NELLIE. ONS FOTOHOEKJE. NELLIE WITTE Md. Nellie woont in Gerritsland; Ze werd 21 Febr. 1938 elt jaar. VOOR DE VROUW. KAMERPLANTEN. CYCLAMEN, jonge, komen nu in pot jes van vijt cM. doorsnede en worden; zoo mogelijk in warme bak ingegraven., (halt Maart.) BEGONIA'S kunnen kou slecht verdra gen. Na Juni kunt u ze buiten zetten. Geet groote pot, dikwijls water en regel matig Pokon. Opstokken, nijpen of bloe men wegnemen is niet noodig, maar dan» flink voedsel en drinken geven. In de potgrond wat turfmolm. NUTTIGE WENKEN. Amandelen pellen? Eerst begieten met heet water. Gelatine: eerst vijf minuten in koud water. Dan het water er af gieten en de gelatine op het vuur verwarmen. Zeevisch koken? Wanneer u een scheut melk door liet water doet, krijgt de visch een blanker kleur. Bloemkool koken Ze wordt blanker, wanneer u wat melk aan het water toe voegt. DE NIEUWE MODE BLOUSE VKK 2185, te maken van b.v. dun fluweel, satin, cloqué, brocaajf of ander gekleed weefsel. Het geheel sluit aan. Alleen het schootje is wat ruimer., Sluiting met mooie knoopjes. Patronen 35 ct., in maten 42—44—46. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. FEUILLETON 58 Wat? zei kapitein Trafford. Een mu seum. Daar moet het rustig zijn. Het kan. er in elk geval niet erger zijn dan hier. Kom mee, Nellie. Hij offerde het ver plichte entree-geld, en wij traden binnen. Dat dit alles geschiedde, zonder dat om mijn toestemming was gevraagd, scheen mijn begeleider niet op te vallen. Het ver trek was bijna leeg. Gelukkig, zei hij mét een diepe zucht. Ik keek rond; er was geen schilderij; te zien. Er zijn geen menschen en er zijn geen schilderijen, merkte ik op. Des te beter, zei hij: het geeft hier een ware verademing na die vreeselijke drukte. Wat heeft die man aan de deur mij in de hand gestopt? Het bleek een aanbeveling te zijn om de arme Ungobora's zooveel mogelijk te steunen. Hoe gaat het er mee sinds gister avond, Nellie? vroeg hij plotseling. Sinds gisteravond best, antwoord- RECEPTEN. CITROENPUDDING. 4 eieren, 150 gr. bakterdsuiker, sap van 2 citroenen, 8 gr. witte gelatine. Roer in een vooral gaat pannetje de eierdooiers met de suiker tot een gladde massa en roer er dan roerende het citroensap bij. Laat dit mengsel op de kachel, roerende, eenigszins gebonden worden (niet koken); neem het van het vuur, vermeng het met de in wat kokend water opgeloste gelatine én roer er ten slotte luchtig het stijfgeklopte eiwit door. Roer van tijd tot tijd in de puddingmassa, tot ze gelei-achtig wordt; giet ze dan in een steenen vorm, die van te voren met wat goede sla-olie is ingepenseeld, en laat daarna de pudding koud en stijt wor den. Presenteer er geen saus bij, maar wafeltjes, biscuits ot ander droog gebak. STERRENBEELDEN. Weten jullie, dat er sterrengroepen zijn, (die de naam dragen van Grote Beer, Kleine Beer, Draak, enz.? Die namen zijn daaraan in de oudheid gegeven door ster renkundigen, die in die sterrenbeelden 'be paalde figuren meenden te zien. Ik heb hier getekend, wat zij meenden te ont- ontdekken: Draco, Draak; Ursa Minor, Kleine Beer; Polaris, Poolster; Ursa Ma jor, Grote Beer. NIEUWE PRIJSRAADSELS. 4. Je eet mij iedere dag. Verander mijn laatste letter en ik beduid: breekbaar. 5. Vul eens in: E om het land. O huisdier. O een vod. E om te snijden. Achteraan lees je van boven naar be neden: een sappige vrucht. 6. Wanneer je ondeugend bent, is de onderwij zer(es) S. Laat een klinker uit dit woord weg en het betekent: een verzameling (van bloe men b.v.) Inzenden na no. 9. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. EH ffl Eg Verzamel uw uitknipsels in ons EE EB plakboek, groot 24 bij 32 cM.; in [g [g stevig omslag160 blz.; met alfa- ES [g bet Prijs voor abonné's slechts [g EB 35 ct. Franco per post zenden Eg EB we na ontvangst van 50 ct. (weegt EB EB plm. i/2 K.G.) Eg BB S> ffiffiESfflfflfflifflffiffi II ffiffiffllgigfflfgfflffl® de ik. Net zooals iedere andere dag. Ik heb niet de indruk gekregen, dat je tevreden bent, dat je je gelukkig ge-i voelt, nu je je met twee oude dames als 'tware hebt begraven in een groot, som ber huis. Ze zijn heel goed voor mij. Daar ben ik van overtuigd, vervolg de hij ongeduldig. Maar wat een veran dering beteekent net niet in je leven. Nogj slechts kort geleden was je een vroolijk, luchthartig meisje een kind Toe, spreek niet verder, viel ik hem in de reden. Is het noodig, om het ver leden weer op te halen? Ik heb aan mijn dagelijksche strijd meer dan genoeg. Het is mij onmogelijk, sprak hij somber, om dat verleden te vergeten. Tel kens, als ik naar je kijk, herinner ik mij, hoe je destijds keek en sprak en lachte. Lachte ik toen vroeg ik spottend. Het is al zoo lang geleden, dat ik heb gelachen, dat ik het bijna ben vergeten, Dat kan wel, zei hij. Ook ik heb de laatste maanden niet veel lust gevoeld om te lachen. Ik keek naar zijn gezicht, dat er ver moeid, ja zelfs neerslachtig uitzag. Jij? vroeg ik. Ja, antwoordde hij. Of denk je soms, dat ik geen hart heb? Het bloed steeg mij naar de wangen. Hoe durfde hij op deze wijze tegen mij te spreken Ik wierp hem een verontwaar- iiininiw VOOR DE JEUGD. Vr 7. Hierdoor opnieuw ontsteld, rende de schimmel, doodsbleek van schrik, het ert over en de moestuin door, waai de over de grond slepende fiets de grootste verwoestingen aanrichtte. Peen, postelein, kool, alles werd onbarmhar tig uit de grond gerukt en afgemaaid. 8. Boer Knolleboom was „door het het dolle heen". „Wacht maar, man netje!" riep hij tot meneer Pimpelmans, „je blijft daar zitten, tot ik de politie gehaald heb." Hij gaf zijn vrouw op dracht, op de gevangene te passen en holde de weg naar Knuppelhoek op. DE PRIJSWINNERS. De oplossingen van de laatste negen raadsels waren1Brok. 2. Schaar. 3. Dik Trom. 4. Papier-inkt. 5. Baard, baars. 6. Stoel. 7. Stoel, ledikant, bank, enz. 8. Kikvors (er zijn ook andere goede oplossingen). 9. Zebra. Briefjes ontving ik van: 1. Nellie van Heerwaarden. (Fijn, dat je ook meedoet. Ook naar de kindermiddag geweest, Nel lie?). 2. Hetty Roeper. 3. Gijs Keijzer. 4. Karei Roeper. 5. Gerda Bakker. 6. Emma Veeger. (Je had gerust al eerder mogen schrijven, hoor). 7. Jac. Ie Noble (Flink zo, Jacob. Ik hoop, dat je me nog vaak schrijft). 8. Simon Witte (Ja, die meneer Pimpelmans beleeft nog heel wat. Misschien komt het verhaal in Sept. in kleuren op 't witte doek). 9. Fem Witte 10. Tonny Dijt. ll.-Evie Dijker (Je zit nu dus in Zandvoort? Jammer, dat het nog geen zomer is, hè?). 12. Trijntje: Eelman. 13. Pietje Eelman. 14. Neeltje Roeper. 15. Wim Kalkman. 16. Rie van IJperen (Wat zal dat Woensdag een feest zijn geweest. Nog wel gelukgewenst met je 12e verjaardag) 17. Kees van IJperen, 18. Ant. van Heerwaarden. 19. Hans van IJperen. 20. Jac. Lawende. 21. Maarten Reuvers. 22. Dirk Krijnen. 23. Annie Zijm (lk vind dat blokschrift van jou mooi, Annie). 24. 1de Kok. 25. Piet Kok. 26. Henk -Zijm. 27. Maatje van Leeuwen. 28. Jannie van Heerwaarden (Wat keurig briefpapier heb je, Jannie). 29. C'orrie Bakker (Ben je nu weer zoo gelukkig geweest een prijs te winnen op de kin dermiddag?). 30. Luit Bakker (Ik hoop, dat je naar de derde klas overgaat. Doe maar flink je best). 31. Pietje Bos. 32. Reinie Bos. 33. Jopie Bos. 34. Marie Reij. 35. Trijntje nenkes. 36. Corn. Htenkes. 37. Dick Wuis (Je bofte wel Dick, zoo gauw een boek te winnen. Ik hoop, dat er nog meer komen, hoor). 38. Rika Keijzer. 39. Cor Smit. 40. Henk Reitsma (Je moet me eens schrijven over de Kinder- middag, Henk. Ik ben er ook geweest, en zag wel, dat de kinderen het een fijn feest vonden). 41 Dora Smit. 42 Janna Jon ker. De boeken, ditmaal wel vier, vielen ten deel aan: HENK REITSMA, Eierland, jaar. TR. HENKES, De Waal, 10 jaar. JANNA M. JONKER, Den Hoorn, 9 jr. WIM KALKMAN, Den Burg, 9 jaar. digde blik toe. Je kunt veronderstellen, dat ik alles ben vergeten; dat moet je zelf weten. Maar je hebt niet het recht mij harteloos heid te verwijten. O neen vroeg hij eenigszins spot tend. Was de verloving tusschen jou en mr. "Fishe zóó van harte gemeend? Bij deze woorden sloeg ik de oogen neer en wendde mijn hoofd af. Vergeet me, zei hij terwijl hij nader kwam. Ik wilde geen scherpe woorden tot je spreken, Nellie hij legde zijn hand op mijn arm zelfs nu, na al wat ik heb doorstaan, wil ik je niet kwetsen. Ik smeek je, geef mij niet dergelijke ant woorden, dat ik er bijna toe word ge dwongen. De tranen sprongen mij in de oogen. Ik dwing je nergens toe, stamelde ik. Waarom ben je gekomen waarom wil je met me praten Voordat je kwam, had ik het rustig. Hij liet mijn arm los. Ik zal je rust niet verstoren, sprak hij bitter. Rust. Alsot ik sinds dat oogenblik ooit één moment) rust heb gekend. Hij keek plotseling op; ik volgde zijn voorbeeld. Er waren eenige bezoekers; binnengetreden en de grap bemerkend, die men met hen had gemaakt, barstten zij in luid gelach uit. Kom, zei hij ongeduldig. Voordat ik een stap kon doen, riep een SCHIPBREUKELINGEN OP HET ZEEROVERS-EILAND Een vervolgverhaal voor de oudere kinderen. 3. Met grote spanning zag het drietal de - eerste nacht op het eiland tegemoet. Bij hun verblijf staken zij een stok in de grond, waaraan zij een stuk zeildoek als noodvlag bonden. Hierbij hield Hans, toen het donker werd, de wacht. 4. De volgende morgen besloot Frits met het vlot even naar het schip te varen,, om te zien, hoe het daar ging. Tevens kon hij dan vertellen, hoe zij het op hun eiland maakten. Hans bleef met Rie ach ter om de omgeving van hun hol te ver kennen. Hoe zou het eiland heten? Wa ren zij de enige bewoners? stem, die mij maar al te bekend in de ooren klonk: Laurence. Het was Winifred Warner, die haastig op ons toetrad. Ik deinsde achteruit. Ka pitein Trafford toonde een verwarring, zooals ik nog nooit bij hem had gezien. Hij staarde het meisje aan, glimlachte, keek somber, en deed een paar stappen naar haar toe hij wist blijkbaar niet, welke houding hij moest aannemen. Winifred, kwam er eindelijk uit zijn mond. Hij wekte de indruk, alsof hij een geestverschijning voor zich zag. Laurence, sprak ze spottend. Ben je het werkelijk. Ik dacht, dat je op Malta ot Gibraltar zat ik weet eigenlijk niet waar, en nu vind ik je hier in Londen, Haar natuur was .zoo goedhartig, dat zij er niet aan dacht een woord van verwijt tot hem te richten. Hoe lang ben je in Engeland? Toch zeker nog maar kort? Waarom heb je ons niets laten weten? Wilde je ons verrassen? Ik ben nog slechts heel kort hier, zei hij, nog steeds zijn verwarring nietmees- ter. En geldt dan je eerste bezoek een fancy-fair? vroeg zij glimlachend en eenigszins verbaasd. En ben je hier ah leen Ze keek nieuwsgierig om zich heen en zij zag mij. Haar oogen werden groot van verbazing. (Wordt vervo'gd.) No. 63. VKK 2185. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIUIlllllWII ||||||lll!lllllllllllllllllllllllllllllllll!llll|l||||ll|||||!l||||||||!l|||||||||||||||l||||||||jjj

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4