GEVLUCHT. ONS FOTOHOEKJE. OVER MODE ZOO SCHREEF: Elize van Calcar: Men ziet het be lachelijke van een mode pas goed in, ala ze voorbij is. Otto Weiss: Welke mode wel de schoonste is Belachelijke vraag; natuur lijk de nieuwste. Lavater: Wees nooit te vroeg met het volgen van de mode, maar wees ooki niet te lang uit de mode. Volg haar nooii| tot het uiterste. RECEPTEN. RIJSTPUDDING, met room en ananas. Een liter tnelk, 2 ons rijst, 1 ons suiker, een stukje citroenschil, wat zout en een ei. Breng de melk met ctiroenschil langzaam aan de kook. Strooi er dan de gewasschen rijst roerende in. Laat de massa roerende aan de kook komen, voeg het zout er bij en laat de rijstebrij gaar koken. Roer ca dan de suiker door. Neem de rijstebrij van het vuur en doe er voorzichtig de ge klopte eierdooier en het stijfgeklopte ei wit bij. Los in 2 dL. water 3 blaadjes, (in koud water geweekte) witte gelatine op en 60 gr. suiker. Roer dit mengsel door de rijst. Als het afgekoeld is, voegt men er nog een achtste L. stijfgeslagcn room bij. Doe de massa in een platte vorm, die met koud water is omgespoeld- Wanneer de pudding goed stijf is, stort men hem op een glazen schotel. Men garneert met stukjes annanas en druiven. NUTTIGE WENKEN. Zwart laken blijft mooi van kleur als men het in zout water wascht. Rieten manden worden door afbor stelen met zout als nieuw. Geelkoperen voorwerpen poetst men met azijn, waarin zout is opgelost. Insectenbeten. De pijn en de zwel ling worden minder wanmeer men op de plek wat vochtig zout legt. No. 89. FREEK STIJGSTRA. Freek werd 11 Juli 1938 tien jaar; hij woont op Oost. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU llllllllllllllllll llllllllllllllllll llllll FEUILLETON llllllllllllllllll llllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Nellie was opzettelijk wakker gebleven om met Betty te praten en haar uit te hooren over het zoo vurig begeerde leven indegroote stad en Betty wist soms niet, hoe ze moest antwoorden, omdat het stadsleven, zooals z,ij dat had geleid, zoo heel verschillend moest zijn van het stadsleven, dat Jane kende. Maar eindelijk werd de slaap haar te machtig en Nellie moest het opgeven, omdat ze op haar laatste vraag geen antwoord meer kreeg. De logé was vast in slaap. De volgende morgen namen de kirfde- ren haar mee in het tuintje en door het huis en lieten haar alles zien. Daarna gin gen ze met haar naar het dorp en vertel den haar alles van huizen en menschen. Ze waren in verrukking over Betty's prachtig haar en erg teleurgesteld, dat ze voortdurend haar hoed op wilde hou den. Het was een heldere, zonnige mor gen, niet erg koud, en ze vertelde haar dat niemand hier een hoed droeg, be halve om naar de kerk of op reis te gaan; maar Betty was te bang, dat heur haar de aandacht zou trekken. In de vroege ochtenduren had ze liggen huive- DE NIEUWE MODE JAPON voor jonge dames, no. 2942: Een aardige gebloemd katoenen of be drukt kunstzijden japon met doorgaande voorbaan en verkorte zij banen. Ingehaal de ruimte aan de zijkanten. Korte mou wen. Halsafwerking met kraagje. Split met knoopjes en lusjes. Patronen in de maten 42 t.m. 48. Prijs 35 ct. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. llllll PLANTEN IN KAMER EN TUIN. VRAGEN van abonné's worden hier opgenomen en, zoo mogelijk, beantwoord. - U kweekt uw knolbegonia als pot plant, maar ziet, dat in de huiskamer de bloemen spoedig afvallen. Meestal is ge brek aan licht en versche lucht de oor zaak. Plaats de plant steeds voor een zeer licht venster en houdt het raam zoo veel mogelijk open of opgeschoven. Laurieren nu snoeien. Van uitgebloeide dahlia's de bloem leesten wegnemende knoppen steeds dun nen. Van chrysanten de takken geregeld, bijbinden; anders groeien ze krom en breken ze later bij het aanbinden. Freesiabolletjes nu in de grond; deze moet goed en voedzaam zijn: twee deelen bladgrond, twee deelen kleigrond, een deel oude verteerde mest en een deel zand. - Men stekt nu o.a. klimop, hulst, aucuba, erica, hortensia en deutzia. Doe dit in koude bak. Houdt het raam de eerste «eken gesloten. Wie nu leeuwenbekjes zaait en ze in de winter in de koude bak houdt, kan vroeg in het voorjaar bloemen hebben./ Idem met winterviolieren. ren bij de gedachte, dat haar familie he mel en aarde zou bewegen om haar ver blijfplaats te weten te komen. Het was van het grootste belang, dat ze zich niet' noodeloos blootstelde aan de kans, her-, kend te worden. Ze had 's morgens de rok van de blauwe serge jurk zoo hoog, mogelijk opgesjord, zoodat ze er uit zou zien als een klein meisje en niet als een' weggeloopen bruid. Ook had zij, terwijl Nellie nog sliep, liggen overpeinzen, wat ze van haar verleden zou vertellen en wat! niet. Al stelde ze veel vertrouwen in de, Carsons, een zeer begrijpelijke terug houdendheid, deed haar besluiten, hen voorloopig maar heel oppervlakkig in te lichten. Zij vertelde juffrouw Carson dus, dat zij sinds de dood van haar ouders ge- woond had b,ij een vrouw, die haar vader goed gekend had, maar dat de verhou ding de laatste tijd erg onprettig was, geworden en ze het beter had gevonden, te scheiden. Ze was vertrokken onder om standigheden, die het haar onmogelijk maakten iets van haar bezittingen mee te nemen; daarom zou ze nu werk moeten zoeken om wat meer kleeren te kunnen! verdienen. Juffrouw Carson keek in de lieve, ern stige oogen en stemde toe, dat dat hef beste was, wat ze doen kon; ze zouden 't haar misschien in haar nieuwe woon plaats lastig komen maken, wanneer ze schreef om haar dingen. En verder werd' SI 51. Tien minuten later vertrok meneer Pimpelmans weer te paard. In een kalm sukkeldrafje reed hij door de stad, toen hij iets zag, wat zijn teder hart ont roerde. Een man probeerde tevergeefs een zwaarbeladen handwagen tegen de sterk hellende straat op te duwen. „Heb je een touw bij je?" riep mijnheer Pim pelmans de man toe. BRIEFJES heb ik ontvangen van Annie Dijker, 't Noorden, 10 jaar: Jij hebt in de vacantie met je winkel en je geboet* druk werk gehad, Annie. Maar jouw wer ken is spelen en dan duurt het nooit te lang. Heerlijk, dat je in zee en duinen zo genoot en dat ook nog een nichtje was overgekomen. Annie van Heer waarden, Everstekoog: Jij gaat dus al weer naar school, Annie. Maar ik mérk wel. dat Jij je vacantie goed hebt be steed. Dat ongelukje in het riet, waai de dokter aan te pas moest komen, was niet zo prettig, maar daar stonden toch veel genoegens tegenover. Ik ben ook in de Hoornder speeltuin geweest, maar heb niet geweten, dat jij die Annie was, did toch met Hannie speelde?. J.anmaj Martha Jonker, 10 jaar, Den Hoorn: lk heb je niet gezien, Janna, toen je in de bus zat, om naar Den Helder te gaan. Wat een feest was die verjaardag en wat heb je veel geschenken gehad. Van dat schoolreisje naar Huisduinen wil je me zeker wel eens vertellen Corn. Hen-, Corn. Henkes, 8 jaar, De Waal: Dat is al een hele brief voor een meisje van acht jaar. Wat een pret met zo'n kam- peertent. Maar van onweer en regen moet je dan geen last hebben. Daar ben ik ook niet op gesteld, hoor. Ik hoop, dat de hoofdpijn, waarover je schreef, niet meer komt plagen. Tr. Henkes, 10 j., Waal: Fijn, dat je zo'n prettige vacantie hebt gehad. Of duren die heerlijke dagen nog Zo'n regendagje is niet zoo ergv wanneer je, zoals jij, van lezen houdt en er boeken zijn, die je mooi vindt. Corrie en Geertje Keijser, Westerweg; Ja, beste vriendinnetjes, de raadsels wa ren makkelijk deze keer, maar er was ook geen prijs mee te winnen, zoals er bij stond. Krijg ik de volgende keer eens een dikke brief er niet meer over gesproken. Het waren eenvoudige menschen, die de dingen na men zooals ze waren en niet biezonder nieuwsgierig bleken. De derde dag kwam er een lange brief van Jane, waarin ze nog een en ander zeis over het nieuwe gezin en die eindigdel „Moeder, ze heeft een geschiedenis, maan dwing haar niet er meer van te vertellen,! dan ze zelf graag wil. Ze heeft zich de historie vreeselijk aangetrokken, en ge loof me, alles is in orde met haar. Ze heeft alleen maar veel doorgemaakt. Laat ze maar het gevoel hebben, dat ze nu bij menschen is, die van haar houden en haar vertrouwen". Moeder, die een door-en-door verstan dige vrouw was, wachtte zich dus «el, nog ergens over te spreken en bewees haar nieuw dochtertje zooveel hartelijk heid als ze maar kon. Ze verspreidde het gerucht, dat ze een vriendin van Jane in huis had, die een jaar lang buitenlucht moest hebben, en zoo werd Betty Stan hope opgenomen in het rustige dorps leven. Haar „oetrekking,, bleek slechts een gedeelte van, de dag in beslag te nemen, zoodat Betty de meeste ochtenden vrij had om wat in huis tfe helpen en bijna de taak van een dochter te vervullen. Dat zij een zeldzaam karakter bezat, werd wel bewezen door de wijze, waarop zij zich bij het nieuwe leven aanpaste. Want ge heel nieuw was het totaal verschillend 52 52. Ja, dat had hij. „Nu", zei mijn heer Pimpelmans, „dan zal ik je eens helpen hoor". Hij stapte af, bond het touw aan de handwagen, het andere eind aan het paard en stapte weer op. „Vooruit, Bles, doe je best," zei hij. Dat was niet aan dovemansoren ge zegd. Maar wat zou er nu wel ge beuren Het boek werd deze keer gewonnen door ANNIE VAN HEERWAARDEN, te Everstekoog. JANNA JONKER en ook ANNIE DIJKER ontvangen elk een ver jaardagkalender met veel leerzaams over de verzorging van bloemen en planten; WIE MAAKT KIEKJES? Wie kiekjes maakt, moet er voor zor gen, dat hij niet alleen zijn foto's netjes in een album plakt, maar ook, dat hij zijn negatieven zo opbergt, dat hij ze van bepaalde foto's gemakkelijk terug kan vinden. Nummer de foto's in je album en doe elk negatief in een aparta enveloppe, «elke je van het betreffende nummer voorziet. Op die enveloppe kun non ook geschreven worden: datum, naam (onderwerp), belichtingstijd, enz. Zulke enveloppen zijn goedkoop, hoor. NIEUWE RAADSELS. 34 Wie sterft met een staart, maar is er niet mee geboren 35 Wanneer droomt een schilder het meest 36 Waardoor valt iemand op zijn 90e verjaardag zelden uit een boom De oplossingen van deze raadsels niet inzenden. Dit doen we pas «'eer, wan neer, na de vacantie, de prijsraadsels ko men. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. van al wat ze tot nu toe beleefd had., Maar ze had tevoren zooveel ellende door gemaakt, waarvoor al haar rijkdom haar niet had kunnen behoeden die integen deel juist door haar fortuin veroorzaakt was, dat dit nieuwe bestaan, ondanks 't harde en ongewone werk, haar bijna eeni paradijs leek. Het was een openbaring voor haar, deze menschen in hun dagelijksch leven gade te slaan te zien, hoe tevreden en opgewekt ze spaarden om hun paar grove- leelijke, nieuwe kleedingstukken te kun nen koopen. Zij leerde de eenvoudige maaltijden op prijs stellen en zelf klaar maken en nooit liet ze merken, dat ze van> haar leven nog geen boonen geproefd had en geen idee had, hoe brood gebakken werd. Ze hielp Nellie met het „uitzet", dat deze naar de stad wilde meenemen. Bijna nieuwe dingen moesten van oude gemaakt worden. Ze dacht aan de kasten vol beel dige, moderne toiletjes, die ze in haar ouderlijk huis bezat, aan de jurken, die ze om de nietigste reden placht af to danken. Als Nellie en Jane en de kleina Emilie die eens hadden kunnen hebben, En o, als zij ze zelf nog maar had. Wat had zij ze nu bitter noodig. Voor /eens meisje als zij, die altijd in overvloed alles had gehad, wat ze behoefde, was het wèl een overgang, het te moeten stellen met één grove serge japon en schorten. (Wordt vervolgd.) IIIIIIIIIIIIIIIIIUIll Illinium VOOR DE VROUW. I VOOR DE JEUGD. mini 24 ||||||lllllllllllllllllll!lll|[||||||||lllllllllllllllllllllllllllllll!lllj||||||lllll!lllllll|||]l| ||||||lllllli:iilllilliiiiiii!iiiiiiliiiillllllllllllilllllllllllllillllllllllllil!illiliiiin|||||| A.N.WB, TOERISTENBOND VOOR NEDERLAND - V 7 J

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4