(MU fiijn&nMIJNHARDTJES" Q Q Q*2 imiiiiiiiiuiujiiiiiiiiiiin'i, mm INGEZONDEN. - J- Een aardige foto van het Prinselijk Gezin, genomen op het vacantieverblijf Heiliaendamm. ÜIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIII!IIIII||I!I!I!I!IIIIIII!I!III!I!IIIIIII!IIIIIIIIIIIII|IIIII|II!IIIIII!|||I!!||||||||||||||||||||||I||!I||I||I!I||||||| BALLON VAN LAMP KWAM NAAR BENEDEN. Tijdens het bal op de avond van U.D.I. deed zich een klein ongeval voor. Van een onder het balcon hangende lamp raakte de glazen ballon los, vermoedelijk door gestamp op het balcon. Het orna ment kwam terecht op het hoofd van N. Witte, die daarbij licht gewond werd. ZANGUITVOERING IN HET PARK. Tusschen de directeur van de zang- vereeniging „Harmonie" uit Den Hoorn, de heer U. Bouwsma en de Fanfare „Har-i monie" uit Warns bestaat een hechte vriendschapsband. Wanneer de Waraser Fanfare, welke reeds 10 jaar in de eere-'. afd. van de Chr. Bond van Harmonie- enj Fanfarecorpsen speelt, op een concours uitkomt, maakt steeds de heer Bouwsma oud-lid, hier woonachtig, deel uit van het corps. Dit feit zal er wel niet vreemd aan zijn geweest, dat Donderdagavond de Fanfare „Harmonie", uit Warns (direc teur J.B. Dijkstra) en de Hoornder zang- vereeniging gezamenlijk een uitvoering', in het Park gaven. Even later dan het aangekondigde aan- vangsuur maakte de Fanfare een aanvang met het programma. Voor haar werk niets dan lof. De Warnser Fanfare vergastte ons op een gevarieerd programma, waar van alle onderdeden keurig waren ver zorgd. De volijverige directeur, de heer J. B. Dijkstra, en de leden van de Fan fare brengen wij gaarne een woord van hulde en een woord van dank voor Ide prachtige avond. In deze 'hulde kunnen we ook de Hoornder Zangvereeniging betrekken, welke immers mede deel had aan het welslagen van het Rarkconcert. De leden gaven onder leiding van de heer Bouws ma eenige voortreffelijke zangnummers. De meer dan 800 luisteraars zooveel waren er wel in het Park hebben on getwijfeld zeer genoten. Zeker had het Parkconcert nóg meer bezoekers ge trokken, indien de U.D.I.-uitvoering, die geheel was uitverkocht, niet dezelfde avond plaats gevonden had. H. lllllliiiiiiiliiiiiillllllllllliiiliiililillllliilllliillllllllllilllllliiiiiiiiiiiillllliiillllllll NIET „KOSTELOOS", MAAR „VLUG" EN „GOEDKOOP". Naar aanleiding van het stukje der beurtschippers in uw blad van Woensdag j.l., grijp ik gaarne de geboden gelegen heid aan, de daarin uitkomende verkeerde meening, als zou de A.T.O. met verlies en ten koste van de belastingbetalers werken, te weerleggen. Het tegengestelde is n.l. het geval. In 1927 is de A.T.O. opgericht (in 1928 werd de oude besteldienst der N.S.Van Gend en Loos daarin opgenomen) als een Naamlooze Vennootschap met geheel zelfstandige directie en administratie, omi als een rendeerende maatschappij het ver der verlies van vervoer tegen te gaan en terugwinning van het verloren vervoer te bevorderen. Het is dus juist andersom. Het kon niet langer worden toegestaan, dat door con currentie van auto's en schippers de ver liezen der Spoorwegen steeds grooter werden en het is danook een groote ver dienste van de A.T.O., dat dit viervoer- verlies ten bate van de belastingbetalers werd tot staan gebracht. Tevens werd daarmede een prachtige nationale instel ling verkregen voor van-huis-tot-huis ver voer door heel Nederland. Men denke: zich de ramp eens in, als Spoor en A.T.O. (spoor zonder A.T.O. is eenvoudig on-i bestaanbaar geworden) zouden worden opgeheven, zoodat inen voor alle vervoer1 op beurtschepen, vrachtautodiensten ed.. zou zijn aangewezen. De prijzen zouden in vele gevallen wellicht het vijfvoud en de reisduur een nog groóter veelvoud' van thans bedragen, terwijl de controlei over groote afstanden dikwijls geheel', zoek zou "zijn. Het is goed, dat men zich eens reali seert, wat de A.T.O. voor onze handel^ industrie en ook voor het toerisme, enz. is. Het doet prettig aan, zelfs in hei stukje der beurtschippers de erkenning- te gunnen lezen, dat de A.T.O.-prijzenl zoo laag zijn. Dit kan echter, omdat de A.T.O. het haar toekomend vervoer, dat zich voor beurtschepen e.d. minder leent,, weer tot zich trekt ten gerieve van het publiek. Het zij dus vastgesteld, dat de A.T.O. onmisbaar is voor ons land en een voorrecht is voor Texel. Met betrekking tot mijn vorig stukje zjj daar nog aan toegevoegd, dat „kosteloos" bestellen alleen geldt binnen de kom den dorpen en langs de wegen, waarlangs de diensten rijden. Overigens mag een kleine vergoeding worden geheven. Jb. KIKKERT. Om iedere foto, schilderij, tee- kening een lijst, die past; ook past bij uw beurs; BOEKHANDEL PARKSTRAAT. DIENSTPLICHT De Burgemeester van Texel brengt ter algemeene kennis, dat door den Minister van Defensie, bij beschikking van 19 Juli 1938 Vile Afdeeling, no. 458 V, aan Cor nells Drijver, dienstplichtige der lichting* 1937 uit deze gemeente, ingaande 1 Sep-; tember 1938 voor goed vrijstelling van den dienstplicht is verleend wegens kost winnerschap. Tegen deze vrijstelling kan uiterlijk den tienden dag na den dag van deze bekendmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door diens wettigen ver tegenwoordiger; b. elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen of door diens wet tigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij den Burge meester ter secretarie van deze gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift aan de Ko ningin, die op het beroep beslist, na ad vies van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur. Texel, 28 Juli 1938. De Burgemeester voornoemd, K. VLAMING, Lo-B. IHIII mm'llllll IIIIHIIIHI Mededeelingen llllllllllll IIIIIIIIIIH van Texels Bioscoop-Theater llllllllllll illllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiminimm'llllll UIT HET LEVEN VAN EMILE ZOLA. Voor wie deze prachtige film nog niet hebben gezien, wijzen wij er op, dat nog drie avonden daartoe gelegenheid bestaat, (zie adv.). De groote karakterspeler Paul Muni, door zijn vele prachtige creaties wereldberoemd, beeldt thans de figuur Emile Zola uit en wel op een ongekend suggestieve wijze. MARIE WALEWSKA. De eerste Metro Goldwyn-Mayer-film die Texels Bioscoop brengt, behoort tot de allerbeste films van de laatste tijd. In de hoofdrollen spelen Greta Gar bo. en Charles Boyer. Gneta Garbo beweegt zich hoe langer hoe meer op historisch gebied. Haar koninginnen en andere' vooraanstaande personages uit vroeger tijden worden steeds talrijker. Ditmaal heeft men in de romantische historie van Napoleons leven een figuur gevonden, die zich onderscheidt door zooveel grootheid.; tragische berusting, trouwe aanhankelijk heid en oprechte liefde, dat het talent) van Greta Garbo zich op grootsche wijs kan ontplooien. Marie Walewska is voor het leven van Napoleon van bijzondere be tcekenis geweest. Zij oefende op de zoo, machtige heerscher een groote invloed uit. De begaafde Fransche filmspeler Ch. Ëoyer vertolkt de Napoleon-rol; hij dcet dat voortreffelijk. I De Telegraaf schreef: De bezetting schittert in alle situaties van het stukl Het Alg. Handelsblad:: Greta Garbo, bereikt hoogten, die niet voor een andere1 actrice zijn weggelegd. Het Volk: Onze waardeering voor de grootsche creatie van Boyer; bewondering ook voor het spel van Greta Garbo. De Haagsche Post (L.J.Jordaan) Ongewoon knap geschreven dialoog. - Scènes, die tot een hoogte stijgen, als geen andere Garbo-film vertoont. Wij ge- looven zonder voorbehoud in Matje Wa lewska van Garbo. 23. Oom Mulligan wierp zijn revolver weg. Toen had hij zijn handen geheel vrij om te roeient zo snel hij kon. Maar plotseling bemerkten onze vrienden, dat geen kogel in hun richting werd afgescho ten. Ze zagen elkaar verbaasd aan. Oom' liet de riemen rusten en keek eens goed. „Daar", wees Jimmy, „ze schieten op de sloep van ons schip". Zo was het. Der bende had zic.h op het voorschip ver zameld en vuurde onafgebroken op de motorsloep van het schip, waarmee onze vrienden hun vacantiereis maakten. Met grote vaart naderde het bootje, dat met bewapende officieren en matrozen was bemand. Illllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiillllll llllllllllll SPORT OP TEXEL llllllllllll lllllliiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiillllll TEX. BOYS-NIEUWS. Morgen geen programma. De wedstrijd tegen De Cocksdorp is wegens werk zaamheden op ons terrein tot nader da tum tiitgesteld. Het veld moet nog ge maaid en het 2de doel nog van een nieuwe grasmat voorzien; 't andere is reeds keu rig in orde. Nu de tent nog schilderen, enz., .maar niet altjjd door dezelfde jon gens, hoor. Wie Dinsdagavond a.s. mee werken wil, geeft zich morgen even op bij de voorzitter. Vele handen makent licht werk en onze club sterk. Maandag 8 uur athletiek voor allen. Wij moeten trainen voor de groote sport dag, eind Augustus. Dus komen. De heer Kievits heeft de leiding; dus dat is in orde. Donderdag voetbaltraining. De trai ner kan niet present zijn wegens te drukke werkzaamheden. Maar evengoed komen, hoor. Maandag ALLEN op 't veld. G. S.V. TEXEL. Woensdagavond, aanvang half 8 wordt de wedstrijd weer gespeeld tegen een elftal uit het V.C.J.B.-kamp., We kunnen onze voetballiefhebbers de ver zekering geven, dat het een van die ge zellige voetbalavonden zal worden, zooals we er al zoovele tijdens de vacantiesi mochten meemaken. Daarom is eigenlijk een opwekking tot een bezoek overbodig. Het elftal, dat deze wedstrijd zal spe len, kan niet eerder dan Woensdag wor den bekend gemaakt. We verwachten geen afberichten. Werkt allen mee om de tra ditie te bewaren. We zijn er van over tuigd, dat de gasten zich niet onbetuigd zullen laten en voor een vroolijke stem ming zullen zorg dragen. Athletiek. De algemeene opinie over de a.s. wedstrijden is, dat een flinke deelname kan worden verwacht. De ver- eenigingsnummers zullen, mits goed voor bereid, een mooie strijd te zien geven. Nu stevig aan de slag, de tijd is kort. ledereen kan zich nog opgeven en van de gelegenheid profiteeren om te oefe nen. De springbak is weer prima in orde. D.D. 24. Onze vrienden roeiden nu langzaami naar de kust, waar zij de strijd goed kon-i den volgen. Het voordeel was in het be gin aan de zijde van de zeerovers. Het) was voor de mannen in de motorboot- erg moeilijk nauwkeurig te mikken. Plot seling nam de strijd echter pen onver wachte wending. Een kanonschot dreunde over het water. Een granaat vloog vlak over de hoofden der zeerovers. Een ge wapend militair vaartuig was op het strijdtoneel verschenen. De Chinezen za gen in, dat verdere tegenstand nutteloos was. Ze wierpen hun wapens neer en' gaven zich over. Spoedig waren ze veilig opgeborgen aan boord van het zwaar be wapende schip. EEN WESPENNEST, Een uitverkochte zaal, een meesterlijke weergave van het aardige blijspel dooi de U.D.I.'anen en een hoogst dankbaar publiek. Ziedaar het daverend succes, dat de tooneelvereeniging U.D.I. Donderdag avond in Pen's Schouwburgzaal geoogst heeft. Bij deze gelegenheid kon worden geconstateerd, hoezeer onze gasten zulk een avond op prijs stellen. De heer W. H. Lap, voorz. van onze V.V.V., op welker uitnoodiging U.D.I. met het blijspel Een Wespennest voor het voetlicht trad, wees in zijn openings woord op de aanleiding tot het organi- seeren van deze avond. Wij hebben zoo vaak gehoord, aldus spr., dat het op Texel wel aardig is, maar dat er zoo weinig te beleven valt. (teekenen van in stemming in de zaal). Die opmerkingen wilden wij niet dadelijk veroordeelen, doch de V.V.V. is van meening, -dat; Texel een badplaats moet zijn en blij ven, waar rust heerscht. Dat "is voor ons- de hoofdzaak. Gelukkig bestaat er ook in dit geval een gulden middenweg: Geen dancing, maar een avond als deze. Het gaf onze reden tot vreugde, dat U.D.I.die oven goede krachten beschikt, bereid wasrf ons in ons streven te steunen. W-ij zijn er zeker van, dat u een avond bezorgd wordt, waarop u met voldoening terug zult zien. Daarop verkreeg de heer A. van der Meulen, voorz. U.D.I.liet woord. Ook hij zeide het zeer op prijs te stellen, voor de gasten op te mogen treden. Hij ver zocht eenige clementie, daar de vereen, alleen dilettanten telt. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat de avond sla gen zou en verzocht daarbij aller mede-, werking. Na 'n verdienstelijke viool-solo dooreen der leden van de Band, welke zich tijdens 't bal zou laten hooren, was de beurt aan. U.D.I. Wij zouden in herhaling vervallen, zool wij nog wederom de inhoud van het ver makelijke stuk beschreven, U herinnert; zich nog wel, dat liet stuk hier in het winterseizoen reeds door U.D.I. gespeeld werd. Maar ditmaal was de inhoud bran dend-actueel. We maken immers kennis, met een z.g. pension op de Veluwe. Wat stelde daar Amor aan gast zoowel als, aan gastheer moeilijke vraagstukken. De komische verwikkelingen ontlokten de toe hoorders lachsalvo's. Gelukkig wist de schrijver een „eind goed, al goed" te bewerkstelligen.....;. Wat het spel betreft: roerend eens was een ieder het met de heer W. H. Lap, die aan het slot namens V.V.V. en de gas-, ten zijn dank uitsprak voor de „mees* terlij ke weergave". De dames A.v.d. M eu- len-Flens, N.Bakker-Zuidewind, Room Wilkeshuis, mej. Dijten de h.h. I. Vles- sing, A. de Wilt en S. de Waal waren' biezonder goed. Ook de kleinere rollen, vertolkt door inej. A. Keijseren de heeren P. Fehrmann en H. Room, werden weer uitnemend gespeeld. Het gezelschap mocht aan het slot een daverend applaus in ontvangst nemen; de damesleden werd bovendien een bloe menhulde gebracht. De heer Van der Meulen sprak daar na nog: W-ij zijn tevreden en dankbaar zijn wij u voor de .prettige stemming. Een hoogst geanimeerd bal hield me nigeen nog eenige tijd gezellig bijeen. U.D.I. heeft zich Donderdag van haar beste zijde getoond. Het is een avond, geworden, waarop allen met groote vol doening terug mogen zien. Onze Y.V.V. zal het bii deze jgymeur stellig niet laten. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUItllltlllllllllllllllllHIIIIIIIIIIII llllll KING, DE SPEURHOND. minmimillminimi

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 6