980 m.40 NELLIE. EEL TEXEL WEET HET 73 LUCHTVAART. VOOR DE VROUW. DE NIEUWE MODE JAPON No. 980, Favoriet-knippatroon voor slanke figuurtjes. De rok valt wijd en klokkend en is van voren rond ge knipt. De japon is in prinoesseinodel ge houden. De kleine revers zijn doorge stikt. De eenige garneering bestaat uit de kopmouwen, die dan ook heel hoog! moeten opstaan. Dit verkrijgt men met be hulp van gazen steunstukjes. Benoodigd;. 2 M. van 130 cM. breed. Het patroon is te verkrijgen in maat 40_; bovenwijdte 86 cM., taillewijdte 70 cM., heupwijdte 98 cM. Qpor het al of niet aanknippen; van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Dit FAVORIET-Knippatroon is te ver krijgen voor 25 cent (plus 1 ct. omzet belasting) aan het bureau van dit blad. FAVORIET-KNIPPATROEN voldoen uitstekend en zijn goedkoop. Hadt u er al succes mee? Zegt het uw vriendinnen' en kennissen. Onze Boekhandel heeft ook IN VOOR RAAD Favoriet-patroon van sportieve japon, voor slanke personen, no. 1038, maat 42. (Zie Tex. Crt. 27 April.) FEUILLETON Hij zweeg een oogenblik en vervolgde toen: Een onpartijdig buitenstaander zou te oordeelen naar jouw zeer opvallend, gedrag, tot de overtuiging moeten ko men, dat het herstel van die jonge man jou in het geheel niet aanstaat en dat je een zeker belang hebt bij het uitbetalen van zijn levensverzekeringspolis. Ik trachtte te glimlachen, maar dit mis lukte hopeloos. "Dat is onzin, zei ik ten slotte. Dat kan wel zijn, antwoordde hij, maar als mijn ooren mij niet hebben be drogen, noorde ik hem toch gisteren zeg gen, dat zoo'n behandeling veel erger was dan de dood. Heeft hij dat gezegd? riep ik ver ontwaardigd uit. Dat is ondankbaar. In die zin heb ik ook iets tegen hem gezegd. Ik heb hem aan het verstand trachten te brengen, dat een jonge, rijke, landeigenaar, zich niet zoo mag uitdruk ken. En en wat gaf hij ten antwoord? vroeg ik ademloos. Dat het hem heelemaal niets kon schelen. Overigens schijnen er tegen woordig meer mynschen te zijn, die aan moedeloosheid lijden. Ik liep gisteren in het dorp Walter Mainard tegen het lijt en die trok een gezicht alsof hij iemand RECEPTEN. BROODPUDDING. Besmeer sneetjes oudbakken brood, zonder korst, met een. weinig boter. Leg ze in een met boter, ingesmeerde vuurvaste schotel. Bestrooi ze met even dn heet water geweekte rozijnen en fijngestampte bitterkoekjes. Plaats hierop wederom een laag met boter ingesmeerd brood en ga zoo door tot de voorraad op is. Klop drie eier dooiers met wat warm gemaakte melk, suiker naar smaak en desgewenscht eeni glas wijn. Giet dit over het brood en zet de schotel in de oven. NUTTIGE WENKEN Alluminium nimmer met soda reini gen. Neem wat puimsteenpoeder op voch tige doek. Inkt kan men uit papier verwijderen met een oplossing van bleekpoeder en soda. Marmer. Gepolijst marmer onder houdt men met spons en lap. Na drogen wrijft men op met was in de juiste kleur. Ketelsteen verwijdert men door in de ketel gedurende een kwartier water te koken, waarin een dessertlepel borax is opgelost. - Panamahoed reinigen: Men borstelt de hoed eerst flink, schuiert er dan met een tandenborstel citroensap in en legt de hoed een uur lang in het donker. Nadat men hem met zwavelpoeder heeft bestrooid, wrijft men dit met flanellen lappen er goed in. Daarna de hoed in de schaduw laten drogen en afborstelen metj een harde schuier. r. IAIs het staat in de Texelsche Courant. t PLANTEN IN KAMER EN TUIN. ill Op geschikte plaatsen kunnen we nog clematis planten. Sterke, afgeharde lathyrus kan nu uitgeplant. Azalea. Zelfs op een koele, luchtige standplaats zal de Azalea wel wat blad verliezen, doch dit anag nooit groote afmetingen aannemen, daarom wordt de bladerenkroon zoowel van onderen als van boven met water bespoten. U hebt er toch wel aan gedacht, de wortelkluit regelmatig flink vochtig te houden? Clivia. U mest de clivia natuurlijk alleen in de groeitijd, terwijl u dan een flinke watergift niet moogt vergeten; al leen tijdens kil, vochtig zomerweer moet u minder gietwater geven, omdat de plant dan veel minder water opneemt. Als de bloemstengel in het bladerenhart blijft zitten, houdt u de potaarde geheel droog tot de stengel plm. 15 cM. uit het hart is gegroeid en geeft u eerst daarna ma tig water. ffifflfflfflfflfflïiffiffi u y fflfflfflfflSiffiffiffiffl ifi Kunstmest noodig? ffi 83 Er gaat niets boven POKON. EB ffi N. KORTENHOEVEN, Bloemist, m had vermoord. Ik vroeg hem, wat er aan de hand was. Hij draaide er een beetje| om heen en verklaarde eindelijk, dat hij naar de Elms wilde gaan om daar af scheid te nemen, omdat hij over eenige dagen naar Afrika vertrok. Ik keek hem eens aan en vroeg natuurlijk belangstel lend of hij niet tegen de Engelsche winter kon. Wat het precies was, ben ik niet te weten gekomen, maar ik heb wel de in druk gekregen, dat ook bij hem moede loosheid een groote rol speelt. Misschien, wel verliefd. Wie weet? Mijn broer pakte een brief van de schoorsteen. Dat is de brief van Vally, niet? De naam van mijn zuster wekte weer allerlei herinneringen bij mij op. Alleen Laurence en ik wisten van haar bekente nis. Ik had haar die dag, voordat ze weer naar tante Gabrielle terugkeerde, laten beloven, dat ze er met niemand over zou spreken. Ofschoon ik blij was. dat ik nu in Laurenoe's oogen was gezuiverd, van' elke blaam, wilde ik toch. ten koste van alles, dat Winifred van groot leed be spaard zou blijven. Wie zou die mr. Weckford zijn, vroeg ik, met wie Vally volgens haar schrijven verloofd is? Weckford is een bekende lakenfabri kant, maar zóó oud,. dat hij best haan, vader zou kunnen zijn, antwoordde Algy grinnikend. Hij maakte aanstalten om te vertrekken. Voordat hij de kamer uitging,, zei hijDenk je er om, dat we vanavond, moeten dineererr op de Elms? Aardig, hè, fluisterde Algy mij in het oor. Ik zat men een fotografie-album op mijn schoot. Het diner was voorbij. Zooals ik trou- lllll|iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii[iiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii[|iiiiiiiliiii|||||| ||||||iiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiii|jjjij HIER LUCHTHAVEN SCHIPHOL. Een knapjae film, welke nog eens duidelijk de veiligheid, het com fort en de snelheid van het rei zen door de lucht aantoont. Het was een goede gedachte van de heer Pen om kort voor de heropening van de luchtlijn Amsterdam-Texel deze film te vertoonen, welke een goed beeld geeft van de drukte en de bedrijvigheid op de hoofdstedelijke luchthaven en tevens een goed reclame is voor het reizen per vliegtuig. Wie deze film hebben gezien, zullen het met ons eens zijn, dat ze voortreffelijk is geslaagd. Er zit leven in en ook humor. Max de Haas en Otto van Neijenhof hebben met hun ar beid zeker een woord van hulde ver diend. Maar ondanks de kleine humoris tische afdwalingen van de camera, heb ben de vervaardigers toch altijd Ihun hoofddoel voor oogen gehouden: Schip hol te laten zien: niet alleen zooals het aan de buitenstaander wordt getoond, maar gelijk het in werkelijkheid is. We kregen een kijkje achter de deuren met „Verboden toegang", waar het belang rijkste werk wordt verricht. Daar onder houden de radiotelegrafisten het con tact met de vliegtuigen in de lucht; daar AVONTUREN IN TEXAS. Een nieuw vervolgverhaal voor oudere kinderen. 3. Werkelijk, aan de horizon, op de plaats, waar de boerderij van oom Ben moest liggen, stegen dikke, zwarte rook wolken op. De jongens gaven de paarden de sporen en in snelle draf reden zij irt in de richting van de brand. Toen ze dichterbij kwamen, konden ze ook de vlammen zien en hoorden zij het knette ren van het droge hout. Ja, het moest de boerderij van oom Ben zijn. Plotseling hoorden ze een knal, als van een pistool schot. Kort daarop nqg een knal en nog een. Een heel salvo volgde. „Daar moet ik meer van weten", riep Tom. Hij trok zijn revolver en reed verder. Bob volgde zonder aarzelen zijn voorbeeld. wens de laatste weken steeds had gedaan, was ik er ook nu weer in geslaagd, het gezelschap van Laurence te ontwijken; ten koste van alles wilde ik iedere pijn lijke scène voorkomen. Ik hoopte vurige dat een spoedig huwelijk met Winifred aan alle beproevingen voor mij een einde; zou maken. Op het moment dat AJgy naast mij stond, kwam Laurence in onze richting. Hij legde zijn hand op Algy's schouder en zei: Algy, heb je de nieuwe vleugel al verrichten zij hun peilingen, wanneer er b.v. geen zicht is; als zij boven de wolken vliegen ot wanneer een vliegtuig door an dere omstandigheden het spoor bijster is geraakt. Het slot van de film, een landing in de mist, sprak boekdeelen. Jdeel Schiphol komt dan in actie, maar dank zij de zoo ver gevorderde techniek js ook aan een diergelijke landing weinig gevaar meer verbonden. Op dit laatste leggen de ver vaardigers nog even de nadruk: terwijl de piloot met zekere hand de landing verricht, is achter in de cabine voor het spiegeltje de stewardess bezig haar mutsje recht te zetten en haar krulletjes te rangschikken. Voor haar is immers zoo'n landing in het geheel niet meer, sensationeel zij heeft ze wel meer meegemaakt. We kunnen niet alle fijne trekjes van de film opnoemen. Het zijn er vele en dat iuist maakt het zien van deze film tot zöo'n genoegen. „Hier Luchthaven Schiphol". Hoe vaak klinkt dat niet uit de monden der radio telegrafisten, die, zetelend in het stations-1 gebouw, het contact met de vliegtuigen, m de lucht onderhouden. Ontelbare kee- ren en daaruit blijkt wel, welk een belangrijke plaats het vliegtuig als ver keersmiddel heeft ingenomen. Zeker zal het ook de 'liin Texel—Am sterdam straks weer niet aan belangstel- lin ontbreken. Ieder jaar breidt het lucht verkeer zich uit; ieder jaar maken de menschen meer gebruik van het modern ste aller venceersmiddelenhet vliegtuig. In die grootere belangstelling zal ook de Texelsche lijn zeker deelen. H. 4. Niet ver van de boerderij lag een stajiel hout. Hierachter verscholen zich de beide jongens, om te zien wat er eigenlijk gaande was. Een bende ruiters, donkere kerels in bonte kleedij, bevond zich bij de hevig brandende boerderij. Ze maakten zich juist gereed om te vertrek ken. Hun aanvoerder was een man, die zij 'nog nooit hadden gezien, maar her haaldelijk had men op de boerderij over hem gesproken. Op een der paarden zat een man, wiens handen op de rug waren, samengebonden. De jongens schrokken! hevig. Die kerel daar was de beruchte „Mexico-Joe", die met zijn bende oom Ben gevangen genomen had. <|V utÓïfC Wat was het doel van deze over val geweest? En wat konden de beide jongens doen om hun oom te redden Daarover Zaterdag. gezien. Kom eens mee. Aha, Nellie, het gaat over muziek. Ik zou ook maar een kijkje gaan nemen, wendde Algy zich tot mij. Ik sloot het album en in het bewustzijn dat ik in gezelschap van Algy niets te vreezen had, vergezelde ik herri naar een aangrenzend vertrek, waar een schitte-i rende, nieuwe vleugel-piano stond. Een prachtig instrument, merkte Al gy bewonderend op. Als het in een groo tere kamer stond, zou ik zeggen, Nellie, beproet je krachten er eens op. Neen, ze moet het hier maar niet doen, zei Laurence, terwijl hij zijn hand op mijn arm legde. Toen wendde hij zich tot Algy. Algy, ik wilde Nellie even spreken. Zou je ons een paar minuten al leen willen laten? Natuurlijk, antwoordde mijn broer onmiddellijk. Ik begrijp alleen niet, waar om je mij hierheen hebt gesleept. Omdat ze zonder jou niet was mee gegaan, zei Laurence rustig. Neem het me niet kwalijk oude jongen, maar ze is mij steeds uit de weg gegaan, sinds ik! beter ben geworden. Prachtig, zei Algy opgewekt en ver liet het vertrek. Ik ik laat mij met hem mee gaan, smeekte ik. Maar Laurence hield mij vast. Neen, zei hij vastbesloten. Je zult even naar mij luisteren. Nellie, ver volgde hij na een oogenblik, ik begrijp je niet. Waarom ontloop je mij en behan del je mij zoo koel? Waarom is dat? Voel je je ergens over beleedigd? Ot of houd je soms niet meer van mij Ik antwoordde niet. Ik beefde en tra nen stonden mij in de oogen. (Wordt vervolgd.) HET LAAGST IN PRIJS EN BOVENAAN IN KWALITEIT! PRO 18-0103 A

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4