GEVLUCHT. inwinKING, DE SPEURHOND. VOOR DE VROUW. DE NIEUWE MODE Bij alles, wat we koopen of maken, moeten we óók letten op de schijnbare kleinigheden van ons 'toilet. Het is juist bij de kleeding van de vrouw de afwer king, die het doet. Als we ergens een oVerigens goedgekleede vrouw ontmoete^ maar die blijkbaar geen aandacht aan h;.:ar schoentjes besteedde, kunnen we Qadelijk vaststellen, dat deze kleine onachtzaam heid haar verschijning schade doet. Een onderrok, die even onder het japonnetje' uit komt kijken, kousen, die min of meer gerimpeld zitten; een mantelvoering, die zichtbaar wordt....... het zijn allemaal klei nigheden, die onze verschijning afbreuk doen. RECEPTEN. BOTERHAMMEN MEE. Vacantie-tijd. Tijd van fietsen en wan delen. van kampeeren en pick-nicken. „Boterhammen mee!" luidt de afspraak. Wat zullen we kiezen, om ze 'te „meu- bileeren" Liefst niet veel zoete belegsels: die wekken de dorst maar op. Ook geen bij. uitstek „hartige" toevoegsels. Hard ge kookte eieren kunnen goede diensten be wijzen; iets rauws, in de vorm b.v. van komkommer en tomaat valt gewoonlijk ook in de smaak en helpt door de frisch- heid, de dorst bestrijden; kaas vormt 'n derde mogelijkheid. FIJN GEWREVEN EIEREN. Kook het vereischte aantal eieren hard of ook wel bijna hard. wrijf ze fijn en maak ze naar smaak af door ze te ver-> mengen met wat zout (niet te veel) en, eventueel, wat Maggi's Aroma. Spreid het mengsel uit op de gesmeerde boter-, harhmen en bedek het met een tweede, geboterd sneetje brood. KOMKOMMER. Snijd een komkommer in dunne plak jes, en beleg daarmee de gesmeerde sne den 'brood en druppel er spaarzaam wat door elkaar geklopt citroensap, en, even- tueej, Maggi Aroma, over (geen zout, orrjdat dit het vocht uit de komkommer trekt en de boterhammen dus te nat zou mdkën). Bedek elke belegde snee met 'n tweede gesmeerde boterham en druk het geheel flink op elkaar. Kies vooral stevige vruchten; snijd ze met een scherp mes in plakjes, bedek daarmee gesmeerde sneetjes brood en druppel er (spaarzaam), wat Maggi's Aroma over. Bedek dan iedere belegde boterham met een tweede geboterde snee. Voor tomaten wordt liever geen zout gebruikt, omdat daardoor vocht aan de vrucht wordt onttrokken. 21 Misschien was ze ook dwaas geweest, een vreemde zoo volledig te vertrouwen. Misschien zou het meisje krankzinnig blij ken te zijn of haperde er op een andere manier iets aan, en zou zij er de last van krijgen. Maar dat geloofde zij tenslotte toch niet. In elk geval was ze van plan, te wachten, wat er verder zou gebeuren, vóór ze Jimmie in vertrouwen nam. Bo vendien was het geheim niet het hare. Ze had Bettv beloofd, er over te zullen zwijgen en zé behield haar beloften altijd. Dat was een van de redenen., waarom ze zoolang aarzelde te beloven, dat ze eens over een trouwjapon zou denken, in ant woord op James Ryan's reeds vaak »«"•- haald'e vraag. Die avond, op weg naar de bioscoop, begon Jane haar verloofde uit te hooren. Jimmie, wat voor 'n soort van man is die baas van je Een blanke, zei Jimmie prompt. Och, flauwerd, ik bedoel niet wat voor kleur ie heeft, ik vraag je wat voor 'n soort man hij is. Als je het dan weten wilt een Zoo zijn het bij onze kleeding altijd weer de bijkomstigheden, die ons stempe len tot een goedgekleede vrouw. Daarom ook is het wel aardig, als we een ja ponnetje maken, om het van een aparte garneering te voorzien. De keuze is niet zoo moeilijk; bijna elk materiaal is mo dern en zelfs bij ihet kiezen van de kleu ren zijn we niet op een bepaalde kleur aangewezen. Leer, lakleer, glanzeridei zijde, suède, kant en pauletten mogen we dragen. Er zijn heel wat origineele garneeringen, waarvan we er hier enkele afbeelden. Vooral liet kraagje met veter- garneering maakt jeugdig en vlot. Het zijn de groote kleinigheden, waarmede we van ons japonnetje iets aparts kunnen ma ken. STRANDHOTEL ..JPRINSES JULIANA". uit de lucht bekeken. Foto—K.L.M. NUTTIGE WENKEN - Motten: Men moet alle kleeren, gor dijnen, tapijten, en meubelen geregeld nazien, uitborstelen en uitkloppen en meti de stofzuiger bewerken. Kleeren, die wor den opgeborgen, moeten flink in kranten worden verpakt; motten hebben een af-, keer van de geur van drukinkt. Petroleum, terpentijn en carbol zijn uitstekend otn de motten te vernietigen. Ze zullen graag kruipen in losse turt, gelegd onder een. meubel. Tusschen stoelen stoppe men katoenwatten, gedrenkt in sterke carbol- oplosising. In kasten, waar kleeren han gen, kan men om de 14 dagen een kopje gevuld met sterke ammonia zetten. Bo vendien zijn er motzakken in de handel voor het bewaren van kleedingstukken. Ook motkisten, uit ceder- of kamferhout zijn verkrijgbaar. Het aanvreten der stof fen geschiedt door de motlarf., een klein ;vit rupsje met bruine kop. Zjjn meubelen en stoffen eenmaal door mot aangetast,, dan is ontmotting door cyaangas wel het beste middel. Door de ontsmettings- dienst kan dit tegen billijke vergoeding geschieden. Regelmatig flink flitten met een of ander insectendoodend poeder helnt tegen motten, vlooien, muggen en vliegen. man uit één stuk. Hij Is zoo onkreuk baar als Och, dat bedoel ik ook niet, zei Jane minachtend. Ik weet immersj Wel, tlat alles in orde moet zijn mét' hem, anders zou je niet bij hem werken. Nee, ik bedoel, is hij rijk? Geen idee. Nu, ik zag hem gisteravond toch met allerlei groote lui. Ik kwam voorbij die? groote kerk in Spruce Street, en daar zag; ik hem staan met zijn armen over elkaar, zóó. Ze bleef op het trottoir staan,f om zijn houding na te bootsen. Er\ was een reuze-sjieke trouwerij en de kerk was stampvol. Hii was in avondcostuum.. Ik weet zeker, dat hij het was: ie hebt, me hem immers al eens aangewezen. Ik zou wel eens willen weten, of hij op het feest gevraagd was ook. O, als je bedoelt, of dat mogelijk) is ja, zeer zeker, zei James wijs. Als hij wil, kan hij overal komen, reken maar. Hij is van erg goede familie. Zijn oom is iets erg hoogs, en je ziet telkens de namen van zijn tantes en nichten in de krant: dat ze weer een groote partij gaan geven of zooiets. Maar hij schijnt niet vaak naar al die dingen te gaan. Ik hoor dikwijls, dat de menschen hem vragen, waarom- hij daar en daar niet was, de een of andere avond, of om hem op te bellen, om tc hooren of hij niet komt; maar hij zegt altijd, dat hij geen tijd heeft, of dat 21. De Chinees was door deze plotse linge aanval zo volkomen verrast, dat hij helemaal vergat om te schreeuwen. Met een pions viel hij in het water. Oom Mul ligan en Jimmy hielden hun hart vast. Zouden de rovers iets hebben gehoord? Als dat zo was, zag het er slecht voor onze vrienden uit. Zo snel hij kon, maak te Jimmv de boot los. 22. Oom Mulligan had ondertussen de riemen gegrepen. Zodra Jimmy klaar was, roeide hij weg. Op dat ogenblik stiet illinium ingezonden iiiiiiiiiih ANDERS MOET WORDEN. Gaarne eenige opmerkingen in verband met het artikeltje „Wat anders moet worden", in het blad van Zaterdag 23 Juli. Wat het eerste gedeelte betreft, ben ik het roerend met de heer Epe eens,, maar en hiermede kom ik in mijn eigen bedrijf niet met wat de heel/ Epe verder meende te moeten opmerken. Ik geloof echter, dat de paardenverhuur- derij wel nooit van critiek van sommige jijden verschoond zal blijven. Het aan houden der gasten, door kruideniers, groentenboers, bakkers en slagers, ge schiedt vooral Zaterdags, wanneer er nieuwe gasten komen. Het was zeer goed,, als de zakenmenschen, die zich daaraan te buiten gaan, hun verstand eens goed ge bruikten en er mede ophielden de gastem overlast te bezorgen. Zaterdag zag ik het nog, dat een mevrouw een boekje van een bakker werd opgedrongen, om daar haar bestelling direct in te schrjjven. Heti gevolg was echter, dat een kalme, rustige bakker, die pas kwam, toen mevrouw zich geïnstalleerd had, voor de broodleverantie; mocht zorgen. Het lijkt in bovenaangehaalde gevallen wel, of er een „gasaanval" plaatsvindt, men jaagt, rijdt en rost per fiets en per motor, jakkert achter de families aan, die komen naar wat overal genoemd wordt Het stille Texel. Gelukkig treedt de po litie daar tegenop. Maar nu het hartige woordje over paar- denverhuurders. Dat deze menschen het vreemdelingenbezoek schaden, wil er bij mij nooit in. Als het paardenverhuren een doorn in het oog van de gasten zou we zen, vraag ik mij af, waarom er door hen; zulk een druk gebruik van deze at tractie wordt gemaakt? Waarom maken honderden en honderden gasten tochten met de Jan Plezier? En waarom zegt mij een echte Amsterdamsche juffrouw, die in het luwtje van de 50 is: „Mijnheer, we zijn niet op Texel geweest als we niet te paard gezeten hebben". En waarom rijdt een mijnheer in een wagentje met een paard ervoor, dat nog geen waarde van f'200 heeft, en laat hij zijn prachtige, nieuwe auto van f4000 in De Koog staan? hij studeeren moet. Is hij niet rijk, Jimmie? Neen, niet precies. Hij heeft mis schien wel wat geld op de bank staan of, wanneer hij dat niet zelf overge spaard heeft, misschien heeft iemand hem wel eens wat nagelaten. Anders begrijp ik werkelijk niet, waar hij van leeft. Verdienen met adviezen en processen doet hij het niet. Ik verbaas er mij dikwijls over, waar mijn salaris vandaan komt, maar ik ontvang het altijd zoo regelmatig als de klok. Maar Jimmy, heeft hij dan heele- maal niets te doen O ja, hij heeft wel een en ander aan de hand, maar niet het soort van din gen, die goed betalen. Om je een voor beeld te geven: er was vandaag een man: op het kantoor, die probeert zijn huisi terug te krijgen, dat een ander hem af handig heeft gemaakt en mijn patroon „nam de zaak in handen". Zoo maar met-i een, zonder af te wachten, of de man hemi wel zou kunnen betalen of nilet. En dat kan hij vast niet. Hij is een arme werk man en een rijke kerel heeft hem het huis afgenomen. Zoo is hij rijk gewor den, zie je. Tien tegen één, dat we dit, proces verliezen. Die rijke lui hebbem zooveel achterdeurtjes om zich te red den en gaan dan toch nog vrij uit voor het oog van de weneld. O, hij zal er na tuurlijk wel iets voor krijgen vijf en de Chinees, die half versuft was van da schrik, een schrille kreet uit. De Chinezen renden naar de verschansing. Enigen be gonnen te schieten. Mulligan roeide uit alle macht. Aan terugschieten viel niet te denken. Wat kon hij met zijn revolver tegen de goedbewapende bende beginnen Het zag er voor onze vrienden slecht uit. Immers met het roei bootje konden ze niet vlug weg komen. Zie verder Zaterdag. Dat er goed uitgekeken moet worden, wanneer men verhuurt, geef ik toe. Maar nu komen er 2 personen bij mij, die een: ponnywagen huren. Ze rijden, weg en op een afstand buiten De Koog stappeni er nog 3 personen bij. Dat is niet leuk; dat weet ik. Doch de schuld ligt niet bij ons. Wanneer zooiets gezien wordt, steil er dan de eigenaar inee op de hoogte, of spreek zelf een hartig woordje met da menschen, die zulk een wagentje berij den. Dan nemen ze dit aan en zal het ook niet meer gebeuren. Dat er nu paarden in De Koog wor den gehouden, zal zeker aan de rust of zindelijkheid van de omliggende pensions geen schade doen. De zaak wordt altijd maar van één kant bekeken. Waarom wordt de plaat niet eens omgedraaid De paardenverhuurder(s?) laat zich ook wel eens van een goede kant zien. Zater-. dag is men van gemeentewege begonnen,, de dorpsstraat te reinigen." Ik heb het zelf 14 dagen lang, kosteloos, maar in: het algemeen belang, gedaan. Op ónze terreinen kunt u komen; daar wordt de boel zindelijk gehouden. Er zijn wel eens pensionhouders, die hun straatvuil op plaatsen doen komen, waar het ZEKER) niet hoort. Met al deze regelingen: „Dit mag niet, en dat mag niet", moet men echter'~voor- zichtig zijn. Anders konden die wel eens; schuld hebben aan liet minder worden van het vreemdelingenbezoek aan ons Texel. JAC. RIJK, reeds 6 jaar paar- denverhuurder te De Koog-Texel. mummalum lllül'HIH GEMENGD NIEUWS lllllliiiiiiiiiiiiiii'iimiiimiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiillllli Numansdorp. Vrijdag is het 3-jarig ventje van de fam. Huisman, dat op de weg op zijn vader wachtte, door een vrachtauto, door zijn vader bestuurd, bij het achteruitrijden, gedood. Te Amsterdam krijgen de school kinderen in de feestweek in September- vacantie. Maandag 5 September moeten ze echter op school komen voor een plech tige herdenking. Tusschen Meeden en Muntendam is een vrachtauto met turf op de onbe waakte overweg door een trein gegrepen. De bestuurder werd gedood. twintig dollar misschien maar wat is 23 dollar, waar je mogelijk nog een paar jaar op moet wachten. En dan wa,s ev een meisje, dat probeerde, het geld in handen te krijgen, dat haar vader haar had nagelaten, maar haar oom had he,t verdonkeremaand en hij beweerde nu, dat hij het allemaal aan haar ten koste; had gelegd. Nu, die zaak hebben we ook waargenomen en idaar zullen we ook niet veel zij bij spinnen, zelfs als we winnen. Maar er komt ook wel eens tie een of andere rijke schavuit met een glad de tong, die iets uitgevoerd heeft en nu met allerlei slinksche draaiommetjes te gen de wet beschermd wil worden. Maar die schepen we vierkant af. Zoo gaat het bij ons. Ik heb er geen idee van, hoe het nog eens met ons moet afloopen. Maar hij is een prachtkerel, een man uit één stuk. Dat zal ik altijd volhouden. Ja, dat geloof ik ook, zei Jane met glinsterende oogen. „Zeg, Jimmy, wat zou je er van denken, als we hem eens een mooie zaak konden bezorgen, een echte zaak, bedoel ik, waar wat aan te verdienen valt." O, zeker dat zou een klein kunstje voor ons zijn, zei Jimmie droog. Je kunt nooit weten, antwoordde Jane droomerig: Onze fabriek heeft dik wijls advocaten noodig. Ik zou er eens met de baas over kunnen spreken. (Wordt vervolgd.) TOMAAT. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllll llllll FEUILLETON IIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIIIIII ||||||llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllll||||ll |||j||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| WAT WEL EN WAT NIET

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4