NELLIE. ONS FOTOHOEKJE- iiiiiiniiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiioiit iiiiiiiiiiiiiiiiii voor de jeugd, iiiiiiiiiiiiiiiiii'.iiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininnn No. 68. GUUS HILLEN. Guus wordt S Mei 1938 twaalt jaar; hij woont aan het Schildereind. IIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiIIIIII IIIHHIIIII VOOR DE VROUW. Illlllllllll NUTTIGE WENKEN. Eiwitvlekken wascht men uit in koud of lauw water. Roestvlekken in matten kunt u ver wijderen met citroensap. U'enlucht aan handen en messen? Afwrijven met keukenzout. Zijden lampekap reinigen met lauw- water waarin scheutje ammoniak. Met koud water naspoelen. Gekleurde zijde niet te lang in het water met ammoniak. Is het geraamte, waarop de kap zit,, niet roestvrij, dan de kap eerst afnemen met spons of prop watten, gedrenkt in de vloeistof; daarna spoelen met schoon water en vlug drogen laten. RECEPTEN. TAART: Mokkataart. Zonder ge bruik te maken van een oven, tóch een mokkataart bereiden; Twee ons boter, half pond suiker, 1 pakje vanille-suiker, en 2 mokka-kopjes srerke koffie of kof- fie-extract goed dooreen roeren tot een gladde crème verkregen is. 30 „lange vingers" (biscuits) even in melk leggen en op een schotel een laagje naast el kaar schikken en met bovenbedoelde crème bestrijken. Daarop een tweede bis- cuitlaag op dezelfde manier behandeld, een derde, enz. Met de overgebleven crème de zijkanten bestrijken en de taart garneeren met b.v. chocolade-hagelslag. Aspergebedden zoo spoedig mogelijk ophoogen, want weldra begint de oogst. Opgekomen zaailingen nu spoedig verspenen of dunnen. Kool en sla, in Jan. ot Febr. ge zaaid, nu laten afharden door het glas; er at te nemen; 's nachts een rietmat er over. De gelegde erwten komen buiten spoedig op (als de duiven ze maar met rust gelaten hebben); zet er rijshout ot kippengaas bij. FEUILLETON Ik wankelde in mijn besluit; slechts één gedachte hield mij bezigde man, die ik boven alles liefhad, smeekte mij om te vergeten enTotdat.... totdat ik ineens inzag, dat het niet mocht. Ik; mocht er niet toe medewerken, dat hij voor de tweede maal bedrog zou plegen. Ik kon hem hiervan afhouden. Hij had mij een gruwelijk onrecht aangedaan, en ik zou die andere vrouw voor eenzelfdei lot behoeden. Nellie, sprak hij zacht en dringend, zeg één woord en het verleden is ver geten. Hij wilde zijn arm om mij heen slaan en mij naar zich toetrekken. Ik weerde hem krachtig at. Neen, neen, riep ik uit. Jij kunt mis schien vergeten, maar ik nooit nooit. Nellie! er klonk wanhoop in zijn stem. Waarom dan nietals ik alles wil vergeven en vergeten. Zie je dan niet in, dat een ander huwelijk een bespot ting is; dat ik haar niet liefheb? Stil, smeekte ik, maar hij sloeg geen DE NIEUWE MODE COMPLET A 302, van b.v. oud-rose angorastof, bestaande uit rok en drie kwart mantel. Patronen, 25 ct., 92 en 100 cM. bovenwijdte. Benoodigd ongeveer 4.50 M. stof, 95 cM. breed en 35 cM. witte zijde 90 cM. breed voor strik en manchetten. Strik 12 cM. breed. 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 3 mnd. f 1.20. Per post tl.50 Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bij sluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. SCHIPBREUKELINGEN OP HET ZEEROVERS-EILAND Een vervolgverhaal voor de oudere kinderen. 15. De jongens waren nu voorlopig veilig. Nadat Hans de touwen, waar mede Frits was gebonden, had losge maakt, vertelde deze, dat de drie Chine zen nog maar alleen op het schip wa ren. De andere rovers waren met een' jonk naar een eiland in de buurt gezeild, waar zich het hoofdkwartier van de bende moest bevinden. De achtergebleven ma trozen hadden zij meegenomen. Plots schrokken de drie op door een i hevige knal. Verschrikt keken ze naar de deur van de kajuit, waar de rovers waren. Door de kieren kwamen dikke rookwolken naar buiten. De petroleumlamp was ont ploft en had de kajuit in brand gezet. acht op mijn waarschuwing. Je weet, hoe de verloving tot stand is gekomen. Mijn moeder heeft mij er toe geprest, terwijl ik haar nooit heb liefgehad. Wil je nu nog hebben, dat ik naar haar toe ga, nu je dit weet? Ja, zei ik vastbesloten. Je moet haar liefhebben, dat kan niet anders. Je hebt ééns een vergissing begaan en die zelfde vergissing zou je nu weer maken. Toen dacht je, dat je liefhad, en je be merkte, dat het niet zoo was; nu denk je dat je niet liefhebt, en je zult tenslotte, bemerken, dat het wel zoo is. Mijn stem beefde. Hij zag me verward aan. Wat bedoel je? vroeg hij. Bedoel je, dat ik jou nooit heb liefgehad? Dat doet er niet toe, sprak ik wan hopig. Laten we er niet meer over spre ken Ik zal vergeten, wat je die avond tegen mij hebt gezegd, en dat 'moet jij ook doen. Verder geen woord meer, ka pitein Trafford. Hij deed een paar passen achteruit. Nellie, zei hij met schorre stem, je bent in die tijd nog mooier geworden maar ook koeler. Ik had moeten begrij pen, dat je mij nooit hebt liefgehad en dat je volkomen gelijk had, toen je mij vertelde, dat alles op een vergissing be rustte. Maar het is nooit tot je doorge drongen, welk een vreeselijke slag 'tvoor mij beteekende, toen je mij die brief zond. Brief? trachtte ik te zeggen. Het woord wilde echter niet over mijn lip- 13. Drie kwartier later kwam meneer Pimpelmans buiten adem thuis, zonder hoed en vol schrammen en builen. Jo- docus moest de schimmel halen. Hij vond hem in een weiland en ving hem op. Trots als een pauw maakte meneer Pimpelmans twee dagen later z'n eerste rit naar de stad. „Precies Napoleon", zei mevrouw. DE PRIJSWINNERS. De oplossingen van de laatste serie raadsels waren1Bot-e-r-ham. 2. Slaap. 3. Kern, kers, kerk. 4. Brood, broos. 5. Hek, koe, lor, mes; Kers. 6. Boos, bos. 7. S-pek. 8. Soestdijk. 9. Laat, blik, balk, paal. Briefjes mocht ik ontvangen van Simon Witte (Ja, die Pimpelmans is een rare snijboon, die heel wat beleeft. Maar dat avontuur met die zeerovers lees je zeker ook graag), Aagje Pool, Janny Pool (Ik had jullie vorige keer al ge mist. Doe maar trouw mee, want: wie aanhoudt, wint vast), Jac. Ie Noble, Corn., Henkes (Ik vind het fijn, dat je het ge wonnen boek zo mooi vindt. Nog vefe na deze wil ik hopen), Tr. Henkes, Luit. Bakker, Corrie Bakker, (Vind je Texel DE EERELIJST van trouwe inzenders (-sters) komt Zaterdag 9 April in de krant. 16. Vlug overlegden de jongens, ot ze de rovers niet te hulp moesten komen. Maar het was niet nodig. De deur werd opengebroken en de drie Chinezen kwa men naar buiten. De kist met het geld droegen zij tussen zich in. Hans, brits en Rie trokken zich snel in een hoek te- rug. Zouden de rovers hen vinden?Maar de schavuiten liepen zo vlug zij konden de trap op naar boven. Ons drietal hoorde hun snelle voetstappen op het dek. Toen pas durfde het uit zijn schuil hoek komen. Hoe zouden Hans, Frits en Rie het er afbrengen? Daarover Woensdag. pen komen. Ik heb mij zoo dikwijls afgevraagd, sprak hij langzaam en zacht, waarom je mij eerst in de waan liet, dat je van mij hield. Ik stelde een onbegrensd vertrou wen in je. Als iemand mij ooit had dur ven zeggen, dat je met mij speelde ik geloot, dat ik tot een misdaad in staat zou zijn geweest. Nimmer had ik kun nen denken, dat het voor jou slechts een verstrooiing, een tijdpasseering was. Maar de groote omgoocheling kwam pas goed, toen ik hoorde, dat je had toege stemd in een huwelijk met de rijke Fishe. Hij greep zijn hoed, aarzelde even en zei: Dus we moeten scheiden. Het zal voor het laatst zijn. Je zult je zin heb ben, ik zal trouwen met Winifred Warner. Hij deed een paar passen naar de deur, bleet toen staan, wendde zich om, haalde iets uit zijn zak en reikte het mij toe. Ik heb dit bij mij gehouden, sprak hij op bittere en tegelijk bedroefde toon, sinds het oogenblik, dat ik het heb ont vangen. Nu is echter het oogenblik daar, dat ik het je kan teruggeven. De inhoud er van heeft mij dag en nacht vervolgd, totdat ik er bijna gek van werd. Hier, neem het van mij aan. Het was een gekreukeld vel briefpa pier. Ik greep het werktuigelijk en zwij gend begon ik het te lezen. Reeds bij de eerste blik maakte een groote ontsteltenis zich van mij meester. De briet was gesteld in mijn handschrift en toch was hij niet van mij. Wat be- 14. Als een generaal reed hij de stadbinnen Maar nu begon de misère. Er stond een draaiorgel te spelen, en de schimmel begon, zoals hij in het circus gewend was geweest, dadelijk op de maat rond te dansen, zodat me neer Pimpelmans zich in duizend boch ten moest wringen, om in 't zadel te blijven. mooier dan Tessel? Er is nog geen be sluit genomen, hoor. Je kunt het zo du9 nog met een gerust hart schrijven), Henk Flens, Lucia Stiekema, Jaap La- wende (Wel gefeliciteerd met je 9e ver jaardag, Jaap. Hoe vind je het in Dubbel dam?), Gerda Bakker, Henk Reitsma (Bedankt voor je brief, Henk. Je bent wel gelukkig geweest zo gauw al een boek te winnen. Prettig vond ik het te lezen, dat je op de kindermiddag zo echt ge noten hebt), Jan Smit, Cor Smit („Al weer" de negen oplossingen, schrijven jullie. Gelukkig „al weer", want dat leert, dat de tijd snel voorbij is gegaan en dit gebeurt alleen als we gezond zijn en prettig werk hebben), Marie Reij, Anme Zijm, (Met die kindertoto's hoop ik nog heel lang door te gaan. Wat aardig, zo'n schrift met Tesselaartjes, hè Voor- al na jaren zal blijken, dat je daar tel kens met plezier nog eens in bladert. Zijn er veel kindere^ die ze ook opplak ken? Dat je overgaat, geloof ik zéker), Janna Martha JonLer (In September dus weer van de partij. Ik hoop dan weer mijn best te doen, hoor. Doe aan de; raadsels maar trouw mee. Dan krijg je vast weer eens een mooi boek), Dick Wu!s (Je zus had gelijk, Dick, want een koe is heus een huisdier, maar je moe der geel ik ook gelijk, wanneer ze zegt, dat ze toch niet in huis mag komen. Dan maar in de stal er mee. Kievitseieren zijn nóg duur, hoor. In Purmerend Dinsdag 20 -25 ct. per stuk), Piet Kok, Ide Kok, Annie Troost, Karei Roeper, Hetty Roe per, Ria Riteco (Wat heb jij keurig ge schreven, Ria. Mooi briefpapier heb je ook), Greetje Dros (Graag mag je mee doen, hoor. Ik hoop elke keer 'n briefje van je te ontvangen), Corrie Witte, Net ty Kalkman. De drie boeken voor de oplossing van de laatste negen raadsels werden gewon nen door: JAC. LE NOBLE, 10 jaar, Den Hoorn. CORRIE WITTE, 10 jaar, Den Burg. NETTIE KALKMAN, 10 jr., Den Burg. NIEUWE PRIJSRAADSELS. 4. Wie kan naar buiten komen, zonder zijn huis te verlaten? 5. Maak hiervan de naam van 2 bloemen: ORRASOEST. 6. Bedenk eens een vogelnaam van vijt letters met een M. vooraan en een L achteraan. Inzenden na no. 9. teekende dat? Je schijnt het te zijn vergeten, merkte hij op. Lees het nog eens over en zeg mij of je, indien jij een dergelijk schrijven zou hebben ontvangen, niet evenzoo zou hebben gehandeld als ik. Ik gehoorzaamde en las: „Beste kapitein Trafford, Het kost mij heel veel moeite, u dit te schrijven, omdat ik niet weet, hoe u over mij zult denken. Waarover wij vanavond hebben gesproken, kan nooit doorgaan; het is het beste, dat ik op recht mijn meening zeg, al verdien ik daardoor ook uw minachting. Maar u zei zelf, dat ik misschien tot het in zicht zou komen, dat het een vergissing was en ik voel nu, dat uw voorgevoel juist was. Inderdaad, wij kunnen nooit samen trouwen. Vraag mij niet naar de redenen, maar geloof mij zonder meer, wanneer ik zeg, dat het onmoge lijk is. Met de wensch, dat u met een. ander het geluk zult vinden, dat u na streeft, verblijf ik uw oprechte vriendin, Nellie Leigh-Bryan. Dat was de verwarde inhoud van de briet, die ik op de betreffende avond zou hebben geschreven. Ik kon mij er nauwe lijks van overtuigen, dat dit schrijven niet van mij was en toch (Wordt vervolgd.) ||||||llllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIII! ||||||lllMIHIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIII|[llllHlljllll!lllllllllllill!lllllllllllilllllllll|j|||||| ;llll!llli;i!lllllllll!llllllllllllllllllll|||||| jjj(j|iiiiiii;iiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii|||lll ||||l|iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|lllll Illlllllllll IN DE MOESTUIN. Illlllllllll ||||||llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIl|||||| 64 ij_--

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4