NELLIE. ONS FOTOHOEKJE. minium voor de vrouw. minium No. 65-66-67. SYLVIA, KEES EN JAN ALKEMA. Zij wonen in de Molenstraat. Sylvia wordt 6 Aug. 1938 10 jaar, Kees wordt 19 Aug. 1938 7 jaar en Jan werd 13 Febr. 1938 13 jaar. Illllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll inHliiiiiii:iiiiniiii>iiiiniiiii"ii>iiiiiiiiiii>iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiii|||||| DE NIEUWE MODE A 283. JAPON van lichtblauwe wollen crêpe met het model van een mantel- oostuum. Patronen, 25 ct., in 92 en 100 cM. bovenwijdte. Benoodigd: ongeveer 2.50 M. stof van 130 cM. breed. A 284. AVONDJAPON. Patronen, in 88 en 96 cM. bovenwijdte, 25 ct. Benoo digd: ongeveer 4.25 M. kantstof 90 cM. breed en 1.10 M. velours chiffon, 90 cM. breed. Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N'. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. NUTTIGE WENKEN. Filigrainwerk reinigen met zeepsop waarin een scheutje geest van salmoniak; naspoelen en in zaagsel drogen. Zinken kuipen poetst men met geest van salmoniak of met zand en azijn. A 283 A 284 FEUILLETON 62 Pardon, mijnheer, ik zei de biblio theek, merkte de man beleefd op. 't Hindert niet, zei Laurence terwijl hij met uitgestoken hand op Algy toe trad. - Hallo, zei mijn broer. Is u hier ka pitein Trafford? Zooals je ziet, antwoordde Laurence glimlachend. En het is me een waar ge noegen, je te ontmoeten. Kom, laat ik je eerst even voorstellen. Binnen enkele oogenblikken had Algy de sympathie van de beide oude dames verworven en op de wijze, waarop vooral Elfrida met hem sprak, bemerkte ik al spoedig, dat hij een zeer gunstige indruk had gemaakt. Ondertusschen bleef ik nog onkundig omtrent het werkelijke doel van zijn komst. Hij is flink geworden, zei Winifred tot mij. Ik heb je altijd benijd, omdat je zoo'n broer hebt. Ik zou heel veel van hem kunnen houden. Als je wist, wat hij voor ons heeft gedaan hoe doortastend hij heeft ge handeld, dan zou je, evenals ik, niet we ten hoe dankbaar je hem moest zijn. Hij komt weer naar ons toe. Wat zou hij te zeggen hebben Winifred wilde zich verwijderen. U kunt wel blijven, miss Warner, zei Algy opgeruimd. Het is niets ge heimzinnigs. En als het slecht nieuws was, zou ik zoo'n haast niet hebben ge maakt om hier te komen. Heb je goed nieuws? Dan wil ik het ook hooren, zei ze met een sympathieke klank in haar stem. Ook de anderen waren naderbij geko men om het nieuws te vernemen en Algy die op een zoo groote belangstelling niet had gerekend, werd vuurrood. Het is niets dat wil zeggen, verbeterde hij zichzelf onmiddellijk, het beteekent alleen iets goeds voor ons voor Nellie en mij. Ik heb zoo juist bericht ontvangen, dat ik ben benoemd; tot secretaris van de Koninklijke Reis-1 club. Hij lachte, alsof alleen het idee al, dat hij een zoo belangrijke positie zou innemen, bespottelijk was. - Algv, riep ik uit, terwijl ik hem bij de arm greep. Het is waar, Nellie, zei hij. Ik hoorde het vanavond en ik ging onmid dellijk naar jou om het je te kunnen ver tellen. Dat is heerlijk, stamelde ik, hoe wel ik op dat oogenlik nog geen idee had van de omvang der taak, die hij zou moeten vervullen. Ja, vervolgde hij met een vroolijke tinteling in de oogen. Vijfhonderd pond per jaar voor vier dagen werk per week en jaarlijks drie maanden vacantie. Dat is niet slecht, vind je wel? Ik staarde hem met open mond aan. Algy, nu overdrijf je een beetje. Het is waar, zei hij lachend. En wat het fijnste is, nu is er meteen een eind gekomen aan onze moeilijkheden en kun nen we naar ons huis terugkeeren. Hij wendde zich tot kapitein Laurence en vervolgde: Het was natuurlijk voor mij een geweldige verrassing, dat begrijp je zeker wel. Ik was me juist aan het voor bereiden voor een examen om als klerk een plaats te kunnen krijgen op een mini sterie, en nu komt dit me in de schoot vallen. Wie me dat baantje heeft be zorgd, weet ik niet. In de brief, die ik ontving, stond, dat een oud vriend van mijn vader mij had voorgedragen; ik wou, dat ik wist wie het was. Hij heeft mij een grooter dienst bewezen, dan hij waarschijnlijk wel vermoedt, want nu kunnen we ons huis weer betrekken. En ik geloof, dat Nellie graag terug keert, is het niet? Terug naar ons huis terug naar vrede en rust naar geluk. De" kamer begon voor mijn oogen te draaien en ik wankelde. De verrassing heeft haar overwel digd. Ik zal haar even op de sofa leggen, hoorde ik kapitein Trafford nog zegden. Daarna drong er niets meer tot mij door. XXL Een maand nadat Algy mij het heuge lijk nieuws had meegedeeld, zat ik voor het haardvuur in ons oude huis te hand werken. De tijd van mijn verblijf in Londen leek reeds ver af en ik genoot dagelijks van de heerlijke rust na het bedrijvige Londensche leven. Soms vond ik het wei wat stil, wanneer, zooals die avond, Algy en Addie beiden niet thuis waren. Addie was naar de zangles, en Algy, die van zijn maandelijksche vacantie genoot hij scheen tenslotte meer vacantie dan werkdagen te hebben was er met zijn geweer op uitgetrokken om wat wild te schieten. Ik beklaagde mij niet over mijn een zaamheid. Integendeel. Ik had in het be gin van mijn terugkeer vele uren op de Elms doorgebracht, totdat kapitein Traf ford kwam. Hoewel zijn bezoeken niet; lang waren hoogstens een paar dagen, aangezien hij het volgens zijn bewerin gen druk had waren deze voor mij toch aanleiding geweest om zooveel mo gelijk thuis te blijven. Tot dusverre had den allerlei kleinigheden het huwelijk tus- schen Laurence en Winifred vertraagd, maar nu zou het dan toch, volgens mrs. Harmon, einde November plaats hebben. Tegen die tijd scheen de kapitein met de werkzaamheden in verband met de nala tenschap van zijn overleden broer, waar van hij de erfgenaam was, gereed te kun nen zijn. (Wordt vervolgd.) VvvV SCHIPBREUKELINGEN OP HET IIIIILiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiillllll llllll PLANTEN IN KAMER EN TUIN. illlli l|||||iiiiiiiiiii!iiiiiiiiiii!iiitiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| RECEPTEN. SOEP. Macaronisoep. Anderhalve L. bouillon, halt ons macaroni, 20 G. bloemy halt ons boter, een ei, een theelepel Maggi's Aroma. Kook de in stukjes - gebroken macaroni in wat water met zout gaar. Verwarm intusschen roerende boter en bloem. Voeg er langzaam, steeds roerende, de bouillon bij en Iaat alles, nog even doorkoken. Doe er tenslotte de macaroni in en voeg de soep bij het ge klutste ei en de aroma in de soepterrine,, onder voortdurend roeren. De bouillon) kan o.a. bereid worden door in ander halve L. kokend water zes Maggi's bouil lonblokjes op te lossen. ZEEROVERS-EILAND Een vervolgverhaal voor de oudere kinderen. U. Krik, krak! ging het, want het afdakje was maar van latten met wat asphaltpapier gemaakt. Meneer Pim pelmans ging er glad doprheen en i kwam op de plank van de inmaak- potten terecht. De plank wipte omhoog en al de potten giagen de lucht in 't Volgend ogenblik lag de hele tuin vol glasscherven, erwten en boontjes. 12. Intussen maakte meneer Pimpel mans zich in allerijl uit de voeten. Niets anders bij de hand hebbend, gooi de vrouw Knollemans 'hem 'de karne- melkschep achterna. Ze mikte echter pre cies twee meter te ver naar links, met het ongelukkig gevolg, dat de schep door de ruiten van haar eigen, mooie kamer ging. CLIVIA. Het verschijnsel van bladsterfte, waarover abonné's schrijven, doet denken aan een ontijdige en te groo te watergift of aan te vaste potaarde, die het gietwater te lang vasthoudt, wal in de rusttijd noodlottig kan werken. In dien de wortels niet boven de aarde groeien, moet u het bovenste aardlaag- je verwijderen en daarvoor een luchtig mengsel van grofzandige aarde in de plaats brengen Afgescheiden hiervan is het zeer gewenscht in Maart of na de bloei, als de plant nog mocht gaan bloeien, versche aarde te geven. ONMOGELIJK kunt u alles ont houden, wat we over planten in kamel en tuin meedeelen. Volgt het voorbeeld van de tientallen lezers (-essen), die al onze wenken uitknippen en, in alfabeti sche volgorde, in ons plakboek bergen. Zoo n boek telt 160 blz. op groot for maat; alfabet op gegomde strook krijgt U er bij. Prijs voor abonné's: 35 ct. WAAR IS HET HET KOUDST? Niet aan de Noordpool of aan de Zuid pool, hoor, maar in de buurt van de stad Oi-Mekon. Daar is wel eens een tempe ratuur van 100 gr. Fahrenheit onder nul. Een gewone thermometer is daar niet te gebruiken; het kwikzilver zou er bevrie zen. Aan de polen is het maar zelden kouder dan 50 graden vorst. llllll üiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinllllll liiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiimiiiiüiiiiiii'llllll llllllllllllllllllinillllllllllllllUII» llllllllllllllllll VOOR DE JEUGD. lllll||||||||||||Mllllil||||!ll!|||||||||||||||||||||nDn minimum ||||||iiiiiiii;iiiiimiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| tiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiuii|||jjj 11. Voorzichtig liet Hans zich weer in het roeibootje zakken. Hij vertelde Rie zachtjes, wat hij had gezien. „Watnu?", vroeg zij verschrikt. „We zullen probe ren ze te overrompelen", antwoordde Hans vastberaden. Bij de achtersteven klom hij handig naar boven langs een touw, dat buitenboord hing. Langs dit touw waren waarschijnlijk ook de zee rovers aan boord gekomen. 12. Nadat Hans ook Rie aan boord had gehesen, gingen ze samen op onder zoek uit. Aan gevaar dachten ze geen ogenblik. Frits was gevangen en ze moesten hem zien te bevrijden. Gelukkig kwamen ze niemand tegen. De deur van de kapiteinshut stond op een kier; ze hoorden de zeerovers praten. BI ij 1 jij hier", fluisterde Hans tot Rie en met zijn buks in de aanslag stiet hij de deur open. Zou het dolle plan van Hans ge lukken? Of zou hij het lot van Frits moeten delen Daarover Woensdag. EEN NAAMKAARTJE. Bij een feestje kan je de plaats van ieder vriendje en vriendinnetje aan tafel op de tekening. Een poppetje, uit een knipt een cirkelvormig stuk van goud- ot zilverpapier, 10 cM. in doorsnee. Daar in ga je knippen volgens de dikke lijn op de tekening. Een poppetje, uit eenj prentbriefkaart geknipt, in het midden geplakt; armen omvouwen; de rokrond- buigen; even over elkaar plakken aan de achterkant en klaar is „Mary". Zoo maak je er een voor alle gasten. NIEUWE PRIJSRAADSELS. De oplossingen van de laatste negen raadsels kunnen Maandag nog worden ingezonden. In no. 5 zit geen fout, hoor. Sommigen dachten dat. De naam van de sappige vrucht begint met een K. Hier begin ik alweer met een nieuwe reeks. 1. Ik hoor op het water thuis. Verander de klinker in mijn naam en ik word gebruikt bij het spitten. 2. Ieder draagt mij, groot en klein. Verlies ik de eerste letter van mijn naam een vogel, waarvan de laatste letter een K is. 3. Maak hiervan eens de naam van een oud stadje in ons land. DENVEROCO. Inzenden na no. 9. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4