GEVLUCHT. muilIIIIIXIIIII VOOR DE VROUW. iliumKING, DE SPEURHOND. RECEPTEN. AARDBEIENSCHUIMPUDDING: 150 gr. aardbeien, 15 gr. poedersuiker, 3 ei witten, 6 afgestreken eetlepels suiker. De aardbeien wasschen en fijndrukken. Daarna de poedersuiker er doorheen roe ren. Klop het eiwit zeer stijf en vermeng! het met de suiker. Roer hier doorheen! voorzichtig de aardbeienmassa en doe' alles in een vuurvaste schaal. In een matig warme oven nog een kwartiertje laten backen. NUTTIGE WENKEN. Ketting. Neem voor een zware ket ting een vioolsnaar als rijgdnaad. Eieren koken niet stuk, wanneer in 'het kookwater een scheutje azijn wordt gedaan. - Kraagjes kunnen soms na het was schen wat gesteven worden. Dit doen wel met Arabische gom of gelatine, opge lost in water. Schoenen. Suède schoenen afschuie ren met een gummi borsteltje. Ook kan. men ze stoomen boven de damp van ko kend water en dan in één richting schuieren. Verto-imat. Een vetvlek in een verto-mat bestrooit men met talkpoeder; daarop druppelt men wat tetra. Laat alles een nacht zitten en borstel de vletó dan flink uit. Boekensteunen, die gemakkelijk wegglijden, moet men aan de onderzij van strooken rubber, van een oude fiets band b.v., voorzien. Lijmen met Forti- col b.v. Glazen stoppen. Om stoppen van glazen flessc.hen los te krijgen, moet men zoo noodig, een doekje in kokend water dompelen en dat om de hals van de flesch leggen. Daarna gaat de stop wel los. illinium in de moestuin, iiiiiiiiiiii Heeft u nog vrijgekomen grond en flinke planten van prei-, spruit- en boe- rekool? Dan kunt u deze uitjnlanten. Ook andijvie kan op xnichtbaar land nog gepoot worden,, maar wat gauw. An ders worden de planten niet zwaar ge noeg. De sjalotten beginnen rijp te wor den. Ze moeten dan opgenomen en in de zon goed gedroogd worden, op uitge spreide zakken. Des avonds binnen bren gen. Zijn ze droog, dan nog niet geheel! schoonmaken. Alleen van het ruwste ont doen. Afgedragen aardbeibedden goed on derhouden; de jonge uitloopers verwijde ren, tenzij men jonge planten wenscht. Om sterke jonge planten te krijgen, graaft men hier en daar kleine bloempotjes met goede aarde in de grond en juist op die plaatsen, waar aan de ranken een jonge plant voorkomt. Deze zet men dan in h^t potje met aarde; plaats een paar penpetjes over de rank, zóó, dat de plant vast blijft zitten. Spoedig heeft men dan een sterke plant met kluit. Deze raad geeft J. Dix in zijn aanbevelenswaardig boekje Van dag tot dag in de Tuin. Kost f 1.95. Bevat.veel nuttige wenken en pracht foto's. 17 „Ik had weg moeten gaan vóór het licht was", zei ze, haar handen ineen klemmend. „Heb jij 'eenig idee, waar ik naar toe zou kunnen gaan", Jane Het was zoo prettig, dit meisje bij haar voornaam te kunnen noemen. Bettie voelde, dat ze een soort toren van sterks te en trouw was en dat ze in alles op haar kon rekenen. „Ik heb deze ring" zei ze, terwijl ze een prachtige diamant van haar vinge'J liet glijden. „Denk je, dat er een mid del zou bestaan, \,om hiervoor genoeg, geld te krijgen om weg te reizen Als; dat niet kan, zou ik te voet moeten gaan' en dan zou ik per dag niet ver komen", Bettie was nu bijna hoopvol gestemd en glimlachte. De nacht was voorbijge gaan en er was niemand gekomen om haar te halen. Misschien zou het haar* toch nog lukken om weg te komen zon der dat iemand haar tegenhield. Jane trok een grimmig gezicht. „Ik denk niet, dat jij veel zult wan delen, zoolang ik er wat over te zeggeni hebt. Je moet behoorlijk reizen. An ders zou het niet veilig zijn. En zoo'm JAPON 973, met Favoriet-knippatroon. De moderne vrouw houdt van jeugdig en sportief en tracht dit ook in haar kleeding tot uiting te brengen: eenvoudige, aan gesloten modellen, die het ranke van haar. figuur accentueeren, genieten de voor keur. Hier een biezonder vlotte en aar dige japon. Door de eenvoud kan ze zoowel in beroep als in huis gedragen worden. Als materiaal kiest men fijne wollen stof, die zich gemakkelijk laat verwerken. Heel apart is het bovenstuk; 'mouwen en schouderpas zijn aan één stuk geknipt, terwijl de blouse er met kleine plooitjes aangezet is. De pas sluit van voren met een viertal knoopjes. Twee zakjes verhoogen het sjrortieve cachet. De garneering bestaat uit een kraagje, en een paar manchetjes van wit piqué.i Men moet zorgen, meerdere garnituurtjes in voorraad te hebben, zoodat het ge heel altijd een onberispelijke indruk maakt. Met het oog op dit verwisselen,, wordt de garneering op de japon gere gen. De rok is voorzien van een open-' springende plooi, die de draagster dia noodige bewegingsvrijheid verleent. Benoodigd: 2'/a M. van 130 cM. breed. Het patroon is alleen te verkrijgen in maat 42: bovenwijdte 96 cM.; taillewijd te 74; heupwijdte 104. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men heli patroon passend manen voor het eiged figuur. Practisch zijn de half-lange mouwen; de japon kan dan nooit aan de ellebogen verslijten. Dit Favoriet-patroon kost 26 ct. Boek handel PARKSTRAAT heeft het voor u zoolang de voorraad strekt. Wilt u spoed; maken? Als regel zijn de patronen binnen enkele dagen uitverkocht. Niet alleen om dat ze zoo goedkoop zijn, maar ook om dat ze zoo goed zijn. kostbare ring moet je ook maar niet ^dragen. Was dat je trouwring „O, nee, ik heb hem van vader ge kregen. Hij is van moeder geweest; maar' ik denk, dat »ze het we! goed zoudery vinden, wanneer ik hem nu gebruikte. IK heb niet anders." „Natuurlijk", zei Jane kort, om de ont roering in haar stem te verbergen. „Eet dit nu maar eens op terwijl ik praat" Ze schoof een bordje met beboterde toast en een potje oranje-marmelade naar haar; toe en haastte zich, een kop koffie voon haar in te schenken. „Nu, ik heb eens stevig nagedacht", zei ze en ze ging op het randje van liett bed zitten, knabbelend aan een stukje, toast, dat ze verbrand had „ik heb een plan gemaakt. Ik geloof, dat je het best, naar mijn moeder kunt gaan. Ze heeft plaats genoeg voor je, voor een tijdje, en ik heb bovendien al afgesproken, dat mijn zusje ook hier zal komen om een, betrekking aan te nemen, die ik voor gaar gevonden heb. Als jij er nu was, zou ze; meteen kunnen komen. Misschien zou je moeder wat met de kleintjes kunnen hel pen. We zijn natuurlijk arm en jij bent niet gewend om 't zoo doodgewoontjes tei hebben, als het bij ons toegaat, maar ik ben bang, dat je niet veel kans hebt. Ik heb vanmorgen een krant gekocht. Ze zitten je met z'n allen op de hielen. 13. Ziezo, yan deze rover hadden onze vrienden geen last meer. King kon zijn speurtocht voortzetten. Plots scheen hij lont te ruiken. Regelrecht liep hij op de trap toe, welke naar de kajuit leidde, „Kijk eens!" riep Oom Mulligan, „nu wordt het spannend, hij heeft beslist een draad te pakken". Inderdaad: King ging de trap langs naar beneden. Zonder te aarzelen, liep hij vervolgens de kajuit binnen, waarvan de deur op een kier stond. IIIIIIIIIIII LANDBOUW VEETEELT ILANGS DE PROEFVELDEN DER VEREENIGING VOOR BEDRIJFSVOORLICHTING. In het onder bovenstaand opschrift in de Texelsche Courant van 25 Juli j.l. opgenomen verslag van de excursie langs de proefvelden van genoemde vereeniging op Dinsdag 21 Juni is vermeld, dat bij, „Dei Gratia" de proef met enkelvou dige en korrelbemesting (A.S.F. Korrels 20—40) ten voordeele der enkelvoudige meststoffen is uitgevallen. Uit de on langs door de Vereeniging rondgezonden „Mededeeling nr. 6" (Juli 1938) blijkt echter, dat «enoemd proefveld bij je lieer A. de Ridder niet aangelegd is door of vanwege de Vereeniging maar door de eigenaar zelf, op eigen initiatief. Voorts heeft genoemde landbouwer niet dezelfde hoeveelheid plantenvoedsel in de vorm van A.S.F. Korrels en enkelvoudige meststoffen willen vergelijken, maar eenzelfde uitgave aan kunstmeststoffen, waardoor het veld, bemest met enkelvou dige meststoffen, per H.A. 20 Kg. stik stof. .dat is de helft méér stikstof, ont ving, dan het veld, bemest met A.S.F. Korrels. Gaarne vestigen wij de aandacht onzer lezjers op deze rectificatie derVer-i eeniging voor Bedrijfsvoorlichting. Tij dens de excursie toch werd ten onrechte' de indruk gevestigd, dat de A.S.F. Kor-» reis een mindere werking vertoonden in verneliiljng met enkelvoudige meststof fen. terwijl bovendien velen der deelne mers in de meening. verkeerdenv dat het getoonde betrekking had op een proef onder leiding der Vereeniging. In aansluiting op het voorafgaande pu- bliceeren wij nog een brief van de Di rectie der N.V. Amsterdamsche Superfos faat Fabriek N.V. Vereenigde Che mische Fabrieken te Utrecht. Genoemde directie schrijft als volgt: Wij zijn de Vereeniging voor Bedrijfs voorlichting erkentelijk voor het onder de aandacht van haar leden brengen van de wijze, waarop de heer De Ridder zelf de proef met A.S.F.-korrels en enkelvou dige meststoffen op Adelaar-haver heeft Ze beweren, dat je tijdelijk ontoereken baar was. Als ik jou was, zou ik maar», een poosje uit hun buurt blijven. Je houdt! je verborgen en ik zal hier goed oplet-i ten en je van alles op de hoogte houden.» Ik heb een beetje geld onder mijn matras, dat ik je geven kan, tot die ring van je verkocht is. Je kunt hem hier laten en dan zal ik ervan zien te maken wat ik kani voor je; als je tenminste denkt, dat je mij vertrouwen kunt. Natuurlijk ben ik een vreemde voor je, maar tenslotte ben je dat voor mij ook. We moeten elkaar: wat vertrouwen. En ik zal je naar mijn» moeder sturen, als je gaan wilt. O, zei Bettv, terwijl ze opsprong en haar spontaan omhelsde, wat ben je goed. Dat ik toch juist zoo iemand moest vinden, zoo maar op straat. Toen werd ze plotseling bleek. O, als ik daar maar veilig komen kan. zonder dat ze me opvangen. Oh, Jane. Je kunt je niet voor stellen, wat het voor me zou beteekenen, weer terug te moeten. Neen, je hqeft niet terqg. Je gaat naar Tinsdale en niemand zal je daar kunnen vingen, als je ze zelf niet roept. Nu, luister goed. We hebben geen tijd te verliezen. Je moet de trein van tien uur nemen. Ik heb wat kleeren voor je bij elkaar gezocht. Ze passen heelemaal niet bij je, maar je kunt moeilijk op reis, gaan, gekleed als een milionnairsdochter. 14. Oom en Jimmy gingen hem achter na, oom met de revolver in de aanslag, „Je kunt nooit weten," dacht hij. King snuffelde met steeds meer ijver. Oom en Jimmy zochten vlijtig mee. Hier moesten de Chinezen de parelen verstopt hebben. En toch, hoé ze zich ook inspanden: in kisten noch kasten was ook maar iets te* vindenMaar wat was dat? Daar stak' de schrandere hond zijn kop onder een grote mat; de anderen als de wind er' bij. Oom tilde een punt op. „Ha", juichten beiden, „een valluik!" Zou dit luik de toegang zijn tot de schatkamer Dat zullen we zien. ingericht. De landbouwers willen uit de aard der zaak niet meer uitgeven dan, noodig is. Voor hen gaat het er om, te weten met welke bemesting zij de grootste financieele voordeden kunnen behalen. In dat verband is duidelijk, dat het toe dienen van een gelijk bedrag aan kunst meststoffen nimmer uitsluitsel kan ge ven inzake de vraag, welke bemesting de meest economische is. Waar het op aan komt is te we-, ten, of met A.S.F. Korrels meer winst per H.A. kan worden ge maakt dan met dezelfde hoeveel heid plantenvoedsel in de vorm van enkelvoudige meststoffen. De bemestingskosten moeten daarom niet vooraf, maar achteraf in rekening worden gebracht. Overigens dienen alle groeifactoren precies gelijk te zijn met uitzondering van de factor, welke men wil vergelijken, in het onderhavige geval A.S.F. Korrels tegenover enkelvoudige meststoffen. Blijkt dan later, dat b.v. de stikstofgift te klein is geweest, dan moeten ALLE perceelen een hoogere gift van dat element ontvangen, maar steedsi zoo, dat precies gelijke hoeveelheden plantenvoedsel met elkaar worden verge leken. GUIDO SCHMIDT, Minister van Buitenl. Zaken van Oostenrijk. De menschen in Tinsdale zouden je dade lijk verdacht vinden. Je moet er net zoo doodgewoon uitzien als ik. En ik heb een mooi verhaaltje verzonnen: Je bent een vriendin van me waar ik hier in de, stad mee heb kennis gemaakt; je hebt geen ouders meer en je moet noodzakelijk een poosje buitenlucht hebben, snap je? Dus heb ik je naar mijn moeder gestuurd om weer sterk te worden. Ik zal moeder telegrafeeren. Ze zal het wel begrijpen, Ze begrijpt altijd alles. Ze heeft noga' een hooge dunk van me, zie je, en alles» wat ik doe, vindt ze prachtig. Maar ik zal ine zoo'n indringster voelen, zei Eetty weifelend, terwijl ze de grove lingerie opnam, die jane voor haar had klaargelegd, en er gieinzend naar keek. haar best doend om schijnbaar niet op te merken, dat dit zooiets heel an ders was dan wat ze gewend was te dragen. Ik ben bang, dat die kousen je niet erg prettig zullen zitten, vergeleken bij die je gisteren aanhad, zei Jane. Maan je kunt niet te voorzichtig zijn. En als ik jou waj, zou ik mijn haar afknippen, heusch. Het is wel vreeselijk jammer, want het is zoo mooi; maar het zal wel weer gauw aangroeien. Hoe oud ben je? Bijne één-en-twintig, zei Betty pein zend. Nog drie maanden en dan ben ik één-en-twintig. llllUiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiillllll ||||||llll!llllllllllllllllllllllllllllllllllll|j|lllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllll|||||| Ilin^iiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiillllll llllll FEUILLETON ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllIhlIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.iiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiin||||||

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4