TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Texelsche Berichten Hebt ge U doorgezeten op de fiets? Abonneert U op dit blad. Sportdag S.V.C. Woensdag 15 Juni 1938 EXAMENS. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. Peters, slaagde dezer dagen te Den Haag voor het examen eerste stuurman, Groote Vaart. ALGEMEENE TEXELSCHE ORANJEVEREENIGING. Grootsche plannen voor Septem ber a.s. In de Vrijdagavond in hotel De Linde boom gehouden vergadering van de AJ^. Texelsche Oranjevereen. stelde het be stuur voor begin September ter gelegen heid van de 40-jarige regeeringsperiode van H .M. de Koningin, een vijfdaagsch feest te organiseeren. Hiervan maalden we in het vorig nummer reeds melding. Eenige leden opperden tegen dit voorstel ernstige bezwaren. Een vijfdaagsch feest werd veel te lang geacht. Zou b.v. niet met ten hoogste twee dagen kunnen wor den volstaan. De voorz. deelde daarop mede, dat het in de bedoeling lag, mede werking van verschillende vereenigingen te vragen. Voorts zou het misschien mo gelijk zijn, dat tegelijkertijd een winkel week wordt gehouden. Dit zou tot de al- geheele feestvreugde kunnen bijdragen. Daarbij hoQpte men. dat de straten en de gevels zouden kunnen worden versierd; de voorz. meende, dat dit toch wel wat veel rompslomp was voor een feest, dat slechts twee dagen zou duren. Over deze kwestie werd nog geen be slissing genomen. Vast staat, dat de ver een. op het oogenblik met een tekort van plm. f40.zit. In Augustus worden echter weer de contributies geïnd, zoodat daardoor de vereen, over contanten zal komen te be schikken. Een feest op de verjaardag van de Koningin zal dan niet worden gehou den. Het bestuur wilde lijsten doen cir- culeeren bij de bevolking om zoodoende voldoende geld voor het uiteraard kost bare feest bijeen te krijgen. Of dit zal gelukken? Het bestuur ging voor de feesten ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix eveneens met Ijjsten rond met het verzoek in te schrijven voor de vorming van een waarborgfonds. Ingeteekend werd tot een totaal bedrag van f400.—. Dit bedrag behoefde niet te worden aangesproken. Het bestuur hoopt, dat dezelfde personen ook voor de komende feesten het geld willen be schikbaar stellen. De vergadering werd om kwart voor negen door de voorz., de heer S. Prins, geopend. In het kort memoreerde de voorz. de beide geslaagde feesten, welke het afgeloopen vereenigingsjaar werden georganiseerd ter gelegenheid van de ver jaardag van de Koningin en jjp de ge boortedag van Prinses Beatrix. Sur. deelde mede. dat in de vergadering de statuten zouden worden vastgesteld, op dat zij de Minister ter goedkeuring kun nen worden voorgelegd en de Konink lijke goedkeuring kan worden gevraagd. Het was, mede in verband hiermee, hoog tijd, dat de statuten eindelijk zouden worden vastgesteld. Immers, zoolang die er niet waren, was het bestuur verant i woordelijk voor alle tekorten, die zouden kunnen ontstaan. Daar aan het organisee ren van feesten een groot financieel risi co is verbonden, achtte het bestuur deze toestand niet langer houdbaar. In de loop der vergadering worden de statuten dan ook met algemeene instemming a an ge-! nomen. De voorlezing van het huishoude lijk reglement werd aangehouden tot een volgende vergadering, die, naar het bestuur hoopte, drukker zou zijn bezocht., Nu waren er tien leden in totaal. De notulen van de laatste en voor laatste algem. verg. door de secretaris de heer A. J. Goedhart voorgelezen, wer den goedgekeurd evenals het jaarverslag, van de secretaris en dat van de penning meester, de heer H.C.A. Kievits. Het vuurwerk, ter gelegenheid van de ge boorte van Prinses Beatrix afgestoken,, bleek door de entreegelden ruimschoots gedekt te zijn. Niettemin ontstond door de feesten op deze dag het kleine te kort van f40. Besloten werd een commissie te vor men, die het bestuur bij de organisatie van de volksspelen zal assisteeren. Zulks in verband met eenige critiek, die bij de organisatie van deze spelen de laatste maal was losgekomen. Zoodra de plannen voor de feestviering vaste vorm hebben aangenomen, hopen, we daaraan bekendheid te geven. Om half twaalf werd de vergadering gesloten. H. Uw huid of voeten stukgeloopen Purol verzacht en geneest. Tube 45 ct Doos 60 en 30 ct S.V. TEXEL wint de wisselprij- zen voor voetbal en athletiek. Het sinds lang verbeide sportfeest van de S.V.C. (De Cocksdorp) is dan Zondag onder begunstiging van fraai sportweei' gehouden. Helaas bleek de straffe, schrale wind voor de voetballers en athleten zeer welkom in deze tijd van het jaar, nu de zon reeds een verzengende hitte kan uitstralen velen er van te hebben weerhouden naar De Cocksdorp en het zoo open gelegen SVC-terrein te ko men, zoodat het aantal toeschouwers ze ker beneden de verwachtingen bleef. Uit dit oogpunt bezien was dus het weer niet zoo erg gunstig. Het was zeer jam mer, dat niet meer sportliefhebbers aan wezig waren, want ondanks eenige tekortkomingen in de organisatie, die helaas een wanklank veroorzaakten kon dit feest, door het vele en gevari eerde, dat er viel te genieten, zeer ge slaagd heeten. Voor de organiseerende vereeniging was het wel jammer, dat beide wissel-i prijzen, welke beschikbaar waren zoo wel die voor voetbal als die voor athle tiek niet in De Cocksdorp konden blij ven: S.V. Texel sleepte ze beide in de wacht en volkomen verdiend. Degast- heeren hebben zich echter goed ge weerd; ook bij de athletiek sloegen zij een kranig figuur, al moesten zij de tweede prijs aan de Tex. Boys laten. Het begin van het programma werd vlot afgewerkt. In een aantrekkelijke wed strijd, waarin SVC verre de meerdere bleek, wonnen de gastheeren verdiend! met 5—0 van O.V.V. Dadelijk hierop traden Tex. Boys en Texel in het veld. Meteen al was het duidelijk, dat Texel zou gaan winnen. En zoo kwam het ook! uit. Tex. Boys konden, evenals O.V.V. zelfs geen doelpunt scoren. De eind-' stand kwam met 60. Onder deze wed strijd waren de Gymnastiekvereen. van Den Burg en van De Cocksdorp het veld opgekomen. De opmarsch was een zeer aardige intocht, waarvoor de wed strijd even was onderbroken. In de rust van de match Texel—Tex. Boys liet de meisjesafd. van Den Burg eenige vrije oefeningen zien. Een ongewone gebeurtenis deed zich voor, toen het sportvliegtuig PH-APO boven het veld verscheen. Eerst draaidu de piloot een looping, vervolgens een ïmmeman, om dan, na heel laag een rondje boven het veld te hebben gemaakt, in de richting van het vliegveld te ver dwijnen. Na de voetbalwedstrijd kwamen ver schillende gymnastische oefeningen. Eerst vrije oefeningen van de adspiranten van De Cocksdorp. De heeren-afd. \jan Den Burg gaf brugturnen te zien. ,de dames- en meisjesafd. vriie oefeningen. Jammer,, dat tegelijk met de gymnastiekdemonstra- ties in de springbak naast het veld het athletiekprogramma het vèr- en hoog springen voortging, wat de aandacht ten zeerste van de gymnastïekdemonstra- ties afleidde. Dit veroorzaakte niet ten onrechte eenige ontstemming bij de leden van de gymnastiekvereen. Texel, die van Den Burg waren gekomen om het Sportfeest op te luisteren. Maar dit was ook de eenige dissonant. Overigens ver liep alles keurig, zij het dan, dat het veel later werd dan men had gedachti Het duurde tot over zessen, voordat het athletiekprogramma geheel was af gewerkt en ook de gymnastiekdemon- straties, waar zeer veel werk van was gemaakt, ten einde waren. Vonk's geluidsinstallatie zorgde voor muzikale afwisseling. WINNAARS ATHLETIEK. De winnaars der athletiekwedstrijden waren 100 M. hardloopen: P. Kikkert (SVC), 12.2 sec. 400 M. hardloopen: R. Eerkenbosch (Texel), 61.6 sec. 4 maal 100 M. estafette: Texel (M. Vlaming, Ab. Keijser, Ant. Verheijen en R. Berkenbosch), 51.1 sec. Hoogspringen: W. Ran (Tex. Bovs) en M. Reuvers (SVC), beide 1.55 M. Verspringen: M. Reuvers, 5.55 M. Als vereeniging won Texel met 178 punten; tweede werden de Tex. Boys met 155 punten. GOEDE RESULTATEN. De cijfers zijn zeer verheugend. Over het algemeen zijn zij belangrijk beter, dan de resultaten, die op de laatste athletiek- dag van SV Texel op 18 Sept. 19321 werden behaald. Toen waren de uitslagen als volgt: 100 M. hardloopen: K. Linnhose 12.5 sec.; 4 maal 100 M. estafette: Texel] (E. Lap, K. Linnhose, D. Zuidevzind en W. Winter) 52.8 sec.; Hoogspringen: B. C. Kikkert 1.56 M.; Vèrspringen: Simon Rijk 5.48 M. In een bakkerij te Den Haag werd door de aardbeving van Zaterdag een groot gat in den grond geslagen. Alleen het hoogspringen was in 1932' een cM. beter..... Wel duidelijk kwam bij de athletiek wedstrijden aan het licht, dat de meeste deelnemers niet voldoende geoefend had den Evenals bij voetbal bestaan er ook bij de athletiek zoo van die fijne „kneep jes", die men volledig moet kennen, wil men deze tak van sport met succes be oefenen. Misschien, dat deze dag voor velen een aansporing geweest zal zijn om eens wat meer aan athletiek te gaan doen. We hopen het. Omstreeks kwart over zes begon de eindstrijd in de voetbalkamp tusschen Texel en S.V.C. De gastheeren brachten er ditmaal al heel weinig van terecht. Ongetwijfeld kan dit mede worden toe geschreven aan het feit, dat drie van haar beste spelers hadden meege daan aan de athletiekwedstrijden, waar door zij te veel vermoeid waren geraakt. Texel won verdiend met 40. S.V.C. was echter zeker in staat geweest een tegen- puntje te scoren. Jammer, dat het zoo ver niet is gekomen. Na afloon had 's avonds in hotel De Hoon de nriisuitdeeling plaats. Dokter Van Dommelen stak hierbij een aardig speechje af. Texel kreeg als winnaar in het voetbaltournooi de fraaie wisselbe ker., voor het voetballen en voor de athle tiek een mooie lauwerkrans (eveneens een wisselprijs.) Als tweede in het voetbal tournooi kreeg S.V.C. een medaille event als de Tex. Boys, die tweede waren bij de athletiekwedstrijden. Ce volledige uitslagen volgen hieronder: 1. S.V. TEXEL. hoog ver 100 M. 400 M. M.Vlaming 1.45 5.15 12.4 64.2 Ab. Keijser 1.30 4.50 12.8 62.4 A. Verheijen 1.40 5.05 12.6 63.2 R.Beikenbosch 1.30 4.75 12.4 61.6 2. TEX. BOYS: sec.; 2. Tex. Boys 52.5 sec.; 3, O.V.V,., 55.2 sec. (SVC liep niet mee.) Totaal aantal punten voor de athletiek wedstrijden: Texel 176 pnt.; Tex. Eoys 155 pnt.; S.V.C. 140»pnt.; O.V.V. 1011/2 pnt. NAAR TEXEL. Aan de Van der Schuyt-trip naar ons eiland namen Zondag tien personen deel EXCURSIES. Aan de 2-daagsche excursie, georgani seerd door de Vereen, van Oud-leerlingen der L. Landbouwschool, welke gisteren aanving, nemen 35 personen deel. Donderdag 23 Juni maken de deel neemsters aan de cursus Landbouwhuis- houdonderwijs een excursie naar Amster dam. Het program vermeldt een bezoek aan een groote zuivelinrichting, aan een tentoonstelling op het gebied van mo derne woninginrichting en aan een elec- trisch-geïnstalleerde boerderij. De ex cursie zal onder leiding staan van de heer E. v.d. Ban. HANDELSREGISTER. Ingeschreven: C. Mets, sigarenmaga zijn „Sport", Weverstraat 94. KASGELD. B. en W. stelden de Raad voor ten laste der gemeente per 1 Juli 1938 met) de N.V. Rotterd. Bankveneeniging een kasgeldleening aan te gaan van f 16.500 tegen een rente van een half pet. perjaar! met de bepaling, dat de leening 31 Dec. 1938 wordt afgelost. FRUITAUTOMATEN. B. en W. deelden aan de Raad mee,- dat Ged. Staten hebben aanbevolen de; verbodsbepaling betreffende de z.g. fruit automaten zoo aan te vullen, dat het verbod beperkt wordt tot het TEN GE- BRUIKE VAN HET PUBLIEK aanwe zig hebben van die toestellen. DAT MAG NIET MEER. Meermalen ondervindt het verkeer hin der van het staan van personen op hoef ken van straten. Herhaaldelijk komt het voor, dat zelfs een gedeelte van de rij- straat wordt ingenomen. Het is .ge- we nscht, zoo jjdireven B. en W. aan de Raad, dat de politie in die gevallen kan optreden; met het oog hierop worden,, behoudens goedkeuring door de raad, verbodsbepalingen in de Politieverorde-, '••ing opgenomen. VOEDSELVERGIFTIGING? Zes personen ziek. In het gezin van de heer Van der Mo len, Westerweg alhier, bestaande uit man, vrouw en vier nog jeugdige kinderen, heeft zich een vrij ernstig vergiftigings- geval voorgedaan. Alle zes personen kregen Vrijdagnacht buikkrampen, welke veel pijn veroor zaakten en aldra met vergiftigingsver schijnselen gepaard gingen. Des mid dags hadden zii van een gestoofde kin gegeten, welke in een geëmailleerde pan bereid was. Zeer waarschijnlijk heeft men hier met voedselvergiftiging te doen. De kip was Donderdag geslacnt en gekookt gn was Vrijdag, na opnieuw opgewarmd Je zijn, genuttigd. De geneesheer heeft 'geen definitieve oorzaak kunnen vaststel len. Het gezin heeft het bed sindsdien niet meer verlaten. De toestand mag, aldus de arts, thans vrij bevredigend worden geacht. EIERLAND. LANDARBEI DERSPLAATSJE. Door de 36-j. landarbeider Aug. M. van Vooren, geboren te Hulst, sinds 1916 op Texel woonachtig, is een voorschot gevraagd van f 2350 voor het bekomen, van een landarbeidersplaatsje. Hij kan van de heer Jb. Reuvers voor f450 0.5 H.A. weiland (goede zandgrond) aan de Vuurtorenweg t.o. het plaatsje van de landarbeider Lammert Blom bekomen. Verkooper zal voor een week gratis paard, en kar voor egalisatie beschikbaar stellen.- en staat 40 M. draadheining kosteloos af. De bijkomende kosten voor heining enz. zullen f 50 bedragen. De bouwkosten van de woning worden op f 2350 begroot. Voor het ter leen gevraagde bedrag van f2350 zal aan rente en aflossing iedere week f2.31 moeten worden betaald. Hier boven komen dan nog de kosten van on derhoud en belasting. De aanvrager, die voornemens is in het huwelyk te treden met mej. Naantje de Graaf Cd., voldoet aan alle door de wet gestelde' eischen, waarom B. enAV. voorstelden, de gevraagde medewerking te verTeenen. (Zie verder raadsverslag in dit nr.) f f C. Ran 1.50 5.30 12.6 66.2 W. Ran 1.55 5,10 63.8 W. Reij 1.30 5.00 12.6 71.8 J. Schrama 1.50 4.55 13.8 71.6 3. S. V. C. P. Kikkert 1.50 5.15 12.2 65.0 J. Eelman 1.35 5.00 12.5 67.0 M. Reuvers 1.55 5.55 12.4 H. Stolk 4.35 14.9 4. O.V.V.: J. Schraag 1.30 4.55 13.0 63.0 P. Rozendaal 1.45 4.20 13.6 G. Eelman 1.35 4.10 13.6 S. Bakker 1.40 4.70 13.4 64.2 4 maal 100 VI. estafette: 1. Texel 51.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 5