GEVLUCHT. ONS FOTOHOEKJE. NUTTIGE WENKEN. TINE EELMAN Ad Tine wordt 6 Oct. 1938 drie jaar en woont aan het Schil- dereind. Celluloid voorwerpen, die geel wer den, kan men niet meer blank krijgen. Shantung lampekap wascht men in een lauw sop van ammoniak, goed na spoelen. Strijken, als de zjjde droog is, onder een dunne vochtige doek. Pianotoetsen, die geel geworden zijn, kan men bleeken door: a. afwrijven met een dotje watten, ge doopt in gelijke deelen spiritus en water; b. idem, maar dan een deel versche chloorkalk op vier deelen water nemen; c. bevochtigen met water of terpentijn en dan blootstellen aan de zon. RECEPTEN. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. EIERRAGOUT met kaassaus: 8 hard gekookte eieren, 50 gram geraspte kaas, 15 grain boter, kwart L. melk (kokend), 20 gr. bloem, wat gehakte peterselie en: Maggi's Aroma. Pel de eieren en snijd deze in 4 of 6 deelen. Maak van boter, bloem en melk een sausje. Roer er de kaas door en Maggi Aroma naar smaak; De partjes ei worden nu door het sausje; geroerd en ook de peterselie. 'DAT KAN TE PAS KOMEN. Hoe je twee stokken, van je kampeer- tent b.v., stevig aan elkaar bevestigeni moet, leert deze tekening. Daar hoef ik zeker niet veel bij te vertellen. I et' vooral op het begin en op no. 34. WEET JE WEL, dat er meer dan 1500 soorten cac-. tussen zijn; - dat er zijn van 1000 K.G. zwapr; dat er zijn van 20 M. hoog; dat men in streken met weinig hout. daarvoor de oude, houtachtig geworden cactussen gebruikt; dat inboorlingen cactussen met sui ker als een lekkernij beschouwen; dat zij de stekels gebruiken voor breinaalden en tandenstoker en voor het maken van kammen? Jullie ziet hieruit, dat een cactus niet alleen sierplant is, maar ook nuttig ge-i bruikt kan worden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiim iiiiiiiiiiiiiiiiii voor de jeugd, iiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnn FEUILLETON 12 Toen Brigitt weer eens in haar buurt kwam, had ze gevraagd, of ze misschien toevallig een van de uitnoodigingen had, bewaard; en Brigitt, met haar vingers op haar lippen, had geknikt, en was even later teruggekomen met iets onder haar schort. Dit lag in de papiermand, zei ze en freule Betty kreeg het te zien, en er was een vreeselijk gedoe over het een of an-, der; ik kon er niet uit wijs worden, wat, maar ik hoorde mevrouw zeggen, dat het allemaal een vergissing was en dat ze zich versproken moest hebben, toen ze tele fonisch die drukwerken bestelde. Maar in elk geval dacht freule Betty heilig en vast, dat ze allemaal vernietigd zouden, worden^ en dat er een spoed-order gege ven was voor een nieuwe, en dat die nog. tijdig zouden worden verzonden. En deze hier kwam weer opnieuw in de papier-' mand terecht en ik kreeg bevel ze te ver branden maar ik heb ze achtergehouden en goed bewaard. Maar ik kan niet zienA wat er nu verkeerd aan zou zijn, of wat 't te beteekenen heeft, jij 't Heeft alles te beteekenen, ver klaarde Constance, trillend van boosheid, terwijl ze peinzend staarde op de naam van Herbert Hutton, en tusschen de re gels méér las, dan ze lust had, aan Bri gitt te vertellen. IV. Geen twee kilometer van haar vroeger tehuis verwijderd, lag Betty veilig en warm in de flanellen nachtjapon en keek toe, hoe Jane Carson het licht uit draaide en het raam openzette. Ze had een gevoel van behaaglijkheid, dat ze niet meer gekend had, sinds ze op kostschool! wa9, en 's avonds met haar kamerge-! nootje babbelde. Ziezoo, zei Jane, terwijl ze in bed klom en de dekens heel voorzichtig op sloeg, zoodat haar gast niet koud zou worden. En laat ons nu eens hooren lig je warm genoeg? Er was een eigenaardige teederheid in haar stem, alsof ze een verdwaald prin sesje mee naar huis had gebracht, waar ze zorgvuldig op passen moest. O ja, heerlijk, zei Betty, terwijl za even zenuwachtig huiverde. En ik ben zoo blij, dat ik veilig hier ben, weg van hen allemaal» O, ik heb zóó verlangd naar| iemand, die me wat raad zou kunnen ge ven. Maar ik heb niemand, niemand ge had, sedert ze mijn oude kindermeid weg- 37. De schimmel kwam precies in de vrachtauto terecht, maar de bestuurder hoorde door het marktlawaai niets van wat er achter hem gebeurde en reed kalm door. ,,Ho! Ho!" riep mijnheer i Pimpelmans, maar het hielp hem niets. Dat moest verkeerd aflopen. DE PRIJSWINNERS. 1. Oog van een naald b.v. 2. Op vuur. 3. Bloembedden, rivierbedden, hune bedden, enz. 4. K-ring. 5. Letter J. 6. Annie Troost. 7. Neushoorn. 8. - Mand, hand. 9. Mees. Het zomert al, maar de stapel briefjesj lijdt daar nog niet onder. Ik heb er weer ontvangen van Trijntje en Corn. Hen- kes (Wanneer jullie eens wat aardig kun nen vertellen, mag je dat gerust in je; briefje doen), Evie Dijker (Ik wou dat' ik met je mee had mogen gaan. Ik had; die mooie studio van de K.R.O. ook' wel eens willen zien), Annie Barhorst; Annie Dijker (Het is voor de hond, die acht kippen dood beet, nog het beste; dat hij uit de buurt gaat. Anders mocht hij weer eens zo ondeugend zijn en zou hij misischien toch nog doodgescho-1 ten worden. Dat een hond zich erg aan mensen hechten kan, heb ik ook uit jouw briefje weer gelezen), Janna M. Jonker, Ide Kok, Marie Schraag, Nelly Vendel, Dick Wuis, Dirk Krijnen, Piet Smit, Dina Smit, Gretha Smit, Anni^ Zijm, Annie Buisman, Karei Roeper, Het ty Roeper, Ria Riteco (Zulke mooie boe-: ken zijn er nog veel meer, Ria. Ik hoop dat je trouw meedoet. Dan is de kans op een prijs het grootst. Elke keer wor den er drie toegekend), Greetje Dros (\X(at zond ie me een leuk versje. Dat komt in de krant, hoor), Jac. Ie Noble, Maatje van Leeuwen (Je houdt zeker erg van lezen Laten we hopen, dat je nog menig boek moogt winnen), Jac. C. Eelman, Greta Eelman (De kneutjes zijn dus de wijde wereld in. Zover konden de mussen het niet brengen, maar dat kunnen ook kwade rakkers zijn), Atie Bakker (Ik geef jou een pluim voor je mooie schrijven, vriendje. Wat het fo tohoekje betreft: Ik heb nog voor vele weken foto's liggen, zodat er voorlopig; niet bijgemaakt behoeven te worden. Maar is het zover, dan komt het in de krant en ben jij bij de eersten.), Lucia Stie- ketna, Corrie Bakker (Een aardig brief je, Corrie. Die poes, die Noortje heet, zou om haar kleur ook wel Moortje kunnen heten. Wat zullen jullie blij zijn met dat lieve dier), Luit Bakker (Dat was goed nieuws, Luit: voetbalschoenen. Een fijne verrassing, maar van een goed boek op zijn tijd houd je toch ook, merk ik); Gerda Bakker, Liesje van Heerwaarden (Jammer, dat we elkaar bij het vlieg veld niet even gesproken hebben. Ja, F-36 was de reus onder de vliegtuigen; stuurden, omdat ze soms mijn partij durf-: de op te nemen. Plotseling verborg Betty Jiaar gezicht in het kussen en begon te snikken en Jane sloeg de armen om haar heen en omhelsde haar. Betty wist zich spoedig te beheerschen en begon haar verhaal, zooals ze beloofd had: Zie je, zei ze, terwijl ze dapper haar tranen droogde, ze waren vastbesloten dat ik met een man zou trouwen, die ik niet kon verdragen, en toen ik niet wilde,: probeerden ze me in de val te lokken. Ik had er geen vermoeden van, vóór ik in de kerk stond en om me heen keek en Bertrand nergens kon ontdekken; al leen de ander, die me met zijn vreeselijke oogen stond aan te staren, en toen be greep ik alles. Ze dachten, dat ze mij wel konden dwingen voor zoo'n kerk vol men- schen en dat ik niets anders zou durven doen dan „ja" zeggen. Maar toen ik dat begreep, kon ik me niet meer staande- hóuden en zakte in elkaar. Ik kon ook niet meer opstaan. Ik was veel te bang. Maar ik begrijp 't niet, zei Jane. Waren er dan twee, die met je wilden trouwen O, ja, zuchtte Betty, er waren er twee. Wel, waar was dan de andere, die, waar j.ij mee wilde trouwen? Ik weet het nietzei Betty met een snik in haar stem. Dat was juist wat me zoo'n schrik aanjoeg. Zie je, 't 38. Toen besloot hij de bestuurder zelf maar een bezoek te brengen, en hem te waarschuwen. Hij werkte zich voorzichtig op het paard naar voren, zette allebei zijn handen op het dak van de cabine en zat er even later bovenop Als die een uur vliegt, is 600 L. benzine, verbruikt. Is dat niet erg veel Annie Troost (Was dat niet leuk, Annie, dat1 jouw naam zo maar uit een raadsel te: voorschijn kwam De boeken vielen ten deel aan: GERDA BAKKER, 7j., Spijk. GREETJE DROS, 8j., Den Hoorn. DINA SMIT, 8 j., Waalenburg. Jullie zoekt in de Boekhandel maar uit. NIEUWE PRIJSRAADSELS. 13. Een familielid en een diertje dat als aas voor vissen dient. Samen. wat er nu voor je ligt. 14. Een vis en een lichaamsdeel. Sa men iets, dat aan een deur zit. Ik begin met een s. 15. Hier kan je een spreekwoord van maken: LE Dl BE RA DAT Inzenden na no. 18. GA JE KAMPEREN Let dan eens op deze aardige bijzonder- KAMPEREN A E Let dan heden: Boven een eenvoudig middel om frisse lucht toe te laten. Je plaatst een eens houtje, met een kerf aan weerskanten; tussen het tentdoek, dat je op die plaats niet zo stijf dichtmaakt. De onderste teke ning laat zien, hoe je een soort drempel- aanbrengt. Wanneer je daarvoor zorgt,, houd je de ruimte in de tent makkelijken zindelijk. Bovendien steekt het stroodek, dat je daarin misschien hebt aangebracht., niet zo wanordelijk buiten de tent uit., zijn twee zoons van mijn stiefmoeder en. vader moet op zijn sterfbed de wensch; hebben uitgesproken, dat ik met een van beiden zou trouwen. Ik verlangde niet bepaald om met Bertrand te trouwen, o neen, maar ik verafschuwde Herbert een voudig. Hij was de jongste en scheen zijn zinnen op mij gezet te hebben. Ik was verschrikkelijk bang van hem. Hij was wreed en akelig tegen me geweest,, toen ik nog een klein kind was, en toen ik grooter werd, deed hij niets dan mij plagen en kwellen; en tenslotte, toen hij me het hof ging maken, kreeg ik zoo'n afkeer van hem, dat ik niet naar hem, kijken kon, zonder te rillen. De gedachte, met hem te moeten trouwen, maakte me bijna dood. O ik kón niet onver- verschillig wie het van me verlangde. Tenslotte besloten Bertrand en ik te trou wen om van alle ellende af te zijn. Ze sarden hem ook altijd, en ik had mede lijden met hem en mocht hem tamelijk goed lijden. Maar waarom zou je dan toch met iemand moeten trouwen, waar je heele- maal niet veel voor voelde? riep Jane ontzet uit. We leven toch in een vrij Land en niemand kan ie toch tot zooiets dwingen. Waarom li-ep *je niet weg? Ik heb daar ook heel dikwijls over gedacht, zei Bettv, terwijl ze haar koude vingers tegen haar vermoeide oogen, drukte. (Wordt vervolgd.) No. 82. ||||||iiiiiii;iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiinii|||||| IIIIIHIIIII VOOR DE VROUW. lllllliiiiiiiiiiiiiniiiiiiiKiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll DE NIEUWE MODE JAPON 1968, voor gezette figuren. Stof met b.v. klein, weinig opvallend patroon op donker fond of effen. Afkleedend is de V-vormige halslijn, evenals het voor pand, dat in schuine lijn overslaat. Taille- lijn is vijf cM. lager dan de normale, wat voor gezette figuren gewenscht is. Twee- baansrok met achter een paar figuurnaad jes en voor 'n paar diepe plooien, voor een groot deel opgestikt. Bij een effen zwarte ot donkerblauwe jjipon kan men b.v. een kanten of georgette-chabot koopen bij een onzer adverteerders. Patronen, ,35i ct.. jn de maten 46 t.m. 52. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIII illlllllilllllllllHll!IIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIItlllllllllllllllllllllllllll[|lilll|||||! illlllllll!l!!llllllllllllllll!llllllllllll||j||| ||||||lllllll!IIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllll ||||||!l!l!lllll!lll!!l!lll|]|llllllll!ll[llllll[|llllllllllll!l[llllll|]llltlllllll!llll!l!!l|||||| 'llllllll!lllll!llll!!!ll!llillirl!l!IIH|[||j|||| 37 O -

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4