NELLIE. ONS FOTOHOEKJE. No. 58-59-60. TREES, VERONICA EN ADRIAAN BARHORST. Trees wordt 15 Oct. 1933 7 jaar, Veronica 28 Aug. 1938 14 jaar, Adriaan 19 April 1938 5 jaar. Zij wonen in de Zwaanstraat. minium voor de vrouw. minium VRAGEN. Abonné's mogen vragen stellen. Die vragen worden hier opge nomen en zoo mogelijk beantwoord. Red. KAMERPLANTEN. GERANIUMS zet men in de herfst voordat de vorst ze vernielt bin nen op een lichte, niet te warme, maar vorstvrije plaats, zoo noodig bij stren ge vorst in de kelder. Geef dan weinig of geen water. Omstreeks halt Febr. de pfanten terugsnoeien tot op een Taag ge legen takje of bij gebieke daaraan op een laag gelegen oog. Langzaam beg.nt men nu meer water te geven de plant dan op een warme plaats zetten. RECEPTEN. KAASGERECHT met oud biood. Halt pond geraspte kaas, phn. acht sneden wit ot tarwebrood, kwart L. kokend water, - een Maggi-bouillonblokje, één ot twee ui tjes, paneermeel, boter Snijd het brood in dobbelsteentjes. Hak de uitjes zeer fijn en bak ze in een stukje vet ot bo ter lichtbruin. Leg nu in lagen het brood! de kaas en de gebakken uitjes in een vuurvaste schaal. Los het Maggi-bouillon blokje op in een kwart L. kokend water, en giet de bouillon over het brood. Doe er wat paneermeel op, leg hier en Tiaar een kluitje boter en Iaat het schaaltje in de oven bruin worden. NUTTIGE WENKEN. Melkvlekken in pluche of velours kunt u verwijderen met tetra of benzine. Geschilde appels worden niet bruin, als men ze in water met een weinig zout legt. Inktvlek in grijze kousen kunt U trachten weg te nemen met citroensap, azijn ot melk. Tenslotte in lauw zeep sop wasschen. Ijzerhoudend water, dat voor de wasch moet dienen, moet eerst ontijzerd worden. Dit geschiedt door filtreeren door zand- en houtskoollaag. FEUILLETON Maar waar moet ze heen Ze be zit geen cent. Ik geloof, dat wij het gerust aan Vally kunnen overlaten om voor zichzelf te zorgen, zei hij glimlachend. In elk ge val kan ze het niet slechter krijgen, dan wanneer ze bij ons blijft. Hoe bedoel je dat? vroeg ik. Hij keek mij ernstig aan. Kijk eens, Nellie jij en ik hebben een zware tijd voor de boeg en hoe spoediger wij aan pakken, des te beter is het voor ons. Vally durfde de strijd niet aan; daarom was het beter, dat ze heenging. Zóó sprak mijn broer, die een paar maanden geleden nog aan niets adders dacht dan aan voetballen en visschen. XVII. Of ik het naar mijn zin heb? Ja hoor, best, zei Algy, terwijl hij behaag lijk achterover lag in een oude leunstoel' en zijn lange beenen uitstrekte. Het is hier nog niet zoo slecht. Ik had het erger kunnen treffen. Ik keek ongeloovig rond in het ver trek met het goedkoope behangselpapier de oude, wanstallige gravures aan de wand, verschoten gordijnen voor de ven sters, en een meubilair, dat misschien veertig jaar geleden nieuw was geweest. En je hospita? vroeg ik verder. Wat is ze voor een vrouw? Zorgt ze goed voor je, Algy Ik zou ondankbaar zijn, wanneer ik klaagde, antwoordde hij. Ze kijkt me elke morgen na achter haar gordijnen en mijn vermoeden, dat ze dan wil zien, ot ik soms een van die „waardevolle" voorwer pen uit dit vertrek meeneem, is natuurlijk' geheel misplaatst; ik moet aannemen, dat ik op mijn eerlijk gezicht haar volle ver trouwen geniet. Ik lachte om de wijze, waarop hij deze gewoonte van zijn hospita verklaarde. En hoe gaat het met de studie? was mijn volgende vraag. Mijn leeraar is buitengewoon tevre den; hij zegt, dat ik zeker door mijn examen zal Komen en dan kans maak op een goede betrekking. Maar eh nu mag ik zeker wel eenige inlichtingen in winnen omtrent je levensloop de laatste weken. Vertel me eens wat over die lady EItrida en hoe heet haar zuster1 ook weer? Leonora, antwoordde ik. Er heer- schte een oogenoiik stilte. Je vertelt niet veel, Nellie. Heb je het wel naar je zin? Och, zuchtte ik, de omstandigheden in aanmerking genomen, mag ik niet kla gen. Het is niet zooals in de goede oude tijd, en hun huis valt niet te vergelijkert met het onze. Maar hoe gaat het er dan aan toe bij die twee oude dames? Wat moet je doen De dames, antwoordde ik aarzelend, zijn heel Vriendelijke, oude Tamme katten, viel hij mij in de rede. Ik heb ze toch al eens ontmoet. Mager, spichtig, ouderwets gekleed en met een weinig voorliefde voor liefdadig heid en vergaderingen. Is het niet zoo? Je kunt gerust zeggen, dat ze niets anders doen, gaf ik lachend toe. Algy keek mij aan. Je schijnt je met jê. nieuwe levenswijze nogal verzoend te hebben. Wat heb je alzoo te doen? Laat eens kijken, zei ik. Eerst moet ik de kranten voorlezen niet heelemaai natuurlijk, maar hier en daar een stukje. Bijvoorbeeld verslagen over vergaderin gen, mededeelingen van liefdadigheid, ver- eenigingen en zoo voort. Algy kreunde luid. dat is heusch zoo erg niet. Dan wordt de post geopend, die vrij omvang rijk is. Alle brieven komen zoowat op hetzelfde neer. Verzoeken om een bijdrage van de „vereeniging tot ondersteuning van soldaten met houten beenen, of van de „vereeniging tot verschaffing van re genjassen aan de 'inboorlingen van Abes- sinië Nou maak je gekheid, Nellie. Nou ja, in elk geval iets van die aard. De epistels worden allemaal ge lezen en beantwoord door mij natuur lijk. Dat gaat na verloop van tijd heer gemakkelijk. Je sluit een kleine chèque in ot brengt de beste wenschen over. Daarna gaan we wat frissche lucht hap pen in de auto. Algy luisterde met groote belangstelling naar mijn verhaal. Na onze terugkomst, vervolgde ik, gaan we lunchen; na de lunch wordt een aantal visites afgelegd bij andere dames, die ongeveer dezelfde levenswijs volgen; daarna is het oogenblik van het diner aan gebroken. Dat is het eenige goede punt van het dagprogramma, mompelde hij. Ik lachte. Na het diner lees ik voor. Dan ge ven ze mij een kus. Groote goedheid. En dan gaan we naar "bed. Arme Nellie, zei hij opgewekt. Je behoeft mij niet te beklagen, zei ik opgewekt: Het is heusch niet zoo erg als het wel lijkt. Er blijft gedurende de dag nog wel tijd genoeg over om mij aan mijn liefhebberijen te kunnen wij den. (Wordt vervolgd.) RADIO. VOOR DE JEUGD. IJsland gaat dit jaar de capaciteit van zijn lange-golt-station (1442 M.) van 16 tot 100 kw. verhoogen. Engeland. In 1937 heeft de politie via de B.B.C. 1213 S.O.S.-berichten ver spreid en 50.79 pet. ervan heeft het ge- wenschte succes opgeleverd. Van de 823 oproepen in verband met ernstige ziekte gevallen, bereikte 57.36 pet. de betrokken personen. Japan heeft thans zeven stations van 10 en twintig van 3 kw. Binnenkort worden een nieuwe zender van 150 kw. en drie k.g.-stations van 3 kw. in gebruik gesteld. DE NIEUWE MODE 1. Het was in de dagen van Augus tus. Het was warm in Epscheuten en het huis van mijnheer Pimpelmans, de veearts, lag te braden in de zonneschijn. De thee stond op het lichtje, de koeien hadden het veel te warm om ziek te zijn en dus zat mijnheer Pimpelmans rustig zijn krantje te lezen. 2. Plotseling sprong hij op: „Vrouw, je weet, ik wil al zo lang een paard kopen. Wat denk je er van, als ik mor gen naar de paardenmarkt te Knuppel- hoek ga? Ik heb vroeger als veearts onder dienst ook paard moeten rijden en dat ben ik vast nog niet verleerd". soms. S een dier, dat zwemt 6. Zoek uit deze zin een meubelstuk, vijt letters: „Kom, Frans; toe laat me niet langer wachten". Inzenden na no. 9. Een eenvoudig aardig japonnetje geeft A 294 te zien. Van blauwe wollen slot gemaakt en gegarneerd met licht kraagje en vestje en groote knoopen. Benoodigde stof: 2.80 M. van 130 cM. breed. Patro nen zijn verkrijgbaar in 100 en 112 cM. bovenwijdte. Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluitiug van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. 't Nieuwe Modeblad: ineest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 3 mnd. f 1.20. Per post 11.50 Vereen. Staten. New History Society te New-York schreef een prijsvraag uitv waarbij o.a. gevraagd werd, welke taal als wereldtaal de voorkeur vejrdient. Het Esperanto kreeg 1108, het Engelsch 842 stemmen. Vermelding verdient, dat gle- noemde Vereeniging geenerlei betrekkin gen met het Esperanto onderhoudt. Japan. Ter gelegenheid van het 2600 jarig bestaan van het Japansche keizer rijk, heeft men een groot kapitaal ter be schikking gesteld voor de uitgave van een encyclopedie betreffende de Japansche cultuur. Ze zal geschreven worden j,u het Japansch, Fransch, Lingefsch en Es peranto. NIEUWE PRIJSRAADSELS. 4. Iets waarop> je schrijft en iets, waar mee je aan OOM KO schrijven moet. Van deze twee woorden vind je hier de letters: APNIKETRIP. 5. Vul eens in: D hebben mannen Een mooi boek (naar keuze uit een groot aantal) ligt in Boekhandel Park straat voor elk van jullie klaar. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. DE PRIJSWINNERS. De oplossingen der laatste raadsels waren: 1. Taart, appel. 2. Kerk 3. Mes I (Spa ook, maar dan staan de letters nlev naast elkaar). 4. School. 5. Handschoen. 6. Luik. 7. Meer, Emma, Emma, raam 8. Juliana, Bernhard, Beatrix. 9. Scha pen, Pas(ch)en. V Briefjes mocht ik ontvangen van Maar ten Reuvers, Rie, Kees en Hans van IJpe- ren, Henk Reitsma (Welkom, Henk, doe maar trouw mee, hoor), Corrie Witte Jd., Duw Schraag, Corrie v.d. Ban (De aan houder wint, Corrie. Laten we hopen, dat het lot jouw volgende keer als prijs- winster aanwijst.), Simon Witte (Ikvind het prettig, Simon, dat ook jij dat kinder hoekje zo aardig vindt. Vandaag begint het verhaal van Pimpelmans weer. Nu wordt het nog mooier), Maatje van Leeuwen, Gijs Keijzer, Tonny Dijt, Evie Dijker (A'dam), Rika Keijzer, Nettie Kalk man, Dirk Krijnen,. Nellv Bakker, Giet van Sw inde ren, Henk Zijm, Annie Zijm, Piet Bakker, Ant. v. Heerwaarden, Piet Spigt Gz„ Marie Schraag, Kees Room, Jb. Lawende (Dubbeldam), Janna M. Jon ker, Corrie Bakker (Je hebt goed gera den; het was Oom Ko zelf, die daar de films vertoonde. Ja, die films waren prachtig), Luit Bakker (Misschien wordt er nog wel eens een Prinsje geboren. Dan kom ik weer, hoor), Gretha Smit, Trijntje Henkes, Piet Kok, Dick Wuys, Maarten Boon (Weer een nieuw vriendje er bij. Welkom in de kring. Ik hoop, dat je heel wat boeken zult winnen), Karei Roeper, Ide Kok, Truus Bakker, Jac. Bakker, Hettv N. Roeper. De drie gelukkigen waren nu JAC. BAKKER, Amalia, P.H.Polder, 10 jaar. DICK WUYS, 't Noorden, 11 jaar. ANT. VAN HEERWAS'DEN, Zuid- Haffel, 12 jaar. HIJ WIST HET. Meester: Waar ligt Moskou, Piet? Piet: Op de lange golt, meester, tus- schen Berlijn en Boekarest. DENKSPORT, JONGELUI. Aan elke kant van het vierkant liggen negen knopen. Nu is de vraag: hoe kan je dat zo houden, nadat je vier knopen weggenor men hebt. Je moogt de overige knopen dan anders groeperen. Is het gelukt? Neem dan weer vier knopen weg cn leg de nog overblijvende knopen weer zo, dat aan elke kant weer negen knopen liggen. Een mooie denk-oefening. lllllllllltlllUIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIItlllllllllllllllMlllllllllllllllllll l||j||iiiiiiiiiiniii:iiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii||j||| 52 llllllllllllllllllllllllllllllllllimillllllllUII ||||||il!lllllllllllllll!lllllllllllllllll]lll!IIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllillllllllll!l!|||||| gilllllllllllllllllHIIIIII!llll'l||||||l||||j||U" A 29* ||||||llllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIII!lllllllllllllllllllltlllllllllllllll!li;i|n||| llllllllllll ESPERANTO. lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4