999 7Ucrémb GEVLUCHT. "ff'iiiimiiiiï K VOOR DE VROUW. Lars RECEPTEN. "Vs AARDBEIENVLA. 200 gr. aardbeien 1C (schoon), 50 gr. suiker, 15 gr. maizena, wal eiwit. Meng de aardbeien met de suiker, \OEstamp ze goed fijn en wrijf ze door eeni zeef. Breng het mengsel aan de kook,, bind het met de aangemaakte maizena en stort het uit, om koud te laten worden, t !Klop het eiwit stijf en roer dit luchtig' 'ge door het aardbeienmengsel, lede ;aar ich de i t< ian' Ge aa er twe e 1 jev ïda Di no< ok NUTTIGE WENKEN. Bloedkoralen, echte, legt men eenige tijd in een lauwe-warme soda-oplossing. Dan goed afborstelen en in wat zaagsel/ drogen. Namaak: hocyrstens in water, zon der zeep, afspoelen. 1 Kettingen van goud of zilver afbor-< stelen in water, waarin zachte zeep en een scheutje ammonia. Naspoelen in schoon water, drogen in warm pahnhoutzaagsel' en tenslotte weer uitborstelen. DE NIEUWE MODE LEUKE GENOPTE JURK, No. 909. Zoogenaamde „nopjes-stoffen" doen het altijd goed. De japonnetjes, die men er van vervaardigt zijn altijd fleurig en vroo- lijk. Vooral wanneer men zijden nopjes kies), moet men een eenvoudig modelletje nemen. Buitengewoon geschikt is iiet ja ponnetje op onze afbeelding. De rok heeft alle ruimte van voren. Ook de kraag, die van effen materiaal gemaakt is, wordti van voren een weinig geplooid. Benoo- digd: 3.75 M. van 90 cM. breed. Het patroon is in Boekhandel Parkstraat voor 26 ct. te verkrijgen in maat 40; boven wijdte 86 cM.; taillewijdte 70 cM. en heupwijdte 98 cM. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het pa troon passend maken voor het eigen fi-i guur. Favoriet-patronen zijn goed en goedkoop. Een groot gemak is, dat Boek handel Parkstraat het patroon in voorraad heeft. KING, DE SPEURHOND 3. Mulligan bedacht zich een ogenblik. Hij was wel op een vacantiereis, maar een diefstal in de tropen was iets geheel, nieuws voor hem. Hij ging dus, verge zeld van Jimmy en King, met Wilson aan land en kwam weldra op de plaats van de misdaad. „Ik geloof, dat Ho-Fan en zijn bende er de hahid in hebben", meende Wilson. „Een van mijn vissers heeft van morgen het schip van Ho-Fan aan de ho rizon waargenomen". Mulligan had meer malen van de gevreesde Chinese zeerover Ho-Fan gehoord. Het zou niet meevallen, de jaaarlen van Wilson terug te krijgen. Maar het was te proberen. Mulligan liet King in de nabijheid van de brandkast ruiken om te trachten met behulp van del hond de dader op het spoor te komen.. FEUILLETON 11 „Wel, ze was hier een paar minuten geleden", zei ze voorzichtig, ,,'t Schijnt dat freule Betty haar een uitnoodiging! bad gezonden ên toen de freule flauw viel is ze zoo geschrokken, dat ze de kerk' uitvloog en hier naartoe holde om te zien, hoe ze het maakte. Misschien is ze, nog niet weg. Ik kan wel eens gaan) kijken." „Hier? Was ze hier?" Mevrouw Stan hope keek over haar schouder naar haar zoon en haar oogen zeiden: „Dat is vreemd", maar ze hield haar gelaatstrek-' ken goed in bedwang. „Ja, ga maar eens zien, of je ihaar vinden kunt, Brigitt en als je dat lukt, zeg haar dan, dat ik haar graag eenoo-: genblik zou willen spreken". Brigitt haastte zich weg en mevroud- Stanhope keerde zich weer tot haar zoon; „Betty kan dus niet naar haar toe zijn, tenzij het een doorgestoken kaart is. Maar in elk geval geloof ik, dat we haar het best hier kunnen houden tot we iets weten". i„ Vlugge dribbelpasjes klonken over de gang en een vinnig klopje getuigde on- rn.40 4. „We moesten maar dadelijk op on derzoek uitgaan", zei Mulligan tot Wil son, „anders zien ^ve de bende misschien nooit meer terug. Nu zullen ze nog wel ergens in de buurt zijn". Hij bracht King voor het huis en liet hem zoeken. Dade lijk had de hond het spoor gevonden.' Hii holde vooruit, zoodat Mulligan en Jimmy moeite hadden hem bij te houden. Dwars over het eiland ging de tocht, soms door dicht struil^gewas. Mulligan en Jimmy konden de hond slechts met moeite volgen. Na langer dan een uur zo voortgerend te hebben, bleef King plot seling staan. Strak tuurde hij vooruit. Zou er onraad zijn? Of had hij de rovers ontdekt Zie Zaterdag. miskenbaar van de aanwezigheid van Constance. Mevrouw Stanhope keek het kleine dik ke vrouwtje met het roode gezicht drin gend aan. „Constance, je hebt een van mijn uit drukkelijke bevelen overtreden door hier terug te komen zonder mijn toestemming; maar daar ik begrijp, dat je het goed be doeld hebt, zal ik het deze keer door de vingers zien en je laten blijven. Je kunt je misschien nog nuttig maken als mijn dochter vanavond wordt thuisgebracht en ik denk, dat ze wel erg blij zal zijn je te zien. Op het oogenblik is ze hm ze wierp een steelsche blik op haar zoon' en verhief haar stem een weinig om haan woorden meer indruk te doen maken „Nu is ze in een particulier herstellings-' oord in de buurt van de kerk, waar ze, haar heengebracht hebben in afwachting dat ze zoover hersteld zal zijn, dat ze van haar toestand afhangen of ze vanavond naar huis vervoerd kan worden. Het zal of pas later thuiskomt. Intusschen kunl je naar je oude kamer gaan en daar wach ten tot ik je laat roepen. Ik zal wel gauw nader bericht hebben en dan zal ik het je laten weten. Ga niet naar de andere dienstboden en loop niet dood het huis, want ik wil je onmiddellijk bij de hand hebben en weten, waar ikj je vinden kan". Constance keek haar vroegere meeste res lange tijd met een wantrouwende GEMENGD NIEUWS BINNENLAND Amsterdam. Vrijdagavond zijn in de Ortheliusstraat, doordat een deur hard werd dichtgeslagen, eenige loszittende ge- velsteenen. terechtgekomen oja twee zus jes, de 4j. Coba en de 2-j. Tilly uit het gezin van negen kinderen van de haven arbeider Middendorp. Ze werden beiden gedood. Amsterdam. De gemeente heeft voor de feestelijkheden bij het a.s. regeerings- jubileum van H.M. de Koningin een be drag van f95000 uitgetrokken, waartegen-» over echter aan inkomsten wel f35000' staat als opbrengst van huur van terrei nen, waar vermakelijkheden worden ge geven. Amsterdam. Op de Hortusbrug zijn drie broertjes uit de Rapenburgerstraat Dij het oversteken door een tram gegre pen. Het 9-j. broertje kreeg een schedel breuk, het 4-j. een hersenschudding, het derde kwam met de schrik vrij. De jon getjes zouden bij het oversteken gestrui keld zijn. Den Haag. De bouwkosten van het nieuwe stadhuis worden geraamd op 7.5 millioen. Den Haag. Tegen de journalist Han sen is in hooger beroep wederom 300». gld. boete geëischt. Te Den Haag is Zaterdagmiddag op de Lange Voorhout een Koningin-Emma- Bank. geschenk van de Orde der Vrij-: metselaren aan de gemeente, onthuld. Tusschen Muiden en Naarden botste Zaterdagmorgen op de Rijksstraatweg'n auto uit Amsterdam, die voor een fiets, welke plotseling de weg overstak, moest uitwijken, tegen een auto uit Gelderland, die daardoor kantelde. Van de inzitten den der laatste auto, vijf bejaarde dames en een heer, werden twee dames gewond. De bestuurder van de andere auto kreeg een hoofdwonde. een weldaad voor Uw huid Te Schiedam stond een volkstuinder uit Overschie terecht, die Zondags, van de openbare weg af zichtbaar, in zijn tuin had gewerkt, hetgeen overtreding van de Zondagswet is. De kantonrechter' achtte schuld bewezen, doch legde geen straf op. De eisch was f6.of zes dg. De Bilt verwacht een iets te koude zomer. Misschien zal alleen de maand Juli warm zijn. Er zal waarschijnlijk een vrij belangrijk teveel aan regen vallen. Maar De Bilt kan het mis herben in dit geval: gelukkig. Rosmalen. Zondagmorgen is een 55-j. man, toen hij bij zijn woning per1 rjjwiel de Rijksweg wilde oversteken, door een auto gedood. Nabij Geldermalsen is Zaterdag een Duitsch militair vliegtuig ge'.and, met één militair bemand. Op 't toestel is be klag gelegd. Bii Lonneker is Zaterdagmiddag door onbekende oorzaak Hoeve-G. Ver- gert afgebrand. Doordat er geen water in de buurt was, kon de brandweer niets uitrichten. Verzekering dekt grootendeels de schade. blik aan alsof ze een bijbedoeling zocht! achter deze fraaie toespraak; toen knikte ze kort, ze draaide zich om en verdween op een sukkeldrafje in de richting van haar oude kamer. „Ziezoo", zei mevrouw Stanhope met een zucht van verlichting, „die is veilig opgeborgen, ik zal Marie zeggen, dat^ ze een oogje op haar moet houden. En) als er dan eenige verstandhouding tus schen Constance en Betty bestaat, zalj Marie er wel achter komen.". Maar Herbert Hutton zat al aan het schrijfbureau van zijn moeder en vroeg een intercommunaal gesprek aan. Al de lange uren, waarin hij verwacht had, naast zijn bruid onder de troonhe mel van rozen te staan in de groote zaal^ om de tallooze gelukwenschen in ont vangst te nemen, zat Herbert Hutton aan de telefoon in het boudoir van zijn moe der allerlei gesprëkken te voeren, dié hem niets verder brachten. De oude neef van Betty's moeder bleek zwaar ziek in een hospitaal te liggen en zelfs niet in staat te zijn, door bemiddeling van een verpleegster vragen te beantwoor den, zoodat hij daar niets wijzer werd, Laat in de nacht, of liever vroeg in de morgen, werd Bertrand ontdekt in een cabaret, tot waar zijn volhardende moe der en broer tenslotte zijn spoor ge volgd waren. Hij was nog te zeer on der de indruk van de genoeglijke avond om samenhangend te kunnen antwoorden. BUITENLAND. BELA VON 1MREDY, de nieuwe Minister-president van Hongarije, een vooraanstaande figuur in de fi- nancieele wereld,, van wie men in zijn land groote verwachtingen heeft, Duitschland. Een Tsjechisch vlieg tuig heeft zich een half uur boven Duitsch grondgebied bevonden en o.a. foto's ge maakt van het grensstation Lam, en de situatie rondom. Duitschland. Te Berlijn is een be tooging tegen joden gehouden. Ruiten van joodsche winkels werden vernield. Zes joden werden gewond. Duitschland. Hitier heeft bevolen, alle organisaties op te heffen, die ge sticht zijn om de zaak der Tirolers, die na de oorlog bij Italië kwamen, te ver dedigen. Hiermede laat Hitier de Duit- schers in Tirol dus schietenj Duitschland. Woensdag zijn de Ber- lijnsche predikanten beëedigd. Van de 600 verschenen er 158 niet. Frankrijk. Het wereldkampioenschap voor voetbal is gewonnen door Italië:4-2< Hongarije bezette de tweede plaats. Egypte gaat over tot aanschaffing van een vloot. In Engeland zijn twee torpedojagers, twee onderzeebooten, twee mijnenleggers en twee torpedobooten be steld. BOMMEN OP VALENCIA. Een der vele gebouwen, welke totaal werden verwoest. Groot is veelal het aantal slachtoffers, niet het minst onder vrouwen en kinderen Hij verklaarde, dat Betty een beste meid was, maar dat ze, wat hem betrof, naa» de maan mocht loopen; hij kende een meisje, dat drie maaj. zooveel waard was. Zijn moeder legde wrevelig de hoorn neer om zijn lallende stem tot zwijgen te brengen, ten volle overtuigd, dat hij niets van Betty's verblijfplaats afwist. Ze wist hem evenwel door middel van het finan- cieele systeem van dreigementen en be looningen, dat zje jarenlang met succes op hem had toegepast, toch nog te over-» tuigen, dat hij direct thuis moest komen. En juist toen de morgen begon te scheme ren, kwam Bertrand aan in een taxi, stommelde luidruchtig het huis binnen, en vroeg, waar de bruiloft was. Hij wilde' de bruid een kus geven. Constance, nog steeds in haar stijve, zwartzijden japon, stond in de half-don- kere gang; ze was zoo dichtbij geslopen, als ze maar durfde en luisterde, met haar hoofd peinzend op zij. Betty had haai- in haar briefje geschreven, dat ze zou gaan- trouwen met Bertrand. Maar Bertrand, zag er heelemaal niet uit als een bruide gom. Was Bertrand dan op het laatste oogenblik wegge loo|>en, of zoo iets? Maar dat verklaarde nog niet alles. Ze herin-/ nerde zich, dat Brigitt had gesproken van Herbert als de bruidegom. Maar ze had dat als een eenvoudige vergissing be schouwd en er verder niet meer over ge dacht. (Wordt vervolgd.) /O IK (ja Doos 20ct

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4