GEVLUCHT. ONS FOTOHOEKJE. VOOR DE VROUW. RECEPTEN. VARKENSROLLETJES (4-6 pers),ge paneerd, pikant: Een pond varkenslapjes (dun gesnleden), twee groote uien, wat mosterd, zout, peper, paneermeel, bo ter of vet en een ei. Klop de lapjes aan beide kanten, bestrooi ze met peper en zout en bestrijk ze aan één kant met mosterd. Snijd de uien fijn, bak ze in wat boter bruin. Leg op ieder lapje wat van de gebakken uien. Rol de lapjes op en bind er een draadje ombeen. Klop het ei met een weinig water. Wentel de lapjes er door en vervolgens door paneermeel. Maak wat boter of vet bruin, leg er de rolletjes in en braad ze rondom mooi bruin, plm. 20 min. a een half uur. Maak de jus af met water of met wat mosterd^ die er, nadat de jus van het vuur geno men is, doorheen geroerd wordt. NUTTIGE WENKEN Tapijten blijven frisch van kleur, als men ze voor het uitkloppen met zout bestrooit en met een vochtige doek af neemt.. Theevlekken in wit goed Probeer ze weg te krijgen met bleekpoeder. - Glazen stoppen komen niet zoo vast te zitten, wanneer men ze met wat glyce rine heeft ingesmeerd. Kant wordt zoo goed als nieuw: in een warm sopje uitslaan, daarna in koud water, tenslotte in melk om te stijven. Strijken met matig warm ijzer aan de ver keerde kant. Heeschheid wordt wel bestreden door het innemen van het wit van een ei„ goed gedrenkt in citroensap en ver mengd met honing of suiker. - Brandwonden Eiwit of ol'iifolie er op. Roest in marmer? Afschuren met Gothlandsche steen. Desnoods een bleek- poederpakje er op. No. 90. ELIS. GOENGA. Elisabeth wordt 18 Jan. 1939 tien jaar; zij woont aan het Schildereind. FEUILLETON Emilic kwam verrukt thuis vertellen, dat Betty zoo knap was en moeder glim lachte zoo warm en fier, of Bettv haar eigen dochter was. Is dat niet kostelijk, riep ze, en haar stem klonk juist zoo jongensachtig als die van Jane. Wel, nu zouden we eigenlijk een piano moeten hebben. Ik heb wel eens gehoord, dat je ze in de Steelen erg goedkoop kunt krijgen 1 ouderwetsche weet je. Ik heb me latejv vertellen, dat ze zóóveel van die oude< hebben, dat ze ze verbranden, om van de rommel af te zijn en soms geven ze ze ook weg voor niets. Ik wou wel een» weten, of wij er niet zoo een zouden kun nen machtig worden. Ik denk, dat 't te veel zou kosten, om ze hier te krijgen, zei Bob practisch, Hè, ik wou, dat we er een hadden. Zeg, Lizzie, als we een piano hadden, zou je me dan de noten leeren? Natuurlijk, zei Bettv. Nu, we zullen er op de een of an dere manier wel een krijgen. Dat gebeurt altijd, als we iets vrééselijk graag iets VAN MODE GESPROKEN. Elke mode is tweemaal belachelijk:eens aan haar begin en eens aan haar einde. Em. Wertheimer. De vrouwen houden vari de mode, om dat ze haar jong maakt of althans ver nieuwt. Mme de Puisieux. DE NIEUWE MODE VOOR DE JEUGD. ZOMERJAPON voor slanke figuurtjes. No. 2802. Zeer jeugdig kleedt deze japon bestaande uit een glad lijfje en achtbaans- rok met wijdklokkende onderlijn. De mouwen bestaan uit pofjes met recht band van piqué afgewerkt; ook de om liggende kraag; stuiting met knoopjes midden voor. Patronen voor 18-jarigen. 35 cent. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. Romeinsche hyacinthen, Narcissus Paperwhite en Grand Soleil d' or nu oppotten. Nog niet op glazen. Kunnen met succes tusschen grint en water in bloei getrokken worden. Alles direct na het oppotten in donker, in de kelder of buiten ingraven in de grond. Alleen de Paperwhites direct in het licht. Bolleni voor glazen bestellen we tegen half of eind September. Boschanemonen kan men nu verzet-' ten. Kan men ze in z.g. plaggen opnemen en verzetten, dan groeien ze door. hebben. Denk maar aan de badkuip. Voor mijn part ga ik er zelf een verdienen, verklaarde Bob. Mevrouw Crosbey gaat een nieuwe koopen, heb ik gehoord. Misschien wil ze haar oude goedkoop overdoen. Maar op een dag kwam Emilie adem loos uit school hollen, met schitterende oogen en vuurroode wangen. Me vrouw Barlow is vandaag op school ged weest en heeft met de juffrouw gepraat en ik hoorde haar zeggen, dat ze voorl de heele winter weggaat. Ze laat haatf meubelen ergens opbergen, maar nu zocht ze nog iemand, die goed voor haan piano wil zorgen. Ik ben meteen naarf haar toegestapt en heb gezegd, dat mijn moeder zoo graag een piano had en dat we er vreeselijk goed op zouden passen,, en ze was erg in baar schik; en en zij komt morgenochtend om negen uur. Een man zal ze brengen. Ze bracht het er zoo onsamenhangend uit, dat ze het haar twee keer moesten laten vertellen, eer ze er iets van begre pen; maar toen 't Bob eindelijk duidelijk was, omarmde hij zijn zusje en drukte 'n smakkende kus op haar wang, iets, waar hij in de gewone omstandigheden nooit toe te bewegen zou zijn geweest. Je bent een kraan, Emilie, schreeuw de hij. Ik wist niet, dat er zóóveel! in je stak. Ik ben trotsch op je. Jémineetje. Als ik er toch aan denkt dat we morgen een piano zullen hebben. Zeg, Lizzie, nou ga ik leeren: „Boer, 53. Zodra mijnheer Pimpelmans weer in het zadel zat, zette de schimmel er de sokken in, dat het een lust was. De handwagen zwaaide van links naar rechts, en de eigenaar, die eerst tever geefs geprobeerd had hem bij te hou den, stond zijn snel-verdwijnend wa gentje vol ontzetting na te staren. NIEUWE RAADSELS. 37 Welke bakker proeft nooit van zijn baksel? 3S Welke stoel is nooit zonder hulp te gebruiken? 39 Wie draaien ons gewoonlijk de rug toe, wanneer wij ze nodig hebben De oplossingen van de raadsels 28 t.m. 36 zijn: 28. Roos, margriet. 29. Aap, aak; 30. Gram, grap. 31. Staf, stof. 32. Kast, kist; 33. Aalbes; 34. Een Chinees. 35. Als hij slaapt. 36. Omdat iemand op zo hoge leeftijd niet meer in een boom klimt. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. EEN JACHTAVONTUUR. y tfi EB Geen dag is lang voor iemand EB [g die werkt. EE m a d'r ligt een kip in 't water". Ze zeggen altijd, dat dat 't gemakkelijkst is om mee: te beginnen. En toen Betty de volgende avond thuis kwam van de Hilton's, stond de piano te gen de achtermuur van de eetkamer, en Bob was al bezig met de „kip". Het duurde niet lang, of het instrument was een geliefd lid van het gezin geworden., Emilie en Bob stonden naast Bettv als ze speelde en zagen in stomme bewondering toe, hoe haar vingers over de toetsen gle den. ATs ze dan later opstond om hun .moeder te helpen, ging Bob op de kruk zitten, en begon mei één vinger zijn re pertoire af te werken. Betty's weg ging echter niet geheel over rozen in haar nieuwe leven. Er was zoo heel veel, dat ze nog leeren moest,, en haar handen schenen voor alles ver keerd te staan. Haar kleine leerling, Ellie Hilton, was ongelooflijk verwend en las tig en de moeder was al even onbeheerscht en steunde Betty volstrekt niet bij haar opvoedingspogingen. Als ze onafhanke lijk was geweest, zou ze er ook niet over gedacht hebben, bij mevrouw Hilton te blijven, want soms waren de buien van het kind onverdraaglijk en had ze al haar zenuwkracht noodig, om haar de baas te blijven. Dan kwam ze 's avonds in het kleine huisje terug, te moe om te glim lachen en keek juffrouw Carson haar met haar heldere oogen bezorgd aan, terwijl ze overpeinsde, of daar niet iets aan, gedaan diende te worden. 54. Toen het boveneind der straat bereikt was, wist de schimmel nog steeds van geen ophouden. Hij vloog weldra met zijn sleepje naar de haven kant, waar een rijpaaltje stond. Hij wilde, juist, zoals hij dat vroeger in 't paardenspel gedaan had, een sier lijke slangenlijn om de paaltjes be schrijven. 'DE MOOISTE FOTO. Heb je wel eens gemerkt, dat veel fo to's een beter indruk maken, wanneer er een deel van weggesneden is? Je moet altijd zorgen, dat de hoofdzaak het meest in het oog valt. Hier zie je, hoe een paar stroken papier, liefst zwart, helpen, kunnen om aan te geven wat het mooiste, deel van de foto is. De rest knip of snijd je weg. 1 m BATTERIJ VULLEN. Wist je dat je de batterij van een zaklantaarn weer kunt vullen, door deze op een warme kachel te leggen? Toch is dat zoo. Maar de batterij is dan wel spoedig weer op. Bettv voelde echter, dat ze deze be trekking moest blijven vervullen, daar deze haar in staat stelde een bescheiden, kostgeld te betalen. Zij kon en wilde niet heelemaal ten laste van de Carsons komen. En ze waren zoo vriendelijk en goed voor haar, dat zij werkelijk niet wist, waar ze beter en veiliger zou kun nen zijn. Zoo werden de dagen weken en ze leerde zich al beter en beter schikken en scheen zóó geheel iemand anders ge worden, dat ze z'ich niet anders meer kon voorstellen, of het oude leven lag voorgoed achter haar en zou nooit meer terugkeeren. Natuurlijk kon een beeldmooi meisje als Betty niet in het dorp opduiken zij het dan ook in het bescheiden Car- son-millieu zonder de aandacht te. trekken en dikwijls het middelpunt der gesprekken te zijn. Overal begon men haar on te merken. De vrouwen der no tabelen bespraken heur haar, heur .teint en haar gracieuze gang, en ze schudden) hun hoofden en zeiden, dat ze vonden, dat mevrouw Hilton eerst wel eens uit gebreider informaties naar haar had mo gen nemen, eer zij haar eenig kind aan haar zorgen toevertrouwde. En ze ver telden elkaar de meest fantastische ver halen over gouvernantes en kinderjuffrou wen, die ze gekend hadden, en die ten slotte avonturiersters gebleken waren of met alle zilveren lepels waren vertrok ken. (Wordt vervolgd.) 26 Illlll i;!iiiiiiiiiiiiiiii>iiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiii|||||| lülll PLANTEN IN KAMER EN TUIN. lillll

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4