Hoiel- en Pensionhouders Gym. Vereen. Texel de schuur -jEEL ÏLXEL WEET HEÏ SPORT OP TEXEL G. „TEXELAARTJES". vanavond present te zijn. Nieuwe tuinbanken J. H. GEUS. Losse ijzeren pooten voor banken flinks jongeman, Drukkerij Texeisohe Crt. ONGEVAL. In de wedstrijd U.L.O. O.L.S. A. is de U.L.O.-speler L.Rijk zoo komen te vallen, dat hij een arm brak. Zondag is hii naar het hospitaal te Den Helder, vervoerd. DRUKKE PINKSTERDAGEN. Ook uit berichten elders in dit nummer blijkt wel, dat Texel met Pinksteren weer zeer in trek is geweest. De juiste getallen hopen we Zaterdag te kunnen publicee- ren. T.E.S.O. voerde extra diensten uit en bracht ,waar noodig, ook de Marsdiep in de vaart. Boekels' autobusbedrijf, draaide op volle kracht, terwijl ook van taxi's een druk en dankbaar gebruik werd gemaakt. De meeste hotels en pensions waren aardig bezet; er waren er, die geen gast meer konden ontvangen. Ook de K.L.M. vervoerde heel wat passagiers. Geen wonder, dat de directie over de gang van zaken op de Texel-lijn tevreden is. De Maandagavonddienst ves tigde met een getal va,n 46 een recoru, was er meer plaatsruimte geweest, het getal was boven de 51) gekomen. Een teleurstelling was het buiige weer, dat aan de Pinksterdagen voorafging. Dat heeft gewis menig vacantieplan met Texel als doel verstoord. Het zou ons niet verwonderen, wanneer de cijfers van. TESO en KLM tezamen beneden die van TESO-Pinksteren 1937 bleven. Nochtans is er reden om met vertrou wen de komende maanden tegemoet te gaan. Als het staat in de Texelsche Courant. DE COCKSDORP. BROUWGERST-COMMISSIE TEXEL. De brouwgerst-commissie voor Texel hield op 2 Juni in hotel „De Hoop" een vergadering met de telers van gerst. De vergadering werd geopend door de voorz., de heer R. W. Stoepker, die er zijn spijt over uitsprak, dat de opkomst zoo gering was. Hij hoopte, dat dit een gevolg is van het slechte weer en niet een gebrek aan belangstelling Hierna werden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd. De heer Joh. de Graaf Jz. vroeg, of het juist is, dat ook Mansholt- gerst wordt afgenomen, daar hij meende dat deze was afgevoerd. Voorz. antwoord de dat dit aanvankelijk wel de bedoeling was, doch dat hierop later teruggekomen is op aandringen van een groote brouwerij. Voorloopig wordt ze nog een jaar gepro beerd. Er is alle kans dat ze behouden blijft. De heer C. de Graaf vroeg inlich tingen over de monsterkeuring. Voorz. ant woordde dat het in het voornemen ligt om alle monsters hier eerst aan een keuring te onderwerpen om een overzicht te krij gen over de partijen en na te gaan welke partijen kunnen worden samengevoegd. Bij de commissie voor N.H. is gebleken, dat afkeuren door de brouwers dan practisch niet voorkomt. Ook kunnen partijen, die naar het oordeel der commissie niet in aanmerking komen, dan direct weer wor den vrij gegeven. Joh de Graaf Mz. vroeg of er ook controle door de afn nier wordt uitgeoefend bij de inlading. De afnemer, zoo werd geantwoord, kan zich bij de in lading laten vertegenwoordigen en wanneer het om groote partijen gaat zal dit ook wel gebeuren. De commissie is echter verant woordelijk voor de echtheid der partijen de leveranciers moeten zorgen, dat dit in orde is. Vooral op bedrijven, waar meer dere soorten worden geteeld zal men seri eus moeten zijn bij het apart houden der partijen. Op een vraag over de te stellen prijs- limiet werd geantwoord, dat het voor de commissie niet doenlijk is, om groote par tijen samen te stellen, wanneer ze ni< t weet, dat men voor de te maken prijs ver- koopen wil De commissie zal zich steeds op de hoogte houden van de marktprijzen en zal dus ongeveer weten, of de gevraag de prijs te benaderen zal zijn. Voor goede brouwgerst is meestal 50 cent boven de marktprijs te maken. Er werd nogmaals de aandacht op gevestigd, dat de aangifte zoo spoedig mogelijk moet geschieden opdat het mogelijk zal zijn, de perceelen te velde te keuren. Een volgend jaar zullen waar schijnlijk nog zwaarder eischen di or het Na-Co-Brouw worden gesteld. De heer Joh. de Graaf Jz wekte de telers van brouwgerst op, om als lid van het Na-Co-Brouw toe te treden, daar deze commissie heeft bewezen van groot belang te zijn voor de afzet van Nederlandsche gerst aan de brouwerijen, en omdat door het streven dezer commissie ook meer met de belangen van de verbouwers wordt rekening gehouden. Door de aanwezigen werd ongeveer 30 H.A. opgegeven. Hierna dankte de voorz. voor de aangename be sprekingen en sloot hij de vergadering. P. SPORTDAG S.V.C. Voor de a.s. Zondag te houden sport dag is de uitslag van de loting als volgt:- Voetbal: A. OosterendSVC 1. B. TexelTex. Boys 1. Finale: wiijnaar Awinnaar B. Athletiek: 4x100 M. estafette. A. TexelTex. Boys 1 SVC 1 op tresp. tbinnen-, midden- en buitenbaan. B. Oosterend 1—Gyinn. Den Burg op binnen- en buitenbaan. De volgorde op de andere nummers wordt aan het begin van de middag vast gesteld. Het reglement voor voetbalwedstrijden luidt aldus: Elke wedstrijd duurt 2 30 min. Bij gelijke stand wordt deze 2x10 min. verlengd. Is er nog geen beslis sing, dan worden door beide partijen 5 strafschoppen genomen. Brengt dit ook. nog geen oplossing, dan beslist het lot. D. Het voorloopig programma luidt als volgt: 12.30-13.30: Oosterend—SVC. 13.30—14.30: Texel Tex. Boys. 15.00—15.30: Gymnastiekdemonstraties: Hoogspringen en vèrspringen. 15.3016.100 M. hardloopen hee- ren; 80 M. hardloopen dames. 16.0016.30: 400 M. hardloopen hee- ren. 16.3017.00: Gymnastiekdemonstraties: vervolg hoogspringen en vèrspringen. 17.00 17.30: 4x100 M. estafette hee- ren en dames. 18.00—19.00: Finale voetbalwedstrijd. Daarna: Prijsuitreiking. |:iiiiiiiiiiii|iiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiii:iii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!iiiiiiiiiinii|||||| Training. Hedenavond weer om acht uur een oefenwedstrijd, tusschen dezelfde elftallen van de vorige week. Nu allen present hoor! Ook Donderdagavond trainen voor de Woensdagavond niet geplaatste spelers, reserves en andere adspiranten. Aanvang) acht uur. Comb. A Gr.-zw. S. Keijser G. Wilner H. Neijens H v. Dijk A. Verseput A Huizinga P Bruin J. D. Blom J Bruin J Rab B.Kiewiet Comb. B. M. Vlaming C. Bakker J. Kil.ia i AVerheijrn N. de Graal H. Boon Jo Weijdt W. v. Zeijlen A. Dros Dz Jac. Helsloot B. Beumkes Res. Jo Westdorp, Ab Keijser, D. Huizinga C Zutphen Junioren: Contributie meebrengen. Adspiranten aanvang 7 u t Denkt er om, ive gaan met 2 elftallen naar de Adsp dag der NHVB in Alkmaar. Zorgt er voor een plaatsje te krijgen. Heb ben jullie de opdracht van Mr. Ballington nog uitgevoerd AthletiekZorgen de beoefenaars er voor geregeld te trainen deze week A s. Zondag moet het in orde wezen Laat het zoo goed mogelijk voorbereid worden. Indien er voldoende belangstelling bestaat neemt het bestuur het organiseeren van een Athletiekdag in overweging SCHOOLVOETBAL. Uitslagen van 4 Juni: Oosterend Oudeschild: 3—2. Chr. School De Koog 8—0. O.L.S. A. U.LO. 1—1. R.K.S. O.L.S. B. 15—0. 't Programma voor Zaterdag 11 Juni, 2.303.30 OLS AOudeschild. 3.30—4.30 Chr. School—OLS B (beide op terrein S.V. Texel.) GEMENGD NIEUWS Het Prinselijk Paar en Prinses Be atrix hebben met de Pinksteren met da Piet Hein een tocht gemaakt op het IJ se 1 meer. Te Alphen aan de Rijn is de mo torrijder Wever, uit Utrecht, geslipt. De duorijder, zijn 65-j. vader, werd gedood. Te Roosendaal is de motorrijder Bernaard, uit Bergen op Zoom, tegen een huis gereden en gedood. De duopassagieij werd lichtgewond. Door een voor hemi rijdende autobus werd hem het uitzicht! belemmerd. Nijmegen. Tijdens een galavoor stelling van het circus Bouglione heeft een leeuw de temmer aangevallen, waar door deze aan het hoofd zwaar werd verwond. Daarbij werden tevens hem de armen uit het lid gerukt. Nadat schoten, in de lucht waren gelost, liet de leeuw zijn prooi los. Te Zwanenburg is een 72-j. man en zijn 3-j. dochtertje door gasvergifti ging gestorven. De moeder ontdekte het ongeluk pas des avonds laat. Terschelling. Zondagavond is de baggermolen Karimata aangekomen. Op Donderdag zal ze, bij gunstig weer, naar het wrak gaan. Amsterdam. Een omgevallen spi ritusbrander heeft brand veroorzaakt in een perceel van drie verdiepingen aan de Amstel. Het werd geheel verwoest. Per ceel en inboedel waren verzekerd. China. Zaterdag, Zondag en Maan dag is Kanton door Japansche vliegtui gen gebombardeerd: 3700 personen wer den gedood of gewond. Een Fransch hos pitaal werd .getroffen. LUILAK. Zaterdag voor Pinksteren is het lui lak; dan komt de jeugd voor dag en dauw uit de veeren immers: niemand wil „de luilak zijn". Op ve!e plaatsen, van ons land wordt er deze dag aaij „dauwtrappen" gedaan, een gezonde; sport, die bestaat in een fiksche wande ling door de natuur in de vroege mort gen, „wanneer de dauw nog over de velden ligt". Het is een bijzonder voor recht van de jeugd, dat ze deze morgen lawaai mag maken om iedereen uit z'n slaap te doen opschrikken. Over het al gemeen is dat nu zoo prettig niet, maar! zoo'n enkele morgen kan dat er mee door. En de jeugd laaf dat voorrecht niet ongebruikt ook. Zaterdagmorgen vóór vij ven reeds reden er door Den Burg jon gens op een fiets, waarachter zij aan een touwtje blikken bussen, schalen, dek sels, enz. gebonden hadden, die over de straatsteenen rinkelden en bolderden van je welste. Dat was me een lawaai. Een. ander deel van de luilakvierende jeugd plakte de bekende papiertjes met „luilak" op de ruiten, waarbij zij soms het lui lakliedje lieten hooren. Wanneer de luilakviering binnen de perken der redelijkheid blijft, zal men er wel niet veel bezwaren tegen op peren; we gunnen de jeugd dat verzetje graag, maar zoo licht ontaardt die pret in baldadigheid en straatschenderij. En ddaarvoor dient zeker te worden gewaakt. MARKTBERICHTEN IN DE MOESTUIN. Indien het nog niet gebeurde, zaaien we nu nog kool, wortelen en uien. - Voor laat kunnen nog steeds dop erwten gelegd worden en wel late soor ten. Zomerandijvie planten we uit, of, als we voldoende gezaaid hebben, op het zaaibed uitdunnen op 20 c.M. Het verspenen is welhaast afge loopen, zoodat we tijd vrij krijgen vo i verplanten, wieden, schoffelen, enz De in de bak afgeharde zaailingen en stekken worden zooveel mogelijk in het boordbed, op perken of op bedden in de tuin uitgeplant. Selderij voor wintergebruik wordt nu gezaaid. Grond, waarin gezaaid is, moet koel en vochtig gehouden worden, want selderij kiemt langzaam. Tusschen de groentegewassen als kool, sla, enz. houden we de grond door schoffelen of hakken zooveel mogelijk los en onkruidvrij. Ook moeien wekrach- t g door wieden het onkruid hestijjdeni in wortelen en andere gewassen, waar- tusischcn men niet schoffelen kan. Aanbevolen lectuur: Van Dag tot Dag in de Tuin, door J.F.Ch. Dix; 96 blz. Veel foto's en teekeningen. Geb. f 1.75. PREDIKBEURTEN HERV. GEMEENTE. Donderdag 9 Juni Creksnorp nm half negen Jongeledenavond ZONDAG A.S HERV. GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur, Ds. Vis'ser. Oudeschild, v.m. 10 uur, ds. Salm De Koog. 10 uur, ds. Van 't Hooft. Den Hoorn vm. half elf ds. Moen Oosterend vm 10 uur ds. A. W. Kok Cocksdo p nm. half acht ds. Salm GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, v.m. 10 uur Leesdienst nm 3 uur Leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur Dr. Vis. SAMENKOA1STEN LEGER DES t'.EILS. Zaterdag 8 uur: Straatzang den Burg. Zondagmorgen 7 uur Bidstond. Zondagmorgen 10 uur Heiligingssainenk Zondagmiddag 3,30 uur Openluchlmeeting Oc st Zondagavond 8 uur Verlossingssanicnk. Dinsdagmiddag half 3 gezinsbond Dinsdag nm 8 uur Soldatenmeeting. Woensdag 8 uur straatzang De Koog. Donderdagavond S uur: Heiligingsdienst Jeugddiensten Zondag: vin. 9 uur Handleiding. 12.30 uur compagniesamenk. Maandag 5 uur Liefde Bond. Dinsdagavond 7 uur Jongsoldatemneeting. Vrijdagavond 7,30 uur Figuurzagen Eierveiling Hollands Noorderkwart er Alkmaar, 4 J> ni. Kipeieren aaavoer 235,000 56-58 KG 3.15 a 3,25 per 100 stuks 53-60 3 20 a 3 40 fO-62 3,30 a 3,55 62-64 ,40 a 3,60 64-66 3.50 a 3.70 Eierveiling Texel 6 uni Aangevoerd werdm 71068 stjks kipeieren 46-5U o.a 0, 50-56 2 75 a 3 10 o8-62 3,10 a 3 3r' 62-64 3,25 a 3,40 66-70 3,45 a 3,70 Texel 6 Juni 2 paarden l70 a 195 2 koeien 19,a v()0 2 g'as kalveren 2 a .6 5 nuclit kalveren k 314 24 schapen 21 a 23 3328 lammeren 8 a '3 6 schrammen 2' a 24 21 biggen 19 a 22 Purmerend 7 Juni 'angevoerd 525 stuks totaal 200 vette koeien 0,63 a 0 72 geldekoeien 110 a 210 melkkoeien 2G0 a 295 paarden 90 a 210 vette kalveren per KG 0 30 a 0 54 538 nuch kalveren 7,— a 17 222 vette varkens 50 a 52 48 magere varkens 25,- a 38 430 schapen 17, a 31 5C0 lammeren 8 a 12 489 biggen 15, a 24 Kipeieren 3.10-3.50. Eendeieren 2.75. Weggenomen voor perceel Weverstr 60 EEN HEERENFIETS Directe terugbezor ging aldaar gewenscht. AD VERTEN Tl EN. Hiermede betuigen wij, ook namens we- derziidsche familie, onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling! bij ons huwelijk ondervonden. N. C. BAKKER. A M. BAKKER Haakman Den Burg, Juni 1938. Hiermede -betuigen wij onze oprechte dunk aan allen, die hun belangstelling en hulp hebben betoond tijdens de ziekte, het overlijden en de teraaidebesteliing van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader JAN DF.KKFR Pz Uit aller naam Wed G. DEKKER Koning. Oudeschild, Juni 1938. Dames afd. I en afd. 11 worden allen dringend verzocht met holle zitting en ijzer-11 pooten voor lage prijzen. Het dagclijksch bestuur van polder Eier- land wenscht bij inschrijving te verhuren gelegen bij de duinen naast de eigendom- 11.en van de heer W. List. Nadere inlichtinge 1 verstrekken de rtijk- g naf en de opzichter. Biljetten in te leveren in c >fé den Burg voor Maandag 13 Juni as vm 11.30 uur. Het bestuur voornoemd A. KEIJSER, voorz. L. v. HOORN, secr. 2 gulden per paar. J. H. GEUS. J"~ BIED I ZICH AAN oud plin. 25 jaar, als chauffeur of voor ander werk. Br. onder letter A. aan het Bureau van dit Blad. Wij bevelen ons beleefd aan voor de verzorging van uw briefpapier, prospectus en ander drukwerk. Met heel veel modellen, papiermonsters, letterproef, cliché's, enz. staan we te allen tijde voor u klaar. Vraagt, alvorens u bij druk werkreizigers van-de-overkant be stelt, bij ons eens aan. Kosteloos stellen we cliché's van wandelkaar- ten (Den Burg, De Koog, De Cocksdorp, Den Hoorn, heel Texel) en tal van andere te uwer beschik king.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 6