GARAGE BOK - Kapperstr. - Tel. 338 Wilt u comfortabel Autorijden GEVLUCHT. dan naar DEN HELDER JJ mm min mm min min min min iimi min min min min mui min mui min min min iimi m i SANGUINOSE J f SANGUINOSE f813 =ii mm mm min mui min min min min min mm mui min mui min min min min imii min I Wie op Texel komt kampeeren, moet weten De nieuwste auto's V 8 staan te uwer beschikking met en zonder chauffeur Wanneer gij het uiterste van uw lichaam moet eischen. en overwerkt raakt, slecht slaapt en eet, Uw zenuwen U de baas zijn, steeds last hebt van hoofd- pijn, gebruikt dan eens de Gij zult verstelt staan hoe spoedig U weder op krachten komt, met lust uw werk verricht, en rustige zenuwen verkrijgt. Gij slaapt en eet weer beter, en gij gevoelt u een geheel versterkt mensch. Sanguinose is een zuiver natuurproduct dat uw bloed verrijkt en zenuwen sterkt. De Sanguinose kost per flacon f 2,— 6 fl f 11,— 12 fl f 21Omzetbelasting inbegrepen Bij alle Apothekers en goede Drogisten. j= De Riemerstiaat 2c 4 VAN DAM <5i Co. Den Haag Nederlandsch fabrikaat. De voorwaarden, onder welke op Texel mag worden gekampeerd, hebben eenige wijziging ondergaan. (Zie art. 2 en art. 11). We laten ze hier vol ledig volgen: Bij afgifte of toezending van een vergunning voor kampeeren, op een terrein hetzij bestemd voor gezinnen, hetzij voor mannelijke of vrouwelijke kampeerders vanwege liet gemeentebestuur van Texel, wordt deze geacht te zijn verstrekt voor den daarop vermelden ter mijn onder de navolgende voorwaarden 1. Kampeerders zijn verplicht zich op zoodanige wijze te gedragen, dat hun gedrag aan niemand aanstoot kan geven. Het is hun verboden zich gekleed in badcostuum in het open baar elders te bevinden dan in de zee of op het zeestrand of op terrein in de onmiddellijke nabijheid daarvan. 2. Mannelijke kampeerders mogen zich zonder noodzaak niet be vinden op kampeerplaatsen, enkel voor vrouwelijke personen bestemd. Vrouwelijke kampeerders mogen zich na zonsondergang niet be vinden op kampeerplaatsen, enkel voor mannelijke personen bestemd. 3. leder kampeerder houdt zijn tent en de ruimte daaromheen zindelijk en zorgt voor een diepen kuil, waarin alle afval wordt ge worpen. Deze kuil mag niet op het terrein zelf worden gegraven, doch aan den rand daarvan. Bij groote kampen kan alleen de kamp- meester een of meer groote afvalkuilen doen graven. 4. Men mag geen brandende lucifers wegwerpen en zij zeer voor zichtig met het rooken van tabak, sigaren en sigaretten, opdat geen brand ontsta. Aangestoken kookstellen, lampions en onbeschermde lichten mogen niet onbewaakt gelaten worden. Het aanleggen van vuren is verboden, tenzij hiervoor een af zonderlijke vergunning is verleend. Bij de tent moet tenminste één met water gevulde emmer en een schop bij de hand zijn. 5. Honden moeten worden vastgehouden. 6. Na des namiddags 11 uur en voor des voorm. 6 uur mag geen muziek of eenigerlei geraas of lawaai worden gemaakt. 7. Iedere kampeerder(ster) of bezoeker(ster) is persoonlijk aan sprakelijk voor het reinhouden der W.C.'s. 8. Propaganda maken in woord en geschrift voor eenige politieke partij of godsdienstige gezindheid, alsmede het maken van reclame voor producten is verboden. 9. Kampeerders(sters) en eventueele bezoekers(sters) moeten zich houden aan de door de daartoe aangewezen ambtenaren in het belang der orde, veiligheid of zedelijkheid te geven bevelen. 10. Alle levensmiddelen en andere verbruiksartikelen, voor de kam peerders benoodigd, moeten bij inwoners van Texel worden gekocht. 11. Bij niet-nakoming van de aan de vergunning verbonden voor waarden kunnen Burgemeester en Wethouders van Texel de vergun ning intrekken en bepalen, dat de gestorte waarborgsom geheel of gedeeltelijk aan de gemeente vervalt. Bij niet-lidmaatschap der Nederlandsche Kampeerkaarten Centrale is als waarborgsom verschuldigd voor 1 persoon f2,50; voor 2 pers. f5,— voor 3 pers. f7,— voor elke volgende persoon meer f I,— Hiervan kan door Burgemeester en Wethouders op aanvrage een af wijkende regeling worden getroffen voor onder leiders boven 21 jaar kampeerende groepen van bekende landelijke jeugdorganisaties en scholen. Tegen inlevering van de kampeerkaart wordt de gestorte waar borgsom voor zoover niet vervallen bij vertrek terugbetaald. IIIIIHIIIII VOOR DE VROUW. Illlllllllll NUTTIGE WENKEN Lampekap van perkament kan men onderhouden door behandelen met dunne witte meubelwas van goede kwaliteit. Uw traplooper snjt niet zoo gauw wanneer u er een laag krantenpapier on der legt; breng deze vooral op de scher-i pe treden aan. Er zijn ook vilten kussen tjes voor in de handel. RECEPTEN. KOFFIEPUDDING. kwart L. melk, een kwart L. kookroom, drie eidooiers, drie kwart d.L. koffie-extract, 18 gram gela tine, wat geconfijte vruchten, 100 grami suiker, 75 gr. biscuits de Savoye. De melk met de room aan de kook brengen, eidooiers kloppen met de suiker, 'het vocht toevoegen en onder goed kloppeni laten binden. Dan de geweekte gelatine1' toevoegen, als de massa iets afgekoeld is, het koffie-extract toevoegen en verf der laten bekoelen. Een puddingvorm in smeren met eiwit en afwisselend de vorm vullen met de fijngesneden vruchten, de biscuits en de puddingmassa. Als alles stijf geworden is, keeren <y> een pudding- schaal. DE NIEUWE MODE 1 HU1SHOUDSCHORT, No. 1813. met z.g. Amerikaansche sluiting; de banden, aan beide voorpanden gestikt, worden door vertikale openingen gehaald. Beide voorpanden kunnen naar boven gedragen worden. Daardoor is men er langer net jes mee. Kraag kan van piqué gemaakt; ook de mouwopslagen en de zakken. Voori bovenwijdte 80 cM. is noodig: 3.60 M. katoen, cretonne, satinet, linnen of welk ander materiaal ook. Patronen in maten- 46 t.m. 52. Prijs 35 ct. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. FEUILLETON 4 Een groote, grove vrouw, met een boodschappentasch aan de arm, kwam de straat af, telkens omkijkend naar de ver lichte kerk. Haar nieuwsgierige oogeiii glinsterden, er was iets in haar gezicht,' dat Betty dadelijk deed aanvoelen, dat deze vrouw het heerlijk zou vinden, te vertellen, hoe ze haar gezien had, en in een ommezientje een heele oploop zou te weeg brengen om haar te achtervolgen.: Ze trok zich terug in de schaduw van het poortje, wachtte in doodelijke angst en trachtte weer te luisteren. Werd daar aan; de glazen deur gerammeld? Ze moést wegkomen hier, onverschillig wat er ge beurde. Zou er hoop bestaan, dat ze on gezien een nog eenzamer straat zou be reiken Angstig keek ze nogmaals de straat af. Een meisje van haar eigen leeftijd kwam de hoek om; ze slofte genoeglijk voort in overschoenen en droeg een lange re genjas. Ze scheen op iets te kauwen; Bet ty kon haar breed, goedig gezicht zienx> zooals het zich afteekende tegen het licht van een lantaarn. Ze had haar handen in haar zakken en een donker hoedje stond jongensachtig achter op haar hoofd. Ze| neuriede een populair deuntje. Betty was weer achter de halfopen poort geglipt en wachtte, tot ze aankwam; haar wan hoop bracht haar op gedachten, die an ders nooit in haar zouden zijn opgeko men. Plotseling, terwijl het meisje langs het poortje ging, boog Betty zich voor over en trok haar aan de mouw: Wacht even, fluisterde zij scherp, en toen, met een aandoenlijke smeeking in haar stem: Zoudt u me niet heel even willen helpen, astublieft? II. Het meisje bleef met een ruk stilstaan; ze trok zich een ietsje terug van de hand,; die haar tegenhield en keek haar strak aan; de jongensachtige uitdrukking in haar oogen maakte plaats voor een goe dige, geanimeerde spot. Ze zag er buiten gewoon nuchter uit. Wat stelt dat precies voor? vroeg ze koeltjes, terwijl ze mét half-toegeknepen, oogen het meisje voor haar bestudeerde) en trachtte te doorgronden, hoe alles in elkaar mocht zitten. Haar gezicht toonde niet de minste sympathie of belangstel ling: het was als een gesloten huis, waar een voorzichtige portierster voor 't voor deurraampje gluurt. Ik moet hier onmiddellijk vandaan, vóórdat iemand me ziet, fluisterde Betty opgewonden met een angstige blik achter zich. Wilt u, dat ik een taxi voor u aan roep, spotte het meisje, met een jaloer- sche blik op de wit-satijnen schoentjes. O, neen. Dat nooit, riep Betty, ter wijl ze wanhopig haar handen wrong. Ik wilde alleen maar, dat u me wees, hoe ik in een stille straat kan komen en mis schien wilt u zoo goed zijn en een stukje met me meeloopen, zoodat ik er niet zoo, zoo verdacht uitzie. Ik ben zoo bang, dat ik niet weet, waar ik heen moet. - Maar waarom wil je eigenlijk met alle geweld ergens heen? vroeg het meisje botweg, met al de ontoeschietejijk- heid van jonge menschen voor anderen van dezelfde leeftijd, maar van een an dere maatschappelijke klasse. Omdat ik moet, zei Betty met doods angst in haar stem. Ze komen er aan,' luister. O, help me vlug. ik heb geen tijd om 't u uit te leggen. Betty vloog het poortje uit, en zou zóó de straat opgehold zijn, maar eep stevige jonge arm schoot als een pijl vooruit en een sterke vuist greep haar krachtig bij de pols. Het scherp gehoor van het meisje had een krassend geluid; van 'n sleutel opgevangen en opgewonden stemmen en haar vlugge oogen doorboor den de duisternis van het nauwe straatje en maten de afstand. Illlllllllll AVONTUREN IN TEXAS. lllll|iiiiiiiiiiiiiiiiiiiilllllliiiiliiilliiiliiiiiiilillliiiiiiiiiliiiliiiliiiiiiiiiliiliiiii|j|jj| Een nieuw vervolgverhaal voor oudere kinderen. 15. Plotseling hoorde Tom boven op de rotsen luid geschreeuw en het getrap pel van paardenhoeven. Een commando weerklonk. Nu wist Tom, wie het wa ren Mexico-Joe, die met zijn bende langs de rivier voorttrok. Het was duidelijk, dat ze niet meer aan Tom dachten, andersi waren ze wel wat verder het gebergte in gereden. Het duurde nog, lang, voor de rotsen wat minder steil werden en Tom zichzelf en zijn paard op het droge kon brengen. Maar eindelijk kwam er toch een geschikte plek. Dadelijk klom Tom op de oever; na enige moeite wist hij ook zijn paard uit het water te helpen. Maar daar hoorde hii 'je bende naderbij komen. Hij moest oppassen, niet te worden gezien. Vlug verschool hij zich achter de rotsen. lö.Enige ogenblikken later trok Mexico- Joe met zijn mannen voorbij. Tom wachtte tot ze een flink eind weg waren en zette daarop de achtervolging weer voort. Plot seling hoorde Tom het in de verte rom melen. Het weer was snel veranderd; een onweersbui kwam dreigend naderbij. De bandieten stegen van hun paarden en legden een vuur aan. Ze wilden blijkbaar hier het onweer afwachten. Tom was na derbij geslopen en kon alles zien, wat de mannen uitvoerden. Aan de kant van de weg zag hij de beide gevangenen, nu rug aan rug op één paard gebonden. Een van de paarden moest dus iets zijn overko men. Nu begreep Tom, hoe het kwam, dat hij de rovers nog voorgeraakt was. Ze waren door een ongeval opgehouden en hadden de gevangenen op één paard moe ten binden. Wat kon Tom doen om de ge vangenen te bevrijden? Daarover Zaterdag. Hier. Zóó uitgedoscht kun je niet op de vlucht gaan, beval ze op geheel veranderde toon. Ze schoot uit haar eigen lange mantel en wierp die om het huive rende figuurtje; toen knielde ze neer en sjorde in één greep de lange satijnen slippen onder de mantelzoom, waar zij ze met een veiligheidsspeld, die ze ergens van haar eigen kleeren rukte, stevig vast- stak. Vlug sprong ze weer op en rukte haar overschoenen af, haar oogen op het lange, donkere straatje gericht, vanwaar nu duidelijk voetstappen klonken. Trek deze aan, vlug, fluisterde ze. terwijl ze eerst het eene trillende voetje oplichtte en toen het andere, en de sidde rende Betty in haar sterke jonge armen) ondersteunde, terwijl ze de overschoenen, aansjorde. Tenslotte trok ze haar vormeloos hoedje af en duwde het stevig op het met oranjebloesem gesierde hoofdje, terwijl ze haar vreemde beschermelinge een haastige duw gaf. Maak, dat je de hoek om komt en wacht daar op me, fluisterde ze en zich omdraaiend ging ze in de nonchalantste houding van iemand, die alle tijd heeft, vlak onder het kerkraam staan, 'heur hals uitrekkend en schijnbaar vol aan dacht luisterend naar de muziek. Een, seconde later kwam een opgewonden ge tuige, voorafgegaan door de koster, het straatje uitgestormd. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4