NELLIE ONS FOTOHOEKJE VOOR DE VROUW NUTTIGE WENKEN KAMERPLANTEN Fuchsia's kan men buiten, geheel ingekuild, laten overwinteren. Bij vorst wat dekkingsmateriaal er op. In het voor jaar de takken wat terugsnijden. Dan krijgt de plant, weer in het licht ge plaatst, in een matig warm vertrek, spoe dig nieuwe scheuten. Wanneer de ontwik keling begint, verpotten in krachtige aarde. JAPON voor a.s. moeders, VKK 2123. De smalle spits toeloopende sjaalkraag loopt tot in de taille. De ruime volant begint aan beide kanten op schouder hoogte. Het lijfje is met eenige ruimte aan de rok gezet, die een diepe onderslag heeft. Patronen in alle maten, 35 ct. No. 51. ANNIE ZIJM Sd. Annie woont in de Gasthuis straat; zij wordt 20 Mei 1038 elf jaar. ffl Verzamel uw uitknipsels in ons 91 ig plakboek, groot 24 bij 32 cM.; in £E ffi stevig omslag; 160 blz.; met alfa- g 93 bet. Prijs voor abonné's slechts 35 cent. ffi Glazen voorwerpen bij het reinigen eerst in lauw water, daarna in heet. An ders springei. ze. Tinnen voorwerpen: Indien ze niet gepolijst zijn, kunt u deze schuren. Eerst in sodawater dompelen. Schuren met Brus selsche aarde. Dan naspoelen en drogen. Wagensmeervlekken. Indien in waschbafe stoffenbesmeren met olie of boter om te weeken. Dan wasschen in zeepsop. Indien in niet waschbare stof: wrijven met verwarmde witte terpentijn. DE NIEUWE MODE SCHOOLJURK VKK 2098: een rok en een jumperblouse. Rok met dubbele, deels opgestikte plooi en rechte achterbaan. Patronen voor 10—14 jaar, 35 ct. Gelieve de patronen te bestellenMu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. RECEPTEN. VRUCHTENBOWL: 1 pond druiven, 3 bananen, (aan stukjes), 300 gr. suiker, sap van 2 citroenen, halve fl. vruchtensi roop, een syphon spuitwater, plm. 2dL. water. Kook de suiker met het water tot een stroopje plm. 5 min., voeg hieraan toe liet citroensap. Giet dit over de vruch ten en laat dit plm. 1 dag dicht gedekll staan. Doe alles in de bowl, voeg ei- spuitwater aan toe, en tevens het fleschje vruchten siroop. Roer alles goed door* elkaar. APPELBEIGNETS (40 stuks): 10 ap pelen, halr pond tarwebloem, 1 ons sui ker, een fleschje spuitwater, een ei, ei geel en wit gescheiden, een eetlepel ka neel, weinig zout. Boor de appelen schil ze en snijd ze aan schijfjes van 1 cM. dik. Strooi er de suiker, vermengd met kaneel overheen. Schud de schijfjes af en toe om. Doe het meel in een kom, maak in het midden een kuiltje, werp er de eierdooier, het zout en een scheutje slaolie in. Maak met het spuitwater een glad beslag. Klop het eiwit en werk het luchtig door het beslag. Verhit een hoe veelheid slaolie. Neem een schijfje appei, haal dit door het beslag en leg het in de warme olie. Leg er zooveel schijfjes in tot de pan gevuld is en bak de beig nets goudbruin. Laat ze op grauw papier uitlekken. r hoewel mrs. Hcrmon mij reedsenigs zins had voorbereid. Op deze woorden volgde een dkkendt stilte. Ik zat met mijn handeiin d< schoot en kon het nog steeds nir me met mijzelf eens worden, dat £n af schuwelijke droom mij kwelde. L aurence, fluisterde zij. CNellie ik moet je alles zeggen. Hij was 5 fijn gevoelig, dat hij er zooals mi Har mon mi] vertelde niet eerder over durfde te spreken. Toen hij bij mkwam, gedroeg hij zich erg stijt en vmelijk, Dwaze man, alsof het wat geeftiat ik rijk ber. Hij was erg bleek, heelndersi dan gewoonlijk en kon nauwelijl spre ken. Vind je dat niet dwaas? A|t hie« geld eenig verschil zou uitmaken., haat het geld.' Ik zou veel liever wildat hij het bezat en ik arm was. Zij keek mij aan en vervolgde: zou den in de herfst gaan trouwen. Mtchien trouwen we wel gelijk. Wij hebb de herfst gekozen, omdat hij dan teiikomt. Terugkomt? herhaalde een temde stem, die tenslotte de mijne was. aar is hij dan heengegaan Naar- Gibraltar, antwoorddtWini- fred. Gisteravond kwam er nog e spe ciale boodschap van het ministe van oorlog, dat hij zich onmiddellijkiij zijn regiment moest voegen. - Gisteravond? vroeg ik doofoleek. van mij ja, stemde ze in. Nellie, hij heeft mij gevraagd zijn vrouw te worden, vroeg ik. Lord Deckland? Ik keek haar verbaasd aan. Wie? Lord Deckland, riep ze uit, terwijl er een vuurroode kleur op haar gezicht kwam. Neen Laurence. In het eerste oogenblik wilden mijn hersenen de beteekenis van haar mededee- ling niet vatten. Toen was het of plot seling de wereld onder mij wegzonk. - Laurence? stamelde ik. Ja, zei ze zachtjes, terwijl ze mij eenigszins bedeesd aanzag. 'Laurencei Op een voor mij onverklaarbare wijze slaagde ik er in te vragen: Bedoel be doel je kapitein Trafford? Zij knikte. Heeft hij heeft hij je tot vrouw gevraagd Zij knikte weer. Ja, vanmorgen. Ik kon het niet voor mij houden en ging on middellijk naar jullie toe om het jou te vertellen. We staan voor hetzelfde teit en kunnen elkaar nu zoo goed begrijpen., Ik wendde mijn doodsbleek gezicht van haar at en stelde mezelf de vraag of ik waakte of 'droomde. Hij vroeg mij pas vanmorgen, zei ze weer met neergeslagen blik. Vanmorgen, herhaalde ik werktui gelijk. En natuurlijk was ik erg verrast, FEUILLETON Zij knikte, ledereen spreekt met de grootste waardeeringover hem, hij doet veel goed met zijn geld en ik weet, dat jij zijn voorbeeld zult volgen. En boven dien hij is zoo op je gesteld, zij glim lachte, niet dat dit te verwonderen valt,, neen, voor mij is dat althans heel van zelfsprekend. En wat zal je rijk zijn de rijkste vrouw van heel Engeland. Ik staarde haar aan vroeg mij af, waarover zij eigenlijk sprak. En wat neem je het kalm op. Ze aarzelde even. Ik wilde, dat je maar wat zei, want ik heb je iets te vertellen. Ik keek haai aan en vroeg: Waarom doe je het dan niet? Is er iets gebeurd? Iets? herhaalde zij. Ja, iecs iets dat heel veel vooi mij beteekent. O, Nel lie, ik voel me zoo gelukkig. Geluk is een vreemd verschijnsel, merkte ik afgetrokken op. Ja, zoo'n geluk als dat van jou en

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4