NELLIE. ONS FOTOHOEKJE- min V00R jeugd, iiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin VOOR DE VROUW RECEPTEN. SLA. Garnalensla. Neem bij elk ons gepelde garnalen één hard gekookt ei en een mooi geel kropje sla. Maak van één van de eieren, wat olie, azijn', peper, zout en mosterd een gebonden saus; ^nluk de sla fijn, giet een deel van de saus over de garnalen, die in het midden van een schotel zijn opgehoopt, en leg om de garnalen heen een rand van sla, waar- on de in narti^s gesneden eieren zijn geschikt. De sla wordt luchtig met de saus aangemaakt. HELEN WILLS (Moody-Wills), de beroemde Amerikaansche tennis-speelster, zal a.s. zomer haar land in het Wimble- don-tournooi vertegenwoordigen. NUTTIGE WENKEN. Terracotta voorwerpen reinigt men als porselein; in zeepsop, spoelen in schoon water. Hoornen voorwerpen laat men glan zen door wrijven met linnen doekje, ge doopt in papje van krijt en olijfolie. Verfvlekken op behang? Probeer ze te verwijderen met watje, gedoopt in benzine. Houtworm? De gaatjes om de twee dagen inspuiten met benzine, 14 dagen lang. Daarna de gaatjes dichten met harde was. FEUILLETON 66 Vaarwel, antwoordde ik. Hij keek even verbaasd, zelfs gekwetst. Toen wendde hij zich om en verliet het vertrek. Hetgeen hij mij had verteld, maakte niet de minste indruk op mij. Peinzend bleef ik in het vuur staren. Alle geluiden in het huis schenen van verre tot mij door te dringen. Toen hoorde ik Algy's stap in de hal en even later opende hij de deur. Ben je daar, Nellie? vroeg hij op eenigszins gejaagde toon. Ja, zei ik. Eigenlijk moest ik niet binnenko men, zei hij, ik zit erg onder de modder. Ik keek op. Hij was evenals daarstraks Laurence, in jachtcostuum gekleed en zjjn schoenen waren dik bemodderd. Heb je even een kop thee voor me? vroeg hij. Wat zit je in het donker. Wat doe je opgewonden? zei ik. Waarom ga je niet rustig zitten? Neen, antwoordde hij. Ik ga direct weer weg. Het is niet pluis in de om- VAN DE BOEKENPLANK. - Carlyle: In de boeken ligt de ziel van het gansche verleden. - Carlyle: Al wat de menschheid heeft gedaan, gedacht, gewonnen ot is geweest, ligt als 'door tooverkracht vastgelegd in boeken. - Emerson: Het is de goede lezer, die het goede boek maakt. Een goed hoofd leest nooit zonder voordeel. KINDERJURK met bijpassend broekje. Te maken van mousseline met stipje ot ander fantasieweefsel; kan ook van effen stof in pasteltint. Pasje in geschulpte lijn met sluiting middenvoor. Smal kraagje van piqué. Kleine pofmouwtjes. Broekje van dezelfde stof. Noodig voor 4 jaar 2 M. stof en 25 cM. garneerstof. Patro-i nen, 35 ct., voor 2-4 en 6-8 jaar. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. No. 69. CORRIE GOENGA. Corrie woont aan het Schil- dereind; 12 Mei 1938 wordt hij elf jaar. Verbetering: Jan Alkema werd 13 Fe bruari 1938 12 jaar. SCHIPBREUKELINGEN OP HET ZEEROVERS-EILAND Een vervolgverhaal voor de oudere kinderen. 19. Het kostte Hans en Frits veel moeite, het zware luik overboord te zet ten. Onderwijl breidde het vuur zich meer en meer uit. Maar eindelijk toch lag het luik in het water en liet het drietal zich snel naar beneden zakken. Hans had een bootshaak meegenomen. Haastig duwde hij het vlot in de richting van het eiland. Het was waarlijk de hoogste tijd. De vlammen sloegen aan alle kanten uit het schip. trek. De laatste dagen schijnen de stroo- pers flink aan de gang te zijn. Volgens de boschwachter willen de kerels van avond een flinke slag slaan. Wie zijn dat dan? vro^g ik, terwijl ik hem een kop thee inschonk. Wel, Lange Dirk uit het dorp is de aanvoerder en dan zijn er nog een paar. Ik heb de boschwachter beloofd, dat ik een handje zou helpen. Daarom ben ik eerst naar huis gekomen. Anders zou "je je misschien ongerust maken. Haastig dronk hij zijn kop leeg. Zou je wel gaan vroeg ik. Je kunt je er toch beter buiten liouden. Om die kerels dan maar rustig hun gang te laten gaan, zei hij verontwaar digd. Nee, hoor. Ik wil er wel eens bij zijn om die schooiers een lesje te geven. Nou ik ga, hoor. Ik weet niet, hoe laat het wordt. We moeten hen natuurlijk op wachten. Maak je niet bezorgd. Gevaar is er niet bij. Tot vannacht. Het volgende oogenblik was hij ver dwenen. Buiten hoorde ik hem nog fluiten. Een half uur later kwam Addie terug van de zangles. Ze had een prettige avond gehad en was zoo moe, dat ze direct naar, bed ging. Toen zat ik weer alleen; toen had ik weer gelegenheid om te peinzen over het leed, dat in mijn leven was gekomen door toedoen van mijn zuster. Allerlei gedach- miniumminimum! mm 15. 't Werd evenwel nog mooier. „Bleke Bet" begon voor de variatie op haar voorpoten te dansen, waarbij meneer Pimpelmans tot groot vermaak van't publiek, in alle mogelijke vreemde houding kwam te hangen. Toen kwam er een politieagent bij. Hij gelastte de orgelman, onmiddellijk op te houden. Stel je voor. Daar kon een groot ongeluk van komen. DE EERELIJST. Ik heb eens uitgeteld, wie mij sinds Pasen 1937 het trouwst geschreven heb ben. De bovenste van de lijst is ANNIE Z1JM, Hollewalsweg (20 maal), opbaar volgen KAREL en HETTY ROEPER (19 maal). Een extra prijs was toegezegd voor de trouwste inzenders. Aan dit trio valt die ten deel. Maar er zijn nog negen raadselvriendjes en -vriendinnetjes, die een pluimpje verdienen: Rika Bakker, Dora van Heerwaarden, Trijntje Henkes, Corn. Henkes, Dirk Krijnen, Piet Kok, Maatje van Leeuwen, Adri Flens en Frans Roeper (aantal 12 a 17). Deze jongens en meisjes ontvangen een leuke verjaardagkalender. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. 20. Toen ze het eiland naderden, begon het reeds te dagen. De tijd was werkelijk omgevlogen. Tot hun schrik zagen onze vrienden, dat de jonk teruggekeerd was en bij het rif voor anker lag. Toch sleep ten zij het luik op het strand, ver van 't hoofdkwartier der rovers. Behoedzaam slopen zij naderbij. Een geweldig lawaai kwam hen tegemoet. De rovers waren ze ker aan het feestvieren. Bij de ingang van het rovershol stond onbeweeglijk, een schildwacht met de geldkist, die van boord was gestolen, naast zich. Wat voerden onze vrienden nu weer in hun schild? Daarover Woensdag. ten gingen mij door het hoofd. Zoo vroeg 'k mij at, wat mijn leven wel zou zijn ge worden, als ik inderdaad met mr. Fishe was getrouwd. Ik huiverde. Ik moest er niet aan denken. En indien ik vanavond Laurence niet had afgeweerd, toen hij mij ontstuimig wilde vastpakken, watIk sloot de oogen. Zou dan het huwelijk tusschen hem en Winifred niet zijn doorgegaan? Zou ik dan binnen korte tijd zijn vrouw zijn geworden? Mary trad binnen en vroeg, of ik nog iets noodig had. Ik antwoordde ontken nend en zei, dat ze naar bed kon gaan/ Waarom ging ik ook niet naar bed? Vaag overtuigde ik mijzelf, dat Algv nog niet thuis was en dat ik op hem be hoorde te wachten. Ik moest in slaap zijn gevallen, want plotseling schrok ik op en bemerkte ik, dat de haard was uitgegaan; het was koud geworden in het vertrek. Op de klok zag ik, dat het reeds eenige uren later was. Ik veronderstelde, dat Algy in die tijd was thuisgekomen, zonder dat ik er iets van had gemerkt. Ik stond op en ging naar het venster. Het was een sombere herfstnacht. Nu en elan liet de maan zich zien tusschen de zware, donkere wolken, die voorbij dre ven. De wind was gaan liggen. Onwille keurig vergeleek ik mijn gedachten met de sombere, donkere wolkengevaarten, die 16. Het paard stond stil, en meneer Pimpelmans liet zich er afglijden. „Hoor es, meneer", zei de agent, „als u voor stellingen wilt geven, moet u een zaal fiuren. Afs volwassen mens Runt u toch begrijpen, dat zoiets niet mag". Meneer Pimpelmans moest naam en adres opgeven. Juist wilde de agent zich weer verwijderen, toen een hevig gejammer weerklonk. FILMSTERREN. Eenige figuren vinden jullie hier, zoals die in de nieuwste Amerikaanse teken films optreden. Leuk om na te tekenen en dan te kleuren. AARDRIJKSKUNDE. Onderwijzer: Hier is het Noorden. Aan je rechterhand heb je nu het wereld deel Azië. Kees, wat is er dan aan je lin kerhand? - Kees: Een wrat, meester, maar die kan ik niet wegkrijgen. VAN SLAPEN GESPROKEN. Jan: Krijg ik een boterham, moe"? Moeder; Straks Jan; mijn been slaapt. Jan tot Piet, die luidruchtig binnen komt: Stil toch, moeders been slaapt. NIEUWE PRIJSRAADSELS. 7. Je vindt mij aan ieder huis. Verander mijn hoofd in een B en je vindt mij op het water. 8. R1E KA. Welke vogelnaam lees je hier? 9. Een groen plantje. Keer mij om en je krijgt mij op school (drie letters.) Nu alle negen oplossingen inzenden, jongelui, maar niet later dan Dinsdag 19 April. Je voornaam, leeftijd en adres, niet vergeten. langzaam wegdreven. Een onweerstaan baar verlangen naar frissche lucht over viel mij. Ik sloeg een warme sjaal om, opende de serredeuren en trad naar bui ten. Het was geen tijd en ook geen weer om een wandeling te maken, maar het verlangen om de wind tegen mijn gezicht te voelen was zóór groot, dat ik nóch met het een nóch met het ander reke ning hield. Het viel mij niet op, dat ik mij vrij ver van huis verwijderd, en de heuvel reeds geheel was afgedwaald. Onwillekeurig was ik in de kleine boschjes terechtgeko men, die zich hier en daar over een vrij; groote lengte uitstrekten. Ik struikelde over een uitstekende boomwortel en eerst toen drong het ten volle tot mij door op welk een onzinnige wijze ik mij om deze tijd van het jaar aan de koude nachtlucht blootstelde. De maan, was op dat moment geheel verscholen) achter de wolken en het was werkelijk gevaarlijk om in de duisternis verder te gaan. Snel keerde ik mij om en bijna had ik het open gedeelte weer bereikt toen ik plotseling als versteend bleef staan. Ik hoorde duidelijk een stem, een ruwe mannenstem. Ben je daar, Harrie? Ik durfde nauwelijks adem te halen. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4