NELLIE. 8) Texelsohe Berichten De Schipbreukelingen op het zeerooverseiland. VOOR DE VROUW RECEPTEN. PANNEKOEKJES VAN OUD BROOD. Op één theekopje kruimels van oud wittebrood neemt men één ei, één eet lepel bloem, een vierde theelepeltje pe per, een derde a een half kopje melk en zout naar smaak. Hieruit maakt men eer> deeg, waar vier koekjes uit te bakken zijn. Eerst doet men de wittebroodkruimels in een kom, en roert daar, scheutje bij scheutje, de melk door. De kruimels moe ten er door gebonden worden, maar zij, mogen niet papperig en te nat worden. Men klopt het ei en giet dat, evenals peper, zout en het meel, op de kruimels in de kom. Alles goed door elkaar roeren. Men smelt een desertlepei boter (of vet) in de koekepan en doet daar het deeg in, voor elk koekje een eetlepel vol, een eindje uit elkaar (tijdens het bakken zet ten ze uit!) Bakken tot de onderkant mooi bruin is, dan omkeeren en aan de andere kant ook bruin laten wonden. Da delijk opdienen. Men kan ze eten met ge bakken spek of knakworstjes, maar ook met suiker bestrooid. KAMERPLANTEN. Bemesting: nooit als de aarde droog is; maak ze eerst nat. CLIVIA'S verlangen nu regelmatig water. (Maart.) FUCHSIA'S, welke gestekt werden, kunnen nu in de pot (Maart.) FREESIA'S kunnen nu in de kas gezaaid worden; desnoods ook in de serre. AZALEA. Bloemknoppen komen er na de zomer niet meer in een Azalea indi- ca; deze vormen zich 's zomers en rijpen 's winters. Sterke bladval, in huis, vindt steeds plaats daar, waar de plant ot don-i ker of in te droge atmosfeer staat. Een lichte, geluchte plek, in koele atmosfeer, is noodig. Als de bloemknoppen gaart kleuren, mag de plant warmer geplaatst worden. EB Kunstmest noodig? [g EB Er gaat niets boven POKON. SI tB Verkrijgbaar bij E0 N.KORTENHOEVEN, bloemist. ffl FB NUTTIGE WENKEN. Celluloid voorwerp, dat gebroken is, kan men herstellen met Syndeticon, For- ticol, Velpon ot aceton. Vetvlekken in leer: een prop watten, in salmiakspiritus gedoopt, op de vlek drukken, niet wrijven. Daarna afwasschen met schoon, koud water. Nawrijven met zachte wollen doek. Lakschoenen niet met een schuier bewerken, maar met een zachte doek. Zijn stof en vuil verwijderd, dan opwrij ven met zachte doek, gedoopt in melk ot wat sla-olie. Nawrijven met fluweelen doek. FEUILLETON 57 Zeg, Laurence, je kent toch de Zuidzee-eilanden, nietwaar? Je bent er eens een keer geweest. Zou je het erg vinden zou je zou je er wat op tegen hebben een eh 'n paarwoor den te spreken kijk, ik bedoel, natuur lijk niet, dat je een lezing houdt, maar Ik ben werkelijk blij, dat u uw ver wachtingen zóó hoog niet gespannen hebt, viel hij haar in de rede, want ik zou haast van u willen vragen, wat u wel van mij verlangt. Ik ga mee naar de fancy-fair, ik zal geld uitgeven omdat opperhoofd met zijn menschen weer een beetje op streek te helpen, maar als er wordt verondersteld, dat ik meer zal doen, dan is dat toch een vergissing. Leonora zuchtte en scheen tenslotte te vreden te zijn met het succes, dat zij had behaald. Plotseling keek kapitein Traf- ford op zijn horloge, stond op en zei: Ik geloof, dat ik u beiden ophoud. Ging u niet altijd om half negen naar bed? ONZE TWEEDE KINDERMIDDAG. Wederom een uitverkochte zaai en naar ons van links en rechts werd verzekerd een groot succes. De beide Kinderfeesten door rond DUIZEND jongens, meis jes en ouderen bezocht. Het was te voorzien, dat ook de tweede „Kindermiddag" uitverkocht zou raken. Een week tevoren reeds hebben we gewaarschuwd en onaangenaamheden met abonné's, die de laatste dag nog om kaarten kwamen en dus teleurgesteld moesten worden, hadden dus achterwege moeten blijven. We herhalen onze wel gemeende raad: „Kondigen we tegen Sep tember onze derde kindermiddag aan, koopt dan zoo spoedig mogelijk een kaart. Uit veler mond hebben we mogen ver nemen, dat ook de midd|ag van Zaterdag voor de jeugd en voor de ouderen, die mede aanwezig waren, een echt festijn is geweest. Daarop was ook alles gericht:1 een serie heerlijke sprookjes in woord en beeld, een poppenkastvertooning, micro foon-zangertjes, uitdeeling van een "tafel vol prijzen (verfdoozen, kleurboeken, spel len, enz., enz.), ter afwisseling een grapje en kinderliedjes via grammofoon met ge luidsversterker. En dat alles voor de som van TIEN CENTEN. Ouderen, die aan wezig waren er waren er veel! zul- DE NIEUWE MODE PATROON MK 431S9, plooirok met geruite blouse van flanel of viyella. Pa tronen, 35 et., voor 46 en 6—8 jaar.' Noodig: 1.45 M. stot voor de blouse en een M. voor de rok. Stot 1.30 M. breed. PATROON KK 43190, donkere broek van dezelfde stof, evenals de blouse. Noc dig 45 cM. voor de broek, 1.40 M. voor de blouse. Patronen, 35 et., voor 46 en 68 jaar. KK 43190 Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. Hij maakte zich gereed om te vertrek ken. Het afscheid van de zijde der oude dames was meer dan hartelijk. Zij ble ken zeer op hun neef gesteld te zijn. Tot mijn groote ontsteltenis ging hun gene- fenheid zoo ver, dat zij hem niet aan de utler wilden overlaten maar aan mij/ vroegen Och kind, vergezel jij kapitein Traf ford even tot aan de hal. Ik stond op en volgde hem zwijgend. Ik had gehoopt, dat hij met een vormelijk af scheidswoord zou verdwijnen, maar inde hal wendde hij zich naar mij toe en vroeg j Ben je morgen ook op de fancy-fair? Misschien wel, zei ik ontwijkend. Zeg ja of neen, sprak hij kortaf. Als je niet komt, ga ik ook niet. Ik zag hem aan. Wat maakt het uit of ik Niets als je wilt, viel hij mij onge duldig in de rede. Zeg het nu alleen maar. Kom je ot kom je niet? Ik vraag het juist, omdat ik even met je wilde prateni en dat kan ik hier niet doen. Je hebt me anders al heel wat ge vraagd, merkte ik koeltjes op. Bovendien zal je graag naar je moeder en naar Wi nifred Je schijnt je nogal om hen te be kommeren, zei hij, terwijl hij het voor hoofd fronste. Ik haalde mijn schouders op. len hebben kunnen begrijpen, dat aan de voorbereiding en het doen slagen van een dergelijke middag waaraan ook tech nisch zulke hooge eischen gesteld wor den, heel wat vast zit. Gehoord evenwel de gunstige critiek, is die moeite niet ver- geetsch geweest en mag in 't historieboek! van ons blad deze middag tot onze groote voldoening als een zeer geslaagde worden geboekstaafd. „Wanneer komt er weer zoo'n feest?" werd er gevraagd, toen de Zaterdagmid dag van 5 Maart nog maar half om was. We kunnen antwoorden: in September; over een halt jaar dus, maar nu reeds hebben we daartoe middelen beraamd N ieuwe sprookjes met gekleurde- platen, een nieuwe poppenkast-come- die en en Neen, dat verklappen we nog niet. Tot ons genoegen hebben ook onze kindermiddagen er toe geleid, dat „sa- menlezers" abonné werden. Dan pas im mers konden zij en (of) hun kinderen een toegangsbewijs voor die feesten be- bekomen. Bovendien deelen zij nu in de voorrechten, welke voor betalende lezers alleen zijn weggelegd: kostelooze advie zen op allerlei gebied, goedkoope patro nen, toegang tot onze winterlezingen (o.a. van Dr. Van der Sleen, Dr. Jac. P.Th ijs- se, Commissaris Broekhoff, piloot-schrij ver Viruly, de Abessiniëireizigcr Lubin- sky, enz., enz.) tegen een heel gering be drag, enz. Bovendien is men als abonné baas van zijn krant, kan men uitknippen en bewa ren, wat men wil. En zoo zijn er nog meer voordeelen. Microfoon-debutantjes waren er op de lijst wel tientallen, maar.... niet allen hebben een beurt kunnen krijgen. Jammer voor de jongens en meisjes, die goed konden zingen en teleurgesteld moesten worden. We hielden ons aan de volgorde van aanmelding en gaven de eerste „klant jes" uit Den Hoorn, Oudeschild, P. H. Polder, van buiten Texel, enz. het eerst een beurt. De „kwaliteit" van de zang viel over het algemeen niet mee. Maar daarop is wel wat te vinden. In elk geval moet niet de in uitzicht gestelde beloo ning, maar het vermogen om een aardig versje te laten hooren, aanleiding zijn tot aanmelding als „microfoon-debutant- je". Inmiddels houden we ons voor op- en aanmerking aanbevolen. Stilstand is ach teruitgang. De derde middag moet no. 2 weer overtreffen. Dat te bereiken, is onze hartewensch. HOE LAAT STOOMBOOTDIENST TEXEL-DEN HELDER v.v. Op werkdagen: Van Texel: 5.50; 7.50; 11.20; 2.35; 5.35 Van Den Helder: 6.50; 10.-; 12.20; 4.20; 6.55. Op Zon- en Feestdagen: Van Texel: 7.30; 11.20; 5.20. Van Den Helder: 9,00; 12.20; 6.30. AUTOBUSDIENSTEN. DE COCKSDORP-DEN BURG v.v. Van De C.: 8,— 10,— 13.20; 16.45. Van Den Burg: 8.30; 11,— 15.45; 17.20 Woensdags en Zaterdags vertrek van Den Burg 14,in plaats van 15.45. Op Zon- en feestdagenvertrek van De Cocksdorp 9.30; van Den Burg 10.30. Kom je? Ik knikte bevestigend, zonder iets te zeggen. Hij scheen voldaan en stak mij de hand toe. Ik legde mijn hand in de zijne. Ik beefde en mijn hart klopte he vig. Goedenacht, zei hij. Toen wendde hij zich om en verliet het huis. Laurence, is veel veranderd, zei lady Leonora, nadat ik in de salon was terug gekeerd. Vind je niet, Elfrida? Hij heeft zijn ongedwongen, jongensachtige manie ren verloren. Hij was zoo luidruchtig,, weet je nog wel Hij kon bijvoorbeeld zoo luid lachen. Ik kreeg het idee het isi natuurlijk maar een idee voegde zij er bescheiden aan toe, dat hij niet gelukkig is Onzin, zei Elfrida. Laurenoe is ou der geworden, dat is alles. Hij zal meer; verantwoordelijkheidsgevoel hebben ge kregen. Ja, peinsde Leonora hardop, hij móet zich wel gelukkig gevoelen. Verloofd met een aardig meisje en wat al niet meer;.. Ik heb nog eens een gerucht gehoond, dat hij een ander meisje kende, juist voordat hij zich verloofde met miss War ner en Och, viel Elfrida haar in de rede, dat zullen wel praatjes geweest zijn. In elk geval, sprak Leonora weerzie blijkbaar buitengewoon getroffen was Een vervolgverhaal voor de ou dere jeugd. Samen met zijn vriend Frits en diens zuster Rie maakte Hans in de zomer- vacantie een reis aan boord van een vrachtschip, waarvan zijn oom kapitein was. De tocht ging naar de Stille Zuidzee. Eenmaal daar aangekomen, kreeg het schip met een hevige storm te kampen, die verscheidene dagen aanhield. Aan het eind van de derde dag strandde de boot op een koraalrif. Gelukkig echter luwde nu de storm langzamerhand. Een kort onderzoek wees uit, dat het schip niet lek was. Hans' oom hoopte zijn lading nog te kunnen behouden, door op een dichtbij gelegen eiland hulp te halen. Misschien, dat de vrachtgoederen in 'een ander schip konden worden overgeladen. Met het grootste gedeelte van de bemanning ver trok hij per motorsloep naar het eiland. Slechts eenige matrozen bleven met Hans, Frits en Rie op de boot achter. Toen zij echter ruim een dag op de terugkeer van de motorsloep hadden gewacht, begon het de drie te vervelen. Na lang aanhouden kregen zij van de matrozen toestemming om met een vlot naar het eiland te gaan; daar zouden ze op de terugkeer van Hans' oom wachten. Dat was toch veel avontuurlijker. 1. Ze namen wat proviand en kookgerei mee en kwamen weldra op het eiland aan. Vlak bij het eiland vond Hans een mooie grot, waar ze best de nacht zouden kun nen doorbrengen. 2. Terwijl Rie het eten klaar maakte, richtten H-ans en Frits de grot in. Het vlot zetten zij voor de ingang. Ze be hoefden dus niet bang te zijn in de nacht door wilde dieren te worden overvallen. WEET U DAT WEL? DE NAAM AMERIKA. Terwijl vele geleerden beweren, dat Amerika zijn naam te danken heeft aan de wereldreiziger Amerigo Vespucci, hoort men ook een andere lezing, volgens welke de eerste ontdekker van het Amerikaan l sche vasteland, zekere Cabot, uit Bristol, het land naar zijn boezemvriend, Richard Ameryk heeft genoemd. door de verandering bij haar neef, hij is niet meer, zooals vroeger. Vind je ook niet, Nellie? O,, dat is waar ook, je had hem voor vanavond nog niet ontmoet. Op deze laatste opmerking bewaarde ik wijselijk het stilzwijgen en even later begaven we ons ter ruste. XIX. De volgende middag ontmoette wij ka pitein Trafford in de hal van de school, waar de fancy-fair werd gehouden. Het was ontzettend druk en wij hadden de, grootste moeite om bij elkaar te blijven. De attracties waren in volle werking en er heerschte onder de talrijke bezoekers een opgewekte en milde stemming. Nu en dan werd ik door Trafford geheel over bodig bij de arm gegrepen en ik kreeg de indruk, dat hij hiermede een bedoeling! had. Dit bleek ook inderdaad zoo te zijn. Toen tusschen twee stands eenig ge drang ontstond, pakte de kapitein inijt wederom bij de arm en trok mij terug, terwijl de oude dames verder liepen. In een oogenblik van tijd waren we aan hun: blikken onttrokken. We bevonden ons vlak voor een vrij ruim vertrek, dat van voren was afgesloten met een doek, waar op met groote letters stond: Schilde rijen te n too n steil i ng. (Wordt vervo'gd.)

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4