J.R. VERLOTING VOOR ZIEKENAUTO. We vestigen er de aandacht op, dat prijzen, welke vóór Zaterdag 26 Febr. niet zijn afgehaald, aan het Ziekenauto fonds vervallen. CENTR. NOODSLACHTPLAATS. Er bestaan, zooals elders in dit nummer wordt gemeld, 'te Den Helder [ïlannen voor het overbrengen van de noodslacht- plaats te Koegras naar de stad teneinde het afzetgebied te vergrooten. Het nieuwe gebouw zal naar de eisch van de tijd worden ingericht. In verband hiermee werd door de heeren Smits, Dokter en Haar, resp. wethouder, directeur van ge meentewerken en keuringsveearts der ge meente Den Helder, vorige week een be zoek aan Texels noodslachtplaats ge bracht. Zij waren over de inrichting van dit bedrijf biezonder tevreden. Naar de heer Haar verzekerde, verdient ook de samenstelling van het reglement, dat aan de vereen, tot verwerking van uit nood| geslachte en gestorven dieren ten grond slag ligt, alle lof. LEZING VAN DS. G. MOEN Over het voorstel tot reorgani satie van de Ned. Herv. Kerk. Ds. ü.Moen, voorganger van de Ned. - Herv. gemeente te Den Hoorn, sprak Donderdagavond in liet gebouw Eben - Haezer alhier over „het voorstel tot re organisatie van de N.H. Kerk". Veertig personen zijn aanwezig als Ds. F.Visser opent door te laten zingen Ps. 25:2. Na voorlezing van 1 Samuel 3, gaat Ds. voor in gebed. Ds. begint daarna met te wijzen op de onbelangrijkheid! van de Classicale vergaderingen geduren de de laatste tientallen jaren (ieder jaar eind Juni te Alkmaar) De besprekingen zijn steeds van zeer geringe beteekui.s geweest en toch wordt de Kerk door zooveel groote gevaren bedreigd. Achter uitgang van het bezoek door a'llerlei oor zaken, partijstrijd, enz. Daarom moet er nu, in deze tijd, ingegrepen worden. Eri moet veel veranderd. We staan voor een nieuwe kans en die mogen we niet laten, voorbijgaan. Ds. geeft daarop het woord aan Ds. Moen, die er zijn blijdschap over uitspreekt, over het voorstel tot Hervor ming te mogen spreken. Ik heb geen groo te belangstelling verwacht, zegt hij, want met de Kerk als onderwerp is nu eenmaal niet op een volle zaal te rekenen. De kerk is dor geworden. En toch, de Kerk is van Christus en daarom is het heerlijk, dat we nu iets voor de Kerk mogen doen. In de Kerk worden we door het wonder der genade als Christenen gesterkt. Ver schrikkelijk is het daarom, dat er zoove»! Kerkgroepen zijn, want toch hebben al die kerkelijke richtingen dezelfde Heer en Heiland. We moeten de Kerk daarom weer gezond maken, brandend van liefde voor Christus. Christus zelf heeft er ook voor gebeden, dat alle menschen één zouden, zijn. Want eenheid is het allernoodigste; afscheiding het allertreurigste. De ongeloovigen kunnen zich van de ernst van Christus afmaken door te zeg gen, dat zij niet weten, wat ze gelooven moeten door de veelheid cler kerken. Dat is onze schuld. Door de verdeeldheid im mers wordt Christus gelasterd. Alle krin gen, die zich afscheiden, zijn egoïstisch, want zij denken alleen aan hun eigen za ligheid. Hoe nu de eenheid te bereiken? We kunnen nu wel een nieuwe Chr. kerk 'stichten, maar dan is er weer een bij... Dat zou ook ontkenning van de historie zijn, want dat behoeft niet; de oude kerk is er nog en zij bezit alle liefde van het voorgeslacht. Afscheiding is fataal. Maar de Herv.Kerk is al vóór de Fran- sche revolutie aan het vervallen gegaam Willem I wilde alle groepen bijeen hou den. Daartoe heeft hij haar in 1816 ge reorganiseerd, maar toen juist gingen de richtingen elkaar bestrijden. Er ontstond, partijschap en het Evangelie werd op de achtergrond gedrongen. Twee manieren zijn er om de kerk gezond te maken: Door afscheiding (maar dat is onjuist, want de eene afscheiding brengt de an dere voort) en door reorganisatie, welke, laatste de eenig-goede methode is. De groote strijders voor de kerkelijke een heid, zooals Da Costa en Groen van Prinsteren, hebben ook begrepen, dat af scheiding verkeerd is. De Belijdeniskerk moet er weer komen. Er moet gereorgani seerd worden, want de kerk moet zich ook gaan uitspreken over de vragen van deze tijd. Het voornaamste punt van het voorstel is de Belijdenis, welke men nu gehandhaafd en hervormd wil zien. Het is niet het-doel om de vrijzinnigen uit de kerk te werpen, maar om hen er in te brengen. Als de kerk weer gezond is, zul len ook de afgescheidenen weer terug- keeren, want een oprechte afgescheidene zal om afscheiding treuren blijven. De partijdigheid zal dan vervallen en daar mee ook het gevaar voor de toenemende politieke macht van Rome. Ook in andere landen hereenigen zich de kerken. Waar om, vraagt spr. zich af, zou hervorming als gevolg daarvan, hereeniging in ons land niet mogelijk zijn? Hierna werd door de aanwezigen gezbn- U KUNT ZE HERKENNEN AAN hun hartvorm, want Mijnhardtjes zijn geen ronde, maar hartvormige cachets en onder scheiden zich van alle goede middelen die tegen Kou, Griep en allerlei pijnen bestaan, doordat zij veel vlugger en afdoender helpen en zoo den duur van Uw ongesteldheid belangrijk bekorten. Koker 12 st. 50 ct. Proefverpakking 2 st. 10 c Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten gen van Ps. 84 vers 3. In de pauze werd een kopje thee aangeboden. Vervolgens werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door eenigen ge bruik werd gemaakt. Hier volgen in het kort de antwoor den. Er zal weer kerkelijke tucht zijn. Voor handhaving der belijdenis is tucht noodig. Deze zal echter liefdevol worden toegepast. De zending zal door de kerk ter hand worden genomen. Daarover is „Oegstgeest" zeer verblijd en zij heeft zich danook bereid verklaard, zich, in dienst te stellen van de kerk. Alle partijschap zal vervallen, want zij ont stond juist door de kerkelijke verdeeld heid. Om reorganisatie zooveel moge lijk te bevorderen moeten de ouderling en de predikant eener gemeente, die naai de classicale vergadering gezonden wor den, er van overtuigd worden, dat de gemeenteleden de organisatie wenschen. Immers o.m. de class, vergad. zal ov^ de reorg. stemmen. Er werd onlangs besloten om een communistische predikant niet uit de kerk te stooten. Als dit de eenige zieke plek was, zou dat wel ge beid zijn. Maar er is zooveel te veran deren, zoodat het beter is otn de kerk in geheel haar wezen te reorganïseercn. De kans, dat de reorg. toch weer niex doorgaat, is vrij groot, daar het ontwerp op 12 Jan. door de Synode met slechts: 109 stemmen aangenomen werd. Verschillende lichamen moeten het nog behandelen. In het najaar zal de defini tieve beslissing vallen. Na samenzang van gezang 3:2 werd de bijeenkomst omstreeks half elf door Ds. Moen met dankgebed gesloten. J. BIJBEL EN SPIRITISME. Üp nader te bepalen datum, vermoede lijk over enkele weken, zal Ds. Visser in Eben Haëzer een lezing houden over .„De Bijbel en het spiritisme". GYMNASTIEKVEREEN. TEXEL. Vrijdag a.s. en de Zondag daaropvol gende geeft de Gymnastiekvereeniging i exel in Pen's Zaal een tweetal uitvoerin gen. Vrijdag een avond verzorgd door de hoofdafdeelingen. Deze "avond wordt (be houdens goedkeuring van de Burgemees ter) met bal besloten. De Zondagmiddag wordt verzorgd door de adspiranten-af- deelingen met medewerking van de hoofd afdeelingen. (zie ook adv. in dit nr.) VERTROKKEN PERSONEN. Van Schildereind 80a, Chr. v. d Zwaag, naar Heerenveen, Mr. Halb. Bin- nertstraat 27. - Van Parkstr. 20, Hillegonda Vinken, R.K., naar Den Helder, 'Brakkeveldweg 55 Van Oudeschild 134, Willem Smit, R.K., Wervershoof B 50. Van Koog 83a, Petrus J. Zee, Herv., Leiden, Haverzaklaan 2d. Van De Cocksdorp 61, Tr. Boon, Herv., Den Helder, Singel 81. Van De Koog 65, Marg. Rupprecht, D.Ev., naar Duitschland, Nuernberg. INGEKOA1EN PERSONEN. Binnenburg 10, Bauke Kramer, R.K., van Bolsward, Elandslaagte 8. De Cocksdorp, Aug. Bakker, R.K., van Zijpe, Petten. De Cocksdorp 113, Joh. Koopman, Herv., van Ellemeet, Schepweg 133. Oosterend, Weststr. 27, H. v d. Brink, Geref., van Midwoud. Schildereind 54, Pieter Kikkert, Herv., van A'dam, 2e Schinkel§tr. 28II De Cocksdorp 6, Gabr. de Geest, R.K., van Stekene. Oudeschild 141, Maatje Dros, van Zuid-Afrika. VERLOTING VOOR KLEEDJNGCOMITÉ, Gistermorgen had onder toezicht van de heer Looyen, gemeente-veldwachter, de trekking plaats van de verloting voor Texels Kleedingcomité. Prijzen vielen op de loten: 284 1072 1310 397 1079 39 953 1315 1000 983 858 821 1287 1320 503 754 811 443 371 1313 670 1163 535 43C' 1007 1290 444 697 2009 S6 737 132 629' 809 712 627 22 390 474 1184 589 691 396 442 866 962 59 14 3S8 61S 1205i 788 307 512 166 127 435 668 1131 409 1078 171 1180 633 1242 692 121S 726 276 299 479 221 839 1280 666 206 702 S9S 386 129 1097 412 518 572 383 315' 1026 1251 337 570 437 473 1123 673 1003. De prijzen kunnen vanaf hedenmorgen 12 uur bij J. Nauta worden afgehaald. Prijzen, welke niet vóór 1 Maart zijn afgehaald, vervallen aan de vereeniging. N. SPORT OP TEXEL TEX. BOYS NIEUWS. Morgen geen competitieprogramma, dus weer vrij. Zondag 27 Febr. eveneens, van wege de Interlandwedstrijd. Dit betee- kent voor ons een rust van 8 weken. Om over 14 dagen tegenover voetballen niet vreemd te staan, hebhen we het sterke Mok-elftal uitgenoodigd. Zie Zondag morgen 10 uur in het kastje. In onze afd. speelt alleen SVC—Tex. 2. Aan Den Burg geen wedstrijden meer, zoodat wij bij goed voetbalweer op groote belangstelling mogen rekenen. Een mooie wedstrijd kan het worden. Elftal: Jac.Schrama C.Graaf M.Bakker J.SchramaHz. J.v.Sambeek C.de Veij Th. v.SambeekA1.de Valk Ab.v.Sambeek W.Ran D.Witte Res.: W. Reij. M. S.V. TEXEL. Het is Zondag weer een inhaaldag bij de KNVB. In onze afd. 3e kl. gaat Assen delft op bezoek bij Succes, Zaandijk ont vangt Hollandia, terwijl Texel haar be zoek, dat aanvankelijk op vorige Zondag was bepaald, thans bij Helder gaat af leggen. Na het mooie resultaat van Assendelft de vorige week in Alkmaar, zal Succes zeker haar beste spel trachten te spelen, len. Wie winnaar zal worden, valt al heel moeilijk te raden. Zaandijk zal van Hol landia dienen te winnen, wil ze haar kleine kans behouden. We gelooven stel lig, dat dit zal lukken. Reeds de vorige week wezen we op de moeilijke taak van Texel. Nu het verschil 3 punten gewor den is, zal ons elftal nog meer op een overwinning moeten aansturen. Zeker zal dat niet gemakkelijk vallen, maar toch zaï het uiteiste geprobeerd moeten worden We hebben een goed elftal, waarvan veei verwacht kan worden. En de magere over winning van Helder op Assendelft zegt toch ook nog wel'wat. We weten, dat 'onze spelers met de beste wil zijn be zield en fiolen, dat het een dér beste wedstrijden zal worden. Zorgt er voor snel te handelen en de bal zoo aan te ge ven, dat er wat goeds mee gedaan kan worden. Blijft elkaar ondersteunen en onderhoud het onderlinge verband. Durft; te schieten en ineens. Of we veel suppor ters meekrijgen, is de vraag nog, daar T. 2 op bezoek gaat bij De Cocksdorp. Dat is een zeer belangrijke wedstrijd. Het is bekend, dat de thuisclub een goed spel speelt, zoodat hier wel alles gegeven moet worden. Indien deze wedstrijd tot een goed einde wordt gebracht, staan de kansen zeer goed. Behoud onder a'lle, omstandigheden een goede kameraad schappelijke geest. Denkt er aan, dat als het spel soms eens minder goed vlot, alleen vaste wil tot doorzetten u daar overheen kan helpen. We hopen, dat het een sportieve strijd zal worden, waaraan spelers zoowel als toeschouwers behooren' mede te werken. Voor de penningm. van SVC belooft het een goede dag te wor den. Als het weer meewerkt, zal het aan belangstelling niet ontbreken. ZAKENNIEUVVS. De modezaak van mw. Schrama-Lap, Weverstraat, wordt opgeheven. De uit verkoop vangt 21 Febr. aan. MOND- EN KLAUWZEER. Een nieuw geval kwam er Donderdag bij, twee bedrijven werden weer vrij ver klaard. Totaal nu nog aangetast 21 be drijven. AFKONDIGING GRONDWET. Naar we vernemen zal de afkondiging van de Grondwet geschieden op Dinsdag 22 Febr. a.s. des namiddags om halt drie voor het raadhuis door de loco- burgeineester, de heer Kl. Vlaming. TWEEDE KÏNDERAHDDAG. Wie de kinderen een teleurstelling wil besparen, wachte met het koopen van een kaart voor onze tweede kindermid dag (Zaterdag 5 Maart) niet tot de laat ste dag. Anders is het weer het oude (treur)liedje„Uitverkocht". Er wordt een geheel nieuw program ma geboden. Toegang (voor abonnc'sen huisgenooten alleen) a tien ct. RIJ-be- spreken (NIET verplicht) a vijf cent. WIE RUILT ER Ik geef twee Verkade-bonnen Waar wij wonen tegen één bon Groote Ri vieren. J.GRISNIGT, De Hal. Nog ontvangen: Raadseloploss.'n-- gen van Ann.e Barhost en van Kees en Klaas van Strien. In deze afd. van de NHVB wordt ver der niet gespeeld. In 4 E is vastgesteld: Atlas 3— Held. Boys 2, en HRC 8—Oosterend 1. Gezien de goede uitslag der Oosterenders in de vorige wedstrijd, gelooven we, dat ze ook ditmaal geen fout zullen maken. Texel 2 naar De Cocksdorp. Voor supporters is er gelegenheid om T. 2 te vergezellen. "Retour autobus 40 cent. H iervoor moet men zich even opgeven bij onze secr. Nic. de Graaf. Uit bovenstaande blijkt wel, dat het voor ons een heel belangrijke dag is. Houd je taai, Texel. Training. Ondanks het koude weer is er Woensdagavond weer flink gewerkt. Ook nu weer was de stemming best. De opkomst had echter grooter moeten zijn. Wel weten we, dat het weer en de onge regelde bootdienst hiervan mede oorzaak waren, maar toch mogen de leden, die nu in de gelegenheid zijn, eigenlijk geen, enkele maal ontbreken. In ieder geval spreken we dit af, dat a.s. Woensdag allen present zijn. Mr. Boll.'ngton zorgt er voor, dat ieder een beurt krijgt, dat snel heid en conditie worden verbeterd, dat ons spelersmateriaal vooruitgaat. Denkt om uw plaats. Daar het voor kan komen, dat niet iedere speler aan een partij spei zal kunnen deelnemen, wordt ook voor taan op Donderdavond weer getraind. Aanvang dan 8 uur. Houdt hiermede al vast rekening, spelers. Adspirantennieuws. Na een:tge be sprekingen is besloten, om met LSC uit Sneek te overleggen om weer Adsp. "trips met ontvangst en bezoek dezer afd., voor a.s. zomer te organiseeren. Komt veel trainen, jongens. Zondag geen wedstrijd. D.D. Texel 1 naar Den Helder: J.Dukers D.Zuidewind J.Ran H.Neijens N.de Graaf A.Huizinga C.Bakker M.Vlaming P.Kikkert G.Witvliet Res.: P.Bruin. P.Neijens Texel '2 naar De Cocksdorp: B.Beumkes J.Kiljan W.Vlas J.Helsloot J.Weijdt A.Verseput A.v.Anraat D.J.Bloin H.Ran F.Kaczor P. Hemelrijk. Res.: J. D. Brom, J.Bruin Wz. S.V.C.-NIEUWS. Zondag werd de wedstrijd tegen Helder 4 weer uitgesteld, zoodat S. nogmaals) een Zondag rust had. A.s. Zondag speelt •SVC de derby-match tegen Texel 2. Dat is wel 'een zware opgave. Texel komt met een sterk elftal in het veld, zoodat er weinig kans op winnen bestaat. Toch,, als we allemaal goed volhouden en flink doorzetten, behoeft de nederlaag niet groot te zijn. Dus flink aangepakt. Als T. wint is zij zoo goed als kampioen. We verwachten een groote belangstelling. Ingang terrein bij het Alolenbosch, begin Torenweg. De opstelling is als volgt: W.Verseput M. Reuvers P.Boon H.Nieboer H.Stolk C.v.Boven A.Stolk M.Zuidema C.Zuidema J.Reuvers Jb. Eelman Res.: J.Vlaming en Jb. Westdorp. OOSTEREND. FILMAVOND „DE OPEN POORT". Woensdagavond werd alhier door de Evangelisatievereen. in de Geref. kerk een filmavond gegeven. Er was tamelijk veel belangstelling. Ds. v. d. Leer laat aan het begin zingen Ps. 75:1 en gaat voor in gebed De hoofd film van deze avond, zoo ging Ds. verder, heeft ten doel het werk der Evangelisatie te laten zien aan hen, die Chrisius wel kennen. Eerst laat een bijfilm ons verschillende opgravingen in Palestina zien. De heer Ver meer geeft hierbij een toelichting. Verschil lende fundamenten en bouwwerken van Bijbelsche steden werden vertoond, o. a. van Sodom en Gomorra. „De open poort", de hoofdfilm omvatte het Evangelisatie werk. We zien o. a. het straatprediken, afgewisseld door zang en beluisterd door een schare van rijke scha keering. De arbeid in een woonwagen kamp vooral was interessant om te zien We volgen de Evangelisten in allerlei oor den, waar ze huisbezoek afleggen, in boer derijen. krotwoningen, enz. "Tentsamen- komsten van 40Ü a 450 bezoekers, 't jeugd werk. arbeid onder de zeelui, lectuui ver spreiding, het werk voor en bij zieken, - dat alles en nog veel meer toont ons de film. Tot slot brengt een teekenfilm in beeld: de voorzitter, secretaris en penningmeester, die zich voor een ontzettend moeilijke taak geplaatst zien, en aller medewerking vragen. Gezongen wordt nu ps. 89: 7 en 8, waarbij wordt gecollecteerd. In de pauze was nog gezongen ps. 873, 4 en 5. Ds. v d. Leer gaat aan het eind, dat gekomen is om kwart voor tien, voor in dankgebed. 's Middags werd een kindervoorstelling gegeven, welke werd bijgewoond door een talrijke jeugd. D.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 6