r 1 r maar.altijd j TfflEE ll? urmK thqq I Het Gymnastiekfeest op Zondag a.s. EXAMENS. Z.V.S.-Gemeente Groningen. Voor het van 13 Juni tot 8 Juli gehou den eind-examen voor stuurmansleerling getuigschrift A. S. slaagtde de heer J. D; Dros te Texel. KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN. De Ontvanger der Directe Belastingen en Accijnzen maakt bekend, dat behalve, op de gewone kantooruren, ook gelegen heid zal bestaan tot het aanvragen vam kostelooze Rijwielmerken op: Woensdag 20 Juli, Vrijdag 22 Juli, Woensdag 27 Juli, Vrjjdag 29 Juli, Woensdag 3 Augustus en Vrijdag 5 Augustus en wel des avonds van 8 tot 10 uur en op Zaterdag 16 Juli 1938, des namiddags van 3 tot 5 uur. REISJE DOOR FRIESLAND. Het bekende reisclubje „van de post", waarin zoo langzamerhand ook niet-P„ T.T.-ambtenaren zijn opgenomen, heeft Zondag per autobus een tocht door Friesland gemaakt. „Een reuze-dag was het", zoo verzekerde ons een der deel-' nemers: „Wel hing de lucht 's morgens' vol dreigend grauw, maar later op de dag was het lekker reis-weer". Een uitstapje vol afwisseling: Eeni goed begin was het bezoek aan de alom: beroemde Musea van Makkum en Hinde-, loopen. Vervolgens werd een uurtje in; dp speeltuin van Reis, in het Coaster* land, zoek gebracht. Wat oefenden die zweefbaan en zweefmolen een aantrek-, klngskracht uit. „Bram" beleefde een, der hoogtijdagen Ook in Sneek en Bolsward heeft het gezelschap zich op perbest geamuseerd. Dat allen 's avonds in een hoogst-vol- dane stemming het Gouden Boltje betra den, behoeft geen betoog. J. HET UIT TE VOEREN PROGRAMMA. ROUTE OPTOCHT. Wanneer we het programma van het groote gymnastiekfeest van a.s. Zondag nader inzien, blijkt, dat de Techn. Comm. van de Turnkring wel voor de noodige afwisseling zorg gedragen heeft. Zoo als bekend, wordt het programma aange vangen met de marschwedstrijd door Den Burg. Deze optocht zal worden geopend door de gastvnouwe, de veneen iging Texel, met 110 deelnemers. Wij zijn er van overtuigd, dat de plaatselijke ver- eenjging alle pogingen zal aanwenden om de eerste prijs te behalen, evenals: zij dat verleden jaar deed in de Wierin-, gérwaand. Waarschijnlijk zal niet alleen Texels Fanfarecorps zijn medewerking verleenen, immers is ook een tweede, corps verzocht zijn medewerking te geven. In verband met de groote lengtel van de optocht is dit gewenscht. De route van de marsch is als volgt: Opstelling in de Wilhelminala-an, daar na Weverstraat, Binnenburg (langs het Gemeentehuis), Groeneplaats, Zwaan straat, Warmoesstraat, Schildereinde, Sportterrein. De afmarsch is om 1.30 uur. Na aankomst op het Sportterrein zal om 1.50 het openingswoord worden gespro-' ken door de voorz. van de Turnkring H.. N.K., de heer Mr. Bneebaart. Onmiddel lijk hierop volgt het vaandeldefilé en de vaandelgroet. Hierna komt het groote nummer, de gezamenlijke oefening, uit te voeren door alle 6Ó0 gymnasten. Na de wedstrijd veneenigingsnummer Jon-, gens, waaraan 3 vereenigingen meewer-( ken, volgt paardspringen van de heerenj van de Vereen. Texel. Hierna krijgt u direct het nummer vrije oefeningen, uit te voeren door de 'adspiranten van Texel. Wij twijfelen er niet aan, dit intermezzo, dat de nog zoo jeugdige ad- spiranten van Texel zullen verzorgen, zal bij, het publiek inslaan. Nadat zeven ver eenigingen met meisjes het wedstrijdge deelte nebben vervolgd, treedt om 3.10 voor het eerst aan: het Dameskeurcorps H.N.K., met het nummer Paard, direct gevolgd door het Keurcorps Heeren met Hoogbrug. Wat betreft de leiding deelen wij mede,' dat bij het Dameskeurcorps de heer Pennekamp met de leiding is be last en bij de heeren de heer Molenaar.. De Keurcorpsen zullen later in de mid dag nogmaals optreden met Ringen voor dames en Rek voor heeren. 10 Vereeni gingen turnen mee in het nummer Ver- eenigingsnummers heeren en tot slot van het programma Vereenigingsnumtners dames, waaraan 17 vereenigingen zullen deelnemen. Onmiddellijk worden de prij zen hierna bekend gemaakt. De nummers, waarmede de verschillende vereenigingen zullen optreden, zijn vol afwisseling, n.l, Hoogbrug, Hoogrek, Paard, Paardsprin gen, Staaf- Vrije- en Hoepeloefeningen, Dansen, Bondsoefeningen, enz. Het Bestuur van de Turnkring H.N.K. zal het zeer op prijs stellen indien de bewoners van Den Buiig bun medewerking zou den willen verleenen, door het UITSTEKEN VAN DE VLAG. GEMEENTE TEXEL SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Texel brengt ter algemeene kennis, dat op 14 en 15 Juli 1938 op de Schietplaats te Petten een kanon van 10 veld zal worden aange schoten en dat het gebied, liggende bin nen een cirkel met een straal van 8 K.M. (middelpunt strandpaal 18) tot een hoogte van 3 K.M. onveilig is. Texel, 8 Juli 1938. Die Burgemeester van Texel, KAMP «1IFTEN VOOR HET WITTE KRUla- Fam. B., Oosterend f2.50. NATURA. Het nummer van 15 Juni van Natura, het maandblad van de Ned. Natuurhist. Vereen., is een z.g. Den Helder-nummer, omdat het geheel gewijd is aan het Con gres, dat genoemde Vereen., 27 Aijg. te Den Helder houdt en aan de excursies, welke daaraan verbonden zijn (27-28-29- 30 Augustus). Burgemeester Ritmeester schreef er een welkomstwoord in. De heer A. Schoorl schreef over „Vogels rond Den Helder", Ir. W. G. v.d. Kloot over „De Flora van onze Noordelijke Zee- duinen", Dr. W. H. van Dobben over „Vogeltrek langs het Marsdiep", L. Dorsman over „Een strandwandeling". Dr. Jac. P. Thijsse over „Texel" (zie hierover elders in dit nr.), Ir. G. Harm- sen over „De Wieringermeer. Het or gaan telt 36 pag.; het is gedrukt op kunstdrukpapier en met foto's fraai ver lucht. Aan het programma voor het congres ontleenen we, dat Zondag 28 Aug. eert bezoek aan Texel zal worden gebracht. Om 9.10 vertrekken de deelnemers van Den Helder. Per autobus wordt naar de Eendrachtpolder, De .pocksdorp en De Muy gereden. Ook ligt het in de bedoe ling de vuurtoren te bezoeken. In hotel De Hoop wordt om 12 uur geluncht, om half acht des avonds in het Bad hotel gedineerd. Met toestemming van Dr. Jac. P. Thijsse nemen we zijn artikel over Texel in ons blad op. S.V. TEXEL. De wedstrijd van Zondagavond ein digde in een 43 overwinning der groen zwarten. Het is een aardige kijkwedstrijdi geweest. Manus was geweldig op schot, l wee spelers waren niet opgekomen. Maandagavond speelde een jonge club tegen een elftal der Landmeetkun- dige studenten, welke door T. met 72 gewonnen werd. Het is een vriendschap* pelijke partij geworden. De gasten be schikten over eenige zeer goede krachten W.O. de spil en keeper; de overigen ble-' ven weinig onder de maat. Hun gemis aan voetbalschoenen werd niet al te zwaan gevoeld, hoewel dit toch in het voordeel' der tegenpartij moet zijn. Bij T. zat er eveneens aardig gang in. In het veld wa^ T. iets sterker, de doorbraken der bezoe-.' kers bleven echter steeds gevaarlijk, door' het zeer snelle bewegen der aanvalslinie. Bij T. werd te veel geschoten door de vleugelspelers. In de beste stemming werd: de partij gespeeld. Aan het eind tracteer- den de gasten op thee. Als gewoonlijk heerschte er een prettige zomervoetbal-1 avondstemming. Gaarne zien we een vol gende ontmoeting tegemoet, Training: Hedenavond allen ter trai ning. Neemt de gelegenheid waar, zoo lang deze er is. Voor onze spelers moet de Woensdagavond DE CLUBAVOND zijn. Aanvang 8 uur, adspiranten 7 uur. nog onder leiding van Mr. Bollington. 1 Vrijdagavond aanvang athletiek- training. Komt allen, die zich opgaven en die dit nog willen doen. Komt in athl. tenue op het Sportterrein. Aanvang 8 uur. Leider: de heer Berkenbosch. ADSPIRANTENDAG IN ALKMAAR. Het groote adsp. feest van de NHVB is weer achter de rug. Deze dag, die zotf machtig veel ter voorbereiding vraagt, is ook nu weer een groot succes gewor-i den. De adsp. verdienen alle hulde. 108 maal twee wedstrijden werden er ge speeld op acht terreinen en als de klok» 5.30 wijst, kunnen de laatste wedstrijden» precies op tijd aanvangen. Het weer, dat zich aanvankelijk slecht liet aanzien (in de vroege morgen re gende het) betórde meer en meer, zoodat geen enkele storing werd ondervonden. Precies op tijd waren alle jongens pre-' sent en trokken we naar de boot. (Er. stond een flinke zee, maar geen lastj hoor. Allemaal rasechte zeelieden waren er aan boord. Een minder prettige ver rassing leverde ons de autobusonderne ming, die kwam vertellen, wel te willen" rijden maar op andere condities en alléén' aansluitend op de laatste boot, zoodat wet buiten onze schuld te laat thuis moesten komen. In Alkmaar was het toumooi bij onze aankomst reeds in volle gang. Alle [l« rl-H-t-nl-» llinn pi 1 i i 1 1 Mm K6 terreinen waren bezet, overal andere kleu ren, daaromheen nieuw aangekomen clubs met hun leiders en vlaggen. Overal opge wekte gezichten, w.o. zeer vele beken den. Dit alles schiep de sfeer, die bij zoo'n jeugddag hoort en die jong en oud aantrekt. Er wordt door de jeugd altijd met volle overgave gespeeld. Het doet goed aan, die werklust om toch maar flat speldje, het eereteeken van elke NHVB- adsp. te winnen. Telkens is er weer een. nieuwe sensatie, als onder gejuich hier of daar een menigte zich rond een doel schaart, als een wedstrijd onbeslist ein digde en er strafschoppen genomen moe ten wcrrden. Elke partij .neemt er vijf, door elke voorhoedespeler "een. Mag men zich verheugen in het spel der kleinere! adsp., dat der oudste der groote clubs' (Alkmaar, ZFC. HRC, KFC, enz.) laat ons spel zien, waarvan we genieten, om de goede opvatting, de vaardigheid en het inzicht. Ook op dit gebied gaat er een goede invloed van uit voor die jongens,, die ontvankelijk zijn voor het voetbal! spel. Om half twaalf start Texel A tegen Zilvermeeuwen A. We hebben vertrou wen, maar spoedig zien we, dat Z. het spel beter beheerscht en met meer inzicht te werk gaat. Bij ons duurt alles te lang, en we krijgen de indruk, dat er wat ha-, pert. Bij een verre pass maakt S'iein een, fout en het is 1—0 voor Z., terwijl spoedig een mislukken van Jaap in een, doelpunt wordt omgezet. Voortdurend iheeft Z. het spel in handen. T. kan zich niet uit die greep losmaken. De 2e helft is iets beter maar toch is ons elftal zich zelf nog niet. Eenmaal heeft Dick een prachtkans: hij is alleen doorgebroken, maar wacht te lang, de uitloopende kee- pe rwerpt zich op de bal en .weg is de1 kans. Met de eerste teleurstelling trek ken we naar T. b. Hier zijn de elftallen aan elkaar gewaagd. Hank schiet eenige malen precies naast, overigens zijn de backs en keepers de baas. P.Keijser redde een paar maal uitstekend. 0—0 werd de eindstand, dus volgen de strafschoppen. Piet mag eerst zijn doel verdedigen, een goede kans wordt door hem gehouden en een schot ging over, 3—0. Dan vol gen onze schutters. Hank begint naast, scheidsr. had gelukkig nog niet geflo ten, dus over; nu was het raak. Harry schiet in keeper's handen, Jan Kikkert L. schiet raak, Jan Kikkert Jz. schiet over de laatste kans dus nog en Nic. schiet ook raak, dus 33. Over dus. Weer Piet in doel, de le gaat er in, de' 2e ook, de 3e wordt goed gehouden, 4e wordt evenals 5e gemist. Onze beurt is het weer, Hank schiet naast, Harry doet beter 12, Jan Kikkert schiet raak 2—2, Jan Kikkert Jz. eveneens 32, we waren al binnen en Nic. schiet via onderkant lat no. 4 in. We waren dus in de finale.' Q'SC wordt, evenals het vorige jaar, onze; tegenstander om 4.50. Texel A speelt de verliezersronde te gen Purmefsteijn A, nu ging het veel beter. Snel en doortastend ging het van) rechts en links en omgekeerd en spoedig hebben we de leiding, welke tot 6 -ri wordt opgevoerd. Even voor tijd weet P. een tegenpunt te maken. P. was zwak ker dan Zilverm., maar T. speelde veel beter dan de eerste maal, waarmede ge deeltelijk de sof-indruk van de eerste wedstrijd werd verdrongen. Na veel wach ten en kijken wordt het dan 4.50. T. b begint aan de finale QSC. Al spoedig n emt O de leiding als Bertus terugspeelt en Piet zijn doel al heeft verlaten, maar T. valt aan. Q back komt in moeilijkhe den en kopt in eigen doel: 11. Er wordt zenuwachtig gespeeld maar hard gewerkt. Na een moment goed samen spel schiet Harry zuiver in van circa 15 M. afstand: 21. Heel spoedig maakt Q gelijk, maar dan is het weer Harry,, die met een goed schot de leiding her neemt. Er wordt hard voor de overwin ning gevochten, maar het spel zakte af. Als de scheidsr. einde aankondigt, heeft ons B.-elftal de speldjes verdiend. Wel gefeliciteerd, jongens. Voor ons toch nog een succesdag. 4 wedstrijden gespeeld en 3 gewonnen is een verheugend resultaat. Zoo iets maakt de heele dag goed en montert alles op. Na afloop gezamenlijk in de cantine gegeten, waarna de prijsuitdeeling be gon en Piet K. de speldjes in ontvangst nam. Het grootsche sportpark stroomde leeg. Allemaal groepen adspiranten, ve len drogen hun clubvlag mee. Wij trok ken door de Flout naar de molen van! „Piet", vanwaar we met onze bus moes ten vertrekken. Het weer werd minder goed, het begon te regenen zelfs. Een maal in de bus, deerde'ons dit niet. Ieder was in goede stemming, waaruit we kun nen afleiden, dat ook deze Adsp.-dag voor ons een geslaagde is geweest. Gaarne zeggen we dank voor de mede werking. In de eerste plaats aan TESG voor de gratis bootreis en vervolgens aan de leiders, voor de prettige samen werking. We verheugen ons er in, dat deze dag voor onze afd. onvergetelijk is geweest. Nu maar weer trouw trainen) en zorgen, dat S.V. Texel met jullie me dewerking sterker wordt. Hier volgen nog de uitslagen: Groep 3: Texel A—Zilvermeeuwen A 0—2; Pur- mersteijn A—Schoorl A 0—2; Schoorl A Zilverm. A 20; Texel APurmersteijn A 6—1. Groep 21 Alkmaar B—QSC C 1—3; Texel B— ZFC C 0-0; 3-3, 7-5; QSC C-Texel B 2—3; Alkmaar B—ZFC C 0—5. SPORT. ffii V.V, - I f Si D.D.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 2