar afschaffen. H(e<tj bedrag, jaarlijks meer dan 131.000 aan contributie en beursbelasting, wil die afd.. aanwenden voor de aflossing van de schulden der vereen. De vergadering wil de zaak laten zooals ze is. Begrooting 1938 wordt goedgekeurd. RONDVRAAG. De heer Flens zegt, dat in de vergad. van het HBG besproken is, zoo mogelijk in samenwerking met Bollencultuuf een droge-plantgoedveiling te organiseeren en vraagt de meenïng van de vergadering.. Het voorstel vindt algemeene instem ming. In antwoord op een vraag van de heer Van Tatenhoven, wordt verzekerd, dat de veiling alleen voor Texelsch plant i goed zal zijn bestemd. Het bestuur re kent op aller medew erking en meent daar in danook veel vertrouwen te mogen stel len. Met H.B.G. zal een regeling worden getroffen. De lieer P. de Graat zag gaarne, dat de veiling niet zoo vroeg wordt gehouden, opdat er gelegenheid zal zijn het plantgoed eerst te koken, Met een woord van dank voor de pret tige besprekingen sluit ae voorz. om streeks tien uur de vergadering. J. In de Maandag j.I. gehouden Algem. Vergadering deelde liet Hoofdbestuur me de, de reorganisatievoorstellen tot Idtei volgende vergadering aan te houden. De vergadering werd na deze mededeeling zeer rumoerig. Velen protesteerden. Met 16647 stemmen werd het voorstel van Heemstede inzake afschaffing der Beurs belasting, binnen drie jaar, aangenomen. Tot leden van het Hoofdbestuur werden gekozen de heeren J.H. Avis, te Midwoud; Th. Hoog, te Haarlem en C. van Dijk, te 's Gravenzande. zoo hard voor je als je wel denkt. Ik' verlang er naar om je te kunnen troos ten, maar ik ben bang, dat je mij ver keerd zult begrijpen. Hoewei ik moeilijk geloof kon slaan aan haar woorden, voelde ik mij toch ge roerd en 'kwamen er tranen in mijt» oogen. - Nellie, fluisterde zij weer, stoot mij niet van je at. Ik wist niet, dat het zóó met je gesteld was. Ik dacht ,dat het niets anders was dan een voorbijgaande kennismaking. Ik zweer je, Nellie, dat ik er geen vermoeden van had, dat je iets om hem gaf. Het spijt me zoo, oith dat Omdat? vroeg ik bijna onverstoor baar, toen zij plotseling zweeg. - Omdat - wees er niet boos om, dat ik liet zeg, vervolgde zij, omdat ik niet geloof, dat hij het ernstig met je meent, ik ben er van overtuigd, dat het niet zijn bedoeling zal zijn je verdriet te doen, maar mannen officieren zooals hij zijn gewoon dergelijke attenties te bewijzen. Nellie, drong zij aan, je mag hem in geen geval laten vermoeden, dat jij er meer achter zocht dan hij be doelde. Ik duwde haar van mij af en zag haar \erontwaardigd aan. Wat weet jij er tenslotte van af? zei ik met een kloppend hart. Met al je scherpzinnigheid, weet je, begrijp je in het PANORAMA. L1BELLE. 75 cent. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. zal op Vrijdag 24 December a. s. des avonds 8 uur in het hotel „de Lindeboom" PUBLIEK VERKOOPEN: Voor de heer J. Kuipers oppervlakte plm. 120 M-'en tuin a. h. Schil dereinde no. 84, groot 4 aren 54 centiaren, Het huis is voorzien van electr. licht en stroomend water. Aanvaarding dadelijk en betaling koop som 24 Jan. a. s. Twee derden der koopsom is als hypo theek beschikbaar, Te bezichtigen op aanvraag bij Notaris Mulder. TE KOOP te den Burg met groote schuur en erf. Brieven onder no. 598 aan het bureau van dit blad. PIANO, ORGEL, VIOOL Met ingang van Woensdag 12 Januari iedere Woensdag aan den Burg nog een enkel uur be schikbaar. T. DE HOOGH. Einddiploma van het Koninkl. Conservato rium voor muziek te den Haag. Den Helder, Stationsstraat 5. geheel- niet hoe een man kan zijn. Jij be oordeelt alle menschen naar je eigen op vattingen en die zijn een heel bedrie- gelijke maatstaf. Vallv schudde geduldig en medelijdend het hoofd- Je zult het zien, liefste, merkte ze kalm op. Ik was vuurrood geworden. Heftig viel ik tegen haar uit. Indien je wilt beweren, dat Lau rence in mijn opwinding noemde ik hem bij zijn voornaam en ik bemerkte,, dat er een trek van onaangename verba zing op haar gezicht kwam niets anders dan een kleine tijdpasseering zoekt, dan beschuldig je hem op een minderwaardige manier Wacht maar, zei Vallv. Ik behoef niet te Wachten, vervolgde ik opgewonden. Ik weet het. Hij heeft mij gevraagd zijn vrouw te worden. Mijn woorden schenen een ontzettende indruk op hem te maken. Zij werd doods bleek en staarde mij ongeloovig aan. Heeft hij je een huwelijksaanzoek gedaan? vroeg zij. Wanneer? Vanavond, antwoordde ik, bevond van het hoofd tot de voeten. Tenslotte heb je niet het recht mij die vraag te stel len en ik was eigenlijk niet van plan, het je te vertellen. Niet, dat ik mij schaam,, voegde ik er snel aan toe, integendeel,, ik ben er trotsch op. -- Heeft kapitein Trafford je vanavond gevraagd? herhaalde zij, terwijl ze met gefronst voorhoofd in het vuur staarde, en hij bezit geen cent heeft hij je dal ook gezegd? Ja, zei ik. Dat was dan heel oprecht van hem, merkte ze sarcastisch op. Dat was het zeker, voer ik weer uit. En ik weet, dat het voor mij geen enkei verschil uitmaakt of hij arm of wel rijn? 'is. zooals Mr. Fishe, vulde zij aan. Ik moet zeggen ,dat het buitengewoon dapper van hem was om een meisje, dat toevallig tij dens een onweersbui aan zijn hoede was toevertrouwd, direct maar ten huwelijk te vragen. Nu*is het maar de vraag of hij nog dapper genoeg zaf zijn om T>ij va'der om je hand te komen. Als hij dat doét, ia hij even roekeloos als moedig. Hij is niet zoo roekeloos als jij wel denkt, zei ik, terwijl ik moeite had mijn tranen in te houden. Hij kent de we reld. Niet voor niets zei hij mij, dat ik het misschien bij nader inzien zou be treuren mijn toestemming te hebben ge geven en hem dit dan zou schrijven. Heeft hij dat gezegd? vroeg ze snel. Ja, zei ik scherp. Misschien dacht hij op dat oogenblik aan jou ten meende hij, dat hij jóu ten huwelijk had gevraagd. Vally kwam weer naderbij en sloeg haar arm om mij heen. (Wordt vervolgd.) 32 m

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4