'n Overhemd Cadeau E. W. VET CUPERIBE MAGGI jus Het Witte Kruis. Rheumaf-fek laaMJ toch wrijven akkers Kloosferbalsem Vereeniging tot verwerking van uit nood geslachte en gestorven dieren te Texel. Algemeene vergadering bij aankoop van een werkbroek boven f 3,50. Het Manchesterhuis Spoorstraat 116, Den Helder. i#Corsetband Tooneelgezelschap De Jonge Spelers. plaatijzeren waterbak Jus, fijne jus.. KING is goed voor iedereen, ledereen lust graag KIN FIRMA TONNEMA Cie. SNEEK - J- Hei kosfbaarsle bezit is Uw gezondheid en een mooi figuur. Draagt daarom steunl de buikspierea geefi steun in de rug en verschuift niet. PRIJZEN VANAF 4!' Goudbruine jus, die ons vanuit haar kom al aanlokt met haar heerlijk- zachte, aromatische geurzo'n jus kunt U óók maken, zonder er vlees voor te braden. Zo'n jus maakt U van MAGGIS JustablettenDie zijn er énig voor, om op gemakkelij ke en voordelige wijze een jus te maken, welke zelfgemackte vleesjus volkomen evenaart. Let op de geel rode etiketten en de fabrieksmer ken: de naam MAGGI en de Kruisster Het proces—Boon beëindigd? De Witte Kruisweg zal aan de gemeente worden overgedragen. Het consultatiebureau kan zich bedruipen. Woensdagavond is in hotel Texel on der voorzitterschap van de heer Notaris: Mulder de algem. jaarvergadering van het Witte Kruis, afd. Texel, gehouden. De vergadering was zeer slecht bezocht. Nadat de voorz. met een kort woord van welkom de vergadering had geopend, las de secretaris, de heer J. Pisart d;J notulen voor van de vorige vergadering welke onveranderd werden goedgekeurd. JAARVERSLAG. Vervolgens bracht de heer Pisart het jaarverslag over 1937 uit. Het jaar verliep gunstig. Dank zij onze advocaat, mr. Langeveld, aldus het verslag werd het proces—Boon in zake de Witte Kruisweg, gewonnen. Het zal dus niet meer noodig zijn een som voor rechtskundige hulp jaarlijks uit te trekken. Het ledental steeg van 1581 tot 1586. Het consultatiebureau verschafte 776 con sulten. Het bureau heeft de Witte Kruis- afdeeling dit jaar niets gekost. De uit gaven waren tl 18.55 ,de ontvangsten (uitj giften) 1121.10. De ziekenauto werd veel gebruikt, doch er komen helaas nog weinig giften binnen. Dank wordt ge bracht aan de N.V. T.E.S.O., die t 250.— schonk voor het ziekenautofonds, aan het R.K. Armbestuur te Oosterend, dat jaarlijks 110.— schenkt, aan de Too- neelvereen. Thalia, die een uitvoering gat ten bate van het fonds, welke, zooals Woensdag gemeld, 171.07 opbracht. Ook werd nog in dank ontvangen een gift van 125.zijnde het overschot van de kas van het eeuwfeest Eierland. De Emma- bloemcollecte bracht dit jaar ruim 1100.— op. Eemge jaren terug was de opbrengst gemiddeld 1160.—. Dit jaar zal waarschijnlijk in Augus tus als er dus veel vreemdelingen zijn een Witte Kruis-speldjesdag worden gehouden. Moge de opbrengst dan be vredigend zijn. Het Witte k'ruisgebouw bevindt zich in beste staat. Mej. E. Meijefi wordt dank gebracht voor haar keurig get beheer. Het kwartje statiegeld voor de artikelen werkte uitstekend. De artikelen kwamen vlugger terug. Het bestuur dankte tenslotte nog de N.V. T.E.S.O. en de Texelsche Courant voor de belange- looze medewerking, die het steeds mocht ondervinden. FIN ANCIEN. De ontvangsten over 1937 waren: contributiën 11930.85, diverse ver goedingen 133.90, rente kapitaal en giro 1125.16, giften en bijdragen t 224.38, ba tig saldo 1936 t 4542.06. Totaal 16856.35. De uitgaven waren in totaal 1 1875.91, o.a. voor verplegingsmateriaai, 1316.25, bijdrage wijkverpleging 1100,-, consultatiebureau voor zuigelingen 1108.55 mr. Langeveld, advocaat in proces-Boon t300.Het batig saldo bedraagt dus thans 14980.44. Winstsaldo over 1937 1438.38. Laat U niet kwellen door rheumatische pijnen, die U oud maken vóór Uw tijd. met den geneeskrach- tigen Kloosterbalsem die ze snel verdrijft. dringt tot diep in de weefsels doorl T. B. C.-BESTRIJDING. De ontvang- sten waren in totaal f2872.78, o.a. sub sidie Rijk 11116, subsidie gemeente 1870.19, subsidie N.H. Vereeniging tot bestrijding der T.B.C. tllO, idem uit het Verplegingsfonds t65, opbrengst Emma- bloemcollecte 1 100.40, bijdragen van par ticulieren 1582.75. De uitgaven belie pen 12871.48, o.a. subsidie aan het Rijk 11080, woningverbetering 1153.83, ver pleging in sanatoria 1 1300.66, verpleging in het gezin 1226.42. Het saldo is thans tl.30, vorig jaar t7.09. De ontvangsten en uitgaven voor de t.b.c.-bestrijding zijn aanmerkelijk minder geworden, aldus de secretaris. Eenige jaren terug bedroeg het totaal aan uitgaven over een jaar nog 17000.Hieruit moeten we afleiden.dat de tuberculose op het eiland sterk is AFGENOMEN. Ongetwijfeld houdt dat ook verband met het feit, dat er meer aandacht wordt besteed aan t.b.c.-bestrij* ding onder het rundvee. ZIEKENAUTO. Ontvangsten over 1937 1321.13, saldo 1936 1 175.20, totaal 1496.33. Uitgaven totaal 174.80. Saldo 1937 1421.53. De boeken en bescheiden waren door de rekeningopnemers in orde bevonden. WITTE KRUISWEG. De lijdensweg aldus de voorz. is thans teneinde, hoe wel 'het proces nog niet geheel van de baan is. De processen zijn nog niet ge royeerd. Het beslag van de weg is thana wèl geroyeerd. Het is nog mogelijk, dat het proces nog eenige tijd op de rol zal/ blijven, alhoewel de voorz. dit niet waar-i sohijnlijk acht, daar de heer Boon verder „pro Deo" procedeert. Reeds in 1931 werd besloten .de weg, die door de ge meente wordt onderhouden, kosteloos aan haar over te dragen. Het beslag op de weg kwam er toen tusschen, waardoor de overdracht niet door kon gaan. De voorz. vroeg de vergadering haar sanctie te geven aan het voorstel om de weg thans aan de gemeente at te staau. De vergadering stemde algemeen met het voorstel 'in. Elke dag KING Elke dag FIT! BENOEMING. De heer J. Pisart werd wederom benoemd tot afgevaardigde naai de algem. vergadering van de N.H. Ver eeniging het Witte Kruis. De heer Pisart bracht zijn verslag uit van de laatste alge- meene vergadering, welke hij eveneens als afgevaardigde had bijgewoond. MAGAZIJN. Uit het verslag van het magazijn bleek, dat er 1500 artikelen wer den uitgereikt. Er werd een tweede lucht bed aangeschaft. Alles verkeert in prima staat. RUNDVEE-T.B.C. De heer E. Noordijk merkte op, dat de rundvee-t.b.c. ook vóór de mensch gevaar kan opleveren. De t.b.- bestrijding onder het rundvee is nu zoo ver gevorderd, dat Texel langzamerhand nog maar één pet. reactiedieren heeft. Het ligt in de bedoeling, dat ook de laatste reactiedieren worden opgeruimd. Er bev staat al een gemeenteverordening, waar bij het verboden is reactiedieren te hou den. Deze verordening is tot dusverre soepel toegepast, doch zal binnenkort' STRENG worden doorgevoerd. Spr. vroeg moreele steun te verleenen aan 't streven om de laatste reactiedieren te ver wijderen. De voorz. merkte op, dat dft Wijkverpleging reeds toezegging had ge daan om mede te werken. Spr. achtte het zeer goed, dat het Witte Kruis teza men met de Wijkverpleging aandrang uit oefent om de 'laatste reactiedieren te doen opruimen. De vergadering ging hiermede, accoord, waarna de vergadering door de voorz. met een woord van dank werd gesloten. H. VEREEN. TEXEL TOT BESTRIJDING VAN DE RUNDER-T.B.C. en andere veeziekten. II. We hebben reeds gemeld, dat er breed voerig van gedachten werd gewisseld over de vraag, hoe het eiland geheel van de rundvee-t.b.c. kan worden verlost. Het gaat nog maar om een klein aantai reactie-dieren. Indien deze worden opge ruimd, vindt men op Texel alleen maait t.b.c.-vrije stallen. Met nadruk wijst het bestuur op de groote beteekenis, ook uit reclame-oog punt, welke daaraan moet worden toege kend. Daar is de heer A. Dros het weL mee eens, maar hij zou graag zien, dat de eventueele kosten door het terugsturen, van reageerders voor rekenira; der ver eeniging komen. De voorz.merkt op, dat dit onmogelijk is; men zou dan maar raak koopen. Wanneer één keer het eiland vrij is, en er komen dan nog een? reactiedieren voor, dan zullen deze dieren door de vereeniging onmiddellijk van de eigenaar worden overgenomen tegen taxa tieprijs. Het bestuur kan hierover thans nog geen definitieve mededeelingen doen. Dit is ook een kwestie van later zorg. De heer Noordijk merkt op, dat het veel scheelt, uit welke streek het rund vee komt. Het ingevoerde roodbonte vee vertoont dit jaar geen reactie. De reactie dieren komen uit N. Holl. (We herinne ren u aan het staatje van vórig nr, waar in we vereen, noemden met veestapels met meer dan een kwart reactie-dieren. Red.) De heer A. Eelman wil de in voer zoo regelen, dat reageerders absot luut geweerd worden en vraagt stemming over dit punt. De vergadering besluit evenwel in een volgende over eenige we ken te beleggen vergadering dit punt te doen behandelen. In Groningen worden bij de verkoop van t.b.c.-vrij vee tuberculinatie bewij-i zen afgegeven. De vereen .Texel gaat dat zelfde systeem toepassen. De koe zal stel lig meer opbrengen als een dergelijk cer tificaat bij de verkoop wordt getoond., Het jaarverslag, in een vorig nr. reeds opgenomen, wordt onder dankzegging on veranderd goedgekeurd. De CONTRIBUTIE wordt ongewij zigd gelaten, n.l. 30 ct. per rund, waar van aan de Prov. Vereen. 20 ct. ten goede komt. FINANCIEN. De heeren P. Drijver en Jb. Lap Kz., rekeningnazieners, verklaren het beheer van de secr.-penn. keurig in orde te hebben bevonden. Ontvangsten, 15047.48, o.a.: contributie 1 1405.50, ba tig saldo 1327.68; oormerken 1172.90en subsidie voor drie open vormen f"75. Uitgaven 1475S.41o.a. aan 5000 oor merken 1 300.07, heffing centraal be stuur, 46S5 maal 20 ct. 1937, onder zoek en administratie 13047.45, subsidie voor drie open vormen 175. BESTUUR. De secr.-penn., de heer J. C. Kager, wordt met alg. stemmen her kozen. De heer Kager dankt voor zijn herbenoeming en spreekt de wensch uity nog vele jaren voor de vereen, werkzaant te mogen zijn. De heeren J. Kuip en Jac. Eelman Gz. worden als rekeningopnemers benoemd. RONDVRAAG. De heer Noordijk vestigt er de aandacht op, dat de blauwe circulaires uit Alk maar door allen geteekend moet worden. Het betreft de verklaring, dat leden met hun lidmaatschap accoord gaan. Zij, die niet meer in het bezit zijn van genoemde circulaires, kunnen er een bekomen bij de secretaris. Verder wijst de heer Noordijk, op de gele circulaires, waarin vermeld; wordt, dat stallen, welke door mond- en klauwzeer besmet zijn geweest, niet on derzocht mogen worden. Dit heefteenige verwarring gesticht, daar bedoeld wordt, dat het onderzoek niet DIRECT mag plaats hebben, maar zoo spoedig als dat mogelijk is, een en ander volgens het oordeel van de veearts. Vervolgens brengt de 'heer Noordijk ter sprake, dat een veehouder het klets praatje heeft rondgestrooid, dat er van1 zijn koeien, die mond- en klauwzeer gehad hebben, na de tuberculinatie waren ge storven. Spr. vertrouwt, dat er aan der gelijke nonsens wel geen geloof géhecht zal worden. Het onderzoek is absoluut onschadelijk; er worden geen experimen ten genomen; de dieren worden er niet maar aan gewaagd. De heer Jb. Lap Kz. acht het noodzake lijk, dat de eigenaars van stieren gewezen! wordt op het gevaar van besmettelijk verwerpen. De voorz. verzekert, dat ook deze ziekte de aandacht der vereen, heeft. Hierna volgt omstreeks elt uur sluiting van deze alleszins belangrijke vergadering. OOSTEREND. DIEFSTAL VAN KIPPEN. In samenwerking met de Rijksveld- wacht is de gemeentepolitie er in ge slaagd de dader op te sporen van een diefstal van kippen, in October en De cember gepleegd ten nadeele van zijn va deren een buurman, bij wie hij werkzaam was. De dader, een jongeman, bleek de buit aan een handelaar alhier te hebben verkocht. De opbrengst heeft hij o.m. in café's aan alcoholhoudende drank besteed. Hij heeft volledig bekend. op Woensdag 16 Februari a.s. nm 8 uur in hotel De Lindeboom. Agenda Opening Notulen Ingekomen stukken. Mededeelingen Jaarverslag Toevoeging bepaling aan art. 18 der statuten Rekening en verantw. penningmeester Benoeming rekeningopnemers 1938 Verkiezing bestuurslid (aftr. T. Koorn herkiesbaar) Benoeming commissie van arbitrage (aftredenden zijn herkiesbaar) Rondvraag Sluiting. HET BESTUUR. Onze eigen gemaakte panta lons in fantasiestof, kamgaren, manchester, Engelsch leer, enz. zijn BETER dan confectie maar NIET duurder. OCTROOI 17201 N.V. PH. VLESSING - DEN BURG. uur Kromme Lindert was een daverend succes Het stuk dat nu komt doet er niet voor onder. 2e Paaschdag komt het gezelschap weer, als tevoren een groot deel der kaarten is verkocht. Prijs f 0,65. Stelt dus niet uit, doch bestelt onmiddel lijk kaarten. U maakt dan dit optreden mogelijk en voorkomt teleurstelling voor Uzelf, daar verleden jaar velen moesten worden teruggestuurd. Kaarten verkrijgbaar bij J. Westdorp, A. Backer en J. P. Standaart TE KOOP GEVRAAGD. een in zeer goede staat verkeerende lengte 2 a 3 M. breedte 1 a 1,20 M. diepte 0,60 a 0,75 M. Coöp. Zuivelfabriek Eendracht G.A. Texel.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 2