AKKERTJE Jeugdweekblad „Doe Mee" i i» m ffi Mee". m ffl ffi 3UTOBUSDIENSTEN AUTOBUSDIENST OP DE KOOG. Neem dadelijk 'n bij hoofdpijn of migraine. ||||||llllllllllHllllllll]lllllllllllllllllllllllllllllllll'IINII!llllllllllllllll!lllllll|||||l GEMEENTE TEXEL LAMMERENMARKTEN. Burgemeester en Wethouders dei' ge meente Texel brengen belanghebbenden het volgende in herinnering: De groote lammerenmarkten zullen al hier dit jaar worden gehouden op Maan dagen lb, 23, 30 Mei, Dinsdag 7 Juni en de Maandagen 13 en 20 Juni. De toela ting tot deze markten geschiedt, biezon- dere gevallen uitgezonderd, alleen wan neer voorat, hetzij mondeling of schrit- télijk, de noodige hokken zijn besproken. Daartoe zal gelegenheid bestaan: a. ter gemeente-secretarie op alle werk dagen, uitgezonderd marktdagen, gedu rende de gewone bureau-uren van 9 uur voormiddags tot 1 uur namiddags; b. op de marktdagen van 9 uur voor middags tot 2 uur namiddags aan de kiosk op ot nabij het marktplein; c. ten gemeente-huize des Zaterdags avonds van 79 uur. Zij, die lammerenhokken bespreken, worden dringend uitgenoodigd, daarbij het verschuldigde marktgeld onmiddellijk te voldoen en gepast geld mede te brengen. Aangiften, hetzij mondeling of schrifte lijk, ter secretarie of door den marktmees- P.T.T.-KANTOOR LANGER GEOPEND. We herinneren er aan, dat met ingang van 16 Mei alhier het Postkantoor alhier ook des middags van drie tot vier uur ge opend zal zijn. ARR. RECHTBANK ALKMAAR. Alkmaar, .10 Mei. De uitspraak van de Arrondissements- Rechtbank in de zaak tegen de vrachtrij der P.E.J.K., luidde f40.boete of 20 dg. Geen intrekking van rybewjjs. K. kwam in hooger beroep, nadat hij dooi de kantonrechter niet alleen tot een geld boete, maar ook tot intrekking van zijn- rijbewijs voor de tijd van een half jaar was veroordeeld. Dit laatste zou voor hem als vrachtrijder met een autobedrijf een zware slag zijn geweest. Om iedere foto, schilderij, tee- kenimg een lijst, die past; ook past bij uw beurs: BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Voor de kinderen van onze abonné's. Beste Jongens en Meisjes. Vroeger heb ik in onze krant al eens wat verteld over „Doe Mee", dat aardige blad voor de Hollandse jeugd; het verschijnt iedere week en het kost maar zestig ct. per drie maanden, dus nog geen vijf ct. per nummer. En wat je daar voor krijgt is niet weinig. Dit komt, doordat er steeds maar meer jongens en meisjes komen, die zich op dat blad mogen abonneren en je begrijpt: dan gaat het goed met zo'n blad; dan kan er steeds meer worden geboden voor het zelfde geld. Nu is er pas een Luchtvaartnummer verschenen en daarover wil ik jullie hicr wat vertellen: Het is no. 104 van „Doe mee". Het blad bestaat dus al twee jaar. Het Luchtvaartnummer telt 16 blad zijden en elke bladzij is 30 b.ij 45 cM.- groot. Daar staat heel wat in: wel zeven tig tekeningen en foto'sj vier bladzijden bevatten kinderverhalen met gekleurde plaatjes; verder boeiende artikelen over: De Luchtvaart 25 jaar geleden; Sport- vliegerij; Over een vliegmachine, die hulp in donker Afrika bracht; Over de- eerste vlucht van Oost naar West over: de Oceaan; Over Luchtballon en Zeppe lin. En dan zwijg ik nog van aardige biezonderheden, waarover je verder in dit' „Doe Mee"-nummer nog lezen kunt (uit stapjes, wedstrijden, Popeye-club). Wie aan zijn ouders vragen, wil, of hij (zij) zich op „Doe Mee" mag abonneren: (60 ct. per 13 nrs., f2.40 per jaar), kan, tegen inwisseling van deze bon. zo lane de voorraad strekt, een nummer kos teloos bekomen aan het Bureau van deze krant. Wil je een nummer per post toegezon den hebben? Stuur dan de bon in een en veloppe en doe er twee postzegels van, U/2 ct. bij. Maar doe het spoedig. Het Luchtvaartnummer van „Doe Mee" zal voor jullie zeker een verrassing zijn en ik hoop, dat velen zich voor een abon nement opgeven. Jullie OOM KO. ffi ffi DEZE BON geeft recht op ffi iü ^éé'n kosteloos nummer van „Doe ffi ter ontvangen, na Zaterdag 9 uur namid dags voor de markt van Maandag d.a.v., worden niet meer ten uitvoer gebracht. Het vee mag ter markt enkel worden aangevoerd voorm. tussdhen 6 en 10 uur. De aanvoer van alle vee behoort uitslui tend te geschieden goo; de Parkstraat, met dien verstande, dat de Parkstraat niet anders bereikt mag worden dan door den ingang bij de Weverstraat. De aanvoerders zijn verplicht: zoowel op den openbaren weg als op het markt terrein zich te onderwerpen aan de be velen omtrent orde en regelmaat, het rijden in een bepaalde richting, het op rijden, drijven en stilhouden, welke wor den gegeven door den marktmeester ot de politie in het belang van een geregelden aanvoer, de geldelijke controle of ter voorkoming van opstoppingen ofwel door de met de keuring belaste personen met het oog op den eisch van een deugdelijk veeartsen ij kundig onderzoek. Alvorens vee op het marktterrein wordt toegelaten, zal het bij den toegang van gemeentewege veeartsenij kundig worden onderzocht. Het is verboden, de met dit onderzoek belaste personen in de uitoefe ning van hun taak te belemmeren. Zonder daarmede van gemeentewege belast te zijn is het verboden: a. de namen of nummers, voorkomende op de hokken, boomen en palen, staande HET DOL!GLAS-VLIEG TUIG FEITEN EN CIJFERS De vliegdienst Texel—Amsterdam, wel ke Maandag door de K.L.M. wordt her opend, zal worden onderhouden met toe stellen van het type D.C. 2, welke plaats bieden aan veertien passagiers, een piloot, een marconist, een werktuigkundige en een stewardess. De veertien zitplaatsen in de passa gierscabine zijn in twee rijen geplaatst. Iedere passagier heeft een eigen ven ster met ruiten van onversplinterbaai1 glas. Iedere passagier beschikt over een lunchtafeltje, een signaalknop, en eeru ventilatieregeling. De zeer comfortabele stoelen hebben verstelbare leuningen. Achter in de cabine bevindt zich een buffet en een toiletinrichting. De tem peratuur wordt door een thermostaat op het juiste peil gehouden. De cabine is zoo geïsoleerd, dat bij kruissnelheid het lawaai der motoren, en schroeven daarin vrijwel niet door dringt. De kruissnelheid van de D.C. 2 is plm 290 K.M. per uur; de maximumsnelheid, is 330 K.M.; deze wordt bereikt op 1750 M. hoogte. Door zijn uitmuntende hoedanigheden heeft de Douglas zich in betrekkelijk kor te tijd in de verkeers-luchtvaart een eer-, ste plaats veroverd. Met Douglas-vliegtuigen wordt iedere dag een afstand ^afgelegd, -gelijk aan zesmaal de omtrek der aarde. In alle vijf werelddeelen vliegt de Dou glas iedere dag en wel onder de vlag van 24 verschillende naties. De langste en belangrijkste luchtlijn in de Vereen. Staten, welke van de Oost- naar de Westkust leidt, wordt driemaal daags in beide richtingen met Douglas- materiaal gevlogen. Een van de grootste Amerikaansche luchtvaartmaatschappijen American Airlines, beschikte eind vorig jaar over een vloot, welk voor 98 pet. uit Douglas-machines bestond. De Douglasfahrieken in Santa Monica geven 7000 arbeiders werk en leverden reeds driehonderd verkeersvliegtuigen van het type D.C. 2 en D.C. 3. Iedere week verlaten thans nog vier D.C. 3-toe stellen,- de fabrieken. Dat de Douglas-machines zeer betrouw baar zijn blijkt uit het feit, dat ze veel voor nachtvluchten worden gebruikt. In Amerika wordt per dag 166.000 K.M. door Douglas-vliegtuigen afgelegd. Een, groot deel hiervan komt op rekening van de ontelbare nachtvluchten. Ook de K.L.M. vliegt reeds verschei dene (aren des nachts met een Douglas en wel de nachtpostdienst van Amster dam en Rotterdam naar Keulen en terug. De Douglas-vliegtuigen van de K.L.M. leggen per jaar een afstand af van 8,5 milTioen K.M., dat is dus 212 maal de om trek van de aarde of zeshonderd maal; de afstand AmsterdamBatavia. Met recht kan men zeggen, dat de Douglas de wereld heeft veroverd. En met dit zoo prachtige, zoo gewilde toestel zult u straks in de gelegenheid! zijn om naar Amsterdam of nog verder te vliegen. Verwacht wordt dat ze op sommige dagen té klein zullen zijn om aan de vraag te voldoen. op het marktterrein uit te wisschen, te veranderen, om te wisselen, of op die hokken, boomen of palen, namen of nummers bij te schrijven. b. strooisel op het marktterrein te bren gen, te hebben of daarvan weg te voeren; c. strooisel in de hokken te verwisselen, uit de nokken te verwijderen of in eenig of in een ander hok te brengen. Zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders is het verboden met het wegvoeren der op het marktterrein aan wezige lammeren vóór 10.30 uur voor- SPREKENDE GETALLEN. Totaal anntal vliegtuigen in Duitsch- land 9500; aantal militaire vliegtuigen 5100, waarvan voor de eerste linie 2100 en als reserve 3000. Aantal burgerlijke vliegtuigen 3900. Aantal oefenvliegtuigen 500. Maandelijksche productie in Duitschland: In het heele jaar 1937 minder dan 200. Jan. 1938 Febr. 1938 Maart 1938 April 1938 250 330 375 370 AVONTUREN IN TEXAS. Een nieuw vervolgverhaal voor oudere kinderen. 9. Zonder zich te kunnen verweren,, werd Bob langs de rotswand naar boven gehaald. Op de rots stond een man met 'n revolver dreigend in de hand. „Mexico- Joe", fluisterde Bob, dodelijk geschrok ken. De man grijnsde: „Juist, jongeman, Mexico-Joe in eigen persoon. Je hebt me voor dommer gehouden dan ik ben. Nu zal je daarvan de gevolgen moeten -in dragen. Je zult het genoegen hebben te zamen met je oom een klein tochtje te maken". middags een aanvang te maken. Tijdens de groote lammerenmarkten mag het marktterrein met rij-of voertuigen ot vee niet worden verlaten door de Park straat. Ter voorkoming van stagnatie is het noodzakelijk, dat de aanvoerder der lam meren met het nummer van het hok be kend is. Texel, 4 Mei 193S. Burgen, en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester JONKER. KAMP. WETTELIJKE TIJD. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat de ZO^ MERTlJD"dit jaar zal aanvangen op Zondag 15 Mei a.s. te twee uur in den voormiddag, dus in den nacht van Zater dag op Zondag. In verband hiermede zullen de toren klokken des voormiddags een uur worden vooruitgezet. Texel, 4 Mei 1938. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. KAMP. CORRESPONDENTIE In de Leidraad voor de Belastingen 1938-1939, uitgegeven door de N.V. Rot- terd. Bankvereen. vinden we in de rubriek Incourante Fondsen de aandeelen van acht stoombootmaatschappijen genoteerd. De T.E.S.O.-aandeelen staan met een koers van 110 pet. en een dividend van zes pet. bovenaan. H. M. Lhv brief hebben we aan het betreffende adres doorgezonden. Adm. i linn HOE LAAT ilium 5 rOOMBOOTDIENST I EXEL—DEN HELDER v.v Op werkdagen Van Texel: 5.50, 7.50; 11.20, 2.33; 5.35 Van Den Helder: 6.50, 10.-; 12.20; 4.20; 6.55. Op Zun- en Feestdagen Van Texel: 7.30; 11.20; 5.20. Van Den Helder: 9,00: 12.20; 6.30. Van Den Burg: 8.15; 12.-*; 4.-§; 5.30. Van De Koog: 8.30; 12.15*; 4.15§; 6.—. Niet op Woensdag en Zaterdag. Alleen op Woensdag en Zaterdag. OF COCKSDORP-DEN BURG v.v Van De C.: 7.55; 10.—; 13.20; 16.30i Van Den Burg: 8.30; 11,— 15.45; 17.20 Woensdags en Zaterdags vertrek van Den Burg 14,— in plaats van 15.45. Op Zon- en feestdagen: vertrek van De Cocksdorp 9.30; van Den Burg 10.30. 10. Spoedig zat nu ook Bob, met zijn handen op de rug gebonden, op zijn paard. Dadelijk daarop gingen de kerels er met grote snelheid vandoo^ oom Ben en Bob tussen hen in meevoerend. Juist op dit ogenblik verscheen Tom, helaas te laat. Hij zag nog juist, dat oom Ben en zijn vriend Bob werden weggevoerd; toen waren de kerels verdwenen. Tom. gaf zijn paard de sporen. De bende moest worden ingehaald; hij kon het best, dat wist hij. In snelle draf reed hij de troep achterna. Zou Tom hetzelfde lot onder gaan als Bob? Of zou hjj meer succes hebben Daarover Woens dag. binnen 'n kwartier zijt ge er van af, dank zij de bijzondere samenstelling. Weiger namaak, let op AKKER-merk. Per koker van 12 stuks - 12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. I2ADAMTIE Wij garandeeren de goede UAKAIN I IE werking van "AKKERTJES", wanl ze bevatten een bijzondere combina tie van uiterst geneeskrachtige stoffen, volgens recept van Apotheker Dumont.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 2