UITNOODIGING ROOKWEDSTRIJD FRANCISCUS LIEFTINCKGroningen aangeboden door de be kende Tabaks-fabriek Aanvang 8 uur. Vrije Toegang tot deelname aan de Gezellige op Donderdag 10 Maart in hotel Texel den Burg Vrijdag 11 Maart in hotel DEKKER te Oudeschild «K Voor deze interessante wedstrijd worden aardige prijzen beschikbaar gesteld KOEL-installaties Occ. Frigidaire en Westinghouse. NAAR KINDERMIDDAG voor hedenmorgen 11 uur. Opleiding winkeljuffrouw. Kok-stichting - Sijbr. Keijser Sijbrand Reijerszn.-stichting ten kantore van Not. Mulder te den Burg. gfa- de mooiste en beste programma's K 350 49,80) K 352 65,50) K 2412 (HA 1,2 K 1975 (Are 35,35) K 2440 69.50) K 2242 K 2329 K 2330 K 2328 2,34) 1,39) 1,55) 4,86) E 1398 37,45) E 197 (Ha 1,72,40) E 316 (Are 75.40) E 1206 86.40) E 1208 (Ha 1,19,10) E 1209 (Are 97,90) E 1210 n 80.20) E 1226 8.50) en alleen voor personen boven 18 jaar. VERGOEDING AAN COMMISSARISSEN? Dhr De Lugt merkt op, dat de leden van de Raad van Comm. vrij vervoer hebben, maar dat het eene lid daar veel meer gebruik van maakt dan het andere. Spr. riet hierin een onbillijkheid en stelt voor een billijke vergoeding toe te ken nen voor de arbeid van de commissaris sen, maar onder het beding, dat het vrij vervoer vervalt. Voorz. noemt dit een teer punt en voelt er niets voor. De be stuursleden verlangen geen vergoeding,, ook geen presentiegeld. Dat vrij vervoer kost TESO niets. Laat het maar zooals het is, vindt spr. Dhr Pisart: Bij de oprichting heeft de alg. vergadering als haar wensch te kennen gegeven, dat het Bestuur vrij overtocht zou hebben. Dhr P. Dros: Als er een vergoeding moest zijn, dan geen vast bedrag, maar zeker aandeel in de winst. Voorz.: Wanneer; we de Commissaris, die het meest reist, als voorbeeld nemen, dan kan ik u zeggen, dat het bedrag, dat hij daairmee bespaart, allerminst in juiste verhouding staat tot de prestaties, welke daarvoor worden ver langd. Sommige weken neemt TESO wel drie dagen van hem en de anderen in be slag. De commissarissen klagen niet, laai de alg. vergad. het ook niet doen. Dhr Fr. Zegel: Wanneer de comm., die het minst reist, tevreden is, kunnen de aan deelhouders het ook wel zijn. Dhr J.C. Visser: Het beste is, het te laten zooals het is. Dhr Parlevliet: U zoudt met sa- larieering de onrust bevorderen. Dht De Lugt: Ik meende in de geest der Comm. te spreken. Nu dit niet zoo blijkt te zijn, maak ik er geen voorstel van. Voorz.: LI helpt ons hiermee uitgroote moeilijkheid. Wij zijn tevreden. Als er onbillijkheden mochten zijn, komen we wel met voorstellen. VOORDRACHT VAN DRIE. Art. 10 bepaalt, dat de voordracht voor een nieuwe directeur minstens drie per sonen moet bevatten. Op voorstel van de heer A. v.d. Meulen wordt het woord „minstens" geschrapt. Voorz. meende, dat het noodig was, om de comm. de taak te verlichten. Dhr Van der Meulen vreest echter, dat dan weer een „wasch- lijst" verschijnt, waaraan men wéinig hou vast heeft. Vergadering brengt tegen het voorstel geen bezwaren in. Dhr Van der Meulen deelt verder mee, een artikel omtrent stemming over even- tueele opheffing der N.V. gemist te heb ben. Dit blijkt op een vergissing te berusten. Dhr Van der Meulen wordt dank gebracht voor de aandacht, waarmee hij de nieuwe statuten blijkt te hebber; bestudeerd. Twee uur nadat de bespreking van de nieuwe statuten is aangevangen, valt do voorz. hamer voor de laatste maal. Bij ac clamatie hecht de vergadering haar goed keuring aan de nieuwe statuten met de daarin aangebracht veranderingen. Bin dend is dit besluit nog niet, omdat hiertoe Alle soorten INKT, inktlinten schrijfmachines, carbon, papier.... BOEKHANDEL PARKSTRAAT. deze vergadering door een onvoldoend aantal aandeelhouders is bezocht. In een volgende vergadering kan evenwel een de finitief besluit genomen worden, onver schillig het aantal der dan aanwezige aan deelhouders. „Voorstellen van aandeelhouders" (vol gend agenda-punt) zijn er niet. RONDVRAAG. Dhr Van der Meulen stelt de vraag, ot het bestuur de pers wil verzoeken nu en dan mee te deelcn, welke TESO-coupons vervallen zijn, opdat ver jaring wordt voorkomen. (We zullen er gaarne aan voldoen. Red.) Verder vraagt spr., of aan gratis ziekenbezoek een weistandsgrens is gesteld. Op dezq vraag antwoordt de voorz., dat dit niet het geval is. De huisarts geeft een bewijs, dat zekere patient in een ziekenhuis ver pleegd wordt. Met dit bewijs begeeft men zich naar de Directeur, die een kaart voor vrij vervoer voor alle GEZINS- leden verstrekt. Een weistandsgrens is er niet. Vroeger is er van dat gratis ver voer misbruik gemaakt. Ook ooms, tantes, enz. reisden kosteloos. Hieraan is nu een eind gemaakt. De heer J. Krijnen steltvoor op de cou pons te vermelden, wanneer ze vervallen. Notaris Mulder ziet hierin bezwaar inge val over eenig jaar geen dividend wordt uitbetaald. De heer T. Dogger vraagt verhooging van de pensioenen van de wed. Kaan en wed. Pongers, welke pensioenen, naar hem werd meegedeeld, f8.— en f9. be dragen. Gezien de prestaties van de hee- ren Kaan en Pongers, en de financ. toe stand van TESO acht spr. verhooging noodig en mogelijk. Voorz. acht het geen uitbetaald wordt niet hoog, maar de genoemde bedragen zijn niet juist. Wij hebben een o.i, behoorlijke regeling getroffen. Dhr T. Dogger: Dan ben ik verkeerd ingelicht, maar hoeveel wordt dan betaald? Voorz.: Deze zaak gaat rtet bestuur alleen aan. 'Krenterig zijn we nooit, maar we moeten doen, wat te ver antwoorden is. Dhr Dogger: Het moet een vast bedrag zijn. Voorz.: Er wordt betaald een derde van het salaris plus f4.— per week extra. Ook in andere ge vallen zijn voorzieningen getroffen. Wij vergeten onze menschen nooit. Dhr Dogger: Op pensioen heeft men aan spraak. Een tegemoetkoming kan nien in trekken. Voorz.: Onze vaste lasten zijn al erg hoog. Aan pensioenpremie beta' len we nu al f 3500 p. j. Dhr Dogger: Ik maak u geen verwijt, maar kom op voor een onbezorgde levensavond. Voorz.: We zullen de zaak in gedachten houden. Dhr Parlevliet: Kan aan de bemanning niet wat meer loon gegeven worden onder voorwaarde dat het meerdere in het pen sioenfonds wordt gestort. Voorz.: Er zijn er al, die zelf een verzekering af sloten. Dhr Pisart brengt tenslotte de voorz. dank voor zijn uitstekende leiding. U heeft weten te bereiken, dat van het meeren- deel der leden de hoofden in één zak kwamen. Aldus spreker. SLOTWOORD. Voorz. dankt hierop de vergadering voor de aangename discussie, welke hij hoopt, dat moge blijken te zijn geweest in het belang der N.V. en daar mee in het belang van heel Texel. HYGIENE en VEILIGHEID, imiliilüi |i:iiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiii!iiiiiiiiii:iiiiiiiiiiiii!iiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| VREUGDE IS LEVENSKRACHT. De menschen van deze tijd, van een eeuw van technieken vooruitgang, hebben de gansche dag haast. Maar één ding heb ben ze verleerd, nl. zich te verheugen. Hoe velen van hen zijn jammerlijke psy chische puinhoopen, waarop de teere bloem van de vreugde niet bloeien kan. Ook de door zorgen en kommer gedrukte mensch moet zich toch een geestelijk ide- eel doel stellen om een klein weinigje vrei«gde te kunnen verkrijgen. Vreugde is onontbeerlijk voor de licha melijke en geestelijke gezondheid, is een levenskracht, die arm en rijk, jong en oud, noodig heeft. Ontbreekt deze, en is het leven één jagen en inspanning, dan moet een aparte „ziekte" er wel het gevolg van zijn, de helaas maar al te zeer ver breide nervositeit. Niet alleen reinheid, lucht, licht en zon behooren tot de hy giëne des levens maar ook vreugde. Evenals het lichaam een doelmatige voe ding noodig heeft tot een volkomen krachtsontwikkeling, en door ondeugdelijk voedsel benadeeld wordt, zoo heeft de ziel g'eestelijk voedsel noodig, welke, ook vreugde moet bevatten. Haat en af gunst, gemopper en verbittering, alle ge dachten, waarin voor de vreugde geen plaats is, werken verwoestend op de ziel en oefenen hun nadeelige werking op het geheele organisme uit. Al volgt men ook nog zoo nauwkeurig de raadgevingen van de dokter <jp, toch is dat van geen nut, als de drijvende kracht der vreugde niet meewerkt. Iedere arts weet uit eigen er varing, dat in vele gevallen zijn kunde niet baat, wanneer het hem niet gelukt een met vreugde gepaard gaande wii tot het leven in de zieke te verwekken. Laten we vreugde in ons en overal rondom ons zoeken. Laten we droefheid mismoedigheid niet groot laten worden, maar drukken we het vast in ons gemoed, dat vreugde daarop volgen moet. Vreugde moet tot dagelijksche werkejijkheid wor den. Daarvoor heeft men geen rijkdom noo dig, slechts het vermogen, met open oogen door het leven te gaan, en ,het schoone, dat ons een stralende hemel, de: bloeiende grasvelden en akkers, het on eindige heelal biedt, in zich op te nemen.. Dan wordt deze vreugde in ons krach tig en leidt ze tot ware menschelijkheid. Deze alleen is in staat die „magische" krachten uit te stralen, welke de nood der ziel en des lichaams kan beheerschen., De mensch, die zich zijn mensch-zijn bewust is, ontvouwt zijn beste krachten, wanneer hij zijn eigen leven Ttoven zich zelf uit verwijdt, en het ook in dienst van anderen weet te stellen. Laten wij zulke menschen worden, laten wij er naar streven onze naasten met woorden en daden te dienen, en laten we vreugde vinden in het aan anderen vreugde bereiden. Allen die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan of onder hunne be rusting hebben van, nu wijlen den heer PIETER BOERSEN PIETERSZOON, ge woond hebbend te Oosterend op Texel en aldaar den 12 Febr. '38 overleden, alsmede allen die borgtochten hebben ten laste van genoemden heer Boersen worden verzocht daarvan opgave, betaling of aangifte te doen ten kantore van notaris Mulder uiterlijk 20 Maart a.s. A. POTGIESER, Verdoesstr. 9, Alkmaar, Tel. 2471. Texelsche Courant. AUTOBUS vertrekt van De Cocks- dorp hedenmiddag 1,20 uur. Met oog op groote belangstelling moet aangifte geschieden Toegangsbewijzen voor de zaal moeten tevoren gekocht zijn. TH. REUVERS. Gevraagd FLINK MEISJE, leeftijd 14 a 16 jaar. Eigenhandig geschreven brieven aan N.V. Goederenhandel PH. VLESSING, den Burg. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar is ontbonden verklaard het pachtcontract gesloten den 17 April 1935 tusschen bovenstaande stichtingen. Het betreft de volgende perceelen K 1974 (Are 48 37) E 1392 (Are 49,90) De onderhuur is door dit vonnis, dat uit voerbaar is bij voorraad, eveneens komen te vervallen. In verband hiermede worden de huurders van bovengenoemde perceelen uifgenoodigd tot een bespreking op DINSDAG 8 MAART a.s. des nam. te 2 uur Het Bestuur der Kok-Slichting. 't Besta uit den aether Bill ij her en beter) Als u bij de radio-centrale bent aange sloten, zult u bemerken, hoe gemakkelijk dit is te bedienen, of eigenlijk is hier van bedienen geen sprake, daar zoo maar vanzelf uit uw luidspreker komen. Om 't volle genot te hebben, zorge men, als 't half kan voor een prima luidspreker Radio-Centrales Costerend Den Burg Oudeschild. TURNER RIJWIEL INOusTWE W KERKMEER-ALKMAAR Beleefd aanbevelend. S. RENTENAAR, Tel. 2, Oosterend.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 10