I Tennis op Texel. f NIEUW LEVEN IN ONZE TENNISCLUB. Het aantal leden heeft zich in korte tijd tot 38 uitgebreid. Er wordt onder leiding van gedipl. tennisleeraar geoefend. Binnen afzienbare tijd in de competitie? Onze tennisclub scheen kort geleden ten ondergang gedoemd: het aantal le den slonk meer en meer; de „fut" was uit. Maar het kan verkeeren: Als door een wonder, zoo plots, is er thans een gunstige wending gekomen in de ten- nis-„wereld" op ons eiland; de club staat nu voor ons, frisch als de lente, vol jeug- jeugdige geestdrift. Ja, ik begrijp het zelf ook niet. Dat was het antwoord van een der be stuursleden, die we hebben aangeklampt om er achter te komen wat daarvan toch eigenlijk wel de oorzaak kan zijn. Ik begrijp het zelf ook niet.... Dit seizoen kwamen er wel twintig nieuwe„ meest jongere, leden bij. Door het gering aantal leden heeft de club er niet lang. geleden zoo slecht voor gestaan, dat zij ten doode opgeschreven scheen. Nu telt de club niet minder dan 38 leden. Er komt weer „muziek" in onze kleine Tenniswereld; eerstdaags kan zij er weer zijn. Hulde mogen we het bestuur toe zwaaien voor zijn helder inzicht: Het heeft begrepen, dat de tennissport juist nu een pracht kans krijgt om zich om hoog te werken. Daarom stelt het thans alles in liet werk om deze kans te be nutten en er een „daverend succes" vait te maken. Nu, na zooveel jaren, zal door het huidige bestuur door de zure appel] heen gebeten worden. Nu zegt het: Alle hands aan dekEen goed begin is het halve werk, denkt het bestuur. In de al lereerste plaats moet de tennissport tot in de puntjes worden verstaan. De club telt onder haar leden veel jonge krachten, die de sport een warm hart toedragen, maar deze nog onvoldoende machtig zijn. Het bestuur heeft een 'kloek besluit ge nomen. Het zocht en vond weldra een leeraar, die voor zijn taak volkomen be rekend is: het is de heer E. d|e Zeeuw, uit Den Helder, gediplomeerd tennis leeraar, lid van de Bond van Tennis- Oefenmeesters in Nederland, die door onze club geëngageerd is. Voorloopig voor tien Zaterdagen. Reeds tweemaal GYMNASTIEKVEREENIGING TEXEL. Vrijdagavond heeft de Gymnastiek- vereen. Texel in Eelman's Zaal haar jaar vergadering gehouden. De vergadering was druk bezocht; zij werd door onge veer 100 leden bijgewoond. Aangezien de voorz., de heer Kiljan, verhinderd was aanwezig te zijn, leidde de heer Jb. Roeper Johz., secr.-penn der vereen., de bijeenkomst. E>e notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. De re kening, nagezien door de heer S. Bruin en mej. M. Keijser, sloot met een batig saldo van f 88.45. De totaal ontvangsten; bedroegen f 520,21, de uitgaven f431.76. Het saldo over 1936 was ruim fSO, zoodat de financieele toestand der vereen, iets is vooruitgegaan. Het aftredende bestuurslid, inej. Tr. Eelman werd met algem. stemmen herko zen. Zij nam haar herbenoeming aan. E>e heer Jb. Roeper deed de leden eenige mededeelingen over de op 17 Juli te houden turndag, welke uitgaat van de Turnkring „Hollands Noorderkwartier". Aan de leden werd meegedeeld, dat aan dit feest geen adspiranten van elders TOUWKLIMMEN. Een oefening, waarbij aan de tur ner wel zeer zware eisohen worden gesteld. Spierkracht en uithoudings vermogen worden beproefd. is er onder zijn leiding druk geoefend. Het bleek al dadelijk, dat men geen be ter keuze had kunnen doen. De heer De Zeeuw „ontpopte" zich als een uitste kend leeraar, die al terstond begreep, waar de club heen wil. Er wordt in club verband geoefend. Er kan verder ook privéles genomen worden. UIT HET VERLEDEN Wij meenen goed te doen na deze zon nige mededeelingen nog eenige regels te wijden aan de historie van onze tennis club. Zoo hebben we in een oude, door; de tand des tijds vergeeld Texelaartje van 16 Mei 1912 gelezen, dat er 14 Mei van, dat jaar in hotel Texel besloten werd tot oprichting eener sportvereeniging ter be oefening van allerlei openluchtspelen, als voetbal, korfbal en TENNIS. Staande de vergadering gaven zich toen tachtig per sonen als lid op. De volgende personeiv namen zitting in het bestuur: Dokten H. Over, voorz., J. Keijser Az., vice- voorz., D. Dros, secr., P. Plaatsman, pen- ningm. en J. Room, commissaris. Burge meester E. G. Gaarlandt werd het eere voorzitterschap aangeboden. Zaterdag was het dus juist 26 jaar geleden, datt, onze tennisclub liet levenslicht aan schouwde. In een verslag van een 10 zullen deelnemen. Over de deelname van adsp. van Texel zou nog worden ge sproken. OOK ADSPIRANTEN. Wij kunnen thans echter mededeelen, dat in tegenstelling met liet oorspronke lijke plan toch adspiranten naar Texel zul len komen. Zij zullen echter met de laat ste boot Texel moeten verlaten. Ook de adsp. van Texel zullen dus kunnen deel nemen. Vervolgens deelde de heer Roeper mee, dat de Sportvereen. Texel zich bereid heeft verklaard, haar terrein beschikbaar, te stellen. Het ligt in liet voornemen, aan dit turnfeest een groot turnbal te organ i- seeren. De voorz. stelde voor een Regelings- conunissie te benoemen, die de voorbe reidingen ter hand zal nemen. Tot leden van deze' commissie werden benoemd de dames M. Keijser en M. Koorn en de heeren C. Mets, J. Blom en S. Bruiir Deze commissie heeft de Zondag in hotel De Lindeboom gehouden bespreking met afgevaardigden van het Kringbestuur bij gewoond. Vervolgens werden eenige personen aangewezen, die zich zullen belasten met) tal van voorkomende werkzaamheden, als het gereedmaken van het terrein, de zorg, voor de toestellen enz. Het waren oe dames N. Blok, Tr. Koorn, C. Roeper, C. Zijm, W. Bruin en de heeren K. Mantie. G. Witte, Jn. Kiljan en Jb. Witte. Tijdens de rondvraag verzocht de heer C. Mets de dames- en heeren afd. deel te nemen aan een feestavond, welke op de Tweede Pinsterdag op het Sportterrein; zal worden gegeven. Aan deze avond zal ook het Texelsch Fanfare zijn mede werking verleenen. De opbrengst is be stemd voor het trainingsfonds van de S.V. Texel en het Texelsch Fanfare Ook werd voorgesteld voor die dag een elftal van gymnasten samen te stellen. Deze plannen ondervonden groote bijval. Omstreeks 10 uur sloot de heer Jb. Roeper de vergadering. HET A.S. TURNFEEST. Zondag zijn besprekingen gevoerd over de Turndag, welke 17 juli a.s. te Texel zal worden gehouden. In totaal zullen zeshonderd turners uit de kop van N.- Holland aan dit turnfeest deelnemen. Ge rekend wordt, dat zij door circa 400 sup porters worden vergezeld. De turners zullen met de boot, die 's morgens om 9.10 uit Den Helder vertrekt, naar Texel komen. Van Oudeschild volgt een op- marsch naar Den Burg. De route zal lei- Juni 1912 gehouden algemeene vergade ring vinden wij het volgende: „Öm de meerdere kosten, verbonden aan het ten nisspel, werd besloten de geldelijke aan gelegenheden daarvan afzonderlijk te be handelen" De lezer begrijpt, dat dit voor een nau we samenwerking van de verschillenda takken niet bevorderlijk is geweest. Geen wonder, dat de tennisclub tenslotte ge heel op eigen beenen kwam te staan. Juni 1912 werd de aanleg van een ten nisbaan aanbesteed. Het werk werd voor f464. door de laagste inschrijver, L. Brpin, uitgevoerd. Waar in de eerste ia- ren de S.V. Texel haar sportterrein had? Dat was op een perceel weiland van de heer A. J. Keijser, naast het Gesticht van Weldadigheid. Dit terrein werd la ter door een ander vervangen. De voet balclub sloeg haar tenten aan het Slin gerwegje op. Daar zetelt zij nog steeds. De tennisclub liet op een terrein van de heer J. S. Dijt, achter de Warmoes straat, een nieuwe baan aanlegden. De oude werd daarin zooveel mogelijk ver werkt. Deze baan wordt nog steeds be speeld en voldoet uitstekend. Het bestuur bestaat thans uit: H. Keij ser C.Sz., voorz, Mej. E. Dijt, penn. en Mej. J. Schumaker, secr. Wat de financieele zijde betreft. Om trent geldzorgen heeft men zich nooit angstig behoeven te maken. Wel moet de baan zoo nu en dan een goede beurt hebben, wat steeds kosten met zich brengt. Echter staat het er met de gel delijke aangelegenheden gezond voor. WAT KOMEN ZAL Het werkplan Op Hemelvaartsdag zul len eenige onderlinge wedstrijden ge speeld worden. Verder bestaan er plan- nen om hier of elders tegen een gezel schap uit Alkmaar uit te komen. Onze club heeft al verscheidene van deze vriendschappelijke wedstriiden aesnceld. Tenslotte hoont men volgend iaar. als de club on een aantal goed getrainde spelers zal mogen roemen, in een com petitie uit te komen. Maar..... dat is nog ware toekomstmuziek. Wie „tennist" moet de bal verwachten. Dit geldt voor onze tennisclub ook in figuurlijke beteekenis. Zij late zich echter nimmer door tegenslag ontmoedigen. Blij. vend enthousiasme brenge haar weder tot nieuwe groei en bloei! J. den over de Hoogeberg. Op de Groene- plaats zullen aan de deelnemers lunch-, pakketten worden uitgereikt. Om half een zal een ontvangst ten stadhuize volgen. Hierna zullen de turners zich naar het sportterrein van de S.V. Texel begeven; waar otn half twee de wedstrijden zullen aanvangen. Het ligt in de bedoeling, dat de adspi- ra.nten met de boot van 8.05 uur Texel, verlaten; de oudere turners zullen dart 's avonds laat met een extra boot terug gaan. Het belooff een grootsch festijn te worden. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING K-. Den Burg f 2.50. DE EERSTE LAMMERENMARKT. De eerste lammerenmarkt heeft bij lange na niet aan de verwachtingen be antwoord. De handel was zeer stug. Aan gevoerd waren ongeveer 4500 dieren, pltn. 1400 meer dan vorig jaar waar van een groot gedeelte onverkocht bleef. Dit was o.m. een gevolg van de flinke hoeveelheid regen, die er viel in de nacht van Zondag op Maandag. Immers, nu er weer kans op behoorlijke grasgroei be staat, is de noodzakelijkheid mindergroot de dieren, kost wat liet kost, van de hand te doen. Vóór elf uur waren er nog slechts weinig lammeren verkocht. Na dien ging de verkoop wat beter, al bleef ook de handel stug. Er werden prijzen gemaakt van f8.tot f 12.De middel- markt lag omstreeks negen gulden. Deze prijzen zjjn vier tot vjjf gld. lager dan, die welke vorig jaar de eerste lammeren- markt werden verkregen. Er waren be trekkelijk weinig handelaren. De hoop is nu gevestigd op de vol gende markten. Als er genoeg regen valt, dus de grasgroei zal toenemen, is het wel mogelijk, dat de prijzen 'nog eenigszins beter worden. Men had een prijs van f9.0013.verwacht; de eerste lamme renmarkt is hier helaas beneden gebleven. H. Ter vergelijking diené: Jaar aanvoer orijzen 1938 4523 8.00—12.— 1937 3122 13.0018. 1936 4287 7.50—11.25 1935 4913 3.50— 6.— 1934 4274 7.00—12.50 1933 2220 5.00— S.50 1932 3958 5.00—10.— 1931 3807 19.00—25.— 1930 3671 22.00—28.— 1929 4223 16.00-22.50 MIDDENSTANDSCURSUS. Naar aanleiding van de adv. in ons blad van Zaterdag betreffende betaling van lesgeld voor de Middenstandscursus verzoekt men ons er de aandacht op te vestigen, dat het hier geldt de Midden standscursus, georganiseerd door de Alg, Tex. Middenst. Vereeniging. II II ffi®®®®®®®® ffl m ffi LIEDJES sa EE OM UIT TE KNIPPEN. jsfflfflSis s:sas n NO. 2. DE HERDER Muziek van J. Worp. Tekst van P. Louwerse. Op de grote, stille heide Dwaalt de herder eenzaam rond, Wijl de witgewolde kudde Trouw bewaakt wordt door de hond. En al dwalend, ginds en her, Denkt de herder: Och, hoe ver, Hoe ver is mijn heide, Hoe ver is mijn heide, mijn heide. Op de grote stille heide Bloeien bloempjes, lief en teer; Pralend in de zonnestralen, Als een bloemhof, heinde en veer. En tcvreén met karig loon, Roept de herder: O, hoe schoon, Hoe schoon is mijn heide, Koe schoon is nt jn heide, mijn heide. Op de grote, stille heide Rust het al bij maneschijn, Als de schaapjes en de bloemen Vredig ingesluimerd zijn. En terugziende op zijn pad, Juicht de herder: Welk een schat, Hoe rijk is mijn heide, Hoe rijk is mijn heide, mijn heide. Liedje no. 1, De Nacht, stond 11 Mei in de krant. AVONTUREN IN TEXAS. Een nieuw vervolgverhaal voor oudere kinderen. 11. Keer op keer schoot Tom zijn re volver af. Hierop zette de bende de paarden to£ nog groter spoed aan. De bandieten meenden stellig, dat Tom de aanvoerder was van een troep achtervol-. gers. Anders waren zij er zeker niet zoo snel vandoor gegaan. Spoedig be reikten de bandieten een rivier. Een ge brekkige houten brug, die onder de paar denhoeven angstig kraakte, verbond de beide oevers. De laatste bandiet stapte, toen hij aan de overzijde was, van zijn paard en haalde van achter een hoop steenen een blikken bus te voorschijn. Hij opende de bus en wierp de inhoud over de brug heen en daarop stak hij de boel in de brand. 12. Een geweldige vlam „schoot oj->. De Mexicanen waren vast en zeker op alles voorbereid geweest: een bus benzine had den ze klaar gezet. Het vuur breidde zich met grote snelheid uit. Maar Tom was helemaal niet bang. Hij reed verder en wilde proberen over de brug te ko men voordat ze zou zijn vernield. Reeds stond de eene helft in lichter laaie. De banidieten waanden zich danook veilig en vervolgden hun tocht nu in langza mer tempo. Zou Tom er nog in slagen over de brandende brug te komen Daarover Zaterdag.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 2