IJNHARDTJ ES?imniid&n U vu/ri ttilnmt 11stuks Onze Schapenfokdag. Adamson helpt zichzelf, AMSTERDAMSCHE MANNENKOOR. 4#zun hartvormige cachets*# <7 (f 50 cent. DEN HOORN. ONS SCHOOLREISJE. Onlangs maalden de leerlingen van de hoogste klassen der la gere school een uitstapje. Hier volgt het opstel van Atie Bakker, die er het hoogste aantal punten mee verwierf. Atie is 12 jaar. Dinsdagochtend om kwart over vier stapte ik uit bed. Gelukkig regende het niet. Na me gewassen en gekleed 'te 'hebben, at ik nog wat brood en nam ik mijn fiets. Daar kwam meester met de kinderen ook al aan. We zongen onder weg een paar liedjes en om half zeven, waren we in Oudeschild. We zetten onze fietsen bij de school en marcheerden daarna naar de boot,, waar we boven gingen zitten. De hoogste klassen van Oudeschild gingen ook met de boot mee. In Den Helder aangeko men, stond onze bus al klaar. We stapten in, maar helaas bleek de bus voor ons te klein. Beumkes, één der leiders haalde, vlug een paar stoelen en daar nam de tocht een aanvang. We verlieten Den Helder en reden nu altijd maar langs het Noord-Hollands Kanaal, de vroegere zeeweg naar Amster dam. We kwamen voorbij De Kooy en 't Zand, waar 't graan en de bieten aan weerszijden van de weg groeiden. On derwijl zat ik maar wortels te knabbelen. Eindelijk waren we in Alkmaar, waar we 't Station en de Waagtoren zagen. We reden de stad uit en kwamen nu langs de Alkmaarder Hout met zijn prachtige villa's. In Heilo en Limmen waren ook prachtige huizen. Uitgeest volgde en nu 'kwamen we in de Zaan streek met zijn vete fabrieken, o.a. van Albert Heijn, Verkade en nog veel meer. Ook lag er een grote houtboot uit Zwe den. Toen we Zaandam uit waren, moes ten we met een pont over het Noordzee kanaal. Nu bereikten we spoedig Amsterdam, waar we 't Centraalstation en het stand beeld van Rembrandt op 't Rembrandt- plein zagen. We brachten een bezoek aan de Bijenkorf. Wat is daar een personeel. Allemaal welriekende dames! We moes ten een liedje zingen voor de dames en daarna speelde de gramofoon van Sarie Marijs voor ons. We stapten weer in de bus en nu zagen we de Dam met 't Pa leis, dat gedeeltelijk in de steigers stond. Eindelijk waren we in Artis- waar we nu een paar uur zoet moesten wezen. Nou, dat kon ook best, want er was heet wat te zien. De apen waren voor de meesten wel het mooist. Ik gaf een aap een ijswafel, maar hij nam de twee helf ten van elkaar en hapte de lekkerste helft op. We kregen een glas ranja en aten daarbij wat brood. De beren, wolven, olifanten, tijgers, leeuwen, poema's, zijn allen roofdieren. De giraffe en de kameef waren wel het grootst. Eerstgenoemde vond ik het mooist. Toen we om één uur Artis verlieten, ging de reis naar Schiphol. Nu zagen we het Weesperpoortstation, de Amstel en eindelijk de enige wolkenkrabber van Am sterdam. Weldra was Schiphol bereikt. TOT ZIENS, IN ARTIS. Een meneer leidde ons rond. Eerst be keken we een Douglas, de „Djalak" en- daarna de F 36," „Arend", die in een hangar stond. De werklui waren bezig oen Douglas op te knappen en te poet sen. Er daalden verschillende machines en ook naar Texel vertrok er een vlieg tuig. Sommigen kochten een ansichtkaart ||||||!III!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!M INGEZONDEN 'IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM De concerten, te geven door het Ara- sterdamsch Mannenkoor zijn met één uit gebreid, n.l. met Zuid-Eierland. Het programma luidt nu zoo: De Cocksdorp, Zondag 21 Aug., n.m. 3 uur op het Schoolplein. Den Hoorn, Maandag 22 Aug. n.m. S uur met medewerking van de muziek- vereeniging D.E.K. Zuid-Eierland, Dinsdag 23 Aug., n.m. 8 uur op het Schoolplein. Oosterend, Woensdag 24 Aug., n.m. 8 uur, vermoedelijk op het Sportterrein. Oudeschild, Donderdag 25 Aug., n.m. 8 uur in of nabij het Eigen Gebouw. Ter bestrijding der onkosten worden programma's aangeboden a 10 ct. Onze Schapenfokdag, die dit jaar op 5 September zal worden gehouden, be-' looft een zeer belangrijke te worden. Het aantal aangiften bedraagt ruim 194. Iets minder dan het vorig jaar, doch ditt is uitsluitend een gevolg van de zeer juist genomen maatregel, dat van alle in te zenden rammen en ram men moeders de wolproductie bekend moet zijn en de lammerenproductie aan bepaalde ^ischen moet voldoen. Door deze maatregelen kan een aantal dieren, dat voor de keuring was opge: geven, daaraan niet deelnemen. In totaal wordt door „Het Texelsch Schapenstamboek in Noordholland" onge veer voor f 700 aan prijzen en pnemiërt i uitgeloofd, zoodat voor de noodige mu- ziek wel gezorgd is. Laten onze fokkers onze Schapenfokdag ook helpen bevorderen door op die dag zelf zooveel mogelijk het benoodigde fok- materiaal aan te koopen. DE WAAL. WONINGBOUW. Voor de heer C. Eelman alhier zal een nieuw woonhuis worden gebouwd. Het timmerwerk zal uitgevoerd worden door P. J. Kooger; het metselwerk door L. Bruin en Zonen, Den Burg. DE MOK. VLIEGTUIG VERBRAND. Benzine op het water vatte vlam. Vorige week is een watervliegtuig van vliegkamp De Mok enkele oogenblikken voor de start in brand gevlogen en zwaar beschadigd. De piloot redde zich door ini zee te springen. Het gebeurde heeft zich als volgt toe gedragen: Het vliegtuig lag met op volle toeren draaiende motor, gereed voor de start- Plots zag de piloot, die aan de stuur- knuppet zat, zich door hoog oplaaiende' vlammen bedreigd. Hij bedacht zich geen seconde en dook het water in. Na een paar torsgihe slagen had hij .weldra weer vaste grond onder de voeten. Zoo kwam hij met de schrik en een nat pak vrij» Het vliegtuig was er Ieelijker aan toe, Het licht brandbare materiaal was een» willige prooi van het vuur. Toch slaag den eenige manschappen er tenslotte in, met behulp van brandbluschapparaten het? toestel voor een gedeelte te behouden. En dit was maar gelukkig ook, want in de onmiddellijke nabijheid van het bran dende vliegtuig lagen nog verscheidene' andere toestellen, terwijl zich niet veel verder op de benzine-opslagplaats be vond. Later is komen vast te staan, dat de brand is uitgebroken door het oversprin gen van vonken uit een vlampijp van de vliegtuigmotor. Deze vonken zijn in aan raking gekomen met op het water drij vende benzine. en daarna zijn we weer vertrokken. We kwamen toen voorbij Aalsmeer, waar het begon te regenen. Bij Heem stede hebben we even gestopt en nu waren we direct in Haarlem met de Haar lemmerhout. Bloemendaal was in één woord, prachtig. Prachtige rozen en bloe men begroeiden de bermen van de weg en de tuinen van de villa's. Al gauw wtaren we in Velzen, waar we weer met een pont over het Noordzeekanaal moesten, maar we moesten wachten, want een met de Nederlandse kleuren getooide tankboot voer er langs. Waarschijnlijk moest dit schip door de Middellandse zee. Ook kwam er nog een boot van de Alkmaarder Packet. Nadat we Velzen uit waren, kwamen we in Beverwijk, waar we zowat niets anders' zagen dan karren met aardbeien. Nu ging het door Uitgeest, Castricuin, Lim men en Heilo weer op Alkmaar aan. Daar gingen we direct doof naar een speeltuin „De Bedriegertjes", waar we ons best een uur konden vermaken. We dronken nog een glas limonade en daar na mochten we naar de ruitertjes zien,; maar o wee...... toen we allemaal stonden te kijken, spoot het water als fonteintjes uit de grond op. Gillend stoven de kin deren weg. Al spoedig bleek, dat er gaatjes in het cement zaten. Op de terugreis kwamen we vooroij prachtige heuvels, met bomen begroeid' en grote pensions. Daar is Texel niks bij. Eindelijk waren we weer in 't Zand en toen naderden we alras Den Helder, waar we de Dokter Wagemaker zagen liggen, doch de Marsdiep zou ons weer naar Texel brengen. We namen afscheid van onze chauffeur en gingen op de boot. Na een half uur waren we in Oudeschild. We marcheer den van de boot naar onze fietsen, waar bleek, dat er een paar pech hadden. In Den Hoorn wachtte ons een feeste lijke ontvangst door D.E.K. en een rond gang door het dorp. Meester hield nog» een toespraak en vroeg ons, wat we nop het mooist gevonden hadden, de ont-f vangst van D.E.K. of een gedeelte van de reis. Meester dacht van de ontvangst van D.E..K. Maar toen hoorde men gemompel van „niks hoor". Toen moesten de mensen lachen. Daar na speelde D.E.K. nog een nummer en. ieder ging huiswaarts. ||||||.iiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| llllllllllll Mededeelingen llllllllllll llllllllllll van Texels Bioscoop-Theater llllllllllll IIIIIIIIIIImuIIIIIIIIIIIIIImuilinnII DE GOEDE AARDE. Vanavond, Zondag en Maandag de laatste voorstellingen van deze film, welke in heel ons land groote successen oogstte. Louise Rainer en Paul Muni de laat ste konden we onlangs nog in zijn voor treffelijke creatie van Einile Zola be wonderen spelen de hoofdrollen. ORKAAN. Ergens in de Stille Zuidzee ligt het eiland Manu Kura, waar de administra teur De Laage met de wet in de hand de scepter zwaait. Zijn persoonlijke ge voelens weet hij steeds te onderdrukken: waar kwaad is gedaan, moet gestraft worden. Zoo gebeurde liet, dat de jonge, pas getrouwde Terangi wegens een klein vergrijp, tot zes maanden dwangarbeid wordt veroordeeld. Maar de aan zijn vrijheid gewone eilander kan het tusschen de gevangenismuren niet uithouden. Eenige malen ontsnapt hij, steeds wordt 'hij weer gepakt en wordt zijn straf ver zwaard, tot hij eindelijk voor goed weet te ontkomen. De Laage komt er evénwel' achter waar hij zich verborgen houdt. Met een schoener trekt hij er op uit om, Terangi gevangen te nemen. Een orkaan steekt op, een orkaan, zooals er maar; heel zelden in de wereld voorkomen. Een ontzettende verwoesting wordt aangericht- Voor twee menschen beteeken t de storm echter een nieuw leven. Hoe dat alles in zijn werk gaat, zal de film, welke u van het begin tot het einde in adembenemende spanning zal houden,, u leeren. De prachtige natuurtafereelen, de indrukwekkende opnamen van de ge weldige kracht van de orkaan, zijn alleen al een bezoek aan onze bioscoop waard. TELEFOON TE DE KOOG. Tot mijn spijt, heer Eelman, wenscht u niet bij mij te komen, om de klachten over de telefoon aan De Koog te bespreken) om de eenvoudige reden, „dat het met de telefoondienst ten uwent alles pep fect in orde" zou zijn. Nu dwingt u mij, wedero/n in de pers u 'te beantwoorden 1. Is het niet waar, dat een dame, g.istï in een pension aan De Koog, ongeveetl om 12 uur 's midd. opbelde naar VTjgg-1 veld Te :el en te ongeveer 2 uur n.ml verbinding kreeg, waardoor ze niet meeil in de gelegenheid was, op de door haail gewenschte wijze Texel te verlaten? 2. Is het niet waar, dat soms abonnc'J aan De Koog trachten b.v. de slager op;' te bellen, maar tot driemaal toe geen ver! binding met het kantoor krijgen en daifl zelf maar naar het genoemde adres fictl sen, omdat dit vlugger gaat? Zulks kom'J 'herhaaldelijk voor. 3. Is het niet waar, dat het meerdere'; malen voorgekomen is, dat op 't postkan toor aanvragen naar buiten doodgewoon zijn vergeten door tejgeven? 4. Is het niet waar, dat door u of ééifl uwer, bij 't postkantoor te De Koog! nauw betrokken, is geantwoord op eer klacht van een uwerabonné's. dat u even tueelc meerdere li'ijtp uit eigen zak zoifl moeten betalen? (Dit was mij tot dus-3 verre absoluut onbekend). Verder zou ik volgens u over de do om mij in de raad gesproken woorden overja de telefoondienst door iemand aan d< tand zijn gevoeld. Ik tart u, mij de naaiJ van die iemand te noemen. Niemand heen mij aan de tand gevoeld. Ik heb ook geen moeite gedaan om materiaal mach« tig te worden, waarmee ik mij zou kun$J nen dekken, 't Heb gelukkig in deze tijc'j wel wat anders te doen, of u zoudt eer vraag, die ik aan een uwer abonné's heS gedaan en die ik toevallig aan Den Burg ontmoette, als zoodanig moeten be- schouwen. U heeft het over het hoog-j staande karakter der Kooger abonné's Hieraan twijfel ik allerminst, maar toen was het één dezer, die mij over de toe-a standen op 't Kooger telefoonkantcM inlichtte, zooals ongeveer hierboven i< beschreven. Wat het laatste deel van uw ingezon den stuk betreft: Dit is juist. De Direc-j teur te Den Burg is het adres. Dan isï men ook niet verplicht verschillende ma len ingezonden stukken te beantwoorden! Ten slotte mijn hartelijke dank voor uuj compliment van „handige man met dt pen". U zoudt mij trotsch maken. JOH. PARLEVLIET. y«V- HET EILAND ALCATRAZ, bij San Francisco, het Amerikaansche 1 „Duivelseiland", zoo genoemd, om- I dat het de gevangenen, die er naar J 1 verbannen zijn, door de hevige stroo- 3 mingen vrijwel onmogelijk is te vluchten. Onlangs werd het, door 4 twee dames nog wel, zwemmende be- T reikt. De gevangenen zouden dus toch kunnen vluchten De beide zwem- 8 sters onderweg. □iiiiiiiiiiiiiüiniiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii □lllliilUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIII Copyright P. I. B. Bon 6 Copcnhogen

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 6