GEVLUCHT. HET HOOGST IN KWALITEIT HET LAAGST IN PRUS ONS F0T0H0EKJE. VOOR DE VROUW* NUTTIGE WENKEN Verf aan de kleeren? Verwijderen met verwarmde terpentijn. Niet op vuur, maar in heet water warmen. Schoensmeer, die hard geworden is, kan men door bijvoeging van een weinig glycerine weer zacht en geschikt maken voor het gebruik. Houten keukenlepels, die er minder smakelijk uit gaan zien, legt men een dag of vijf in koud sodawater. Dan krij gen ze hun natuurlijke kleur weer terug. RECEPTEN. EEN CACAO-DRANK. 1 liter water, 1 pond suiker, 1 ons poederchocolade en 1 pakje vanille sui ker of een half stokje vanille. Breng driekwart liter water met het vanille stokje aan de kook; los hierin de suiker, op en vermeng de cacao met het overige water. Giet dit roerende door de ko kende massa en laat alles samen onder goed roeren 10 minuten koken. Wanneer men vanille-suiker gebruikt, moet die liet allerlaatst er in gedaan worden. Voor helt gebruik neemt men 1 deel van de cacao drank en 3 deelen melk of spuitwater. Hoe beter kwaliteit cacao, hoe beter de drank zal smaken. BROODSCHOTEL MET GEMBER. 300 gram oud brood zonder korst, a 5 dL. melk, 3 eieren, SO gr. suiker, 200 gram geconfijte natte gember, 20 gram boter. Het brood in de kokende melk geheel fijnwrijven en daarna vermengen met de suiker, de eierdooiers en het stijfgeklopt eiwit. Het brood met de in kleine stulyes gesneden gember laag voor laag in een vuurvaste schotel schikken. De eerste en de laatste laag moet uit brood bestaan. Hierover de gesmolten bo ter gieten, een dun laagje paneermeel er over strooien en het schoteltje in de. oven lichtbruin laten worden. No. 87. JAAP DE BOER. Jaap, die in de Waalder- straat woont, wordt 9 Augus tus 1938 twaalf jaar. FEUILLETON Doe dat, zei Jimmy sarcastisch, 't Is maar de vraag of je plezier beleeft van je moeite. Tien tegen een, dat we het niet aannemen. Fabrieken doen altijd' dingen, die niet door de beugel kunnen. Maar Jane zweeg en scheen diep in gedachten en al gauw waren beiden ver diept in de bekoorlijkheden van Mary Pickford. De avondbladen verschenen met por tretten van Elisabeth Stanhope en de man, die haar bruidegom had moeten worden. Jane knipte de bruidegom weg en plakte het portretje van de bruid op" het schut blad van „Gewroken Onschuld", het eenige boek, dat ze bezat. Daarna stopte ze dit zorgvuldig weg op de bodem van haar koffer. VII. Betty zat bevend en schuw in een don ker coupéhoekje van de trein, die haan naar Tinsdale zou brengen ver weg} van de stad harer kinderjaren. Het was' haar, of ze plotseling heel alleen in een vliegtuig was gezet met bestemming naar de maan, zonder eenige kennis van motor of stuurinrichting. Het beangstigde en amuseerde haar tegelijk. Ze had zin om te huilen en om te lachen, maar ze deed geen van beide. Ze bleef het eerste uur ingetogen en onbeweeglijk zitten, naar buiten kijkend als alle andere reizigers DE NIEUWE MODE Oude jurken kunnen niet zelden met gunstig resultaat nog opgeknapt wor den. Als we ze lang gedragen hebben, zullen ze al dadelijk veel frisscher wor den, als we ze in houtzeep wasschen. Wanneer zoo'n jurkje gedroogd en weer opgeperst is, kunnen we eens zien, wat er aan te veranderen is. Hebben we op zoo'n japonnetje tot nu toe een kraag-t je of sjaaltje gedragen, dan zouden we. eens een andere garneering kunnen aan brengen. Een halsuitsnijding met eenin- gerimpeld voorstukje en boordje b.v. is ook geschikt. U kunt het pasje zoo ma ken, dat het aan een kant met drukknoop jes zit. U kunt in de inrimpeling ook dun elastiek aanbrengen. Dat maakt het mo gelijk er gewoon het hoofd door te ste ken; dan zijn drukknoopjes niet noodig. Een fleurig tintje kiezen. Is het jurkje marineblauw, dan kunt lichtblauw met donkere noppen voor het voorstuk nemen. Leent de stof zich voor het ma'ken van een ceintuur - desnoods dubbel nemen. dan krijgt u een harmonieus geheel. Anders koopt men er een effen ceintuur en effen knoopen bij. GOED OPMERKEN. Bekijk deze tekening aandachtig, maar hoogstens vier minuten; leg er dan een stuk papier op en probeer deze vragen te beantwoorden. Wanneer je met geen enkele vraag moeite hebt, is het met je waarneinings- en herinneringsvermogen heel goed gesteld. 1. Hoeveel jongens zag je 2. Wat doen ze 3. Heb je gezien, dat er een jongen een zelfstrikker droeg Wie dan 4. Welk keukengerei is afgebeeld 5. Hoeveel tenten zag je 6. Staan er wim pels op Hoeveel bomen zag je Hoe veel bosjes 8. Wat zag je in de lucht 9. Wat zag je in het water ZELFGEMAAKTE BLOEMEN. Van resten van gekleurde stoffen kun nen aardige kunstbloemen worden ge maakt. Je begint b.v. met twee ronde stukken te knippen, een van tien en een van zes of zeven c.m. doorsnee. Neem stoffen, die bij elkaar passen; voor de. kelk groen, voor het bloemblad geel b.v. In het midden naai je (een werkje voor de meisjes) de lapjes op elkaar, waarbij je zorgt, dat de blaadjes zoo genaaid ze draaide nauwelijks haar hoofd om en keek niet om zich heen in het interi eur van de wagon. Ze had een gevoel, of er in elk hoekje een detective zat, die slechts wachtte, tot ze haar oqgen naar| hem opsloeg om hem te erkennen. Maar langzamerhand, toen de tijd venstreek, zonder dat er iets gebeurde, en het landschap rustig voorbijschoof, begon ze zich een beetje meer op haar gemak te voelen. Tersluiks nam ze haar mede reizigers op. Ze had nooit van haar le ven derde klas gereisd, en het was iets geheel nieuws voor haar, al die verschil-1 lende typen te bestudeeren. Ze glim lachte tegen de smoezelige baby, en wenschte, dat ze iets bij zich had bm 't hem te geven. Ze wierp steelsche blikken op de man met het zorgelijk gelaat en de vrouw in het zwart, die schreide ach-, ter haar rouwsluier, en maar niet wilde glimlachen, onverschillig, hoezeer de man zijn best deed, haar ertoe te bren gen. Het was een openbaring voor haar, dat een man zóó volhardend kon pogen, een vrouw te doen glimlachen. Ze keek naar de Italiaansche familie met vijf kin- llilllilllllilllll VOOR DE JEUGD. 47. Vijf minuten later werd hij het politiebureau binnengeduwd. Daar kreeg hij, terwijl buiten de straatjeugd voor de ramen van het schouwspel stond te genieten, een geduchte uit brander. „Mijnheerrrmr!" zei de in- septeur. „U moet niet denken, dat u hier in het openbaar aan de bomen kunt gaan hangen en voor hansworst kunt spelen". worden, dat ze wat „krullen". In het midden breng je drie kraaltjes aan en daar omheen wat gouddraad; dit moet de meeldraden voorstellen. Een bloem kelk van organdi doet het heel mooi. Wanneer je zulke bloemen keurig maakt, zijn ze als versiering op een jurk te ge bruiken. NIEUWE RAADSELS 2S Maak hiervan de jiaain van twee bloemen: SO GRA Ml RO TER. 29 Vul eens in: P viervoeter. K een lang schip. 30 Een gewicht; verander de laatste letter van mijn naam (vier letters) en je kunt om mij lachen. De oplossingen niet inzenden. Dat doen we weer, als het prijsraadsels zijn. Maar briefjes met aardige bijzonderheden over school en huis, vacaiitie-avontuurtjes, enz. blijf ik graag ontvangen. Stuur ze dan niet later dan Dinsdag 2 Aug. Involgend, Zaterdag-nr. zal ik ze dan beantwoorden. Er is een boek mee te verdienen. Aan 't schrijven dus. 48. Meneer Pimpelmans werd paars. Wat een schandalige onrechtvaardig heid. „Hansworst?" riep hij uit, „hans worst? Inspecteur, denkt u dat ik tien jaar voor veearts gestudeerd heb om me hier te laten beledigen? Dat nooit!" Wat werd onze Pimpelmans kwaad. Was het zijn schuld? deren en negen groote pakken en telde de kleuren in het toilet van een modieus-' gekleede jonge vrouw, die aan een klein stationnetje instapte. Iedere minuut van. de dag was interessant. Iedere kilometer van liet mistige November-landschap, dat1 voorbijgleed, verhoogde haar blij gevoel van vrijheid en veiligheid. Ze opende het half-versleten hand- taschje, dat Jane haar gegeven had5 trok er het kleine spiegeltje uit en bekeek haar eigen vreemd gezicht, terwijl ze trachtte te wennen aan haar veranderd, gezicht en haar nieuwe naam. Jane had die op de achterkant van de enveloppe geschreven, waar het adres van Mevrouw) Carson op stond Lizzie Hope. Het was vreemd te denken, dat zij dat nu voor taan was. Ze vroeg zich af, of Lizzie Hope gelukkiger zou worden, dan Betty Stanhope was geweest. En 'toen begon ze te peinzen over de gebeurtenissen van de laatste vier-en-twintig uur; had ze goed gehandeld o fniet? Zou haar vader in haar teleurgesteld zijn geweest, zoui hij zich over haar geschaamd hebben, zoo-' als haar stiefmoeder had gezegd? Jane, had haar dat grootendeels uit het hoofd gepraat, en ze voelde zich opgeruimder, dan sinds vele dagen het geval was ge weest. Laat in de middag begon ze er over te, peinzen, wat Tinsdale wel voor een plaatsje zou zijn. In het oude taschje zat haar kaartje naar Tinsdale en nog acht en een halve dollar. Ze voelde zich rijker dan ooit in haar leven, al had men haar met zakgeld nooit kort gehouden. Maar dit was heelemaal van haar, en niemand zou er iets mee te maken hebben, waar ze het aan uitgaf, of hoe ze haar tijdi doorbracht. Kleine stadjes kwamen in het gezicht en verdwenen weer, elk met een óf twee kerken, een schoolgebouw en een massa kleine huisjes. Zou Tinsdale er zóó uit zien? Hoe vriendelijk zagen deze plaats jes er uit, en hoe eenzaam toch ook weer; Maar aan cén kant was dat een geluk: niemand zou haar ooit zoeken in zoohu verlaten dorpje. Ze spoorde voorbij een groot, rood- steenen gebouw een krankzinnigen-ge sticht, zooals de letters op de gevel aan duidden, en ze huiverde toen ze dacht aan wat Jane haar uit het ochtendblad ver teld had. Gesteld eens, dat ze haar von den en haar in een krankzinnigengesticht opsloten, alleen maar om de heele we-f reld te bewijzen, dat het niet hun schuld was, dat ze op haar huwelijksdag was- weggeloopen. Die gedachte .deed haar- duizelen. Ze leunde achterover in haar. hoekje, met haar gezicht naar het raam gekeerd, sloot de oogen, en deed, alsof ze sliep, om de tranen te verbergen, die in haar oogen sprongen. (Wordt vervolgd.) ;!iiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iii!iii:niiiii!iiiiiii::iiiii|||||| 22 ÖiCih >24-0419»

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4