TEXELSGHE C0URAN1 z. Scherpe Tegenstellingen. Texelsche Berichten DERDE BLAD „Spellingsspelletje" Brrr Inktvingers Zaterdag 7 Mei 1938 „ELITE" FLACC Illlllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilll llllllllllll Mededeelingen IIIHIüüll tlllilllllli van Texels Bioscoop-Theater lllllliillll ||||||llllllllllllllllllllllll|]||||||llllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllll1l|IHII DE ONWEERSTAANBARE. Hans Söhnker, zoon van een rijke kou senfabrikant, heeft genoeg van het leven van ledigheid, dat hij lijdt, en zonder een cent op zak vertrekt hij naar Parijs ona te trachten, zelf zjjn broodje, en zijn middageten, te verdienen. In weinig dagen verslijt hij vele baanties, maar eindelijk toch schijnt het, dat hij een vaste be trekking heeft gevonden, n.l. als chef van Madame Midi's modehuis. Zijn liefde voor een allerliefst meisje, Annie On dra, naar hij meent een mannequin, doch in werkelijkheid eigenares van een schoe nenfabriek, kost hem tenslotte ook weer deze positie. Maar voor het zoover is, is hij met Annie naar een bal geweest, waar zij zich samen kostelijk amuseerden. De volgende morgen gaf echter een ont nuchtering. In de krant werd de verloving van Annie met een markies bekend gé- maakt. Zelfs voor Annie was het nog 'n nieuwtje, dat zij verloofd was. Hoe dit allemaal in elkaar zit en hoe de kluwen van verwikkelingen tenslotte wordt ont ward, moet een ieder zelf maar zien. 't Zou jammer zijn als men hiervan tevoren al op de hoogte was. MIDDENSTANDERS. O Een abonnement bij N.V. PROVINCIAAL BELANG. Handelsinformatie- en Iticas- 9 sobureau voor de Midden- stand, opgericht 1864, biedt 0 in deze tijd groote voordee- len Een volledig prospectus, waaruit zulks duidelijk blijkt O 9 met een ex. van de 14-daag- 9 sche zeer verzorgde courant 9 wordt op schriftelijke aan- vrage p.o. verstrekt. Q N.V. PROVINCIAAL BELANG, Amstelstr. 14, Tel. 32000 (6 lijnen) Q AMSTERDAM C. Voor Middenst. Fed. en Bonden kan een speciale overeenk. getrof- O fen worden. 9□□□□□□□□sa mi||iUlilllllllli"IIIIIIHirnill"li"llll""l!lll!!!llil"l"ll"lil"lllllllllüll!l!|||lll IIIIII9 VAN ZON EN MAAN. •!l|||l |||j||!ll!l!llllllllllllllllll!!liilll!IIIHII!llilllllllllllllllli!llllllllllimillllllllll!|||||| MAAN ZON Datum: Op: Onder Op: Onder 8 Mei 13,13 1.34 4.19 19,35 M 9 n 14 27 1,57 4,18 19 36 D 10 15,10 2,18 4,lö 19,38 V- -11 16,52 2,39 4,14 19 40 D 12 18,02 3,02 4,12 19 42 V' 13 n 19 08 3 29 4 11 1943 7 14 20.11 4,01 4,09 19 45 Zaterdag 14 Mei Volle maan ||||||iiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiu:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!i>iiiiiiiiiiin||||ll llllllllllll POSTDUIVENSPORT. |||||||||IH lilllliiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiniiiiiiiiillllll VLUCHT OVER 250 K.M. Zondag 1 Mei werd door P.V. Texel een wedvlucht gehouden van Vilvoordei (250 K.M,) af. Inplaats van om 8 uur werden de duiven door de weersomstan-1 digheden pas gelost om 9.20. Deze vlucht verliep zeer langzaam; de duiven hadden door de Noordooster, storm een zware dag. De eerste duif be reikte haar hok pas om 2 uur 35 (J. v. Zoelen), No. 2 om 2 uur 44 min. (G. Buis), terwijl De Cocksdorp pas om 3.15 uur klokte (M. Zuidema.) De prijzen waren als volgt: J. van Zoelen: 1, 3A 5. G. Buis: 2, 4, 7. M. Zuidema: 6, 8, 9. G. Rieswijk: 10, 11, 12. Maandag kwamen al heel vroeg de achterblijvers terug, de eerste werden 's morgens om ongeveer 6 uur bij de hokken aangetroffen. 15 Mei: Bondsconcours van Noyon af, ongeveer 400 K.M. JEVEZET. De menschelijke samenleving heeft wel zéér schrille tegenstellingen: De werkloosheid met al haar verschrik kelijke gevolgen van armoede, wanhoop, bederf en daarnaast: de indienststelling van de majestueuze Nieuw-Amsterdam, drijvend monument van ondernemingslust, technische be kwaamheid, bekoorlijke kunstzinnigheid en weelde. Wij zijn, als iedere rechtgeaarde Ne- derlandsche staatsburger, trotsch oj> de prachtige aanwinst van onze handels vloot. Wij hebben diepe bewondering voor wat hier tot stand is gebracht. Wij weten, dat hier een wedstrijd in volmaaktheid wordt gestreden, die zon der einde is en waarin men méé-vechten moet, wil men niet onder de voet ge- loopen en uitgeschakeld worden. Wij vinden het prachtig, dat Neder land in die wedstrijd zulk een uitmuntend figuur maakt. Wij juichen het toe, dat kunstenaars van allerlei genre volop gelegenheid heb ben gekregen, in de Nieuw-Amsterdam hun vaardigheid en genie uit te leven. Doch niettemin en al wenschen wij het schip een alleszins gelukkige vaart welk een angstwekkend opbieden in weelde en gemak wordt er tèn toon ge spreid. Welk een overdrijving zoo merkt de Haagsche Post, waaraan we deze re gelen ontleenen, op in het scheppem en bevredigen van behoeften, die geen aanvaardbare motieven meer hebben. WACO-AUTOBUSDIENST. De directie deelt mee, dat van 15 Mei af een geheel nieuwe dienstregeling en een nieuw tarief geldt. Bij de Waco- chauffeurs kunt u voor vijf cent een; exemplaar daarvan bekomen. UITSLAG AANBESTEDING. Het bouwen van een woonhuis aan de Koogerweg 'voor de heer J. Bakker, „Her manshoeve" is na onderhandsche aanbe steding opgedragen aan: timmerman P. j. Kooger, betonwerkers en metselaars L. Bruin enZn., en schilders Vonk en Boon. BELEEFD VERZOEK. De aandacht van de verhuurders van gemeubileerde huizen, leden van de V. V.V., wordt gevestigd op een mededoe- ling van de Administrateur in dit num mer. leder wordt in eigen belang en in dat van de V.V.V. verzocht aan net ver zoek te willen voldoen. NUTSBIBLIOTHEEK. De Commissie voor de Nutsbibliotheek schrijft ons: Bij de opening van de Nutsbibliotheek, zoowel in de winter als nu weer voor de zomermaanden, krijgen we van verschil lende personen de vraag, of men juist lid moet zijn van het Nut om boeken uit onze bibliotheek te kunnen bekomen. Dat is niet het geval. Ieder kan boeken halen, ook niet-leden en wel 's winters en zo mers, elke Woensdag van 23 uur in het Glazen Paleis. FEL BRANDJE AAN DE HALLERWEG. Donderdagmiddag omstreeks kwartover twaalf ontdekte de heer P. Grisnigt brand in een boetje van de gemeente bij de ge- mcenteschuur aan de Hallerweg, waarin vodden waren opgeslagen. Verder was het in gebruik bij de gemeente-arbeiders A. Huizinga en j. Visser, die er eenige gereedschappen en kleedingstukken, welke hun eigendom waren, hadden opgeborgen. Het vuur nam dadelijk, aangewakkerd door de stevige wind, een groote om vang aan, zoodat niets meer te redden viel. Toen echter het dak instortte, was het grootendeels gedaan, al duurde het ook nog lange tijd, voordat de vodden uitgebrand waren. Van het boetje is niets meer over dan de vier muren. Oorzaak van de brand is waarschijnlijk: broei in de vodden. De brand heeft zich biezonder snel uit gebreid. Even voor twaalf waren de ar beiders nog in het boetje geweest en toen was er nog niets loos. Naar wij vernamen is dit de tweede maal, dat dit schuurtje afbrandt. Eertijds heeft er een houten boetje gestaan. Na dat dit was afgebrand, heeft men er een steenen schuurtje voor in de plaats gezet. TRAGEDIE IN REEDS VIER BEDRIJVEN Ik ben in een school eens bij de boe kenkasten rondgegaan. En daar vond ik: Boekjes in de „echte" spelling van De Vries en Te Winkel, met b.v.: „Een verhaal uit den grooten Euro- peeschen oorlog." Maar ook boekjes met datzelfde ver haal in de spelling - Terpstra: „uit de groote Europeesche oorlog" Ook boekjes met datzelfde verhaal in de spelling - Marchant: „uit de grote Europese oorlog". En nu vertelde de Minister onlangs,, dat we binnenkort een koninklijk besluit krijgen, ingevolge hetwelk we zullen moe ten volgen: tw i/2 Marchant en ar Va De Vries en Te Winkel. Dan krijgen we dus „Een verhaal uit den groten Europesen oorlog". Dan hebben we al VIER spellingen. Wanneer komt daar nu eens een eind aan Wanneer krijgen we zelcerheid EENHEID De Regeering zelt passé de gewenschte spelling toe en schrijve die voor aan al'.e overheidsinstanties. De pers volgt dit voorbeeld zeker en daardoor pas wordt het gansche volk met de nieuwe (nieuwste; aller-nieuwste; al lerlaatste nieuwstespelling vertrouwd gemaakt. We zijn benieuwd te weten, hoe onze spelling uit-eindelijk zal worden. Maar weer „ennetjes" invoeren Daar doen wij vast niet aan mee. Dat's ballast, die we kunnen missen. ..Waf is dat een verschil met de vorige keer! Maar nu heb ik ook weer Persil gebruikt. Eens heb ik me laten verleiden tot een goedkoop zelfwerkend wasch- middel dat gebeurt me nooit meer! Voor de wasch gaai er niets boven Persil! A.V.R.O.-AVOND. De Avro-revue: „Wij zetten de bloemetjes buiten een overwel digend 'succes. De A.V.R.O. heeft Dinsdagavond met de opvoering van een revue, die zij haar luistervinken in Pen's Schouwburgzaal bracht onder de titel „Wij zetten de bloe metjes buiten", ongetwijfeld een goede beurt gemaakt. Want al kwamen waar schijnlijk velen, omdat ook de iyunen van juffrouw Snip en juffrouw Snap op het programma prijkten, het hoogtepunt van ile avond vormde het optreden van deze door de radio zoo befaamde personages niet; hun „nummer" was slechts één der hoogtepunten, waaraan de avond zoo rijk was. Elk nummer van het zoo ge varieerde programma was „af". Al dade lijk was er stemming, toen na een korte, geestige proloog, waarin het propaganda- woord voor het zoo bekende gironummer niet ontbrak, Piet Muyselaar de zaal wist te bewegen mee te zingen. Moeilijk viel hem dit niet. We zullen niet alle programma-num mers afzonderlijk vermelden; dit zou te ver voeren. Voor de nauze konden de aanwezigen de zaal was uitverkocht tweemaal genieten van de zang van Jean du Bela in de nummers Venetië en Ro mantiek in Rococotijd. Het schetsje „De man, die zich verzekeren wilde", maar zijn naam niet durfde noemen hij heette Hobbelpaard deed de zaal schud den van het lachen. Piet Muyselaar en Willy Walden waren debet aan dit suc ces. Ook „De buspatiënt" en „Opa kan niet lachen", waarbij ook nog Tini Mar- von en Jean du Bela medewerkten, oogst- ten veel bijval. „Let op het jaartal", ge zongen door Muyselaar, werd een ge weldig succes. Spontaan zongen de aan wezigen het aardige refrein mee. Voor de pauze sprak de populaire A.V. R.O.-omroep Guus Weitzel een propa- ganda-woord. Hij zette in het kort het doel van deze avond uiteenversterking van de banden tusschen omroep en luis-f tervinken. Spr. wees op het succes van de Bonte Dinsdagavondtreiii, die telkens honderden luistervinken uit alle deeleif van liet land trekt Maar aangezien in korte tijd niet alle luistervinken de avon den konden bijwonen, besloot de A.V. R.O. op tournee te gaan, zoodat allen be reikt konden worden. Spr. noemde deze avond voor alles een propaganda-avond., De luistervinken hebben gezamenlijk de A.V.R.O. opgebouwd en op het peil ge bracht, waarop zij thans staat. Bljjft de A.V.R.O. steunen, zoo besloot hij, opdat zij zich op dat peil zal kunnen handhaven* Na de pauze werden de toehoorders ver- gast op een accordeonsolo van Frans j Maar waarom gebruikt U dan niet die nieuwe, schitterend-verbeterde Talens-flesch met het handige halsrcservoirtjc De „Elite"-flacon! Dan rust de houder op den glazen rand. Geen natte houder, eccn natte vingers 1 En het stooten van de gouden penpunten op het glas is nu ook meteen afgeloopcn. Laat U dus gauw zoo'n flcsch halen voor 60 cent. Schóón in dubbelen zin: ontwerp Copier, Leerdam BOEKHANDEL PARKSTRAAT. van Capelle en een vioolsolo van Nina Dolce, de leidster van het Avro-Klein- Ensemble dat deze avond op waarlijk voortreffelijke wijze het muzikale ge deelte verzorgden. Beide solisten verwier ven een langdurig applaus. Behalve nog een drietal schetsjes (waarvan vooral „De oom uit Amerika" een lachsucces wasi Willy Walden gaf hier een clowneske creatie van een deurwaarder, die voor de oom uit Amerika wordt aangezien en met welkomstliederen, bloemen en wijn werd ontvangen) vermeldde dit deel van het programma ook het optreden van juffrouw Snip en juffrouw Snap. Snip en Snap waren goed op dreef en het zal velen hebben teleurgesteld, dat dit numr mer ten einde kwam en daarmee de Avro- avond, waaraan voor de bezoekers veel prettige en vroolijke herinneringen ver bonden zullen blijven. H,

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 9