m NELLIE. ONS FOTOHOEKJE. VOOR DE VROUW. NUTTIGE WENKEN. 44 ft No. 56. DINA VENDEL. Dina wordt 7 Juni 1938 twaalt jaar. Zij woont te Zuid- Haffel. Illlll EEN LACH EN EEN TRAAN. „Onze rookworst om een uur voor om te loopen!" adverteert een fa brikant, maar hij bedoelt het ongetwij feld beter dan hij schrijft De zanger Benjamino Oigli moest bij zijn optreden te New-York negen maal terugkomen; dit is een record, dat dooi' menige wissellooper met glans geslagen is. In Amsterdam werd iemand tot drie weken hechtenis veroordeeld, omdat hij tot een politie-agent had gezegd„Loop naar de maan!" Hij had beter een popu laire revue-titel kunnen uiten, n.l. „Zoek de zon op". Papieren etiketten kan men op gla zen flesschen bevestigen met waterglas. Vlekken van analinepotlood (inkt potlood) kunt u trachten te verwijderen met alcohol of terpentijn. Muurschimmel kan men voorkomen door de kamers goed te luchten en er veel licht in te laten komen. IJzerroestvlekken uit wollen en ka toenen stoffen kunt u verwijderen dooi er een paar druppels van een brandende kaars op te laten vallen en de plek daarna met een phosphorzure natronop lossing uit te wasschen. RECEPTEN. NOUGAT. Laat 2 ons suiker met een weinig citroensap in een pannetje op heij vuur smelten bij voortdurend roeren. Is de massa lichtbruin, dan wordt er een ons geschaafde amandelen doorheen geroerd en vervolgens wordt de nougat op een met olie bestreken steenen aanrecht ot ook wel op een beboterd deksel van een koekjesblik bijvoorbeeld uitgegoten, waar na men ze fijn stampt. FEUILLETON Ik kleedde mij in koortsachtige haast en bracht mijn kamenier, die tot dusverre 'n dergelijke toewijding bij het kleeden niet van mij had meegemaakt, tot vertwijfe ling. Ik wachtte, totdat ik er bijna zeker1 van was, dat de laatste gasten waren ge arriveerd, en ging toen naar beneden. De salon was vol gasten en er viel plotseling een diepe stilte, toen ik binnen kwam. Tot dusverre was ik steeds zeer bescheiden geweest in het dragen van mijn japonnen en mijn sieraden, maar nu had ik de mooiste en kostbaarste japon uitgekozen, die ik bezat en tevens de schitterendste sieraden. Mijn hart klopte heftig, maar ik voelde mij vreemd rustig. Ik schepte genoegen in de verwarring, die uit de talrijke begroetingen bleek. Het gezelschap ging aan tafel, maar het was mij onmogelijk iets te eten. Het gelukte mij echter dit zoo min mogelijk te doen opvallen. Mijn toekomstige echt genoot schonk een glas wijn voor mij in. Nellie, fluisterde hij mij toe, wat zie DE NIEUWE MODE BLOUSE 1597 A en B. Stof voor A. b.v. wollen ot matzijden crêpe, b.v. zwart met roode knoopjes en zelfde kleur sa tijnen bies als halsafwerking. De lange mouwen kunnen langs de streep afge knipt worden, indien men de voorkeur geeft aan halflange. Model B is kort; het heeft een mooie aansluitende lijn en kan b.v. van rood laken gemaakt wor den met zwarte knoopjes ot van jagers groen fluweel. Naar verkiezing ingezette zakjes. Zeer gekleed is deze blouse van. satijn in turquois, carmijn ot emerald op een lange zwart satijnen rok ot van lamé. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. KAMERPLANTEN. TEGEN DOPLU1S. Bij een oplossing van zachte zeep, gele ot groene, 50 gr. op halve liter heet water, voegt i|, nadati de vloeistof (zeepsop) is afgekoeld, een. eetlepel nicotine-extract. Dit extract ver krijgt u door halt ons goedkoope, zware, ongesausde rooktabak, op een liter kokend water te laten trekken. Gebruik hiervoor een oud keteltje of pannetje, niet meer geschikt voor huishoudelijk gebruik. Nico tine is vergif. Bevochtig de aangetaste plekken met 'n weinig van de oplossing, krabt daarna voorzichtig de dopjes af, niet op de aarde laten vallen, en wascht na met de zelfde oplossing. Gebruik er een oud sponsje voor en laat zoo weinig mogelijk op de potaarde druppen. U kunt de pot ook op de zijde leggen en zoo behande-, len. ^ïdien noodig, de bewerking na een week herhalen. Indien er een worm in de aarde van de pot zit, moet u de pot in lauw zeepsop zetten. De worm komt er dan uit. je er mooi uit vanavond. Vind je? vroeg ik, terwijl ik pro beerde hem glimlachend aan te zien. En zoo gelukkig als een koningin, voegde hij er aan toe. Het moet ons stre ven zijn, dat je dat altijd blijft. Tante Gabrielle, onder een laag vert en poeder, toonde zich uiterst liet tegen mij. Na het diner trokken de heeren zich eenige oogenblikken in de rookkamer te rug en Vally, die mij tot dusver eenigs- zins had ontweken kwam naar mij toe^ Wil je wat voor ons zingen, Nellie? vroeg zij. Ik aarzelde één moment. Het spel moest echter tot het bittere einde worden doorgevoerd, en ik zette mij voor de piano. Bij de eerste klanken traden direct eenige heeren binnen, waaronder mr„ Fishe en lord Toppinton. Mr. Fishe ging naast mij staan en hield zich gereed om op een teeken van mijl het muziekblad om te slaan. De geheele avond scheen mij plotseling onzinnig en ik moest strijden tegen een opwelling om in een schaterlach uit te barsten. Op diat. oogenblik trad er een bediende binnen met een telegram. Mr. Fishe was de man, die telegrammen ontving, en ieder dacht danook, dat het voor hem bestemd was. Tot mijn grootste verbazing bleek het daarentegen voor mij te zijn. Angstig nam ik het aan en scheurde het open. Algy had het verzonden: lllllllllllllllllllinillllllllllllllIHIÏIIIIIIIIIIIIIIIIII VOOR DE JEUGD. IIIIIIIIIIIIIIHIhmiiiiiiiiiii lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ||||||[|lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|[|llllll|[||||||||||||||||||||||||llll||ll|||||| 'JIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII'IIIIIIIJIIlllllll »V KA V/vêG T£. 97. Weet ie wat de Burgemeester aan de moedige Klaas ten geschenke gaf? Een mooie brandweerpet. Daar vwas Klaas blij mee. WAT WAS ER GEBEURD? Hier volgt het antwoord op de vraag, welke ik jullie vorige week bij het plaatje van Prof. Vergeetniet stelde: De,,prot" had een verkeerde hoed op, vergat zijn overschoenen en nam inplaats van zijn parapluie een wandelstok mee. WIE ZIET DE TEKENFOUT? Bij het tekenen van deze giraffe, die bezig is zijn dorst te lessen, is een donune fout gemaakt. Volgende week zal ik jullie daarvan vertellen. OM TE VERSIEREN. Deze tekeningen wijzen jullie de weg, wanneer je een lokaal, huiskamer, straat, enz., wilt versieren. Gebruik papier van verschillende kleuren. Fig. 1 en 2 laten zien hoe je wimpels maakt. Fig. 3 geeft aan, hoe je de wimpels zelf weer kunt sieren door plak- ot schilderwerk. „Beste Nellie. Maak je niet ongerust, maar kom direct naar huis vader ziek". Ik keek op. Ik zag niets meer. Het werd mij zwart voor de oogen. Vader ziek. Zonder een woord te zeggen, snelde ik weg; het telegram liet ik uit mijn hand vallen. Ik gaf niets om de aanwezigen;, slechts één gedachte hield mij bezig: Vader was ziek, misschien.... Na een wanhopige reis, waarin zelts de sneltrein het niet verder scheen te kunnen brengen dan een slakkengang, kwamen wij eindelijk thuis. Vallv was mij onmid dellijk gevolgd. Vader was heel ernstig ziek, het einde kon ieder oogenblik wor den verwacht. Hij lag onbewegelijk en gat slechts nu en dan door een diepe zucht het bewijs, dat hij nog leefde. In het huis heerschte een drukkende stilte als een waarschuwing van hetgeen er zou gebeuren. Vally liep radeloos een en toonde zich heftig aangedaan. Addie stond te schreien aan het voeteneinde en Algy zat op een stoel, bleek en afgemat. Wij waJhtten wachtten... Ik kon niet huilen. De martelingen der laatste weken, waaraan nu ook dit nog werd toegevoegd, scheen elk menschelijk gevoel in mij te hebben gedood. Zwijgend en somber bleef ik staren naar de smalle figuur van mijn vader. Plotseling kwam Algy naar mij toe en legde zijn hand op mijn schouder. Voor- 98. Verder ontving hij een wagentje! om er zijn ezel voor te spannen en eenl medaille van de Vereeniging voor Bs scherming van dieren. NIEUWE PRIJSRAADSELS. Daar zijn we al weer toe aan de laat-i ste drie van onze raadselreeks. Ik ver-| wacht de wegen oplossingen niet later dan! Maandag 14 Febr. Niet vergeten je voor-| naam voluit en je leeftijd op te geven.., 7. Vul eens in: grote plas. meisjesnaam, zelfde meisjesnaam, heeft ieder huis. Ook van boven naar beneden gelezens imoet je dezelfde namen krijgen. 8. Hier zijn de lettergrepen van driej namen door elkaar geplaatst. Welke zijnl die woorden? A be hard li bern na ju trix a. 9. Je vindt mij over het hele eiland.! Zet je 'de letters van mijn naam in andere! volgorde, dan kom ik dit jaar pas na! halt April. Met vriendelijke groeten,! Jullie OOM KO. M - M M M VAN' BOKSEN GESPROKEN. Jullie hebben natuurlijk wel eens van bokswedstrijden gelezen. Weten jullie wel, dat de boksers naar hun gewicht worden den verdeeld in verschillende klassen: Vlieggewicht tot 50.50 Kg. Bantamgewicht tot 53.10 Kg. Vedergewicht tot 56.70 Kg.° Lichtgewicht tot 60.75 Kg. Middengewicht tot 72.00 Kg. Halt zwaargewicht tot 7S.75 Kg. Zwaargewicht: geen maximum. Ik weet niet, hoe jullie er over denken, Maar ik vind boksen een gemene sport. Wanneer je leest, hoe boksers elkaar bij wedstrijden niet zelden tot bloedens toe wonden en gevaarlijke slagen toebrengen' op kwetsbare lichaamsdelen als b.v.J je ogen, je maag, enz., krijg je geen ver- heven gedachten. uit, Nellie. Niet alle moed verliezen. i Onbeholpen klonken zijn woorden, maar| ze waren gemeend. Och, Algy, je ziet toch ook wel, dat wij geen hoop meer kunnen hebben. En de gedachte, dat ik dat wij hem voor altijd zullen moeten missen, is mij onverdraaglijk. Terwijl ik sprak, begon de zieke zich juist te bewegen. Nellie, klonk het van zijn lippen. Vader. Ben je daar, Nellie? Ja vader. Ik blijf bij u. Blijf bij mij, hijgde hij. Wat wat willen ze toch eigenlijk van ons? Doe doe het niet, Nellie. Beter het ergste, dat een mensch kan overkomen dan dat. Heb je mij gehoord? Algv, waar is Algy? Mijn broer trad aan het bed en boog zich over hem heen. Algy, fluisterde hij heel zacht, zorg voor haar voor Nellie. Dit waren zijn laatste woorden. Wan hopig klemde ik mij aan Algv vast. Algy, bescherm mij. Nel!ie_, zei de jongen, en er klonk een ongewoon mannelijke kracht uit zijn woorden, je behoeft niet bang te zijn. Er moet iets niet in orde zijn, maar wat het ook is, je kunt op mijn bijstand reke nen. Ik heb het vader beloofd. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4