if #!l% .5 GEVLUCHT. ONS FOTOHOEKJE. KI, HÉ ^jfjiÉi SLECHTS 5CI.PER PAK HMIini VOOR DE VROUW. RECEPTEN. APPELRIJST. Half pond rijst, een li ter melk, een stukje citroenschil, een pond appels, 1 a 2 afgestreken eetlepel si boter. Wasch de rijst en kook ze met de suiker, melk, citroenschil en boter gaar (zachtjes koken). Kook de appels afzonderlijk, nadat ze in kleine schijfjes zijn gesneden. Vermeng de rijst met de appels en dien ze op met suiker en ka- neet. NUTTIGE WENKEN. Schoenen, die „branden", wrijft men met enkele druppels spiritus in. Ruiten en spiegels kunnen met kran tenpapier worden schoongewreven. Met een zachte doek nawrijven. Vazen, die van binnen aangeslagen zijn, kunnen met snippers krantenpapier en water worden schoongemaakt. Lijmvlekken verdwijnen, wanneer ze afgewreven worden met een in azijn ge drenkt doekje. Kraag. Een vet geworden kraag van een stoffen regenjas behandelt men met tetra of met water met ammoniak. Regencape. Een lichte regencapc wordt schoon gemaakt met een zacht zeepsopje. Nooit scherpe middelen, zoo als b.v. benzine, gebruiken. Piano. Een zwart gepolijste piano onderhoudt men met meubehvas. Voor een flinke beurt met een mengsel van aardappelmeel en olie. Met een zachte doek nawrijven. BB FEUILLETON HHH 18 H'm. Meerderjarig, zei Jane, met een snelle veelbeteekenende blik op haar;, alsof haar een nieuwe gedachte te bin nen schoot, Wel, je ziet er niet naar uit., Je kon voor vijftien doorgaan, voorall als je je haar kortknipt Ik kan het wel voor je doen, als je 't goed vindt. Uitstekend, zei Betty prompt, zonder een oogenblik te aarzelen. Ik heb 't altijd' kort willen hebben. Al dat kammen is een vreeselijke last. Ga hier dan maar even zitten, dan, begin ik er direct aan, nu ik de mofedi nog heb. 't Gaat me vreeselijk aan m'n' hart, moet je weten. Die prachtige krul len. Maar ik geloof, dat 't zoo 't ver standigst is. De schaar knipte en knipte en de prachtige gouden haargolven vielen Cjp de krant, die Jane onder de stoel (had uitgespreid. Betty zat hulpeloos te kij ken, met een hoofdje als een snoezig jon-.1 getje. Jane deed een stap achteruit en bestudeerde door haar wimpers het ef fect; toen knikte ze goedkeurend. Ze wist precies, hoe het haar over de wang moest uitspringen om werkelijk flatteus te zijn. Ze had er dikwijls over gepeinsd, heur eigen haar af te knippen, maar het gelaten, terwille van haar moeder, die het zoo vreeselijk jammer vond; en ze besefte ook wel, dat haar 6teil, stug haar zich nooit in die mooie, losse val] over de ooren zou laten dwingen. Maar Betty was een snoesje zóó. Ze vva6 blij, DE NIEUWE MODE MORGENJAPON 2866. Aardig ge streept katoen geeft een frisch aanzien aan dit model, waarvoor slechts zeer weinig materiaal noodig is. Tusschenge- zette schouderstukken met aangeknipte mouwtjes. Hoog-sluitende boord, en twee- baans rok met ingezette plooi voorbaan. Noodig 3.75 M. stof. Patronen, 35 ct., in de maten 44 t.m. 50. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. NIEUWE PRIJSRAADSELS. 22 Ik ben een deel van een geheel. Mijn naam schrijf je met vierlet ters. Zet je er een letter in, dan word ik een kledingstuk. Op 't eind staat een K. 23 Maak hiervan de naam van een ambacht: GA KA REM WEN. 24 Vul eens in: K uit een pijp. S een bloem. M op de melk. De oplossingen van deze raadsels niet opzenden. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. dat haar waagstuk zoo'n succes was ge bleken. Ik heb daar straks, toen ik bood schappen deed, zoo'n fleschje van die pommel meegebracht om je haar donkei' mee te verven. Ik vind,, dat we dat er- maar liever op moesten smeren. Dat haar van je is een beetje opvallend, weet je, zelfs nu het kortgeknipt is. Ze zeiden: dat dit goedje volkomen onschadelijk was,, en er desgewenscht weer gauw afgewasj schen kan worden. En ze sprenkeldel het op het gouden haar. Betty zat met gesloten oogen en liet alles toe.- Toen het haarverven klaar was, brandde Jane een kurk en streek daarmee over Betty's wenkbrauwen, waardoor haar ge zichtje dadelijk een heel andere uitdruk king kreeg. Een beetje donkere scha duw onder haar oogen en wat talk-poe der over haar gezicht gaven haar een zie kelijke teint, en toen Betty opstond en in de spiegel keek, herkende ze zichzelf niet. Jane voltooide haar toilet door eem proper, maar wat afgedragen zwart) noedje diep in Betty's oogen te trekken, en gaf haar een paar grijs katoenen hand-' schoenen, wat versleten aan de toppen. VOOR DE JEUGD. 43. Meneer Bonemeijer had er even wel niet aan gedacht, dat meneer Pim pelmans veel zwaarder was dan hij. Niet zodra liet de heer Pimpelmans zich dan ook op de ladder neer, of deze kltapte om als een wipplank. Wat daarvan het gevolg was, kun je hjer- boven zien. DE PRIJSWINNERS. De oplossingen waren: 10. Spaarbank, wolkenbank, rechtbank, enz. 11. Vlieger papier b.v. 12. De kleinste vissen. 13, Pa-pier. 14. Schar-nier. 15. Arbeid adelt. 16. Dorpel (dit is hetzelfde als; drempel). 17. Klok. 18. Roek, broek BRIEFJES mocht ik ontvangen van Dirk Krijnen, Annie Buisman, Trijntje en Corn. Henkes, Simon van Swinderen. Annie Zijm (natuurlijk mag Marius ook meedoen. Laat hij maar trouw schrijven),, Dick Wuis (Weer een aardig briefje, Brieven schrijven is ook helemaal niet moeilijk, Dick, als je maar weet, waar over je het hebben wilt. En dat is toch nooit moeilijk te bedenken), Marius Zijm (Een nieuw vriendje, dat ik welkom heet. Zal je me elke keer een leuk briefje, schrijven Annie Dijker (Jij bent de schrijfster van de grootste brief deze! keer, Annie. Ik lees ze altijd met ple zier. Wanneer je wat dichterbij woonde, kwam ik vast in jouw winkel inkopen doen. Wat moet het aardig zijn, zo te spelen. Betalen je klanten allemaal trouw. Sommigen moet je in de gaten houden hoor.), Janna M. Jonker, Ide Kok, Marie Schraag, Diena Vendel (Diena doet voor de eerste keer mee, maar zeker niet voor de laatste maal. Krijg ik iedere keer eeru fijne brief van je Willy Vendel (Ik hoop, dat je wens vervuld zal worden. Wanneer je vlijtig meedoet, gebeurt dat zeker), Ria Riteco, Nelly Vendel, Nel ly Schraag, Corrie Bakker (Ik heb de zaak nu goed begrepen, Corrie: jullie hebben twee moortjes, waarvan de een' Moortje (met een hoofdletter) en de an dere Noortje heet; Noortje is echter eer' moortjeLuit Bakker (Ik ben niet in het circus geweest, Luit. Ik was maar een enkel keertje op de kermis; mijn vele werk liet dat niet toe. Er is aan een, krant en in' onze drukkerij in het alge meen, veel werk, beste vriend. Wat die eieren betreft: Je kunt toch wel kalk- eieren in het hok leggen Gerrit Hop man, Greetje Dros d Dat je zo in jdj schik was met je boek, vind ik fijn. Je De stevige, hooge rijglaarzen, die ze het meisje aantrok, waren twee maten te groot en slobberden verschrikkelijk, maar ze pasten goed bij het overige toilet, en er scheen niets meer te wenschen over. Nu, zei Jane, terwijl ze haar eigen' hoed opzette, moet je nog een naam hebben, waaronder je in Tinsdale kunt wonen. Wat zou je denken van Lizzie Hope? 't Schijnt op de een of andere, manier bij je te passen. Je hoeft moeded niets te vertellen wat je liever voor 'je; houdt, en je kunt haar zeggen, dat ik haar vanavond een lange brief zal schrijven. En kom nu maar gauw mee. We gaan 'n stukje met de bus; ik zal je naar het station brengen, en daar moet je dan maar in een hoekje kruipen, tot het je tijd is; ik kan tot mijn groote spijt niet bij jé blijven. Ik moet naar mijn werk. We zullen niet naar het hoofdstation gaan* maar naar de buitenhalte. Dat lijlrt me wel zoo veilig voor je. Met een eigenaardig gevoel, dat ze haar eigen persoonlijkheid voor altijd vaarwel zei en op 't punt stond iemand anders te worden, wierp Betty nog één blik op, het tengere, jongensachtige figuurtje, dat P> 44. De arme Bonemeijer, door de! opklappende ladder weggeslingerd, vloog als een bal door de lucht en kwam met een geweldige plons in de stadsgracht terecht, zod^it het water bijna tot aan de wolken omhoog spatte. Dat had de goeie ipan nu van zijn hulpvaardigheid. vond het jammer, dat je mij niet in de winkel zag, maar dat zit zo: mijn werk heb ik meest aan de andere kant van de straat. Misschien kom ik deze zomer well eens in Den Hoorn om kiekjes te ma ken. Wil jij er dan ook op De boeken werden verloot en werden gewonnen door: ANNIE DIJKER, 10 j., 't Noorden. CORN. HENKES, .....j., De Waal. ANNIE BUISMAN, 13 j., Den Burg. Zelf maar uitzoeken, hoor. EEN LEUNSTOEL voor gebruik op het water. Zo'n stoel maak je gemakkelijk van drie autobinnenbanden en een plank van 2 m. lang en 50 c.m. breed. Je boopt in de plank enkele gaten en maakt met touw de banden vast, zoals de tekening" laat zien. Wie maakt er zo een Dan, komt er een kiekje van in de krant. Wie is er liet eerst mee aan de Schans ze in de kleine spiegel weerkaatst zag en volgde Jane de kamer uit, sloN fend in haar groote schoenen een heel andere Bettv dan ze vroeger ooit ge weest was. VI. Walter Rutgers legde zijn pen neer en schoof zijn bureaustoel ongeduldig achteruit. Hij strekte nerveus zijn lange,, gespierde beenen uit en wreef met ide handen over de oog-en, als om een onaan genaam visioen buiten te sluiten. James Ryan, -een steno-typist, wierp steelsche blikken op hem uit het hoekje- van zijn oog, terwijl hij vlug voorttikte aan de brief, die hij onderhartden had. Hij wilde zijn meisje die avond mee naar de biosooop nemen, ejn hij had de vorige dag geen gelegenheid gehad, haar te ont moeten. Hij vroeg zich af, of Mr. Rutgers tijdig zou weggaan, zoodat hij haar in haar lunchuurtje even zou kunnen opbel len. Hij was een temperamentvol jong- mensch en begreep alle stemmingen van zijn zeer temperamentvolle patroon vol komen. Je moest alleen maar weten, hoe je met hem moest omspringen. Jam-es wasi erg discreet, en wist precies, wanneer hij zich stil moest houden en geen vra gen stellen. Dit was een van de morgens dat hij naar de dictionnaire wan delde, om een woord op te zoeken, waart tiij niet zeker van was, inplaats van de onheilspellende stilte te verbreken. Niet* dat Mr. Rutgers een harde meester was, integendeel; maar dit was James' eerste, baantje, na het behalen van zijn diplo ma's, en gaf zich erg graag een air van veel ondervinding en mensch-enkennis. (Wordt vervolgd. jf HL tfspifef.'3' .'Va ill No. 85. JAN BREMER. Jan wordt 19 Dec. 1938 tien jaar; hij woont op „Ro- zenhout". iiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii IIIIIIEIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllll'i'fl neu-Mt»*

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4