NELLIE. Cf ONS FOTOHOEKJE- No. 73. CORRIE KUYPER. Corrie wordt 25 April 1938 13 jaar; hij woont aan het Schildereind. KARNEMELKPUDD1NQ (4 pers.): 1 L. karnemelk, 4 citroenen, 1 dL. water, 18 blaadjes gelatine, waarvan 2 blaadjes roode, 400 gram suiker. Los de suiker op in 1 dL. water, breng dit aan de kook en los hierin de in koud water geweekte gelatine op. Laat deze massa afkoelen. Doe de karnemelk in een kom, voeg hier bij het citroensap en wat geraspte citroen schil. Voeg wat van de karnemelk bij de gelatinemassa (de gelatine-massa direct bij de karnemelk zou te sterk kunnen' afkoelen en 't vormen van stukjes gela tine kunnen veroorzaken). Doe de gela- tine-massa bij de karnemelk. Laat deze. massa afkoelen tot ze gelei-achtig wordt en doe haar dan in een met koud water1 omgespoelde puddingvorm. Dien de pud ding op met vanille-saus of room. Groenten. Versche groenten over gehouden? Zien ze er na een dag ot wat verflenst uit Zet ze een uur in een emmer koud water, waarin het sap van een citroen is geroerd. Koper. Voorwerpen van oud koper niet poetsen maar reinigen met heet wa ter, dan laten drogen en tenslotte opwrij ven met zachte doek. Vochtvlekken verwijderen Neem een koffielepel fijn keukenzout en ver meng dit met dezelfde hoeveelheid geest van salmiak in poedervorm. Vervolgens doet men er nog wat watep bij en roert men het geheel tot een papje. Dit papje brengt men op de vlekken. Na eeniga uren kan men het papje verwijderen. De vlekken zijn dan verdwenen. NIEUWE PRIJSRAADSELS. 4. Een dier op vier poten en een lek kernij. Samen: een vogel. 5. Maak hiervan een schilder uit de Gouden Eeuw: LARNS FHAS. 6. Vul eens Ln: K om vast te houden F viervoeter. 'M niet druk. De voorste letters zijn telkens gelijk. Inzenden na no. 9. Ik knikte en ging zwijgend naast het bed zitten. Het was doodstil in het ver trek. Plotseling werd de gewonde on rustig en zijn lippen bewogen. Het is geweldig heet, hier, oude jongen, mompelde hij. Dat klimaat ver moordt een menschBegrijp je, het was een groote ontgoocheling voor mij. Ik dacht, dat zij een meisje was, waail ik onvoorwaardelijk op kon vertrouwen... Je hebt haar nooit gezien, wel? Of ik van haar hield? Ja en nóg. Hoe ze heet? Nellie. Hij draaide het hoofd om en keek naar mijn kant, eerst afwezig, maar weldra kwam zijn bewustzijn terug. Een zwakke glimlach verscheen om zijn mond. Ben ie er nog steeds., Nellie? fluis terde hij. Zijn handen waren gloeiend heet. O, Nellie, wat zullen wij geluk kig worden. O, je bent het niet ik dachtHij zuchtte diep. Tegen koude voeten: warme voetba den, zooveel mogelijk wandelen, massage. Tegen erflijke haaruitval is geen kruid gewasschen. Asperges hebben weinig directe voe dingswaarde, maar ze bevorderen de eet lust. Ze bevatten voorts aanzienlijke hoe veelheden ijzer. Dus: aanbevolen voor patiënten met bloedarmoede. Ook gelden asperges als een middel tegen nier- eni blaaslijden. Dr. W. in Voeding en Hygiëne. JAPON K 24379. Afklcedend model, aan voorzij in vestvorm met bescheiden V-vormige halsuitsnijding en voorzien van knoopsluiting tot de taille. Garneering van stiksels; gedeeltelijk opgestikte plooi. Patronen, 35 ct., in maten 48 t.m. 54. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. De oplossingen van de laatste negen raadsels waren: 1. Schip-schop; 2. Broek,! roek; 3. Coevorden; 4. Huisjesslak; 5. Roos, aster; 6. Merel; 7. Goot, boot; 8. Kanarie; 9. Mos. Briefjes ontving ik van 1. Annie Barhorst. 2. Ria Riteco. 3. Liesje van Heerwaarden (Ik zal het in de krant zetten, Liesje, wanneer *k weer toto's maak. Er liggen er nu nog zoveel. Wel .gefeliciteerd met je overgang en met je mooie rapport). 4. Hetty Nellv Roeper: (Drie jaar alle keren ingezonden en nooTl: een fout gemaakt. Ja, dat pluimpje was verdiend). 5. Karei Roeper (Ik meen je naam 19 maal geteld te hebben, Karei en dus kom jij voor een extra prijs in aan merking). 6. Jac. Lawende (Je vindt het dus heerlijk in Dubbeldam. Maar opge past bij de sloot, hoor. Anders word je zelf een visje7. Henk Reitsma (Ja, die vogelnaam is goed, Henk, maar! ik bedoelde Ka-na-rie. Het woord „Ka" stond immers na „Rie". Wat je van die diefachtige kraai vertelt geloof ik graag. Dat is met een raaf ook zo). 8. Dirk Krijnen (Ik heb nog eens geteld, Dirk en kwam tot 17; het kan zijn, dat je naam een keer niet in de krant is genoemd^ Zachtjes boog ik mij over hem heen en kuste hem. U zult het toch met mij eens zijn, zei mrs. Harmon, en zij strekte haar'han- den smeékend naar de dokter uit, Nat niemand meer recht heeft hem te verple gen dan zijn moeder. Het daglicht was nauwelijks aangebro ken en op een boodschap waren ;mrs. Harmon en Winifred Warner onmiddellijk gekomen. Wij stonden in de hal mrs. Harmon, Winifred, de dokter en ik. Mrs. Harmon verkeerde in een opgewonden verontwaardigde toestand, omdat de dok ter haar niet met de verpleging van haar zoon wilde belasten. Winifred stond ang stig voor zich uit te staren en de dokter had een onverbiddelijke houding. Ik had het gevoel, alsof deze beide vrouwen wa ren gekomen, om mij een schat te ont rukken, mij een taak te ontnemen., die ik met zooveel toewijding en liefde 'op mij had genomen. Zijn eigen moeder niet eens, her haalde mrs. Harmon snikkend. Mevrouw, sprak de oude dokter, ter wijl hij rustig zijn brilleglazen schoon maakte, ik kan mij uw teleurstelling heel goed voorstellen, rjiaar ik weet, wat er met de patiënt moet geschieden. Een moeder zal niet die kalmte en die rust in zijn nabijheid kunnen bewaren, die in 19. Wit van woede greep hij meneer Pimpelmans bij z'n jasje, hij schudde hem zo heen en weer, dat z'n hoed nu eens vóór, dan weer achter op ziin hoofcl kwam te staan. „Denk je, dat ik die ouwe knol de kost geef?" riep hij. Toen mengde de agent zich in het gesprek. Wat zou er nu gebeuren? 20. „Ik zou maar betalen, meneer, dan bent u overal af", zei hij, waarop meneer Pimpelmans de groentenboer zuchtend een paar briefjes van tien in zijn handen stopte. Jan grinnikte verge noegd, nog nooit was hij zo gauw uit verkocht geweest. „Als de bles weer eens honger heeft, houd ik me aanbe volen, meneer", zei hij. Evenals de Egyptenaren in de oudheid maken de Indianen nog gebruik van kleine tekeningen, wanneer ze elkaar schriftelijk iets willen laten weten. Hier. vind je een aantal van die tekeningen, waarvan dit de betekenissen zijn (m s- schien kan je er bij het spelen gebruik' van maken.) 112 zijn de namen der maanden van Jan. t.m. Dec.; 13. Vrede. 14. Oorlog. 15* Maan. 16. Regen. 17. Sneeuw. 18. Een maar dan mag je daar gerust over schrij ven). 9. Guurtje Dros (De aanhouder wint, Guurtje). 10. Simon Witte. 11. An nie Dijker (Natuurlijk mag je meedoen, Annie. Hoe meer je schrijft, hoe liever). 12. Ide Kok. 13. Piet Bakker (Ja, Piet, daar moest een streepje bij). 14. Dick Wuis (Flink zo, Dick. Jij maakt zo een mooi boek met een leuk verhaal door uitknippen en inplakken. Ik hoop, dat andere kinderen jouw voorbeeld volgen). 15. Trijntje en Corn. Henkes. 16. Annie Zijm Hd (Jij zult zeker de moed niet verliezen, Annie). 17. Annie Troost Jd„ 18. Jac. fe Noble. 19-20. Aagje en Jannie Pool (Fijn hoor, dat jullie allebei zijn overgegaan). 21. Greetje Dros. 22. Maatje dit geval strikt noodzakelijk zijn. Het is 'n zeer riskant geval en wij moeten alle voorzichtigheid betrachten. Bij deze woorden kon ik een diepe zucht niet onderdrukken. De dokter wendde zich tot mij en vroeg: Wat zegt u? Pardon, ik zei niets, antwoordde ik, terwijl ik hein recht in het gezicht keek. Veel bloedverlies, uitputting, koorts neen, dames, ik kan zelfs niet toe staan, dat u even naar hem gaat zien. Het is wel wreed, zei mrs. Harmon, terwijl ze mij een blik toewierp, alsof ik haar zoon de steek had toegebracht. Toen legde Winifred haar arm op de arm van mrs. Harmon en zei: Ik ik geïoof, dat de dokter gefijk heeft, en dat Nellie een veel betere verpleegster voor hem zal zijn dan wij. Daarna kwam ze op mij toe en kuste mij. Maar, mag ik dan niet één enkel oogenblik bij hem? smeekte mrs. Har mon. De dokter weifelde. Eén oogenblik dan, gat hij met tegenzin toe. En u,miss Nellie, gaat met de dames mee. U kent mijn instructies. Laurence was juist bij kennis, toen zijn moeder bij zijn bed kwam. Even gleed er een trek van verbazing over zijn gezicht. Zoo, moeder, zei hij bijna onhoor- jaar. 19. Zon. 20. Zonsopgang. 21. Zons ondergang. 22. Vriend. 23. Vijand. 24. Gevangene. 25. Vaste verblijfplaats. 26. Ruiten 27. Stad. 28. Tijdelijk kamp. 29. Water. 30. Drinkwater. 31. Drinkwater twee boogschoten verder. 32. Nacht. 33. Hedennacht. 34. In drie dagen. 35. Mid dag. 36. Voormiddag. 37. Namiddag. 38. Vraag. 39. Ja, drie. 40. Neen. 41(. ()nze-> kerheid. 42. Man. 43. Oude man. 44. Krijgsman. 45. Uur. 46. Vrouw. 47. Kind. 48. Hond. 49. Voorwaarts. 50. Terug. 51. Haas. 52. Hert. 53. Goed. 54. Slecht. van Leeuwen (Heb je de verjaardagkalen der al in gebruik genomen, Maatje 23. Henk Flens (Ook prettige Paasvacantie gehad, Henk?). 24. Evie Dijker (Vier pond gegroeid in Zandvoort? Dan moet je het daar zeker naar je zin gehad heb ben, beste vriend.). 25. Gretha Smit. 26. Janna M. Jonker (Ik hoop, dat je telkens maar weer vindt, wat je in dit hoekje zoekt, Janna). De boeken vielen deze keer ten deel aan GRETHA SMIT, Waalenburg, 12 jaar. RIA RITECO, Den Burg, 11 jaar. GUURTJE DROS, Eierland, 9 jaar. Jullie moogt uitzoeken, hoor. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. baar. - O, Laurence, kreunde mrs. Harmon. Hij glimlachte en toen 'even later Wini fred bij zijn bed kwam, probeerde hij zonder eenige schijn van kans zijn hand op te heffen. Dag, Winifred, fluisterde hij. Ze 'hebben mij leelijk te pakken gehad. Ge lukkig is Algy de dans ontsprongen. Winifred knielde naast het bed neer en verborg het gezicht in de dekens. Mrs Harmon begon te snikken. O, Laurence, hoe kon je ook zoo onvoorzich tig zijn? Wederom glimlachte hij. Zou je niet naar de Elms willen wor den vervoerd, Laurence? vroeg zijn moe der weer. Hij antwoordde niet en zijn blik ging langzaam door het vertrek, totdat hij mij zag staan. Dat zou een ondankbare indruk wekken, moeder, fluisterde hij. Ik ik lig hier goed en Nellie miss Bryan zweeg hij. Ik herinnerde mij plotseling dat ik zijn verpleegster was en snelde naar het bed. Hij was weer buiten kennis, Aha, zei de oude dokter, die intus- schen geruischloos was binnengekomen. Wat heb ik u gezegd, dames, ik moet u dringend verzoeken onmiddellijk heen te gaan. (Wordt vervolgd.) VOOR DE VROUW. RECEPTEN. NUTTIGE WENKEN FEUILLETON iiiiii 70 HYGIENE en VEILIGHEID. DE NIEUWE MODE DE PRIJSWINNERS. XXIV. VOOR DE JEUGD INDIAANS BEELDSCHRIFT.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4