NELLIE. llllllllllllllllllllllllllllilllllllllllilllllllllllU llllllllllllllllll llllllllllllllllll FEUILLETON llllll llllllllllllllllll llllllllllllllllll lllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllll fen worden. VOOR DE VROUW. UIT DE KINDERWERELD. RECEPTEN. GEBRADEN APPELEN. 8 groote of 12 kleinere appelen (zure), 1 ons suiker, 1 dL. water, 2 theelepels kaneel, 4 afge streken eetlepels boter. Boor de appe len, wasch ze maar schil ze niet. Schik ze in een vuurvaste schotel, vul elke opening met door elkaar geroerde sui ker en kaneel én leg daarop een klontje van de boter. Bedek de bodem van de schotel met het water; zet de appelen in de oven, bedruip ze nu en dan met het langzamerhand strooperig wordende vocht en laat ze gaar worden (ongev. 20 rninm ten) zonder ze stuk te laten koken. FANTAS1ECOSTUUM VKK 2158. Stot b.v. tweed of andere wollen fantasieweet- sel. Kan met bonte shawl of cape'je ge dragen worden. Garneering met kleine zakjes en stiksels, smalle ceintuur met gesp. Mouwen met cenige bovenruimte. Zesbaansrok. Patronen 35 ct., maat 44-46. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. NUTTIGE WENKEN. Twee middelen tegen groene aanslag algen in uw aquarium: 1. Hoorn bladplanten in de bodem planten; 2. een paar waterslakken, die men in alle sloo- ten vindt, in het aquarium doen. Tegen muizen: maak in het behang kleine gaatjes, die later gemakkelijk her steld kunnen worden. Stop in die gaatjes! watjes, gedrenkt in Venetiaansche ter pentijn (geen gewone dus). De muizen verdwijnen, daar deze terpentijn voor hen vergif bevat. Bloedvlekken verwijderen: Betten met drie pets. oplossing van waterstot-, peroxyde. Daarna met water afwrijven tot alle peroxyde verwijderd is. 40 Mrs. Aubrey. De naam klonk mij be kend in de ooren, totdat het mij plotse ling te binnen schoot, dat ik hem eens haa hooren uitspreken door hem. Zij was Laurence's zuster. Mrs. Aubrey, herhaalde Vally, alsof zij niet kon begrijpen, dat ik geen lucht sprong maakte van vreugde. Zij geeft vanavond een bal, en mr. Fishe is zoo vriendelijk geweest ons een paar kaarten te bezorgen. Je had dit feest toch zeker niet willen missen? Daar zou ik maar niet al te vast van overtuigd ziijn, zei mijn verloofde. Nellie heeft opvattingen, waar wij geen vermoeden van hebben. U zei mij bijvoor beeld, dat zij het heerlijk zou vinden, wanneer ik het landgoed van Deckland zou koopen en nu blijkt, dat ze er nietsi voor voelt om daar te gaan wonen. Gedurende één oogenblik zag Vally mij aan alsoi zij mij wilde verscheuren. Daar na beheerschte zij zich en begon te glim lachen. Werkelijk niet? Nellie, wat ben je toch een ondankbaar meisje. Als je tegen' ons zou zeggen: ik wil een stuk van de VOOR ONS FOTOHOEKJE. Voor ons fotohoekje had ik van meer dan zestig jongens en meisjes een kiek gemaakt. Over enige weken zullen ze al lemaal een plaats in ons Fotohoekje heb ben gekregen. Dan moeten er weer nieuwe toto's zijn en daarom wil ik opnieuw kinderen van abonné's in de gelegenheid stellen zich voor dit doel te laten toto- grateren en wel op Zaterdag a.s. tussery twaalf en één uur. Wie van buiten Den Burg komen, krijgen het eerst een beurt. Ook léden van het Kinderkoor. Niet zelt een foto inzenden. Wanneer Zaterdag de Nationale Feestdag wordt gevierd (ik schrijf dit Maandag), worden volgende week foto's genomen. Jullie OOM KO. |]||||lllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllll||llll IIHIIIIIIII VRAGENBUS llllllllllll ||||(|llllllll!lllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllll||lill Wij danken de heeren L. P., Den Burg en J. S., te Leiden voor hun welwil lend antwoord op de vraag van onze abonné mevr. I. S.K. „Zoo helpen we elkaar In de Texelaar". We hebben de ingekomen antwoorden aan onze abonné doorgezonden. KAMERPLANTEN HORTENSIA'S (antwoord op vraag van mej. Van G.). Ze groeien liefst in niet zware, maar toch voedzame grond. Vervroegde Hortensia's kan men in Mei na de bloei buiten zetten. Thans nog in koele kamer houden en niet vaak wated geven. Als het koude jaargetij voorbij is veel water en regelmatig vloeiinest geven. Wanneer in het najaar bladeren afvallen wijst dat niet op verkeerde behandeling. U kunt de plaat ook regelmatig buiten laten staan, maar dan 's winters turf molm om de voet; bij vorst inpakken met stroo b.v. Aanbeveling verdient het na de bloei, de uitgebloeide scheuten terug te snijden; laat de scheuten, welke niet gebloeid hebben, zitten. ||||||iiiiiiiiiiii!iiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinni|||||| llllllllllll HYGIENE en VEILIGHEID, llllllllllll llllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Rheumatiek. In Amsterdam bestaat een consultatiebureau voor rheumatische ziekten, dat 30 jaar geleden is opgericht, en steeds onder leiding stond van Dr. J. v. Breemen. Gemiddeld melden zich elke maand 500 patiënten aan. Rheumatiek is een veel verspreide pijn lijke en schadelijke ziekte. In de noorde lijke landen worden 20 pet. van alle ziek tegevallen door rheumatiek veroorzaakt. Het bureau te Amsterdam was het eerste in Europa. Andere landen volgden dit voorbeeld. Uit: De Dokter in Huis. maan, zouden wij in staat zijn langs een ladder naar boven te klimmen om het voor je te halen. En als we dan beneden, kwamen behoefden wij niets verwonderd op te zien, als je zei, dat je het niet( meer wilde hebben. Ten slotte, voegde ze er veelbeteekenend aan toe, steekt er heel veel waarheid in het gezegde, dat hetgeen wij in ons bezit kunnen krijgen,, zijn aantrekkelijkheid dikwijls voor ons verliest. Indien er iets is, dat Nellie wil heb ben en het is voor geld te koop, dan korrfl) het er, merkte mijn verloofde op. 1 Hoewel ik vast was besloten niet naar het bal van mr,s. Aubrey te gaan, zwicht te ik toch voor haar aandrang, omdat het mij nu eenmaal onmogelijk was strijd te voeren tegen mijn zuster. Zoo was het de laatste dagen steeds gegaan. Meermalen had ik nadrukkelijk geweigerd mede te gaan om inkoopen te doen, maar tenslotte bleek ik niet opgewassen tegen een twist gesprek met mijn lieftallige zuster. Bij nader inzien vond ik het dan gemakkelij ker om toe te geven, dan te antwoorden op de vlijmscherpe verwijten, die zij mij op vriendelijke wijze toevoegde. De auto van mijn verloofde bracht ons die avond naar een van de grootste hee renhuizen in het deftigste Londensche stadsgedeelte. Het kostte buitengewoon veel moeite om mr. Fishe de breede trap op te kunnen volgen. Wat een gasten, fluisterde Vally 1 opgewonden. Ik vind het heerlijk, dat wij ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiu!iiimiiiiin|||||| llllllllllll GEMEENTE TEXEL ||||||lllllli:illllll!!llllll!llllllll!!llll!llllllillllllllllllllllllllllllll!lllllllll!!!lll|||||| INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder 1 unnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van C. H. Roeper te Spang, om in het perceel, kadastraal be kend in sectie C, no. 937 een inrichting, voor opwekking van electriciteit en aan drijving van landbouwmachines te mogen oprichten, door hen voorwaardelijk is in gewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, 14 Januari 1938. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Secretaris. De Buigemeester, C. JONKER. KAMP. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. Bataafsche Import Maatschappij te 's Gravenhage om verguning tot het' oprichten van een benzine-installatie met ondergrondsch reservoir en bovengrond- sche aftapinrichting in en op het perceel gelegen aan den Schilderweg te Oude- schild, kadastraal bekend in sectie D., no. 3111. Op Vrijdag, den 28 Januari 1938, des middags ten 12 ure, zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowei de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgen.-- de bestaande jurisprudentie eventueel met tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn versche nen, ten einde hunne bezwaren monde ling toe te lichten. Texel, 14 Januari 1938. Burgem. en Weth. voornoemd. KAMP. De Secretaris, JONKER. MIDDENSTANDERS. Een abonnement bij N.V. PROVINCIAAL BELANG. 0 Handelsinformatie- en Incas- 0 sobureau voor de Midden- 0 stand, opgericht 1864, biedt 0 in deze tijd groote voordee- le li. Q 0 Een volledig prospectus, 0 waaruit zulks duidelijk blijkt 0 met een ex. van de 14-daag- Q 0 sche zeer verzorgde courant 0 wordt op schriftelijke aan- 0 vrage p.o. verstrekt. N.V. PROVINCIAAL BELANG, Amstelstr. 14, Tel. 32000 (6 lijnen) AMSTERDAM C. Voor Middenst. Fed. en Bonden kan een speciale overeenk. getrof- nog kaarten hebben kunnen krijgen. Het is hier nog erger dan op de effectenbeurs, zei mr. Fishe tot ons, ter wijl hij zich het zweet van het voor hoofd wischte. Eindelijk gelukte het ons in de ruime salon te komen. Waar zou mrs. Aubrey zijn? vroeg mijn verloofde wanhopig. We zullen haar wel vinden, ant woordde Vally. Ze zal het ons wel ver geven, dat wij door de drukte niet on middellijk onze opwachting bij haar heb ben kunnen maken. O, daar is lord Top- pington. Het volgende oogenblik had zij zich bij hen; gevoegd en zonder zich ver der iets om ons te bekommeren, verdwe> nen zij tusschen de gasten. Na moeizame pogingen slaagde mr. Fishe er in voor- Tante Gabrielle en mij een zitplaats te bemachtigen. Wil je dansen? vroeg hij mij. Och, jij wilt liever blijven zitten, zei ik, dus dan ik ook maar. -- Neen, neen, sprak hij weer. Ik weet, dat je van dansen houdt. Ik zal zien ot ik een partner voor je kan vinden. Zoodra hij zich had verwijderd, werd hij omringd door allerlei kennissen. Wel dra keerde Vally weer bij ons terug in gezelschap van lord Toppington en een slanke jonge man met een militair voor komen, die zij aan ons voorstelde. Het is bijna te vol om te dansen^ zei de nieuwe kennis tot mij, maar willen 1 wij het toch eens probeeren? De poging werd moedig door ons on- ||||||.|llli:lllllllll!lll!lll!lllll!!lllllllllllllllllllllllllllllll|l||lllli:!llllllll!ll!ll|iJM llllllllllll GEMENGD NIEUWS Illlll'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiillllll BINNENLAND. Soestdijk. De minister van Water staat heeft het gebied, gelegen binnen een cirkel met een straal van vijt K.M. met als middelpunt het paleis voor de burgerluchtvaart gesloten verklaard. Den Haag. Minister De Wilde heeft verklaard, dat aan belastingverhooging. niet te ontkomen zal zijn. Overwogen wordt reeds nieuwe bezuinigingsmaatrege len te treffen. Een weinig opwekkend vooruitzicht, waaraan de vergrooting der militaire uitgaven niet vreemd is. Den Haag. Aan het Dep. van Finan ciën wordt onderzocht, ot tot dekking van de militaire uitgaven een belasting op radiotoestellen kan worden ingevoerd.. Den Haag. Minister Slotemaker de Bruine koestert het plan de buigings-n weer in eere te herstellen. Indien zijn plan uitvoerbaar is, zal de nieuwe spelling 1 Januari 1929 worden ingevoerd. La ten we hopen, dat het onuitvoerbaar zal blijken. We hebben waarachtig al genoeg spellingmisère. We hebben geen be hoefte aan nieuwe proefnemingen, doch wel aan een afdoende oplossing. Den Haag. Het Dep. van Defensie heeft aan de „Hembrug" 80 veldkanonnen en 100 stuks infanterie geschut besteld. Deze bestelling is slechts een gedeelte van een reeks te verwachten orders Amsterdam. De obligatiehouders van Ide 3 pet. hyp. obligatiën der leening 1937 ten laste van Artis .hebben het bestuur van de diergaarde een jaar uitstel van betaling gegeven. Haarlem. Wegens verduistering van ongeveer 30.000 gld. is een 53-j. verzeke ringsagent aangehouden. De man had ge durende 6 jaren gefingeerde leeningen op polissen afgesloten. Tal van verzekerden zijn de dupe geworden. Sittard. Aangehouden zijn vier man nen, die er van worden verdaoht in 1933 te Ophoven-Sittard een roofoverval op een oude man te hebben gepleegd, waarbij de man gedood werd. Tijdens een ruzie in een café hebben de vier mannen dezer dagen op deze overval gezinspeeld. Dongen. De tweede boekhouder van de R.K. Boerenbond is aangehouden, aan gezien gebleken is, dat hij gedurende ver scheidene jaren verduisteringen tot een totaal bedrag van f 20.000 heeft gepleegd. Drunen. Vrijdagmiddag is een 2-ja- rig jongetje in een teil waschwater ge vallen en verdronken. Berkenwoude. In de nacht van Woensdag op Donderdag is een auto, waarin vijf bruiloftsgangers uit Ouden- kerk a.d. 1 Jssel, in de Schinkel gereden. Drie der inzittenden werden gered, de andere twee kwamen om. BUITENLAND Italië. Ter gelegenheid van het te genbezoek van Hitier aan Mussolini in Mei a.s. wordt te Rome een geheel nieuw station gebou'- ;i China. Te Hankau zijn drie Chi- neesche generaals gefusileerd, Han Foets- joe, Two Tsjoedan en Wan Foeli, de eerste wegens slap optreden tegen de Jat panners, de andere twee, omdat in hun. leger muiterij was voorgekomen. - Japan heeft de diensttijd van in- fanteriesoldaten verlengd van 18 mnd. tot twee jaar. dernomen, maar na verloop van eenige minuten, bleek, dat door de drukte van behoorlijk dansen geen sprake kon zijn. Wij kunnen er beter mee ophouden, zei mijn partner. Zullen wij even op heti balkon gaan, daar is het koeler. Zonder kleerscheuren bereikten wij ein delijk de buitenlucht. Het was een ware verademing. Gaat u graag naar bals? vroeg mijn partner. Niet wanneer het zoo vreeselijk druk is antwoordde ik glimlachend. Neen, zei hij, zoo is het met mij ook. Ik meende eerst, dat ik er niet meen( aan gewend was, omdat het 't eerste is, dat ik meemaak na mijn terugkeer uit Gibraltar. Ik keek hem aan. Mijn hart klopte heftig. Uit Gibraltar? vroeg ik. Hij knikte. Ja, ik ben met klein verlof. Dus daar lag uw regiment? infor meerde ik verder. Hij knikte wederom. Ja. Men kan van hieruit eigenlijk pas goed zien, hoe drulc het is. Weet u ook, wie die bekende mr. Fishe is? Ik heb zooveel over hem ge hoord, dat ik nieuwsgierig ben gewor den. Wij stonden bij de open deuren en ik keek naar binnen. Dat is mr. Fishe, zei ik. Die heer; die daar tegen die pilaar staat geleund. (Wordt vervolgd.) DE NIEUWE MODE Beste Jongens en Meisjes.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4