GEVLUCHT. ONS FOTOHOEKJE. illllllllllllllllllinillllllllllllllOHB lllllllllllllillll VOOR DE JEUGD. llllllllllllllllllullllililllllllinilllllllllllllHIinnil rv o- Illltl iillllllllllllillilllllllllllllllHlllllll ||||||[I|I|||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii«iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| ;|llllllllillllllllillliiiilliiiiliiiinii!|||||| lllllliiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiuui ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii[iiin|||||] giiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiHiiiijjill 33. Deze maatregel had succes. De schimmel, die wel klontjes, maar geerv slagen verwacht had, schrok zich een aap en zette er de sokken in, zodat) mijnheer Pingoelmans alle moeite had om in het zadel te bliiven en de konijnen hokken bedenkelijk op en neer wipten. Waar moest dat heen Op de veemarkt aangekomen, wipte Bet met een geweldige sprong over een groentenkar. Mijnheer Pimpelmans raakte bij deze sprong zijn mand met eieren) kwiit: toen kwamen de eieren terecht op de hoofden en neuzen der marktbe1 zoekers. Ja. dat was wel een heel moei, lijk geval voor de arme Pimnelmans. No. 80. LENA DIJT Hd. Lena woont op Westergeest; zij wordt 24 Nov. 1938 zeven jaar. IIIHIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll IIIIIHIIIII VOOR DE VROUW. ||j||IllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll||||l| NUTTIGE WENKEN. Flesschen, die niet frisch rieken, kunnen met goed gevolg gereinigd wor den met water, waarin men fijne houts kool een tijdje liet staan. Spiegel. Zit er het „weer" in? Dan kunt u daar niets aan doen. Bij kostbare spiegels alleen is aan opnieuw verzilveren te denken. Zeemleeren handschoenen weekt men in lauw water en wascht men in vet sop van huishoudzeep. Zoo noodig een 'tweede sop. Bij het drogen telkens even oprekken om ze soepel te houden. Waterdicht maken van een tent. Hier een recept: 300 gr. aluin, 300 gr. lood- acetaat, ieder oplossen in 2j/j L. heet wa ter. Bij elkaar voegen en 12 uur laten! bezinken. Voorzichtig afgieten en aan vullen tot plm. lö L. koud water. Pleit' tentdoek hier 12 uur in laten staan, nu etf dan eens omdraaien. Druipnat ophangen. RECEPTEN. RIJST MET ABRIKOZEN. Bestrijkeen vuurvaste schotel met boter en beleg de bodem met dikke rijstebrij. Leg hierop een laag abrikozen, dingeweekt en gaar- gekookt zijn. Strooi er een flinke laag suiker overheen. Leg op de abrikozen weer een laagje rijstebrij en vul de scho tel zoo om en om. Dan klopt men een paar eiwitten stijf, roert er wat suiker of poedersuiker doorheen en bedekt hier mede het bovenste laagje, dat uit rijst moet bestaan. Zet het schoteltje in de oven. Jaiat het plm. 20 minuten in een matige hitte bakken en dien het ^gerecht warm op. Het vocht van de abrikozen wordt met eenige fijngewreven vruchten vermengd, met wat sago gebonden en bij het gerecht afzonderlijk opgediend. FEUILLETON 8 Je moest maar liever met me mee gaan, Connie, zei Brigitt, terwijl ze de opgewonden oude gedienstige vriendelijk meetroonde naar een zijgang. Er moet ergens een vergissing zijn; in elk geval kun je 't best in mijn kamertje blijven tot we precies weten wat er gebeuren zal. We hebben nog niets gehoord, maar ze zullen het ons toch wel gauw laten weten als er een belangrijke verandering in het program komt. Zei je, dat ze flauwviel..... Maar op hetzelfde oogenblik drongen verwarde geluiden van beneden tot hen door en Brigitt haastte zich naar de trap leuning om te luisteren. Het wad de stem van mevrouw Stanhope, die op booze toon tegen haar jongste zoon sprak. Je moet oogenblikkelijk Bertrand op bellen en hem zeggen, dat hij onmiddel lijk thuiskomt. Ik heb je wel gezegd, dat het een grove fout was hem weg te stu ren. Als hij daar ergens gestaan had, waar ze hem had kunnen zien, zou alles zijn gang zijn gegaan, juist zooals we ons hadden voorgesteld. ||||||iiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii|||||| llllllllllll ZOO SCHREEFIlllllllllll ||||]|llllllllllllllll!lllllllllli!lll!llllllllll!llllillllll!llllllllll!llllllllllllll)llllll|||||| FR. ALBERTIk weet niet of er mid delen bestaan om zich te verdedigen te gen de chemische oorlog, want ik ben geen scheikundige. Maar het is buiten kijf, dat dit middel, om de tegenstander uit te roeien even onvermijdelijk alsvree- selijk is. Want wanneer men oorlog voert, moet men alle middelen aangrijpen, welke ter beschikking staan. Het heeft geen zin de chemische oorlog in de ban té doen, dat is een hersenschim. Men moet de geheele oorlog in de ban doen; dat, is het eenige middel en dat zal wellicht eerder worden toegepast na eenige ont zettende schilderingen van massa-dood' dan wanneer een humane oorlog wordt gepredikt. DE NIEUWE MODE BLOUSE EN ROK, no. 3070. Opge stikte zakjes. Voor de rok kan zoowel) een zwarte stof als een wollen fantasie- stof worden gebruikt. Patronen voor 35 ct. in de maten 40 t.m. 46. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. llllllllllll GEMENGD NIEUWS lllllllllh Rotterdam. In de Zaagmolenstraat is een 12-j. jongen, die bij zijn vriendje achterop de fiets zat, gevallen en onder een vrachtauto gekomen. Hij werd gedood. Arnhem. Op het stationsemplace ment is een rangeerende electrisehe trein ontspoord De materieele schade is aan zienlijk. Er ontstond in de treinenloop eenige vertraging. Oorzaak was een fout in de wissel. Ach. wat. Nonsens, moeder. Houd u nu op met dat gezeur. Ik weet, Avat ik doe; ik ga nog een andere detective opbellen. Bertrand kan voor mijn part naar de maan loopen. Hoe weet u -dat hij er niet tusschen zit dat hii 't wicht niet heeft meegenomen 't Eerste, wat ons te doen staat is haar op te sporen. U hadt uw verstand moeten gebruiken en hem niet in de kaart moeten laten kij ken. U hadt wel op uw vingers kunnen narekenen, dat hii .£r zÜn voordeel mee- zou doen. Herbert Hutton sloeg dreunend de deur van het telefoonkamertje onder de trap achter zich dicht en meteen kreeg me vrouw Stanhope de dienstmeisjes in het oog, die trachtten, zich een houding te geven, alsof ze heelemaal niet geluisterd hadden. Mevrouw Stanhope stond midden in de prachtig-versierde, leege kamers, en be sefte plotseling in welke toestand zij zich bevond. Maar er was niets aan haar te merken. Haar knap gezicht was even trotsch en koel als altijd; geen lokje van haar zwart, /orgvuldig geonduleerd kap sel was in wanorde. Het was alsof ze rustig wachtte op het begin van het bruiloftsfeest, inplaats van eenzaam haar nederlaag onder het oog te moeten zien. Brigitt, maak jij de kamer voor freule Bettv in orde. Ze is ongesteld ge worden en zal naar huis komen., zoodra je in staat is om vervoerd te worden, HOEVEEL MENSEN WONEN ER? In ronde getallen leven er op aarde twee milliard (tweemaal duizend millL- oen) mensen. Ongeveer een vijfde van dit getal zijn Chinezen. Zoals jullie weten zijn alle delen van de aarde niet even dicht bevolkt. Ik heb een wereldkaart getekend en daarop stelt ieder figuurtje 50 millioen mensen voor. Zo zie je, dat/ er in Afrika ongeveer 150 millioen men sen wonen, in Zuid-Amerika 100 milli oen, enz. Australië heeft er maar 11 millioen. Daar mocht geen figuurtje ge tekend worden. Van de hele bevolking der wereld woont tweederden in Euro pa en Azië. Jullie ziet, dat in verhouding; tot Europa Noord-Amerika maar dun be volkt is. JAMES WATT EN NOG WAT. Jullie hebben zeker wel eens gehoord van James Watt; hij wordt de uitvinder1 van de stoommachine genoemd. Men verhaalt, dat zijn aandacht werd getrok ken door het op en neer gaan van 'iet deksel van een ketel, waarin water kookte. Zo zou hij tot zijn uitvinding gekomen, zijn. Maar wie wat meer geschiedenis ge-' studeerd heeft, weet, dat reeds 150 jaar voor Chr. de geleerde Hero van Alexan drië ontdekte, dat men de kracht van de stoom kon benutten. Vóór de geboorlq van James Watt werden reeds de z. g Papiniaanse Pot en de Stoommachine ven Newcomen gebouwd. Maar..het was James Watt, die deze machine zo ver-' beterde, dat ze zeer belangrijk aan bruik. baarheid heeft gewonnen. NIEUWE PRIJSRAADSELS. 7. Welk dier wordt hier bedoeld NOROHUNES. 8. je draagt mij, met een hengsel, aan de arm. Verander een letter in mijn naam en je krijgt een lichaamsdeel. 9. Hier is een vogelnaam verstopt. (De letters staan naast elkaar): „Jij kunt nu niet mee. Straks kom ik je halen". Ik verwacht jullie antwoorden vóór of op Dinsdag 21 Juni. Naam, adres en leeftijd niet vergeten op te geven. Denk er om, dat liet formulier voor de hocgte- schattingswedstrijd al op Dinsdag 14 Juni ingeleverd moet zijn (op het vlieg veld of aan Bureau van ons Blad.). Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. beval ze, zonder éénmaal met de oogen te knipperen. Ruim alles op en maak het bed in orde. Men kon zien, dat ze snel nadacht. Ze was een vrouw, die tegen alle gebeurlijkheden was opgewassen, maar nog nooit was ze op zoo'n moeilijke proef gesteld als vandaag. - James, zei ze, de buttler in 't oog krijgend, er zal vanavond natuurlijk geen receptie zijn. Zorg, dat de muzikanten en de gehuurde knechts zoo gauw mogelijk wegkomen en zeg, dat ik hen gaarne schadeloos zal stellen, in zooverre hun eischen redelijk zijn. Ga zoo tactvol mo gelijk te werk. James en o ia. er zal natuurlijk herhaaldelijk ongebeid worden door onze kennissen. Zeg. dat freule Bettv wat beter is en dat de dokter een ernstige nerveuze inzinking hoopt te voorkomen, maar dat ze enkele dagen volstrekte kalmte en rust noodig heeft. Zeg dat en meer niet. .versta je, James? De buttler boog toestemmend en me vrouw Stanhope besteeg waardig de breede trap en begaf zich naar haar eigen kamer. Brigitt glipte met £en schichtige blik langs de deur, juist toen zij ze sloot Brigitt, vraag mijnheer Herbert on middellijk op mijn kamer te komen, wan neer hij klaar is met telefoneeren, en als mijnheer Bertrand komt, zend hem dan dadelijk bij mjj. Toen sloeg de deur dicht en de trotsclie vrouw was alleen; met haar nederlaag; oogenblikkelijk ver trok zich haar rustig, gepoederd gezicht tot een leelijke, dreigende grijns. Een oogenblik later stormde Herbert naar binnen. Het is allemaal uw schuld, moeder, begon hij met een vloek. Als u en Eertrand niet bij gesleept had, zou ik alles in orde gekregen hebben. Ik had haar juist zoowat, waar ik haar hebben' wilde; nog één dag, en haar laatste te genstand zou gebroken zijn geweest. Ze is half ziek van angst bij de gedachte aan. krankzinnigen-gestichten en ik heb haar verteld, dat 't een klein kunstje is, om iemand daar levenslang in op te bergen. Als ik daar nog maar eens even op terug gekomen was, zou ze als een lam met me' getrouwd zijn. Neen, hoor nu eens hier, Bertie, riep zijn moeder opgewonden stampvoe tend, je moest nu maar eens ophouden, mij verwijten te doen. Heb ik me niet je leven lang voor jouw belangen uitge sloofd? En bij het minste, dat er nu verkeerd loopt, gooi je alle schuld op mii. In ie eigen belang heb ik voorkomen, ■tjiat ie het al te bont maakte, dat Weet ie heel goed. Je kon zoo'n bespottelijk plan niet ten uitvoer brengen. Betty is is bijna meerderjarig, en als die zaak waarnemers er achter zouden komen, waar je haar mee bedreigd had, kreeg je ongeveer levenslang en de hemel mag, weten, wat er dan van mij zou moeten worden. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4