-£&j. ,sj t\LM I NELLIE. ONS F0T0H0EKJE. .ys.2i No. 75. PIET WITTE Mz. Piet wordt 6 Sept. 1938 ze ven jaar; hij woont in de We verstraat. gr/i iVS VOOR DE VROUW. SPREEKWOORDEN. Haast getrouwd, lang berouwd. Zoek een vrouw meer met uw oor dan met uw oog. Het is gewis een groot verdriet daer 't hinnetje kraeyt en 't haentje niet. (Cats.) GELUKKIGE HUWELIJKEN. „Welke huwelijken", zoo vraagt een Parijsche krant, „hebben de meeste kans om gelukkig te worden?" Het antwoord, dat een bekend advo caat geeft, luidt: „Huwelijken met lee lijke vrouwen!" Hij staaft deze bewering met een sta tistiek, die loopt over de dertig jaar van zijn practijk. Hij vertelt, dat hij in tachtig van de honderd gevallen telkens weer ervoer, dat de leelijke vrouw vee! meer zorg voor haar man had, groot moediger was en meer begrijpen toonde dan de mooie vrouw. De leelijke vrouw heeft volgens die ad vocaat meer begrip voor de zorgen van, de man dan de door elk aangebeden schoonheid, die gemakkelijk een egoïste wordt en altijd overal het middelpunt wil zijn. Maar 't kan ook anders. RECEPTEN. AARDAPPEL-CROQUETTEN. Een pond koude gekookte aardappelen, 2 eie ren, wat peper, zout en nootmuskaat,, misschien een paar lepels melk; 1 afgestr. eetlepel boter, desverkiezende een halve eetlepel gehakte peterselie, eenige lepels paneermeel. Wrijt of maal de aardap pelen fijn, vermeng ,ze met één van de eieren, de gesmolten boter, de kruiden en zooveel melk, als voor de samenhang strikt noodig blijkt. Vorm van het meng sel kleine balletjes, doop ze een voor een, in het nog overgehouden geklopte ei, lintei ze door net paneermeel en bak ze in het lveete frituurvet. FEUILLETON 74 Nellie, vervolgde hij bedroefd, ik zou je dan willen vragen: waarom heb je zoo gestreden om mij in het leven te be houden Als je mij toch geen hoop op mijn liefde leunt geven, waarom liet je mij dan niet sterven inplaats van mij, na mijn herstel, voor deze ontnuchtering te stellen? (Hij strekte zijn hand naar mij uit). Nellie, beteeken ik dan zóó weinig voor je, dat ik Neen, neen, hijgde ik, spreek niet verder, denk om Winifred. Nellie, luister naar mij. Ik heb je liet. Wil je, terwijl je dit weet, nóg heb ben, dat ik met haar trouw? In zijn opwinding had hij mij bij de armen vast gepakt. Neen. Dat zal niet gebeuren. Wat ook je antwoord mag zijn, nog van avond zal zij alles vernemen. Neen neen, riep ik ontsteld uit. Haar geluk mag niet worden opgeofferd. Geluk herhaalde hij. Welk geluk kan een vrouw er in zien, getrouwd te zijn met een man, die niet van haar houdt? Nellie, jij hebt mijn leven gered, Nellie, kom bij mij terug. Ik keek op en uitte een kreet. Achter ons tusschen de open gordijnen, stond NUTTIGE WENKEN Zijden kousen. Dreigt een kous door een gaatje te gaan ladderen Wrijf de kous om het gaatje in met een vochtig gemaakt stukje zeep. Wilt u een of ander gerecht mid den op een schaal hebben Spoel de schaal eerst met koud water af. Dan zult u het gemakkelijk kunnen doen. - Kurken kunt u door bijsnijden pas send maken voor een nauwere hals. Maar dan sluiten ze vaak niet luchtdicht meer at. Beter kunt u er een of meer kerven, in maken, zooals deze teekening laat zien. DE NIEUWE MODE ZOMERJURK voor grootere meisjes, no. 2738. Effen materiaal, voor sport en strand, wit linnen, maar ook een streep, in verschillende richtingen bewerkt, is geschikt voor dit biezonder aparte model. Smalle panden en baantjes worden langs de kant opgestikt. .Halsafwerking met revers en splitje. Patronen voor 1410 jaar a 35 ct. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. Van de Favoriet-modellen, afgebeeld en beschreven in Tex. Crt. van 27 April en 4 Mei, zijn a 26 ct. in Boekhandel Parkstraat patronen in de aangeduide maten te bekomen. Walter Mainard. Verwonderd wendde Laurence zich om. Er heerschte 'n oogenblik stilte. Het ge zicht van Walter zag doodsbleek. Kapitein Trafford, zei hij, als ik het niet zelt had gezien en gehoord, zou ik nooit hebben durven denken, dat u tot een dergelijke gemeene Laurence deed een stap voorwaarts en maakte een dreigende beweging. Ja, tot een dergelijke lage gemeen heid in staat was, vervolgde Mainard, en nog wel achter de rug van de vrouw, waarmee u in het huwelijk zult treden. Kapitein Trafford, de man, die een smet op uw naam had durven werpen, zou ik tot een laffe leugenaar hebben verklaard,; maar nu zie ik, dat u in staat is in het huis van uw toekomstige vrouw uw liefde te verklaren aan een ander. Kapitein Traf ford, u is Werktuigelijk had ik mij tusschen de beide mannen geplaatst. Dreigend ston den zij tegenover elkaar. In haar eigen huis, herhaalde Walter Mainard. Dat feit maakt uw daad nog veel erger. Laurence hiet zijn hand op. Stop, zei hij, terwijl hij begon te glimlachen. Je weet niet alles, Mainard. Je bent te snel in je veroordeel ing en in je verachting. Is hier echter alleen en uitsluitend sprake, van verontwaardiging ot zijn er nog per soonlijke motieven bij in het spel? Ik begrijp wat je bedoelt, ant woordde de ander, en ik zal er niet voor terugschrikken om het te bekennen. Ja, kapitein Trafford. Ik heb haar lief en .iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIIIIII VOOR DE JEUGD 23. Met hevig gekletter vielen de fles sen op de stenen stuk. En, jullie weten allemaal, dat chloroform een verdo vend middel is. Het gevolg was dan ook, dat alle voorbijgangers bewuste loos op de grond vielen, ook meneer Pimpelmans en z'n paard. Zonder boe ot bah lagen ze dwars over elkaar. - DAT IS EEN CHIMAERA. Een monster, waar de Griekse sagen van verhalen. Het leefde in Lycië: van voren een leeuw, van achteren een slang, in het midden een geit. In Artis moeten jullie er maar niet naar zoeken, hoor. VAN DIT EN DAT. Van tien Amerikaanse arbeiders is er minstens één werkzaam in een automo biel-fabriek. In Tsjecho-Slowakije zijn zoveel bi oscopen, dat men er één plaats heelt op elke 60 inwoners. Alleen Praag heeft al over de 100 bioscopen. VAN THEELOOD TE MAKEN. Theelood heeft eigenlijk maar weinig waarde; hier laat ik jullie zien, welke aar dige dingen er van gemaakt kunnen wor den. Daar heb je alleen maar wat fan tasie, handigheid en geduld voor nodig. Je vindt 'hier een paar poppehoedjes, een parapluie en een kopje voor het poppen servies. Een paar zijden lintjes en voor het kopje nog een ijzerdraadje dan ben je „ingespannen". Capsules van flessen, laten zich voor dit werkje heel giped ge bruiken. die liefde, hoe hopeloos ze overigens ook! mag zijn, geeft mij het recht u uw trou weloosheid te verwijten. Ik heb Winifred liet en al zal mijn liefde dan ook nooitj worden beantwoord, ik meen, dat ik het recht heb om haar te verdedigen. Laurence legde zijn hand op mijn be vende arm. Mainard, zei hij met ernstige stem, voordat je verder' spreekt, zal je eerst vernemen, wat ik tot mijn verdediging heb aan te voeren. Neen, Nellie, je moet hier blijven. Daarop vertelde hij zoo kort mogelijk de geschiedenis van de vervalschte briet.' Walter luisterde en tijdens het verhaal veranderde zijn geheele houding. Bij het slot stond stond hij vol schaamte voor zich uit te zien. Ik ben te haastig geweest in mijn oordeel, zei hij, maar als jij haar liefhad, zooals ik.^dan Hij voltooide zijn zin niet; een gebaar vulde de rest aan. Na een korte stilte ver volgde Walter Mainard: Kapitein Trafford, ik laat de afhan deling geheel aan u over. Ik verlaat mor gen deze streek. Mijn geheim, dat ik zoo goed had verborgen, gehouden, is mij ontsnapt. Ik verzoek u alleen het niet aan Winifred te vertellen. Zij weet nergens, van. Hij wendde zich diep bewogen om en wilde gaan. Op dit oogenblik werden de gordijnen op zij geschoven en trad Wini fred. binnen. Laurence deed een stap voorwaarts, maar met een glimlach greep zij de hand 24. Het publiek, dat in de buurt wandelde, sloeg overhaast op de vlucht, niet anders denkende, of er was plotse ling de een of andere vreselijke ziekte uitgebroken. Slechts een dappere po- litie-agent naderde moedig de plek des onheilshelaas, ook hij zakte wel dra duizelend op het trottoir neer. NIEUWE PRIJSRAADSELS. Van de laatste negen raadsels kunneu tot en met Dinsdag 10 Mei (niet 17 Mei, hoor, zoals eerst in de krant stond), nog de oplossingen worden ingezonden. Hier ijiaak ik een begin met een nieuwe reeks: 1. Een drukletter D. Daarin schrijf ik f: de letter W. Wat kunnen jullie daar- van maken 2. Je gebruikt mij om te rijgen. Een f andere staart moet je me geven om van I mij een vogel te maken. 3. Je gebruikt mij op school. Hier zijn PREDOHUNE. de letters van mijn naam: Inzenden na no. 0. OVER POSTZEGELS. LICHTENSTEIN. Hebben jullie ook postzegels van Lich- tenstein het vorstendommetje tussen Zwitserland en het vroegere Oostenrijk, in jullie album? Hier is een van de nieuwste; er verscheen een serie van vier heel mooie zegels, die alle een landschap voorstellen. Het hier afgebeelde zegel is in werkelijkheid oranje. die Walter onwillekeurig naar haar uit strekte. Toen trad ze op mij toe en kuste mij. Nellie, fluisterde zij, terwijl de tra nen haar over de wangen liepen. Nel lie, ik heb het geweten, sinds het oogen blik, dat je de verpleging van hem op je nam, maar ik was te bang om het eerstel te spreken. Laurence, neem haar.... En halt in een droom, overweldigd als ik was door de stortvloed van nieuwe! emoties, zag ik, hoe steunend op de arm van Walter Mainard, het vèrtrell verliet. XXVI. Stil laat mij gaan, hijgde ik, ter wijl ik mij zachtjes trachtte te bevrijden uit zijn omhelzing. Laat mij gaan, Laurence; daar komt iemand aan. Laat maar komen, zei hij lachend. Wat geeft het? Ik ga vanavond midden op het marktplein staan om te verkondi gen, dat ik het liefste wezen ter wereld heb teruggevonden. Stil toch, smeekte ik, toen de voet stappen naderden. Eindelijk gelukte het mij los te komen. Het was Algy. Laurence greep mij lachend en over moedig bij de arm. Het is Algy maar, zei hij. Wie is er nu bang voor hèmï-' Hier oude jongen, riep hij luid, toen Algy langzaam de gordijnen op zij schoof. Kom binnen en feliciteer mij. Kijk eens wie is dat? en zonder acht te slaan op mijn tegenspartelen sloeg hij zijn arm om mij heen en trok mij naar zich toe. (Slot volgt.)

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4