TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Dr. CQLIJN SPRAK fexelsche Berichten Wcensdao 16 Maart 1Qb8 lllïiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiaiwuinniniuiitiiintiiiiiiiiiiillllll rookwedstrijd. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiüiiiiiiiiiiiillllll SPORT OP TEXEL S.V. TEXEL. In 3e kl. A werd Alkm. Boys kampi oen door een 1—0 overwinning op Pur- mersteijn. Texel stelde in zijn laatste coinp. wedstrijd teleur tegen APGS. In 4 A behaalde Wieringerwaard liet kam pioenschap door met 3- 1 van Watervo gels te winnen. Texel 1 zal met QSC en Wieringerwaard een heele comp. moeten spelen om één plaats in de 3e klasse^ Texel—APGS. Het was voor voet bal ideaal weer. Onze belangstelling zou speciaal uitgaan naar de nieuwe opstelling waar meer van verwacht werd dan van de vorige. We zijn echter ook nu weer mis geweest. Maar zelden zagen we het vlotte openen, het doorgeven en ineeust schieten. Talrijke malen werd een pass ót verkeerd ói te zacht aangegeven, ter wijl het terugspelen op de halflinie te weinig werd toegepast. Het verwisselen) mislukte veelal, terwijl ook nu weer dat snelle element, waardoor bij vinnig door zetten precies een kans benut kan wor den, gemist werd. Het schieten was ui terst zwak. A. v. Anraat maakte dikwijls een gunstige uitzondering. Hij was onge twijfeld de snelste man, die met z'n door zetten nog de meeste kans schiep. Niek hoort in de halflinie thuis. P. Kikkert; heeft nog steeds te lang werk, terwijl Arie z'n plaats niet vinden kon. P. Neij- ens neemt te weinig deel, zwenkt nooit naar binnen en houdt het spel soms ie lang op, terwijl zijn schoten onzuiver zijn", zijn voorzetten te vaak een prooii v. d. keeper. In de halflinie trot A Vier- seput hec niet tegen de beste speler onge veer van A. blij kon hem niet houden. Gom speelde een prima spilpartij, bracht veelal gang in het spel. Ook Maarten was er goed in. Hij besteedde echter te veel aandacht aan hef voeden en komt bij aan vallen op ons doel te weinig terug, waar door Herman het soms wat moeilijk kreeg. Zijn aangeven is echter veelal uit stekend. Joost en Herman waren voor de rust niet sterk; de '2e helft was het veel beter. Dukers was als gewoonlijk in orde. APGS speelde een goede partij, maakte flink gebruik van haar vleugelspelers. Het is een sluitend elftal. De linksback was wel heel moeilijk te passeeren, ,de rechtsbuiten was de beste man in de ploeg. De scheidsrechter voldeed matig; buitenspel was niet zijn sterkste kant. Bij de aftrap gaan de gasten er van door, maar ze brengen het niet verder dan onze achterhoede. De T-voorhoede trekt ten aanval: corner. Deze wordt afgeslagen. T. houdt even het spel in handen, maar dan komen de gasten op zetten en moet Dukers eenige malen red den, eenmaal zelfs, door zich voor de voe ten van de midvoor te werpen. Dan krijgt Gom handen vol werk, evenals Joost. Moeite hebben ze met de rechts buiten der A'dammers. Langzamerhand is A. iets sterker geworden en zou T. in diepe W formatie moeten zijn gaan spelen, hetgeen door de binnenspelers werd nagelaten. Wel wisten de halfs de bal in de doelmond te plaatsen, maar onze poeiers kwamen tijd te kort. De voorzetten van links waren meerendeeis voor de A-keeper, de rechtsbuiten kreeg in de eerste helft te weinig. Na 13 min. wordt uit een formidabele ingooi onze achterhoede gepasseerd en met een goed eenigszins gelukkig schot, via de staan paaC neemt A. tie leiding, terwijl kort hierna de vrijstaande linksbuiten onbe dreigd scoort: 2—0. Met deze stand wordt gedraaid. Geruime tijd was T. iets ster ker, vele aanvallen werden ondernomen, verschillende behoorlijke kansen werden gemist door slecht schieten. A.v.Anraat wist menigmaal door te breken en voor te zetten, maar de gasten konden telkens ingrijpen, terwijl ook de keeper van flink formaal was. Gevaarlijk echter ble ven de A-aanvallen, waar de rechtsbuiten' dikwijls keurig opende of voorzette. Het leek er toch op, dat T's doel schoon zou blijven na de rust, tot bij een moeilijke aanval Joost terug speelt, echter juist langs de uitloopende Dukers. 30. Nog eenmaal weet de rechtsbuiten een voorzet afgemeten te plaatsen, onhoudbaar: 40. De laatste 10 min. brengen geen veran dering meer. Zoo is dan de. laatste wed strijd gespeeld en bengelen we onder aan de ranglijst met slechts 7 punten. Thans volgt een zeer moeilijke opgave, de degradatiewedstrijden. Hoewel derge lijke matches vol sensatie zijn en veelai groote belangstelling trekken, mogen de spelers niet gemakkelijk over deze wed strijden denken. Hier is het noodiger dan ooit zich vol ijver klaar te maken. Pro beer met dezelfde overtuiging de strijd te aanvaarden als het vorige jaar, toen we dezelfde comp., onder betere omstandig heden, eveneens moesten spelen. - Van onze vriend W. Brouwer als melkknecht in Duitschland werkzaam om vingen we een bedrag van f5.hetwelk we in het trainingsfonds hebben gestort. Het doet ons goed, dat deze trouwe sportvriend ook in den vreemde met ons meeleeft en dit op voorbeeldige wijze toont, en zeggen hem hartelijk dank. (Na tuurlijk houdt het Tesselaartje hem ook over de grens op de hoogte van wat er op onze bodem voorvalt). Training. Stellig verwachten we he denavond weer een groote opkomst, leder tracht deze avond vrij te maken. Er moet stevig aangepakt worden. Voor T. 1 en 2 volgen nog moeilijke opgaven. OOK DONDERDAGAVOND trainen leden. Adspiranteu: Trainen wjeer om 7 u. Ieder is dan weer present en luistert naar Air. Bollington. Van „Sneek" hebben we nog niets vernomen, maar we verwachten spoedig bericht. Vermoedelijk wordt deze week nog de eerste helft van de promotie-degrada tie competitie gespeeld. Stand 4e kl. E., bijgewerkt voor zoo ver gegevens aanwezig: Texel 3 12 11 0 1 22 103—21 Oosterend 11 9 0 2 IS 62-22 HRC 8 9 4 2 3 10 24 23 Helder 7 9 3 1 5 7 29—60 Atlas 3 9 3 0 6 6 21—41 Watervogels 3 10 118 3 26—55 Held. Boys 2 7 1 0 6 0 12—55 Held. Bovs 2 punten in mindering we gens niet opkomen tegen Oostersnd. Texel 3 wordt Donderdagavond 8 uur op het terrein verwacht om, vóór de aanvang der training een bespreking bij te wonen. Dit naar aanleiding van 'n ingekomen schrijven. Uitslagen van Zondag: Je kl. A. KNVB: PurmersteijnAlkm. Boys 0-1; Zaandijk Assendelft 1 1; Hollandia Volewijckers 1 '3; TexelAPGS 0 4. NHVB 2e kl. G.: Helder 4- Tex. Boys 2—0; De Cocksdorp Helder 53 - 0. 4 E. Held. Boys 2 'Watervogels 3 4-3. D.D. S. V C.-NIEUWS. Onder ideale weersomstandigheden werd de strijd tegen Helder V begonnen Het zou geen gemakkelijke wedstrijd worden Dadelijk ontwikkelt zich een snel op en neer gaande strijd. Langzamerhand weet S zich los te werken, en kan de keeper van Helder zijn uitnemende talerten toonen. De backs waren ook niet gemakkelijk te passeeren Ruststand 0- 0. Na de thee be gint S wat kalmer. De Heldersche achter hoede weet van geen wijken Na 20 min. maakt C. Zuidema met een mooi schot 1-0 Na 5 min. maakt hij er 2-0 van. Helder zet nu snelle aanvallen op, maar de S-achlerhoede weet raad. Het samen spel in S. vlot uitstekend. Als nog 5 min. te spelen zijn, maakt J Reuvers 3-0. Hier na moet de H-keeper nog een paar maal handelend optreden, wat hem goed afgaat. Dan flu t scheidsrechter, die goed voldeed, einde. Het was voor S een der beste wedstrijden van het seizoen Volgende week moeten we naar Hel der 4. J- R- WIELRENNEN. Zondag j.l .werd de 6e rit, een .eigen, krachtrace over 30 K.M., n.l Den Burg De Cocksdorp en terug, verreden. nr werd om de halve minuut gestart: 1. P. Slikker, 2. J. Slikker, 3. C. Maas. Er w erd direct een flink tempo ingezet, waar bij het rijden van C. Maas opviel, door, het steeds bijhouden van Gebr. Slikker. Voor de eerste helft werd een tijd van 27 min. genoteerd, dit ging wat voor de wind, dóch terug werd het tempo door P. Slikker versneld daar J. Slikker steeds een beetje op hem ingeloopen was. Hij wist zijn achterstand weg te werken, doch slaagde er niet in een voorsprong te nemen. C. Maas was toen eenigszins ach ter geraakt. Uitsla»: 1 en 2 J. en P. Slikker, 53 min., gemidd. 33.9 K.M. 3. C. Maas, 53>min., gemidd., 33.6 K.M. De stand is nu: 1. J. Slikker, 17 punten. 2. P. Slikker, 15,5 punt. 3. C. Maas, 9,5 punt. Het record over deze afstand staat met 52 mnt. op naam van J. en P.Slikker. Vo rige maal werd gereden met gemidd., snelheid van 34,6 K.M. Het ploegrecord staat op naam van Gebr. Slikker met 49 mnt., gemidd. 36,7 K.M. P. 3 Alle soorten INKT, inktlinten schrijfmachines, carbon, papier.... BOEKHANDEL PARKSTRAAT. V REGEERINGSBESLUIT. Minister Colijn heeft gisteravond over beide zenders een toespraak gehouden. Onze zorgen en moeilijkheden'zijn door de gebeurtenissen der laatste dagen in 't buitenland vermeerderd, zei spr. 't Ge voel van onzekerheid en onveiligheid in Europa is in sterke mate verhoogd. In verband hiermee besloot de regeering de wet, waarbij de eerste oefening van de infanterie van vjjt en een halve maand op elf maanden werd gebracht, reeds toe te passen op hen, die Oct. 1937 voor het eerst onder de wapenen kwamen. Wie 25 Maart 193S metgiroot verlof zouden gaan, moeten dus ouder de wapenen blij- \en. Het hoogste belang van het land eischt dit, volgens Z. Exe. Vqor zoover 's lands belang het toelaat zal 'met ern stige persoonlijke belangen, met inbegrip van die van verwanten, ter dege rekening worden gehouden. Spr. eindigde met de wensch, dat God zou verhoeden, dat Europa, en daarmee ons land, een nieuw Armageddon worcjt. (Armageddon: volgens Openb. 16:16de plaats, waar de machten der duisternis strijden met het leger Gods, zooals eens te Megiddo Israel en Kanaan; Richt.5: 19. Red.) VOGELTREK. Het vogeltrekstation heeft Maandag per radio en gistermorgen door de pers zijn medewerkers meegedeeld, dat liet 15 Mrt zijn campagne tot waarneming van de voorjaarstrek is begonnen. De weersom standigheden zijn daarvoor bijzonder gun- stig. TEXELS FANFARE. Het bestuur van Te.xels Fanfare is als volgt samengesteld: S. Zij in Pz., voorz. D. Witte Dz., secr., A. Bakker Jacz., penningm. 11 .Zijin en J. Kuiper, commissarissen. TEXEL TEk JAARBEURS. Het ligt in de bedoeling van de Minis ter van Binnenl. Zaken, H. van Boeijen, vandaag een bezoek aan de Jaarbeur te brengen en dan o.m. de stand van Mooi) Texel in oogenschouw te nemen. Bij die gelegenheid zal aan Z.Exc. een exemplaar van het boek „Texel", van de heef J. Drijver worden aangeboden. NAAR ÉEN V.V.V. Het verheugt ons te kunnen meedeelvn, dai cie Kans op samenvoeging van de V.V.V.'s Texel (gevestigd te De Koog) en Mooi Texel thans grooter is 'dan ooit. De beide vereenigingen zullen dit punt volgende week in een ledenvergadci mg1 aan de orde stellen. BELANGRIJK NIEUWS. DoOr de Besturen der Texelsche Land bouworganisaties zijn gisteravond aanbe steed de gestorven schapen, lammeren en kalveren, seizoen 1938. De inschrijving werd in overleg met B. en W. gegund aan de heer J.Mets. Alle dieren zullen «eer op een nabij Den Burg gelegen ter rein worden gevild en daarna begraven en wel onder politietoezicht. Het villen en begraven op de boerderij is verboden. De prijzen, waarvoor door de heer Mets werd ingeschreven, luidden: Lammeren 13 c., schapen 120 250 c. Kalveren 65 c. ONTWIKKELINGSAVONDEN in lokaal „Den Burg". Kent U „Bartje" van Anne de Vries Hedenavond wordt voor de dames veer een belangweKkende causerie gehouden en wel door Ds. F.Visser, die spreken zal over de boeken van Anne de Vries, in het biezonder over het zoo treffend mooie boek „Bartje". Laat weer een groot aan tal dames van belangstelling getuigen, opdat de commissie, met de organisatie van deze avonden belast, zal kunnen be sluiten deze reeks ontwikkelingsavonden; in hét seitoen 19381939 voort te zetten.' AVOND VOOR DE VROUW. Ook voor heeren, die er belang in stellen. De laatste avond van onze reeks ont- wikkeüngsavonden, seizoen 1937 -1938, is die van Donderdag 24 Maart. Daarvoor, hebben we Zaterdag reeds uw aandacht! gevraagd en met resultaat .dat reeds tientallen kaarten werden gekocht. Het programma vermeldt veel en velerlei, terwijl de toegansprijs slechts 20 *ct. be draagt (plaatsbespreken inbegrepen)., Zoolang de voorraad strekt, ontvangt u bij ELK toegangsbewijs een gekleurde foto van een kamerplant met wenken voor de verzorging. Wie vijf kaarten koopt, ontvangt er vijf DIVERSE foto's bij. Maar onze voorraad is beperkt. Komt u vandaag even aan? Bij voldoende belangstelling rijden weer auto's (bussen) van de buitendorpen.i Aanmelden bij de ondernemers of hun vertegenwoordigers. (Dit vervoer gaat ge heel buiten ons om.) Mcdcdcclingcn van Texcls Bioscoop-Theater PYGMALION. De beroemde spraakleeraar prof. Hig- gens gaat met een vriend, kolonel Picke ring een weddenschap aan, dat hij van net groezelige, erbarmelijk sprekende bloe- menverkoopstertje Liesje Doeiuttel bin nen drie maanden een elegante dame zal maken, die zich in de voornaamste krin gen thuis voelt. Na aanvankelijk tegen werpingen te hebben gemaakt, stemt Liesje er in toe. Echter komt Liesje's vader ten tooneele, die slechts voor een behoorlijke vergoeding zijn dochter voor het experiment wil leveren. Higgens wil met deze man, die klaarblijkelijk er graag „eentje" neemt, een grap uithalen en geeft hem vijftig gulden, indien hij een lezing wil houden voor de damesafdeeling van de Vereeniging „Alcohol en spraak gebreken". De rede, dié Doeiuttel voor de dames houdt, is waarlijk meer dan kostelijk. Onderwijl werkt prof. Hig gens harcl om zijn weddenschap te win nen. Hij stelt zijn beschermelinge op een middag aan zijn moeder voor, doch dan blijkt, dat Liesje's opvoeding nog lang, niet voltooid is. Overigens laten de ma nieren van Higgens zelf ook wel wat te wenschen over. De moeder van prof. Higgens brengt hem een groote moeilijkheid onder de oogen: Als Liesje's opvoeding voltooid iswat dan? Ja, wat dan? Bloemcn- verkoopstei tje kan ze dan moeilijk meer worden. Maar Higgens lacht de moeilijk heden weg. De volgende maal, dat Higgens zich met zijn beschermelinge vertoont, is op een, bal bij een gezant, en daar blijkt, dat het experiment volkomen geslaagd is. Thuis gekomen, verklaart Higgens onverschillig, dat hij blij is, dat het achter de rug is. En Liesje, die een groote genegenheid voor de prof. heeft opgevat, meent uit zijn houding te moeten opmaken, dat hij blij is van haar verlost te zijn. Na een hevige woordenwisseling vlucht zij naai de moeder van Higgens. Zij weigert met prot. Higgens terug te kecren. Doeiuttel, wiens redevoering een dus danig succes was, dat hij daarna overal werd uitgeuoodigd te komen spreken, ver schijnt dan plotseling met de mededee- ling, dat een „vrouwspersoon" hem heeft „ingepalmd", en dat hij gaat her trouwen. En tijdens de huwelijksinzege ning krijgt Higgens Liesje terug Deze Nederlandsche film, die overal met groot succes vertoond is, zal het hier ongetwijfeld ook niet aan belangstelling ontbreken. De dialoog van G. Shaw en het spel van de beste Nederlandschef artisten houden een belofte in. ZONDAG 27 MAART wordt in 't Eigen Gebouw te Oudeschikl door de beide Vrouwen-vereenigingen en cloor De stem des Volks een uitvoe- ring gegeven ten bate van de K. W. Kleuterschool. Zang Tooneel Declamatie. Aanvang: acht uur. Entree: 25 ct. Man en vrouw 40 ct. BAL na. Zie adv, in komende nrs. ^IER1 AND. VLIEGEN IN BE MIST. In aansluiting op ons bericht over het Duitsche sportvliegtuig, dat vorige week op ons vliegveld neerstreek, nog liet vol gende. Het toestel, toegerust met een 60 p.k. motor, kwam uit Keulen en werd be stuurd door de lieer Sinstede. Tweede inzittende was een passagier, een vricn-> din van mevr. Kamp. Toen het vliegtuig Donderdag was op gestegen, om weer naar Keulen terug te keeren, kwam plotseling zoo' n dikke mist opzetten, dat de piloot in ernstige moei lijkheden werd gebracht. Wel driemaal vloog hij over ons eiland en het vlieg veld; havenmeester Van der Kooij be speurde het toestel wel, maar de vlieger kon het vliegveld pas na geruime tijd te rugvinden. Vrijdag is hij definitief ver trokken. Met een korte onderbreking van de reis te Schiphol, kwam hij drie uur, na zijn vertrek van Texel: te Keulen aan. OUDESCHILD Aan het rooktournooi, Vrijdag door Lieftinck's Tabaksfabriek, Groningen, in het Stoombootskoffiehuis gehouden, na men 45 personen deel. De uitslag was: 1. J. Slaman, 100 mnt., 2. P. JJruin 93 mnt., 3. K. Schagen 93 mnt., 4. Alb. Bakker 91 mnt., 5. J. P. Burger 83 mnt., 6. J. v.d. Gaag 77 mnt., 7. Joh. Burger 74 mnt., 8. H. Kooger 74 mnt., .9. P.J. Eelman 72 mnt., 10. T. Duinker 71 mnt. Winners van de voordrachtwedstrijd waren: 1. K. Schagen en J. Kooger, 2. G. Bruin. 3. A. Dob. De prijzen bestonden in rookartikelen en kunstvoorwerpen. Het ging er zoo ge zellig en gemoedelijk aan toe, dat de.ver-. tegenwoordiger van Lieftinck's fabriek overweegt, hier nog eens terug te komen.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 5