NELLIE. ONS FOTOHOEKJE- No. 74. NELIE BUIS. Nel ie werd 30 Maart 1Q38 zes jaar; zij woont aan de Koogerweg. VOOR DE VROUW. DE NIEUWE MODE K ?4S67 JAPON voor gezette figuren, K24367. Effen japon met ruimte bovenaan, opge knipte rok met binnenwaartsche plooi, deels opgestikt. Noodig plm. 2.50 M. stof van 1 M. breed. Patronen,, 35 ct., in de maten 46 t.m. 52. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. Boekhandel Parkstraat heeft IN VOOR RAAD Favoriet-patroon van sportieve japon, voor slanke personen, no. 1038, maat 42. (Zie Tex. Crt. 27 April.) NUTTIGE WENKEN Vert- of stopverfplekken kan men van de ruiten verwijderen met heete azijn. Hoornen voorwerpen kan men een beter aanzien geven door ze op te wrijven met asch van verbrand wilgenhout. FEUILLETON Droomde ik, of was ik waanzinnig ge worden? Vóór mtij stond Vally. Ja, Vally, maar niet zooals ik haar de laatste maal had gezien met een ver achtelijke blik, maar bleek en afgemat, en met een betraand ^gezicht. Onmiddellijk welde al de woede in mij op, die haar minderwaardige handelwijze bij mij had gewekt en terwijl ik een stap naderbuj deed, strekte ik mijn hand ge biedend uit naar de deur. Zij vouwde de handen en smeekte snikkend: Nellie! Nellie! Wat doe je hier? vroeg ik haar. O, Nellie, snikte z;ij. Ik kon het niet langer verdragen. Nellie, toe, geloot mij, ik ben niet zoo laag als je wel denkt. Ik kwam binnen, zag niemand, en ben toen doorgeloopen. Hoe durf je hier nog binnen te drin gen? vroeg ik. Neen, neen, Nellie, veroordeel mij niet nog erger. Ik ik ben gekomen om hem een bekentenis te doen. Ik dacht RECEPTEN. GEBRADEN APPELS. Neem met een appelboor de klokhuizen uit de appels, schil ze dun. Rangschik ze op een vuur vaste schotel. Vul de gaten van de klolchuizen op met versche boter, die vooraf vermengd is met suiker en wat vanillepoeder. Giet een weinig water op de bodem van de schotel en zet haar daar na in de matig warme oven afgedekt door een geboterd papier. Zoodra de appels gaar zijn, giet men over elk een lepel frambozengelei, waarna opgediend vkart worden. AVONTUREN IN TEXAS. JlllllllllllllllllinillllllllllllltfflW llllllllllllllllll VOOR DE JEUGD. IHIIIIIIIIIilliH, Een nieuw vervolgverhaal voor oudere kinderen. 1. Bob en Tom hadden met goed ge volg de H.B.S. doorlopen en hun vader vond, dat ze, vóór ze naar de universiteit, gingen, maar eens een jaartje vacantia moesten nemen. Oom Ben, die in Texas een grote boerderij bezat, had de beide jongens uitgenodigd en ze moesten die uitnodiging maar aannemen. Nu, dat leek Bob en Tom wel. Ze reisden' er heen,, werden er hartelijk ontvangen en al spoe dig namen ze met een verwoede ijver deel aan al het werk, dat zich op een uitgef strekt veebedrijf maar kan voordoen. Na enige maanden konden ze even goed paardrijden, schieten en lassowerpen als iedere cowboy van de farm. 2. Op een middag hadden de jongens 'n lange rit gemaald. Ze hadden de cow boys gadegeslagen, die met grote oplet tendheid de geweldige kudden bewaakten, Ze waren juist op de terugweg, toen; Tom plotseling zijn paard inhield en Bob bij de arm greep. Hij wees opgewonden, voor zich uit en riep: „Bob, kijk: de boerderij van Oom Ben staat in brand". Vergiste Tom zich, of was het werkelijk zo? Daarover Woens dag. T8 De wereld moet weten, dat, in- SB dien zij de vrede wil, zij daarvoor tg gj zal hebben te werken. Shot we II ffl nooit, dat liet zoo ver zou komen, en ik wist toen niet, dat jiij zooveel om hem gaf en hiij om jou. Ik deed het alle maal om óns bestwil. Zij verborg het gezicht in de handen en kreunde. Voor ons bestwil, beet ik haar toe. Jij, ik wees naar het bed jij hebt hem gedood. Zij kromp ineen. Neen, neen,, kreun de zij. Het is nog niet te laat. Ik zag zijn gezicht opklaren, toen ik hem de waarheid vertelde. Ik wierp een blik in de richting van het bed. Nellie, hij heeft mij vergiffenis ge schonken. Kan jij ook Nooit! klonk het onverzettelijk uit mijn mond. Nellie, bedenk toch, dat ik toen niet alleen aan mij zelf heb gedacht maar aan ons allen. Jij zou met de rijkste man van Engeland trouwen, Algv kon studee- ren en ik zou met lord Toppington Zwijg, zei ik op woedende toon. Je hebt alleen en uitsluitend aan jezelf ge dacht. En daar daar ligt het resultaat van je daad. Neen, Nellie, neen, kreunde zij weer. Het is nog niet te laat. Ik heb hem alles verteld ik heb niets achtergehouden. Hij weet, dat niet jij maar ik die brief heb geschreven. Nellie, ik dacht, dat hij 21. Meneer Pimpelmans klauterde nu weer op de schimmel, die rustig was blijven staan. Hij reed naar een ge- neesmiddelenhandel en sloeg daar een hele voorraad medicamenten in. Er wa ren 'n aantal flessen chloroform en ammoniak bij, en met dit gevaarlijke goedje bij zich aanvaardde hij de terug tocht, trots, alsof hij het ruiterstand beeld voor het paleis in Den Haag was. NIEUWE PRIJSRAADSELS. Beste Jongens en Meisjes. 7. Onder welke regen kan men lopen zonder nat te worden 8. In deze zin is een bloem verborgen: „Jan, je riem is weer los gegaan". De vijf letters staan naast elkaar. 9. Ik draai in het rond; mijn naam telt vier letters. Verander mijn staart en men stopt mij, gedroogd, als vulsel in bedden. Ik moet nog even opmerken, dat in raadsel ho. 1 vier streepjes moeten staan. "Het moeten dus woorden van vijf letters worden. De oplossingen van de negen raadsels verwacht ik niet later dan Dinsdag 17 Mei. Leeftijd, voornaam en adres niet vergeten. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. ZIJN SPIEGEL. Meester: Waarin kijk je, Kees, wan neer je je gewassen hebt, om te zien ot je schoon bent? Kees: In de handdoek, meester. JBEDRIEG JE NIET. Hans heeft hier een maan getekend en vraagt nu, welk lijntje boven het hek liet juiste is, het bovenste of het onderste. Probeer eens, zonder eerst te meten, maar zo op 'het oog, het goede ant woord te geven. mij zou vervloeken, maar hij heeft het niet gedaan. Er heerschte een oogenblik stilte. Ik kon mijn verontwaardiging niet overwin nen en strekte mijn hand uit naar de deur. Vertrek, zei ik meedogenloos, dit is geen plaats voor jou. Plotseling fluisterde de zieke mijn naam: Nellie. Onmiddellijk was ik aan zijn zijde. Ik bemerkte hoe zijn blik veel helderder was dan de laatste dagen. Hij keek rond en zag Vally staan bij de deur. Het is dus toch waar,, sprak hij. Ik heb het dus niet gedroomd? Nellie, wees; maar niet hard tegen haar. Met onge wone helderheid was zijn blik op mij gericht. Nellie vergeef haar. Ik ik zal haar vergeven, stamelde ik, maar laat ze dan weggaan. Zachtjes verliet Vally het vertrek. Daar na raakte Laurence mijn arm aan en met een zachte glimlach vroeg hijNellie, nu kan toch niets ons meer scheiden? Liefste, vervolgde hij na een kleine stilte, waarbij de tranen mij in de oogen waren gekomen, ik voel. dat ik weer ga leven.; Sla je arm om mij heen, Nellie ik wil weten of het werkelijk waar is. Toen de dokter die avond weer terug kwam, was het wonder geschied. De verbetering was ingetreden. Hoofd- 0 22. Tot er opeens een nieuwe cata strophe opdaagde. Er knapte een band van een auto, die voorbijkwam. De schimmel, die dacht, dat er een kanon afgeschoten werd, en die vroeger in het circus geleerd had, om dan net te doen alsot hij getroffen was, liet zich pardoes languit op de grond %fallen. Meneer Pimpelmans viel bovenop de voorbijgangers en de flessen vlogen door de lucht WEET JE WEL dat volgens opgave van de Volken bond de wereldoorlog 37 millioen levens! kostte en bijna een billioen (millioen maal millioen) gulden? - dat te Ottawa (V.S.J een horloge werd tentoongesteld, dat een middellijn had van 1 cM. - dat het uitstekend loopt? tanrichtel n vijf ral }g. Hetl zo schl OP DE CONDOR-JACHT. Een gevreesde roofvogel, groter el sterker dan de trotse adelaar. Hij leeft I de bergen van Zuid-Afrika, waar hij ondl het vee grote schade kan aanrichte^ De condor heeft een vlucht van ter en vliegt wel tot 6 km hoog. bijna niet te geloven. Omdat ze zo sch| delijk zijn wordt er druk op gejaagd, kan ook, zonder dat er een geweer a| te pas komt. Men slaat van tamelijk lai en sterke palen een heining om ruimte van een paar vierkante met oppervlakte en legt daarin als aas een andere aanlokkelijke prooi. Wanneer condor daarop afkomt, kan hij zich mogelijk meer in de lucht verheffen, lange vleugels verhinderen dat. Wat dan met de condor gebeurt, laat zich makkelijk raden. schuddend stond de oude man bij bed. In dit geval schoot zijn wet schappelijke kennis te kort. XXV. Het schijnt mij toe, zei Algy, ter hij een broodje smeerde, dat vrouwen meest gecompliceerde wezens zijn, die op de wereld bestaan. Het was eenige weken na het inge den herstel van kapitein Trafford en en ik zaten gezamenlijk aan het ontbij Vind je? vroeg ik. Het schijnt, werkkring je nogal veel tijd overlaat philosophische overpeinzingen. Zoo moet je het niet bezien, zei Als ik jou nu bijvoorbeeld neem. Je mij toch toe moeten geven, dat je ding in de laatste tijd zeer eigenaard Hoe dat? vroeg ik, terwijl ik oogen neersloeg; ik had er een voo voel van, dat hij mij in mijn zwakke zou aantasten. Laat ik je dit duidelijk maken deze eenvoudige vraag. Wat mof denken van een meisje, dat een man uiterste toewijding en zorg dagen ac een in een gevaarlijke ziekte oppast, er doorheen helpt en bij zijn herstel] ongenaakbare houding aanneemt over hem, die alle perken te buiten (Wordt vervol 72 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIII ||||||lll!lllllllll!lllllllllll!ll!llllll!IIIIHIIII!llllllllllillll!lllltlllllllll!!llll!!lll|||||| IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIUI ||||||lllllllllllllllllllllllllll1lllllll|[|lllllllllllllllllllllll]||ll]||||lllllllil!!!:i|lljj|j|j ffim®mramtfacB V mmmffimtiliiliilJ'iT

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4