Als blijk van waardeering HERM. DE HAAN U zult het zelf zien HARJER'S Moderne Meubel-inrichting groote speciale tapijtafdeeling. 1 Den Helder Spoorstr. 49. Tel. 46 Abonneert u op dit blad. 3 naast Lensen's Lunchroom. GEVLUCHT. vaste klanten boekjes ■o a o Het is een genoegen te koopen in met af o Ruime Meubeltoonzalen op 1e en 2e etage. tegenover onze klanten, geven wij vanaf 18 Juni (onze openingsdatum in de Spoorstraat) Voor iedere f 1,die u in onze zaken a contant besteedt, wordt één coupon gestempeld. 50 gestempelde coupons geven u het recht artikelen in onze zaken naar uw keuze GRATIS te besteden tot een waarde van f 2,50 DUS EEN KORTING VAN 5 PCT. Den Helder Spoorstraat 33 HEERENMODES FALCON-ADRES Alkmaar Langestraat 23 Reis recht naar het doel: VLIEG! TEXEL IN HET EUROPEESCHE LUCHTVERKEER <D d) O O 0 0 O O) 0 o O o_ 0' »-*> 0 0 KING, DE SPEURHOND. Q. 03 T3 C 0 K 3 O 0 Engelsche huiskamers vanaf f 95,— Engelsch bankstel met velours d' Utrecht f 135. Engelsche slaapkamers vanaf f 77,50 Eiken (middenkleur) slaapk. m. driedeurskast prima f 98,— Eiken huiskamerstellen vanaf f 39,- Divans (moderne handweef) verstelbaar v.af f 10,50 TT 0 "O O yr 0 0 CL 0 3 FEUILLETON 13 Maar ik kon er toch niet toe komen, ging Betty na een oogenblik verder. - ln de eerste plaats wist ik niet., waar ik heen moest, of wat ik zou moeten be ginnen. Ze hebben me nooit iets nuttigs laten leeren, dus ik had niet in betrek king kunnen gaan of zooiets; en daarbij) had ik een gevoel, alsof er geen plaats! ter wereld was, waar Herbert me «iet zou kunnen vinden als hij wilde. Zoo is hij. Hij krijgt altijd alles gedaan wat hij wil en het kan hem niets schelen, \yatr hij er anderen mee aandoet. Hij is ver schrikkelijk Jane heusch. Er was een klaaglijke klank in haar stem, die sprak tot Jane's moederlijk instinct en ze boog zich over haar gast heen en klopte haar bemoedigend op dé schouder: Jou, arme kleine dreumes, zei ze tee-1 der, je moet vreeselijk veel narigheid doorgemaakt hebben, maar toch begrijp ik je nog niet goed; hoe kwam je toch op het idee, dat je trouwen moest met iemand waar je piet van hield? Je kon, toch naar de eerste de beste toeloo-i pen en hem om bescherming vragen. Je had naar de politie kunnen gaan in het ernstigste geval. Oh. Maar Jane, dat had ik nooit kunnen doen. Dat zou onze heele familie in opspraak hebben gebracht, en vad»er zou dat zoo vreeselijk hebben gevonden. En dan kon ik er ook niet toe komen,, ongehoorzaam te zijn aan de wensch, die hij op zijn sterfbed heeft uitgesproken. We zjjn altijd zoo veel voor elkaar ge weest, vader en ik. Daarbij, met Bertrand had ik het niet zoo erg gevonden hij was altijd vriendelijk voor mij geweest hoewel we nooit zoo heel met elkaar te maken hadden. Nu, ik geloof niet, dat ik me zoo veel moeite zou gegeven hebben om de wensch na te komen van een vader, die zóó weinig om me gaf, dat hij me rustig wilde laten trouwen met iemand, die ik! verfoeide, zei Jane verontwaardigd. Wat zóó'n vader wilde of niet wilde, zou ik naast me neerleggen o zoo. O, maar zoo was hij heelemaal niet, zei Betty, terwijl zij zich in haar ijver half oprichtte en Jane aankeek door de gouden krullen, die over haar kinderlijk, bedroefd gezichtje vielen.. en hij hield van me, Jane, hij hield méér van me dan' van wat ook ter wereld. Daarom was ik ook zoo gaarne bereid, mezelf op te of feren, om zijn laatste wen/sch te vervul len. 5. Mulligan en Jimmy hadden de hond, die plotseling wegstoof, al gauw inge haald. Daar stonden ze aan de zoom van het bos. Voor hen lag een smal verlaten strand en enige honderden meters verder lag in zee een schip verankerd. „Dat moet het schip van Ho-Fan zijn, Jim my", zei Mulligan. „De parels zullen wel aan boord zijn. Hoe zullen we die nu in handen krijgen?" Ze liepen langzaam; naar het strand. „Als we de Chinlezem maar van het schip konden lokken", merkte Jimmy na een poosje op. „Dan konden wij misschien aan boord komen, zonder dat zij het merkten". DE NIEUWE MODE MODERNE OVERALL, no. 1862, van b.v. bedrukt katoen, satinet of kunstzijde, cretonne of kunstlinnen. De ruimte is tusschen een ronde, liefst dubbele pas verdeeld, zóó, dat het meest over schou der en rug valt. Omliggend kraagje met artistieke das. Mouwen met manchet. Op gestikte zakken. Voor kleine maat is noo-| dig plm. 3.75 M. stof. Patronen in de> maten 4046 (zie adres in 4e kolom) VJ Nu begrijp ik er toch waarachtig niets meer van, zei Jane, terwijl ze recht op in bed ging zitten, met haar armen om haar knieën geslagen. Hoe kan iemand nu veel van je houden en je tegelijk on-i gelukkig willen maken Wel, zie je, Jane, hij was niet erg op ze gesteld geweest, toen ze nog jong waren en en toen hij stervende was voelde hij behoefte om dat goed te ma ken; dus dacht hij, dat als ik inet eenj van beiden wilde trouwen, dit voor hen) een bewijs zou zijn, dat hij hun verge ven had Dat zou wel —kunnen, zei Jane Langzaam en peinzend, maar tóch kan ik het zoo niet zien. Wat voor een! soort van man was je vader? O, een prachtmensch, Jane, haastte Betty zich te verklaren. Hij was alles! voor me. Hij .ging heelemaal in mc oja en was altijd met me samen en hii sprak met me over mjjn eigen lieve moeder.... Betty's hand greep krampachtig die van Jane en haar stem stierf weg in een snik., Jane streek haastig en verschrikt over, het gouden krullenkopje op het kussen^ Toe dan. toe dan. suste ze feeder., »Trek't je nu niet aan, zoo heb ik het niet gemeend. Ik probeerde er alleen maar eruit wijs te worden, want 't wil er bij mij nog maar niet in, dat Zeg eens\ Heeft hij tegen jou gezegd, dat hij wilde dat je met een van die lui zou trouwen? O, nee, hij liet een geschreven ver- 6. „Dat is inderdaad geen gek idee", meende zijn oom. „Weet je, wat we doen?" Jimmy schudde van neen. „Kom dan maar eens mee". En oom trok Jimmy mee in het dichte struikgewas, haalde zijn revolver te voorschijn en loste een schot in de lucht. „Nu zullen we maar rustig afwachten, wat er gebeurt", zei hij tot Jimmy, die er weinig van begreep. Toen de rovers op het schip het schot hadden gehoord, ontstond er dadelijk de grootste verwarring. Jimmy kon de man nen horen schreeuwen. Mulligan fluister de hem in het oor: „Opgepast, Jimmy, nu komt het". Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. RECEPTEN. DUITSCHE BIEFSTUK. Vijf ons ge malen biefstuk, twee uien (zeer fijn ge hakt), wat zout en peper en wat boten om te bakken. Laat plm. een derde van. de gehakte uien met een klein stukjei boter goudgeel worden. Voeg ze met wat zouten peper bij het gemalen vleesch. Kneed alles goed door elkaar en maak er vijf, niet al te dikke, ronde biefstukjes, van. Haal ze door paneermeel en bak za in wat licht gebruinde boter mooi bruin.i Leg de biefstukjes op de schotel. Bak de rest van de gesnipperde ui in de boter goudgeel, voeg nog een klein scheutja melk bij en laat alles even doorsudderen, totdat de ui-snippers gaar zijn. Stort het mengsel over de biefstukjes. Bestrooi het met gehakte peterselie. NUTTIGE WENKEN. Een taart moet men eerst latgn uit dampen, voor men met garneeren begint. Omelet omkeeren gaat gemakkelijk wanneer men hem eerst uit de koekepap op een deksel laat glijden. Tegen houtworm roert men een wei nig Cayenne-peper door de was, waar mee de meubels geboend worden. Rijst. Men kan warme rijst inplaats van in een dekschaal ook in een met koud water omgespoelde puddingvorm drukken en dadelijk storten. - Vleesch, dat gekookt is, moet men nooit bewaren op de schotel, waarop het gerserveerd was; door het vocht of vet, dat er uit geloopen is, zou het zuur kun nen worden. Men moet het op een droog bord overdoen. ai a Eg Laat het kostelijkst van al tg ffi U niet roekeloos ontslippen: Eg Si Dat's de tijd, die snel gaat glippen ffi ES Zonder dat hij keeren zal. jS EB EB zoek na het was zijn laatste wil, zieje. Aan wie heeft hij dat laatste verzoek toevertrouwd Aan mijn stiefmoeder. H'm. Dacht ik 't niet. Maar hoe weet je, dat hij het werkelijk gedaan; heeft? Hoe weet je, dat zij geen leugens vertelt? Neen, zei Betty treurig, ze heeft me geen leugens verteld, ze liet me het pa< pier zien, waarop het geschreven stond. Er was geen vergissing mogelijk. En zijn naam stond er onder, in zijn eigen hand schrift, juist, zooals hij altijd zijn onder- teekening zette, met zoo'n grappig krul letje aan de S., dat ik nooit van iemand anders gezien heb. Ik vond 't verschrikke lijk, toen ik 't zag dat mijn eigen lieve vader iets van me kon verlangen, dat zóci afschuwelijk was om te volbrengen. Als hii mii maar zelf gevraagd had. zouden, we er tenminste eens over hebben kunnen praten en zou hij mij moed hebben kun nen inspreken om het te doen maar dat zij 't mij moest vertellen. Ze voelde dat zelf wel. Ik geloof, dat ze haar best deed om zoo zacht en vriendelijk mogelijk te zijn. Ze zei, dat ze er op had aange drongen, dat hij mij liet komen, om 't me zelf te vertellen, maar ze zag dat zijn krachten hem begaven en hij verlangde, zoo dringend, dat ze 't vlug op vzou schrijven om 't hem te laten onderteeke nen, dat ze maar deed, wat hij vroeg (Wordt vervolgd.) KLM l_ rf r+ -4x 1 Q) s_ 0 3 !-*■

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4