érs11 h|iift Persil N.V. PH. VLESSING, Inkoopcomb. Nederland, Den Burg Nieuwe Modellen in rien, nieuwe modellen In Mantels! Wat 'n verschei denheid vau model, wat 'n weelde van kleuren kunt U nü in onze etalages bewon deren. Inderdaad, wanneer een nieuwe Zomermantel (maar dèn een modieuze) door Uw hoofd speelt, kom dan bij^öns kijken. De prijs is lager dan U dacht en de sortccring veel gróóterl UITVOERING ZANGKOOR onder leiding van de heer J. Visser Cz. Goed geslaagde avond. Wederom mogen we enthousiast zijn over de wijze waarop de heer J. Visser zijn kinderkoor geleid hééft: De Woens dag in Eben Haëzer gegeven uit voering heeft het groote aantal belang stellenden de zaal was geheel bezet een hoogst prettige avond bezorgd. Er was voor elck wat wils. Het heeft stellig, veler bewondering afgedwongen, dat de heer Visser er steeds weer in slaagt met zulk een uitgebreid en welverzorgd program voor de dag te komen, dat tel kens weer nieuwe attracties biedt. Daar voor komt hem zeker hulde toe. Een abonnement bij N.V. PROVINCIAAL BELANG. Handelsinformatie- en Incas- sobureau voor de Midden- stand, opgericht 1864, biedt in deze tijd groote voordee- len. Een volledig prospectus, waaruit zulks duidelijk blijkt met een ex. van de 14-daag- sche zeer verzorgde courant wordt op schriftelijke aan- vrage p.o. verstrekt. N.V. PROVINCIAAL BELANG, Amstelstr. 14, Tel. 32000 (6 lijnen) AMSTERDAM C. Voor Middenst. Fed. en Bonden kan een speciale overeenk. getrof fen worden. Het Kinderfeest ja, zoo mogen we het zeker wel noemenimmers, wie zouden er meer op zoo'n avond genieten dan de jeugd zelf, die er natuurlijk al ..weken van te voren j,vol" van geweest is.) werd omstreeks acht uur door Ds. F. Vis ser geopend door het laten zingen van Ps. 138, le vers. Na te zijn voorgegaan in gebed, sprak Ds. een kort openings woord. Vol verwachting klopt ons hart, zoo sprak hij, maar, voegde hij er dade-, lijk aan toe, we mogen vertrouwen, dat er weer veel te genieten zal zijn, want J. Visser zwaait vanavond de scepter en dan komt het altijd dik in orde. Een daverend applaus bewees, dat de talrijke aanwezigen niet minder hooge verwach tingen koesterden. En daarop was het woord aan het Kinderkoor, dat zijn re pertoire opende met het Texel-Jubel-lied (tekst van H. de Rijmelaar). Een goed begin: Er werd door de plm. 30 kindenen uit volle borst gezongen en de Groen zwarte vlaggetjes zorgden daarbij voor een leuk effect. Dat een hartelijk applaus volgde, spreekt vanzelf. In de daarop volgende pauze de meeste jongens en meisjes moesten voor een revue van zangspel in een ander oostuumpje gestoken worden vroeg, mej. J. de Wijn de aandacht voor een komische voordracht, waarmee zij veel succes oogstte. Zij verstaat de kunst wèl, om de heele zaal te doen schudden van de lach. Inmiddels was alles voorde re vue gereed gekomen. Corrie Kuiper ver scheen als Piccolo verkleed op het po dium en vertelde in het kort al hetgeen de revue brengen zou. Ook voor de aanvang van ieder stukje werden de aanwezigen door Corrie omtrent spel en speler(ster) „uit de droom" geholpen. Met Onder; Moeder's Parapluie werd begonnen. Dit versje werd heel mooi gezongen dooi' Liini Eelman, Henni Slort, Thea Bijl, Jannie Huisman, Henk Hillen, Kees Huis man en Jaap Schotanus. Zij waren allen bij tweeën onder een parapluie weggedo ken, en eenigen hadden, naar hun kleedij te oordeelen, op een flinke bui gerekend... Jan Kortenhoeven droeg daarna voor „Paddenstoelmannetje". Goed gedaan, Jan! Veel succes ook hadden Hammie Terpstra, Martha Bakker, Lena en Greta van Kooten met haar stukje „De nieuwe dienstbode". Jonge, jonge, wat een rare dienstbode. Nadat Annie Vermeulen, De Waal, heei liet gezongen had van haar popje, waarmee zij zooveel prettige uurtjes kan door brengen, ver scheen Dick Moer beek op rolschaat sen voor het voet licht. Dick gaf krasse staaltjes van kunstrijden te zien en daarbij zong hij eenige grappige, toepas selijke liedjes, zoo frisch en helder, dat hij aan het ,Vv^_ slot een daverend DICK MOERBEEK. aPPlaus mocht ontvangen. Rienkje Post declameerde vervolgens; een verhaaltje over een heel nieuwsgierig jongetje, en Jackie Bijl droeg van „Jan, de groenteboer" voor. Een biezonder aar dig nummertje was daarop: Japan is mijn Vaderland. Silvia Alkema, Annie Brou wer, Fenje Jullens en Nelie Hillen kwa men in keurige, Japansche costumes voor de dag; ook haar parasol ontbrak niet, We kregen aardige versjes te hooren; er was veel werk van gemaakt. Hennie Slort had het over een kleutertje, dat - zijn bordje niet leeg wilde eten en daardoor, veel verdriet kreeg. Trijnie Moerbeek zong een schommelliedje. Zij bleek allerminst last van „plankenkoorts" te hebben. Haar nummertje was „af". Maar ook komt een pluimpje toe aan de jongelui Jan Agter Jr. en Lou van Kooten, die met hun stok paardjes over het tooneel renden alsof hun leven er van afhing. Bijkans het heele koor. met .papieren mutsen getooid, mar cheerde daarop onder het zingen van, pittige liedjes het podium op. Aan het slot daarvan werd gezongen "„Loot God^ Loot Zijn naam alom". Zij toonden daar bij aan, „dat het slechts "God is, Die hen, door Zijn groote liefde in staat stelt, de vreugde van zang en spel te genie ten". „Daarom Hem geprezen", zoo MIDDENSTANDERS. m werd besloten. Na een balspelletje door Hammie Terpstra, Rienkje Post, Annie Brouwer, Nelie Hillen en Lena en Greta van Kooten zong het koor van Dikke Dikkie, van Mijn Poesje en van Mijn Broertje. Dat laatste was vooral een grap pige vertooning. Jan Agter droeg het kleine broertje voor, dat in 'n kinderstoel gezeten, allerlei babystreekjes uithaalde. Na de pauze, waarin de aanwezigen tegen een gering bedrag thee met koek aangeboden werd, gaf mej. J. de Wijn nog een grappige voordracht ten beste. Vervolgens werd gespeeld: Maja en de Aardvrouw. Het ging over Maja, het elfje (Lena van Kooten), dat graag veel goeds wilde doen en door de koning van de kabouters (er was een heel leger van kabouters) naar de stad gezonden werd om daar de menschen bij hun arbeid te helpen. De kabouters hielpen Maja zoo veel als ze maar konden. Als loon moch ten allen naar een groot feest komen, dat de Aardvrouw (Hammie Terpstra) in haar paleis gat. Met dit aardig weergegeven stukje kwam het einde van de zoo bie zonder geslaagde avond. Door een der kinderen werd de heer J. Visser en zijn echtgenoote, mw. G. Vis ser-Kalf, die bij de voorbereiding ook vele uurtjes opgeoftérd heeft, een fruit mand aangeboden. 'Bjayendien mochten de heer en mevr. Visser uit de zaal een ap plaus in ontvangst nemen, dat tot een ware ovatie aanwies. De heer Visser dankte hartelijk voor deze ^oontane hulde; hij gat de jeugdige zangers, die zoo uitstekend hun best gedaan hadden, een complimentje en legde er verder de nadruk op, dat Ds. F. Visser, die steeds gaarne de leiding van dergelijke avonden op zich neemt, mede in de hulde moest deelen. Die woorden bleven niet zonder uitwerking, want Ds. werd een warm applaus gebracht. Ds. richtte tenslotte nog hartelijke woorden tot de heer Visser, die deze avond de vruchten heeft mogen plukken van zijn arbeid, waarvoor zoo veel moeite en geduld, zooveel liefde tot de jeugd worden vereischt. J. llllll"ll"IIINIIIfl!ll!llll!llllll!!inillllllllllllll!lllllllll!IIII!lllllllllllllllllllll|||||| llllllllllll VAN DE BOEKENPLANK. ||||j|llllllllllllltllllllllHllllllllllltllllllllllltlllIlllllllllltlllllllllllllllltll!tllll|||jij (Voorhanden in Boekhandel Parkstraat. WOL OP DE WERELDMARKT. WOL. De productie van Australië voor het tot 30 Juni Ioopende jaar zal bui tengewoon groot zijn, grooter dan in het recordjaar 1036—1037 (3.2 millioeni bn. ruim). De gemidd. prijs zal vermoe delijk aanmerkelijk lager zijn; vorig jaar p.st. 20.14.2. - Duitschland doet thans aankoopen in de Unie van Zuid-Afrika en wel tot een waarde van 650.000 pond, waarvan voor 600.000 pnd. wol. Uit Berlijn komt bericht over een Duitsch procédé om uit vischeiwit WOL te bereiden. G. Lemaire, Groote man in kleine stad, 200 blz., geill., f3.40. Anke Servaes, Kinderen, die óver zijn, 282 blz., f3.75. Pio Baroja, Sacha, 218 blz., geb. t2.90 JozsefN virö, Het verbijsterende licht, 400 blz., geb. f 4.90. Stuart Cloete, Wentelende wielen, 478 blz., geb. f4.90. A. Viruly, Logboek, 240 blz., geb. f3.90. Dr. W. Berkelbach v.d. Sprenkel, e.a., De pelgrimstocht der Menschheid. Nieuwe geill. wereldgeschiedenis van dc oudste tijden tot op heden, 744 blz., geb. f 4.95. Dr. Jan Romein, De lage landen bij'de zee,'712 blz., geb. 4.95. - P. R O. Peller e.a., Tusschen gras mat en stratosTeer, geïll. Luchtvaart encyclopedie, 510 kol,, geb. f3.65. Joost van den Vondel, Volledige dicht- verken en oorspronkelijk proza, verzorgd en ingeleid door Mbert Verwey, 1452 blz., thans nog geb. f7.90. (De prijs wordt spoedig verhoogd.) Leonhard Huizinga, Het vierde ge slacht, 28S blz., geb. t3.90. - Nieuwe Geill. Bijbel, schitterend verzorgd en toch slechts geb. f7.9ü. - Hervey Allen, De kleine Madonna, 208 blz., geb. f3.90. Nol 3insbergen, D. Ylooy en Dr. G J. van Oordt, Zien is kennen. Zakde- tennineerboek van alle in Nederland voorkomende vogels. Met 311 afb. in na tuurlijke kleuren, geb. f4.90. J. Drijver, 'Texel, het Vogeleiland, 312 blz., geb. f4.90. Jan. P. Strijbos, Waar de stilte spreekt, 212 blz., geb. f2.90. - Paul Eiper, Op reis met menseh en dier, 214 blz., geb. f2.25. Dr. Th. van Schelven, Wat maakt gij van uw leven? 302 blz., geb. f2.90. Dr. Hi. van Schelven, Weten, be grijpen, handelen, 376 blz., geb. f3.90. Johan Luger, De kleine misdaad, 232 blz., geb. f 1.90. - Francois Pauwels, Boeven en bur gers, 242 bl.z, geb. f2.90. - Ch. de Coster, Uilenspiegel 'n lamme Goedzak, 432 blz., geb. f 2.90. Birgit Lange, De Ringmuur, 280 blz., geb. f 3.90. - Ebba Pauli, De kluizenaar, 208 blz., f 2.90. Rie Cramer, De lachende Cupido, 142 blz., geb. f2.90. - Selma Lagerlöf, De voerman, 188 blz., geb. f3.90. - Selma Lagerlöf, Gösta Berling, 510 blz., geb. f2.50. „Wal is mijn jurkje nu weer prachlig wil, hè Moeder? En wal ruikt hel frisch I Hel is véél mooier dan de vorige keer!" „Ja kind, maarnü is hel ook weer in Persil gewasschen I Moeder heeft éénmaal een goedkoop zelfwerkend waschmiddel genomen, dal doel ze nóóil meer. Voor de wasch gaal er niets boven Persill"

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 8