GEVLUCHT. ONS FOTOHOEKJE. Illllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiuiiiiiiiiiiii IIIIIKIIIII VOOR DE VROUW. ||||||||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiitiin|||||l ||||||iiiiiiiiiii[iiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii llllllllllllllllll VOOR DE JEUGD. ||||||||||||||||||;iiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii<iiiiin|||||| RECEPTEN. MACARONISOEP. U/2 L. bouillon, 50 gr. macaroni, 20 gr. bloem, 50 gr. bo ter, 1 ei, 1 theelepel Maggi's Aroma. Kook de in stukjes gebroken macaroni gaar. Verwarm intusschen roerende boter en bloem. Voeg er langzaam steeds roe- irende de bouillon bij «n laat alles nog even doorkoken. Doe er tenslotte de ma caroni bij en voeg de soep bij het ge klutste ei en de Aroma in de soepterrine, onder voortdurend roeren (de bouillon kan o.a. bereid worden, door in het wa ter 6 Maggi's Bouillonblokjes op te los sen). NUTTIGE WENKEN Kopergroen kan men met azijn of citroensap verwijderen. Na de bewerking flink afspoelen en laten drogen,. Theevlek in tapijt kan men verwijde ren door borstelen met verwarmde alco hol. Terpentijn of alcohol. Moet u deze vloeistoffen verwannen? Doe dit dan in heet water. Nooit direct op het vuur. Bloempotten van roode steen op knappen? Flink afboenen met heet water en Brusselsche aarde. Dan inwrijven met in water opgelost steenrood. OVER VROUWEN. Een vrouw heeft dikwijls een sterke wil noodig 0111 zachtheid te schragen anders wordt zij te zoet en te weekelijk.' Mary Wilkin s. De vrouwen, die het meest trotsch zijn op baar deugdzaamheid, zijn zij, die deze nooit bedreigd zagen; gelijk de soldaten, die het meest snoeven, diege nen zijn, welke nooit in 't vuur waren. Etienne Rey. Wanneer een vrouw enkel vrouw is,, wanneer zij zich te winden weet rond de harten van mannen, met haar glimlach en snikken en diensten en liefkoozingen.i dan is ze gelukkig. Van welk nut zijnl haar wetenschap en groote bekwaamhe den T a g o r e No. 86. ANNIE BUISMAN. Annie woont aan de Holle- walsweg; zij wordt 7 October 1938 14 jaar. ||||||iii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| llllll FEUILLETON lilllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiillllll 20 Hij volgde de lieftallige bruid met de oogen, zooals alle andere aanwezigen, tot hij haar zag vallen. Toen stormde hij naar voren, zonder in 't minst te beseffen, wat hij eigenlijk deed. Hij was halverwege het altaar, toen hij tot zichzelf kwam, en zich dwong, op zijn schreden terug te keeren en zijn plaats naast zijn nicht weer in te nemen. Natuurlijk had hij geen recht, zich in te dringen, en wat kon hij ook voor haar doen, waar ze al haar fa milieleden en vrienden om zich heen had? Zijn plaats dicht bij de zijdeur, waar door men hem wegdroeg, maakte het hem mogelijk een lange olik te werpen op haar stil, wit gezichtje, en het gaf hem ieeq vreemde, heimelijke voldoening, dat ze, van dichtbij gezien, nog mooier was dan van verre. Hij verbaasde zich er latej over, dat hij in die enkele seconden had opgemerkt, dat haar huid zacht en friscb was als van een klein kindje, zonder 3at ze blijkbaar ouge of poeder of welk, ze blijkbaar rouge of poeder of welk had. Het deed hem goed, dat er dan toch DE NIEUWE MODE BOLERO-JA PON, no. 2774. Zoowel van eenvoudig bedrukt katoen als van bedrukte zijden stof is deze Japon zeer" goed te maken. De moderne combinatie blauwwit is ook hier toegepast. Wit piqué kraag en sluiting van het split met een smal wit lint of koord, dat door mét wit omgewerkte nesselgaten wordt ge regen. Korte gladde mouwtjes in de ja pon, terwijl die van de bolero iets ruimer zijn aan bovengedeelte. Bij patroon be hoort alleen shawlkraag. Noodig plm. 5 M. stof. Patronen in de maten 4450. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. Illlllllllll VOOR DE JEUGD WIE RAADT ER MEE? 25 Maak hiervan eens de naam van een stuk gereedschap GA GI RU FA ZU. 26 Vul eens in: G loopt soms water door. B heeft water nodig. P vier aan een stoel. 27 Je ziet mij in zee. IV\ijn naam schrijf je met vier letters. De laatste is een F. Verander de eerste en ik word een jongensnaam. In verband met de zomerse dagen die nu heus aangebroken schijnen te zijn terwijl ik dit schrijf, ziet het er zo uit zflllen we het inzienden van raad sels voorlopig stoppen. Wel ga ik door met raadsels te plaatsen, ingezonden be hoeven de oplossingen voorlopig niet meer. Volgende week kom ik met de ant woorden van de laatste negen vragen. Geniet maar fijn in de heerlijke natuur' want de maand Juli gaat al weer naar1 het einde. Dan nog een maandje en...... maar laten we daaraan nog maar niet denken. Dartel naar hartelust in wei en duinen, in zee en aan het strand. Dat is gezond voor iedereen. Briefjes blijf ik steeds graag ontvangen, ook al zijn er geen oplossingen in te zenden. Stuur ze mij dan voor Dinsdag 2 Aug. Zaterdag 6 Aug. zal ik ze beantwoorden. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. EEN PAPIEREN BEKER. Deze tekening laat zien, hoe je van et vierkant stuk papier een drinkbeker vou wen kunt. Bekijk de figuren eens goed, neem dan een stuk papier en knip er ee t vierkant van. Het is heus niet moeilijk, de tekening te volgen. 46. O foei, daar werd me de arme man zomaar als de grootste boosdoener opgebracht, met een hele troep spot tende straatjongens achter hem aan. Zo'n schande had hij nog nooit be leefd. Stel je voor, dat kwam beslist Zaterdag in de krant te staan. Meneer Pimpelmans voelde zich nu wel diep ongelukkig. ^^i>\ Er was een oogenblik stilte en toen een zenuwachtig gegiechel, waarvan James onmogelijk de volle beteekenis kon be seffen. Zeg, Jinunie, houd je fatsoen. Je moet zulke dingen niet door de telefoon zeggen. Waarom niet? Daarom niet. De menschen zouden het kunnen hooren. Mij 'nzorg. Maar als je er opstaat, 't Kan ook onder vier oogen. Wat zou je denken van de bioscoop, vanavond? Prachtig, Jimmie. Ik zal op de ge wone tijd klaar zijn. Maar nu moet ik weg, de baas komt er aan. Tot ziens, Jimmie. Tot ziens, lieveling. Maar aan de andere kant was de boom al met het bekende klikje opgehangen. Jane stond met een droomerige glimlach, te denken aan de cartonnen doos onden haar bed en vroeg zich af, wat Jimmie zou zeggen, als hij het weten Kon. Want Jane was vastbesloten, dat Jimmie 't niet zou weten, voorloopig althans niet. Mis schien zou ze het hem op een keer vertel len, als alles goed in orde gekomen was, maar voor het oogenblik wist zij te goed, hoe James Ryan haar met manne lijke raad en critiek zou overstelpen, wan^ neer ze hem vertelde van haar zonderlinge logé van deze nacht. (Wordt vervolgd.) werkelijk zoo'n type bestond. Hij was niet weinig teleurgesteld, toen, de geestelijke, nadat de gemeente een da nig lange poos gewacht had op de terug komst der bruid, kwam zeggen, dat, met, het oog op haar nog steeds voortdurende ongesteldheid, de plechtigheid zou moe ten worden uitgesteld. Het gemompel en de gefluisterde veronderstellingen van allerlei aard ergerden hem geweldig, en hij maakte onderweg bijna ruzie met zijn nicht, die lange beschouwingen ten beste gat over de afkeurenswaardige manier, waarop meisjes tegenwoordig werden grootgebracht. Ze werden zóó verwend, dat ze niet eens meer tegen een stootje konden. Maar hij vond, dat ze er niet naar had uitgezien, alsof ze zoo'n soort meisje was. Toen de ochtendbladen verschenen met sensationeele koppen, die berichtten, dat de bruid was weggekropen en allerlei onvriendelijke dingen suggereerden, voel de hij een heimelijke blijdschap, dat ze de moed had gehad, dat te doen. Het was. alsof hij het bewijs had gekregen, dat ze innerlijk even verstandig en mooi was als haar gezichtje geweest was. Zijii belangstelling in de zaak spotte met alle gezond verstand en hij maakte zich kwaad op zichzelf, om zijn dwaasheid. Nooit te voren had een gezicht zoo'n diepe indruk op hem gemaakt, zóó al zijn gedachten vervuld. Hij maalde zichzelf wijs, dat hij EEN RIJKE VANGST. maar...... dat merkte Piet, onze visserman, te laat. Deugdelijke arbeid ffi is de vader van 't genoegen. 8E> overspannen was door zijn tegenspoed in zaken en nam een vast besluit: hij zou 'n korte vacantie nemen, zoodra hij zeker was van een of twee kleine zaken, die, naar hij hoopte, aan hem zouden worden opgedragen. Maar telkens en telkens weer kwam het kleine witte bruidje hem voor de geest, en belette hem, ook maar één zinnetje te bedenken voor de gewichtige brief. Ten slotte gaf hij het op, greep zijn hoed en besloot een eind te gaan wandelen in de kille Novemberlucht. om ziin gezicht op te frisschen. James Ryan zag z'n kans schoon, 't Was bijna twaalf uur en (jij kon dus best even. de chef van de afdeeling katoenen blouses in de groote fabriek opbellen. Hij sprong haastig op de telefoon toe. Ik zou graag juffrouw Carson willen spreken, alstublieft. Ja, juffrouw J. Cari son. Spreek ik met juffrouw Carson? O, hallo, Jane, ben jij daar? Ja, daar spreekt u mee, mijnheer Ryan, antwoordde Jane beminnelijk. Jane. Nou. heb jij me geen juffrouw Car son genoemd? Schei uit. lane. Je hebt het gewon nen. Zeg, Jane. Wel, Jimmie? Zóó sta je me beter aan. Zeg, hoe zit 't met die trouwjapon? Heb je daan nog over gedacht? ongeluk 45. Gelukkig was het ongeluk op een druk punt van de stad voorgeval len, zodat meneer Bonemeijer al spoe dig gered werd. Meneer Pimpelmans stond er vol spanning naar te kijken, toen een politieagent hem bij de schou der pakte. „Ga maar eens mee, man netje!" zei hij. Meneer Pimpeimans werd zo bleek als een doek.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4