NELLIE. ONS FOTOHOEKJE- mimimmiimmimnmmmmmimmim iimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiniiiiP lllllllimn VOOR DE jeugd, iiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnn enu IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU iiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiniii llllll FEUILLETON miiiiiiimiiiii iiiiiiiiiiiiiniii 68 Wat er toen gebeurde ik weet het niet ineer. Er klonken luide vloeken, een geweerschot ging af, gevolgd door waar schuwende kreten ien dat alles in dikke duisternis. Met de handen tot vuisten' gebald bleef ik staan. Roepen kon ik niet meer. De maan "kwam van achter de wolken te voorschijn en verlichtte een. tooneel, zóó verschrikkelijk, dat ik onmid dellijk weer naar de duisternis verlangde. Ik zag de gezichten van Algy en Lau-i renee. Vlak naast hen knielde een bosch-i wachter over een man, die zich met ge bonden handen verweerde. Dit moest Charley Blake zijn. Algy was in hevige sti^jd gewikkeld met Teddy Wright, terwijl de twee ande re boschwachters, met de kolven van hun geweren opgeheven, op Lange Dirk in stormden. Laurence had de man, die met Harry was aangesproken, bij de kraag, en trachtte zijn vuistslagen af te weren. Mijn blik bleet op deze laatste twee ge- richt. Plotseling zag ik, hoe Laurence met geweldige kracht de strooper ophief en tegen de grond smakte. Het gaf een'dofte slag en met de angst, die mij vervulde, overviel mij een vreugde, dat Laurence zijn tegenstander had overwonnen. Lau rence knielde naast hem neer en bond hem de handen. De twee boschwachters waren onder de geweldige slagen van Lange Dirk tegen de grond gegaan en deze wendde zich nu met een vloek tot Laurence om zijn overwonnen kameraad te bevrijden. Laurence sprong overeind en riep: Terug. Onmiddellijk, terug. De man liet zijn geweer vallen, boog zich bliksemsnel en wilde de kapitein bij de beenen grijpen. Deze was hem echter te vlug at en in een oogenblik van tijd waren de beide mannen in een heftige worsteling gewikkeld. Halt zinneloos van angst sprong ik na derbij en begon om hulp te roepen, ter wijl mijn oogen niet van de twee vech tenden at Waren. Het was het dwaaste* het domste wat ik kon doen. want mijn stem deed Laurence ontsteld opzien. Zijn oogen verrieden hevige schrik, toen hij: mij zag staan. De strooper maakte on middellijk gebruik van het feit, dat de aandacht van zijn tegenstander werd af geleid. Hij sloeg zijn armen om hem heen en met een ruk deed hij Laurence tegen de grond tuimelen. In mijn opwin ding wist ik niet meer wat ik deed. Ik) Minimiui"mi IIIIIHllllllminimimin bukte mij, greep het door de man wegge worpen geweer bij de loop en zwaaide met het wapen. De kolf kwam tegen zijn hoofd en met een luide slag sloeg de man achterover. Wat daarop volgde ging zoo snel, dat ik de herinnering er aar» slechts verward heb behouden. La uren of sprong op en knielde naast Lange Dirk. Toen glansde er iets in de duisternis en even later zag ik Laurence met zijn armen slaan, wankelen en vallen. .Qnmiddellijk verdween mijn aandacht voor al het overige. Laurenoe! Lau rence! riep ik, terwijl ik mij over hem boog. O, wat is er, wat is er met je gebeurd Hij opende de oogen en zijn blik trof mij. Ben jij daar, Nellie? hijgde hij. Wat doe je hier toch? Ga-— naar huis. Waar is Algy? Je bent gewond, kreunde ik, terwijl ik hem tegen mij aandrukte. Ja, stamelde hij, ik ben geraakt. Maar maak je niet ongerust. Het is na tuurlijk niets. Mijn zakdoek even. Help, help, schreeuwde ik. Maar wij schenen alleen te zijn. Waar is Algy? vroeg hij weer, ter wijl hij probeerde zich op "te heffen. Waar is die jongen? Machteloos viel hij weer terug. Hier hier, klonk plotseling het antwoord. Goddank, hoorde ik Trafford mom pelen. Hier. Wat is er met je, Laurence? Heb je er een te pakken? Dat zal ze an ders heugen. Ik kende ze allemaal. Wat. Hij knielde onmiddellijk neer. Groote goedheid. Hoorde ik jou roepen, Nellie? zei hij, terwijl hij mij aanstaarde. Is hij gewond? Wat wat waarom waarom bloed! Ja ja, kreunde ik. Hij is geraakt hij sterft. De gewonde opende de oogen. Neen, zoo erg is het niet, hijgde hij. Laat zij zich niet overstuur maken Algy. Het is niet zoo erg. Ja, Laurence, zei Algy verslagen. Hallo, jongens, riep hij tót de bosch wachters, die hijgend kwamen aanioopen. Wij moeten hem naar huis dragen. De bedreigingen, die de boschwachters richtten aan het adres van de stroopers, toen zij bemerkten, wat er was gebeurd, waren lang niet malsch. Voorzichtig richt ten zij Laurence op. Zij moesten hem tusi- schen hen in dragen. Een bloedspoor was op de bodem zichtbaar. Een van de boschwachters schudde het hoofd en vroeg mij: Kunt u uw zakdoek er niet even tegenaan houden, miss? (Wordt vervolgd.) Nos. 70-71-72. HANNIE, NELLIE en MIEKIE SMIT. Hannie wordt 26 Oct. 1938 10 jaar; Nellie 14 Juli 1938 11 jaar; Mickie werd 1 April 1938 7 jaar. Zij wonen in De Westen. Vruchtenvlekken nooit met zeep be handelen. Span ze over een kom en giet er van de hoogte warm water door. Illllliiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll llllll PLANTEN IN KAMER EN TUIN. llllll IIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiIIIIII OM ZELF TE MAKEN. Natekenen op wit carton (correspon- dentiekaarten b.v.) of op wit papier, dat je op carton plakt. Aardig ook om te kleuren en zo op de Paastafel te zetten. UIT DE OUDE DOOS. In de 16e en 17e eeuw kende men in ons land talrijke spelen met eieren, waar toe ook behoorde de eierendans. Binnen een met krijt getekende -kring werden eenige eieren neergelegd. Op kousevoe ten moest men trachten, al hinkende, met de-handen in de zijde, de eieren een voor een uit de kring te werken. Een aardig vermaak. IMIImimmiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimlIlUI llllllllllll VOOR DE VROUW. |||H|niiiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| NUTTIGE WENKEN. Spons vet geworden Weeken in sterke oplossing van borax. KONINGINNESOEP (6 pers.). Half pond soepvleesch, 1 ons gehakt, 2 a 3 theelepels Maggi's Aroma, 2 L. kokeiuj water, halt ons boter, half ons bloem, een beetje ei, wittebrood, peper, zout, noot. Kook het soepvleesch met 1 afgestreken eetlepelzout plm. 1 uur. Neem het vleesch er dan uit. Maak het gehakt aan met wat geweekt wittebrood, ei, pe per, zout en noot. Maak er kleine balle tjes van. Smelt de boter, voeg de bloem toe, roer de kluitjes eruit, doe hierbij: de bouillon en Iaat de soep onder roeren even doorkoken. Voeg de gehaktballetjes toe en laat ze in de soep gaar worden., Maak de soep at met de Maggi's Aroma. EIERSCHOTEL (4-6 p.) Vier eieren 1 |Waggi's Justablet, half ons boter of vet, zout, peterselie. Laat in de koeke- pan een half ons boter ot vet goed Maak het Maggi's Justablet fijn,roer vet. Laat de saus dan nog 5 minuten heel zachtjes door koken. Kook de eieren hard. Snijd ze in de lengte doormidden, haal de dooiers eruit. Snijd het wit in smalle reepjes, leg deze in een schaaltje, giet hier de jus op. Roer in een kommetje een klein stukje boter tot room, voeg hierbij een klein beetje zout en de eidooiers, roer deze massa door een vergiet ot zeef 'op de jus. Strooi hier dan nog wat fijnge hakte peterselie op en zet het schaaltje eenige minuten in een warme oven. FRICADELLEN (4 pers.) Half pond gaar soepvleesch, 2 theeleoels Mgggi's Aroma, 1 ei, 2 a 3 fijngestampte be schuiten, peper, noot, een fijngesnipperd gebakken uitje. Hak het soepvleesch goed fijn, vermeng het met het gebak ken uitje, de Maggi's Aroma, het ei, de fijngestampte beschuiten en de kruiden. Maak er balletjes van, wentel deze door paneermeel en bak ze in vet ot boter in de koekepan aan beide kanten licht bruin. Bolgewassen, welke uitgebloeid zijn: bloemstengel even onder bloem afsnij den. Zaad voortbrengen zou de bol teveel uitputten. Eenjarige planten, welke halt April gezaaid kunnen worden: o.a. Goudsbloe men, Papavers, Reseda, Anagallis. Op warmte: Lobelia. Dahlia. Wie ze niet stekken kan, scheure oude knollen. Elk stuk. waar een oog aan zit, levert een plant. Oogen nog niet zichtbaar? Dan de knollen op warm zonnig plaatsje in vochtig zand. Dahliastekken half April oppotten, op dat ze in Mei met flinke wortelkluiten uitgeplant kunnen worden. Koopt zaaizaad en pootgoed bij onze adverteerders. D1EUX PIECES. Dit model zal vrij wel iedere vrouw flatteeren. Het klok kende schootje geeft een vlot cachet. Deze japon kan gemaakt worden van ge ruite tafzijde. Het kraagje, knoopgar- neering en de breede ceintuur houdt men dan in effen zijde. (Ontleend aan het Nieuwe Modeblad.) 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. pver 3 mnd. f 1.20. Per post tl.50 IS. En de schimmel aan het schran sen. Toen Jan even later grinnikend naar zijn wagen terugkeerde, had Bet nagenoeg de hele wagen leeggegeten. Ze stond er met een doodonschuldig gezicht en een buik zoo rond als een tonnetje bij. Och, wat ging de arme Jaap te keer! NIEUWE PRIJSRAADSELS. Dinsdag 19 April, maar ook niet later, kunnen nog raadseloplossingen van de laatste reeks worden ingezonden. Hier begin ik met een nieuwe rij 1. Vul eens in: B een lichaamsdeel. H plaatsje in Limburg W maakt de slager. 2. Mijn naam begint met een B en duidt een hoogte aan. Verander mijn laatste letter en je vindt mij (meest van gras) langs dijken en wegen. 3. Maak hiervan de naam van een prettige tijd: SACIATENAVAP. Inzenden na no. 9. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. Crêpe georgette kan men in zeepsop kwaliteit in tetra of van goede kwaliteit wasschen. Mindere benzine. Roestvlek in waschgoed: natte doek er onder, rijkelijk citroensap op de vlek, natte doek er op en dan met heete bout er over. DE NIEUWE MODE 17. Wat was er gebeurd? Wel, ter wijl meneer Pimpelïnans met de agent stond te redekavelen, had de schimmel een hele wagen vol sappige groenten ontdekt. Jan, de groentenboer, had na melijk zijn wagen in de steek gelaten om naar de voorstelling van meneer Pimpelmans te kijken. „Ha!", had Bleke Bet gedacht, „dat zal smaken!" KUNNEN JULLIE DAT OOK? Eieren van leuke tekeningen voorzien en dan kleuren is een aardig werk. Hier heb je een leuk voorbeeld. UIT WELK LAND? Alle vliegtuigen, de militaire uitgezon derd, dragen aan de zijkanten en aan de onderkant van de vleugel een ot meer letters, waaruit je kunt afleiden, van welke nationaliteit het vliegtuig is. Be waar dit staatje. (Achter de hier ge noemde letter(s) komt nog de aanduiding van type, naam van maatschappij, van het vliegtuig, e.d.) België: O O. Italië: 1. Tsjecho-SL: O K. Noorwegen: LN. Denemarken: O Y Zwitserland: HB. OU, DV of OX. Spanje: EC. Engeland: G. Zweden: SE. Finland: O H. Duitschland: D. Frankrijk: F. Hongarije: HA. Nederland: PH.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4