Feestdag. NELLIE. De Nationale VOOR DE VROUW. KAMERPLANTEN FUCHSIA'S (antwoord op vraag van mevr. Van I. S.-K.) Deze planten hebben veel licht en frissche lucht noodig. De vensterbank, is er de beste plaats voor. s Winters niet in de warme kamer. Ze hebben dan rust noodig; dan ook zuinig begieten. Aan te bevelen is: overbrengen in frissche aarde vóór de hertstgroei be gint. Zomers regelmatig begieten en een paar maal bemesten. DE NIEUWE MODE JAPON MET BOLERO VKK 2101. Ze heeft een losse bolero met moderne mouwen, die met ingehaalde ruimte zijn ingezet en naar de pols toe glad zijin. De scherp gepunte kraag is hier van geruite stof genomen, evenals het deci der blouse, dat te zien komt. Hiet meest practisch is, de rok aan een mouwloos voeringlijfie te zetten, waarop de afste kende stof gedeeltelijk wordt gestikt. Pa tronen in maat 38, 40, 42, 44 a 35 ct. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zènstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. RECEPTEN. BOERENKOOL MET GROENE ERW TEN 1 Kg. aardappelen, U/a Kg. boeren kool, 1 pond groene erwten, 20 G. (2 afgestreken eetlepels) zout, 80 G. (4 af gestreken eetlepels) boter of vet, 4 thee lepels Maggi's Aroma. Zet de ge weekte groene erwten op met ruim wa ter en laat ze gaar worden (ongeveer U/a uur); voeg er na y2 uur wat zout bij. Zet na drie kwartier in een andere pan' de schoongemaakte, fijngehakte (of fijn gesneden) boerenkool op met ongeveer een halve L. kokend water en de rest van het zout; laat ze een kwartier koken, leg er dan de geschilde aardappelen op en laat die mee gaar worden (C uur). Stamp de kool ,met de aardappelen en het vet; of de boter door elkaar, roer er losjes do groene erwten door, tegelijk met de'Mag gi's Aroma. Gebruikonder het stam pen, als het gerecht te droog mocht zijn, eenige lepels van het erwten kook-nat. FEUILLETON 38 Het zou inderdaad niets hinderen, antwoordde ik, terwijl ik mijn blik onver schillig liet gaan over het goed verzorg de Londensche park, waarop het venster uitzicht gaf, als wij nu maar niet haan gasten waren. Ik zie geen enkel bezwaar in het accepteeren van haar gastvrijheid, zei Vally weer schouderophalend. Zij achtte het vroeger natuurlijk beter zich niet te herinneren, dat zij in een afgelegen hoek van Engeland een zwager met vier kinde ren had zitten, die het niet al te breed, hadden. Maar nu een van die kinderen: op het punt staat te trouwen met een, van de rijkste en meest bekende mannen van Europa, heeft tante Gabrielle na tuurlijk gedacht aan de voordeelen, die zij zelf ook hieruit zou kunnen trekken. Dit had tengevolge, dat zij zich met die: betreffende zwager op heel beminnelijke wijze in verbinding stelde en haar dier- VUURWERK. Op de avond van de Nationale Feestdag wordt op het land, van de heer Jac. Roeper aan de Kooger straat een vuurwerk afgestoken, grooter en grootscher, dan Texel ooit heeft aan schouwd. Dat vordert evenwel de uitgaaf van een aanzienlijk bedrag, en het is daarom, dat de toeschouwers entree moe ten betalen. Aanvang: half negen. Het programma luidt als volgt: 1. Opening door salvo van luchtvuur- werk. Opstijgen van een zware Iuchtka- nonnade met bliksemlicht en met zware kanonslag eindigende. 2. Eerevuurpijlen met gouden kwasten, welke tot de aarde nederdalen in schit terend goud- en zilvervuur. 3. Opstijgen van groote driedubbele kunstbom, welke bij iedere uitbarsting een aantal bliksemende sterren uitwerpt met evenveel zware kanonslagen. 4. Een Julianabom. 5. Een artichautvuurpijl met brokaat- vuur. 6. Groote gouden slang stijgt tot hoog in de lucht, in kronkelende fraaie vuur regens om te eindigen met zware kanon slagen. 7. Zwermbom met magnesiumluchtslan- gen en zwaar mitrailleurvuur. 8. Feestverlichting van het terrein door groote rozet van Oranje Zonnegoud. 9. Twee brillantvuurpijlen met ge kleurde bloembouquetten. 10. Omhoogstijgen van groote brillant- bom. 11. Bonivuurpijl met gekleurde bon> sterren. 12. Een cobrapijl met gouden baan. 13. Groote Oranjeboom, gevormd door groote brillantfonteinen, waartusschen drie groote Oranjezonnen gaan draaien,, omringd door fraaie sproeiregens. 14. Opstijgen van groote chrysanteum- bom. welke sterren uitwerkt. 15. Diamantvuurpijlen met gouden ba nen opstijgende. 16. Wentelende bom stijgt omhoog om te eindigen met schitterlicht en zware luchtkanonnade. 17. Groot magnesiumwonderfront. Dub bel draaiende Guilloche's, beginnende met gouden en brillantwrongen, waarin groote gekleurde zonnen draaien, omringd door sproeivuur. Plotseling gaat het geheel over in schitterende inagnesiumkranseiï met duizenden schelwitte stralen en ster ren, waarin groote magnesiumzonnen met tintelende vonkenregens draaien. 18.Opstijgen van een groote kunstbom, 19. Opstijgen van een Japansch mikado projectiel, welke daar eenige tijd blijft zweven als een gekleurde rups. 20. Artichautvuurpijl met zilveren baan en groen Irisbouquet. 21. Slagbom met bliksemende kanon slag. 22. Dubbele Radiumtelegrafen, eerst met gouden baan over het terrein gaande, terug met schitterende radiumbaan, welke het geheele terrein verlicht. 23. Groote Victoria Reginabom. 24. Slangenvuurpijlen. 25. Magnesiumtourbillon, welke met electrische stralen omhoog stijgt om te eindigen met een zware knal. 26. Wentelende bom. 27. Fraaie verlichting van het terrein, 4 bengaalsche zonnen. 28. Driedubbele kunstbom, welke bij iedere uitbarsting een anders gekleurde bouquet uitwerpt, met tot slot mijlen ver hoorbare kanonslag. 29. Pot a feu met knetterbouquet en draaiende gouden zonnen. bare nichten uitnoodigde bij haar in Lon den te komen logeenen. Och, ik vind dit alles tenslotte heel verklaarbaar. Ik was liever in een hotel gegaan, merkte ik op. Er weerklonken voetstappen in de hal, voetstappen, die mij bekend waren. Vally sprong op en fluisterde mij snel in het oor: Niet zoo terneergeslagen kijken, Nellie. Terneergeslagen of niet, ik kon niet an ders en slechts met moeite gelukte het mij, mijn verloofde, die even daarna bin nentrad, met eenige opgewektheid te be groeten. Het was mij gebleken, dat mijn verloofde niet alleen een bekend, maar ook een bemind mensch was. H'j was, wat de menschen noemden ,,een vriende lijke, voorkomende persoonlijkheid", die, ondanks zijn drukke bezigheden, voor al lerlei zijdelingsche aangelegenheden be langstelling toonde. Ik had wel eens be merkt, hoe een groep heeren, waarvan hij het middelpunt vormde hij was altijd omringd door verschillende personen uit de handelswereld luid lachte, waaruit ik afleidde, dat hij geestig moest zijn. In mijn nabijheid toonde hij zich echter gereserveerd en scheen hij nooit veel te zeggen te hebben een verschijnsel, dat zich bij mij eveneens voordeed. Wij vorm den een paar, dat een overeenkomst had 30. Twee eerevuurpijlen met diamant- straal omhoog gaande om te eindigen met bououettei robijnsterren. 31. Groot Jubelfront, ,,De Koninklijke standaards. Óp twee plaatsen ontbran den standaards, gevormd door fonteinen welke groote glanzende oranje-appelen over het terrein werpen, afgewisseld door uitbarstingen van zilveren bouquetten van draaiende electrische zonnenslangen. Ein digende met zwaar mitrailleurvuur. 32. Florabom, welke hoog in de lucht veldbloemen uitwerpt in alle mogelijke kleuren. 33. Zonnenvuurpijl, opgaande met gou den staart om te veranderen in groote magnesiumzon, welke eindigt met zware kanonslag. 34. Groot Japansch schitterfront. De draaiende Japansche pyramide, eindigende met zware kanonslagen. 35. Turbinevuurpijlen met gekleurde bouquetten. 36. Opstijgen van een groote Irisbom. 37. Venetiaansche kunstbom, met o.a. mijlen ver hoorbare luchtkanonnade. 3S. Signaalborn met bliksemlicht. 39. Groot magnesiumwonderfront. De Zilveren Kroon Diamant, beginnende met gekleurde rozetzon met wisselende kleu ren, omringd door kransen van goud- en brillantvuur. Plotseling overgaande in magnesiumkransen, terwijl tegelijkertijd vier groote magnesiumzonnen ontbran den met tintelende vonkenpracht en ster» renregens. Vervolgens ontbranden groote magnesiumfonteinen, welke tusschen de magnesiumzonnen machtige lichtende bun dels werpen. Tijdens het branden ont staat een schitterende verlichting over het terrein. Eindigende met kanonslagen. 40. Groote polypbom, welke hoog in de lucht een prachtige gouden polyp uit werpt. 41. Japansche diabolo. 42. Saluutvuurpijlen met lichtende ba nen, eindigenci met gefluit en gouden re gen. 43. Groote Julianakroon, beginnende met horizontale kransen van brillantvuur, waarna plots een aantal brillantfonteinen ontbranden en de Kroon statig de lucht in gaat om te eindigen in een Kroon van diamanten. 44. Groote goudenregenbom, een prach tige gouden wolk in de lucht vormende. 45. Bliksemende vuurpijlen. 46. Groote kunstbom. 47. Groote gekleurde magnesiumwater- val, beginnende met oranje waterval van witte paarlen, overgaande in zilveren wa terval met magnesiuinregens en tenslotte' overgaande in magnesiumdianiantwater-- val, een enorme vuurmassa opwerpende met duizenden schelwitte vonken en stra len, waardoor het heele terrein daghelder wordt verlicht. 48. Groote Edelweis-bom. 49. Turbinepijlen met gouden baan. 50. Saluutbom met bliksemschicht en zware kanonnade. gesloten, waarbij de eene werd gedreven door genegenheid en de ander door de overtuiging, dat zij zich aan haar belofte moest houden. Sinds de avond, dat ik hem mijn ja woord had gegeven en ik bij zijn poging om mij te kussen hieraan had kunnen ont snappen door een wilde marsch op de piano te spelen, had mijn verloofde geen verdere poging in deze richting meer ondernomen. De eenige teederheid, die hij zich veroorloofde, was het kussen van. mijn hand en hij sprak mij altijd eenigs- zins vormelijk aan. Alleen? vroeg hij, terwijl hij omzien heen keek. Ja, antwoordde ik. Vally is zoojuist weg gegaan. Londen begint mij zoo lang zamerhand te vervelen, voegde ik er aan toe. Och, hoe is dat nu mogelijk, zei hij bedaard. Je ziet er ook bleek uit. Je zus ter schijnt zich anders uitstekend te amu seeren. Vallv schijnt zich overal op haar plaats te gevoelen. Wat dat betreft, is zij een volmaakte vrouw, zei ik met over tuiging in mijn stem. Hij glimlachte. Je bent heusch wel eens wat te hard in de meening over je zuster, zei hij, zonder echter een verwijtende toon te laten hoonen. Vind je? vroeg ik verstrooid, ter- 51. Groote slotdecoratie, bestaande uit eenige woorden „Leve de Oranje Telg", verlicht door Bengaalsch vuur. 52. Ontbranding van een groot brillant decoratief vuurwerk, gevormd door bril lantfonteinen, waarboven een gekleurde zon draait. 53. Ontbranding van groote eerepalm takken van brillantvuur, waarin gekleurde zonnen draaien. 54. Ontbranding van contra-batterijen van Romeinsche kaarsen, welke een me nigte gekleurde-, gouden-, Japansche vlin der- en electrische staartsterren over het slotnummer werpen. 55. Groot slotbombardement en ster renregens. Een rondgang met muziek van Texels Fanfare zal aan het vuurwerk voorafgaan. P.S. De toegang tot landerijen, aan het feestterrein grenzende, is verboden. Er worden borden met „verboden toegang" geplaatst; de politie zal er toezicht hou den. DANKSTOND N. H. KERK. DE KOOG Op de dag, waarop de jonge prins ot prinses geboren wordt, heeft des avonds om half acht in de N.H. Kerk te De Koog een dankstond plaats en wel zoo het ge- boortebericht bekend is om 3 uur; anders is het te laat voor bekendmaking. Zoo wordt meegedeeld door Ds. Van 't Hooft. DEN HOORN. Indien het geboortebericht vóór 4 uur 's middags bekend wordt, woiAlt in de N. H. Kerk alhier een wijdingsdienst geleid door Ds. Moen. Medewerking verleenen Zangvereen. Harmonie en de heer U. Bouwsma, bugel. Komt het bericht na 4 uur 's middags, dan wordt de dienst de volgende morgen om tien uur gehouden. Het Bestuur van Ons Huis hoopt in verband met de a.s. Blijde Gebeurtenis op nader te bepalen datum een feestavond te organiseeren. SPORT OP TEXEL TEX. BOYS-NIEUWS. Het programma werd door het slechte weer afgelast, zoodat de adsp. de wed strijd tegen Texel B en ons Iste de reis: naar Helder 4 te goed blijven. Voor Zon dag a.s. wacht ons een zeer zware wed strijd, uit tegen Texel 2. Op een over winning mag zeker niet gerekend wor den. Laat het een wedstrijd worden, waar van het publiek kan genieten. Zorgt in conditie te zijn, speelt voetbal, zooals het behoort. Moge, als de wedstrijd achter ons ligt, ieder daar met genoegen, aan terug denken. Zijn er nog punten, welke onderling besproken dienen te worden, doet dit dan. Neemt alles goed op, opdat wij mogen constateeren, dat dit Zondag door jullie goed begrepenen uitge voerd is. Bij het bestuur zijn belangrijke bespre kingen gaande omtrent de feestavond. Die moet worden zooals we van de Tex. Boys gewend zijn, dus „af". Ieder, die daarvoor aangezocht wordt, helpe mede, en doe z'n best, opdat ook deze avond tot het succes onzer vereen, moge bij dragen. M. Losse nummers van Stuivers blad, De Lach, Astra, Oké, Haagsche Post BOEKHANDEL PARKSTRAAT. wijl ik door het venster naar zijn schit terende zes-persoonsauto keek, die voot de deur stond. Hij knikte. Ik geloof, dat je ook wel eens te hard over ons allen denkt. Ik kan dat overigens heel goed begrijpen, want de omstandigheden hebben zich ook wel heel plotseling voor je gewijzigd. Daan moet je je eerst bij weten aan te passen. Ben je vandaag al uit geweest? Ja, antwoordde ik. Zekei de taak van elke dag, zei hij glimlachend. Inkoopen doen. Dat lijkt me geen slecht tijdverdrijf. Ik heb er mij vandaag ook eens aan bezondigd. Ik zag dit toevallig liggen en meende, dat je het wel mooi zou vinden. Hij haalde een klein pakje te voor schijn. Het was een kostbaar jjaarlsnoer. Hij kwam nooit zonder een ot ander ge schenk bij mij en dit werd op 't laatst vervelend. Dank je wel, zei ik, terwijl ik het snoer door mijn hand liet glijden. Ik vind het erg mooi, maar maar ik hoop niet, dat je mij van ondankbaarheid verdenkt, maar weet je wel. dat dit het vierde paarlsnoer is, dat je voor mij hebt uitgezocht? Toch niet alle hetzelfde? vroeg hij met eenige vrees in zijn stem. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4