GEVLUCHT. Brrrü Inktvingers Schapenteelt in Bulgarije. mm „ELITE" FLACON ||||||:illllllllllllllllllllli!lllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllililll|||| llllllllllll VOOR DE VROUW. IUDIIIIIII ||||||lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllll!ll|||||| RECEPTEN. SCHOTEL GEVULDE EIEREN. Vier eieren, een ons geraspte oude kaas, wat Maggi-aroma, peterselie, blaadjes sla en, boter. De eieren worden hardgekookt, (plm. tien mnt.) Daarna halveeren, de eidooier er uit halen en zeven. Boter tot room roeren, eidooier toevoegen, ook do geraspte kaas, wat Maggi en, desge-i rwenscht, wat peper. Met een spuitzakje de halve eieren vullen. Op de schotel eerst slablaadjes, daarop de gevulde eie ren; op elk gevuld ei een versiering van peterselie of tomaat. NUTTIGE WENKEN Verfvlek op een handschoen verwij dert men met witte terpentijn. Zoo noo- dig de terpentijn (in heet water) ver warmen. Gummischortjes gaan langer mee, wanneer ze na geregeld schoonmaken met water, telkens met wat talkpoeder be handeld worden. Linoleum, dat verwaarloosd is, kan men opknappen met terpentijn of paraffine. HIJ KENDE Z N VROUW. Een meneer vroeg in een modemaga zijn een blouse. „Welke kleur?" vroeg de winkeljuf frouw. „Het komt er niet op aan", luidde het antwoord. „Welke maat?" „Komt er ook niet op aan, het wordt toch geruild". OOK MET DANSEN kan men het we reldkampioenschap veroveren. U ziet hier het danspaar Mr. Wells en Miss Sissons, Londen, de eerste amateur-wereld-dans- kampioenen. FEUILLETON 27 In het cafeetje van Tinsdale was Bet ty's komst voor de stamgasten een bron van levendige en interessante conversatie. De jongere biljarters kwamen niet uitge praat over haar bekoorlijkheden en haar ongenaakbaarheid en de ouderen sugge reerden, dat ze veel te knap was om een geschiedenis te hebben. Ze lieten hun fantasie de vrije teugel bij hun veronder stellingen. Er was niemand, die 't voor har»" opnam; ze waren geen van allen be schaafd genoeg, om haar waardige terug houdendheid te kunnen waardeeren; ze voelden er zich door beleedigd en meen den, dat Betty hen opzettelijk trachtte te krenken, wanneer ze op bun fluitjes en knipoogjes niet reageerde. In werkelijk heid behoorden ze voor Bettv, hoewel ze volstrekt niet trotsch was, zóó geheel en al tot een andere wereld, dat ze zelfs geen gedachte aan hen en hun avances v^ijdde, zich bovendien niet eens bewust was,, dat ze voor haar bestemd waren. Maar om een ridder te vinden, die haar tegen over de anderen verdedigde, zou ze toe- llllll llllllllllll RECHTSVRAGEN. llllll'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll IVAN EEN ERFENIS, E»\ SCHULD. Vraag: Wanneer iemand een schuld heeft en zonder bezit sterft, kunnen dan zijn erfgenamen, die in dit geval niets erven natuurlijk, voor de schuld aanspra kelijk worden gesteld? b. Zoo ja, welk deel heeft ieder dan te betalen c. Welke weg moet men inslaan om een eventueel te vreezen dergelijke toe stand te voorkomen? d. Kan dit ook, als iemand overleden is? Antw.a. Ja. b. Naar verhouding van ieders erf- portie. Zijn b.v. 3 kinderen de eenige erven bij versterf, dan ieder voor 1/3. c. De nalatenschap niet aanvaarden door het afleggen efcner daartoe strek kende verklaring ter griffie van de recht bank, binnen welker gebied de nalaten schap is opengevallen. d. Ja, zoolang de nalatenschap nog niet aanvaard is. GENERAAL VON BRAUCH1TSCH Opperbevelhebber van het Duitsche Leger. I|||||lllllllllllllllllllllllllltlllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!jllllll|||||| llllllllllll DAT IS KRAS. ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii[iiiiiiiiiiiin|||||| Parel van 90.000 gld. Een parel, waarvan de waarde op f 90.000 wordt ge schat, is op het kantoor van de Austra lian Pearl Company Ltd. te Londen ont-/ vangen. De parel was per vliegtuig uit Australië overgebracht. Een prachtig exemplaar, gewicht 103 grein. De prijs isi ongeveer 5000 maal zoo hoog als het ge wicht er van in goud waard is. Het is de kostbaarste parel, hier de laatste tien jaar aan de markt gebracht. Zij werd door een inlandsche duiker aan de kust van Broome in West-Australië gevonden. Het gemeentebestuur van Buffalo (Vereen. Staten) heeft de gouden red-, dings'medaille aan een kat verleend. De kat had haar jongen, zes in getal, na elkaar uit een brandend huis gehaald. De plechtige uitreiking had plaats in aanwezigheid van alle leden der dieren beschermingsorganisatie. De burgemeester van Buffalo hing de medaille eigenhandig om het sierlijke nekje van de kat. In Amerika schijnt alles mogelijk..,.. Je zou er „katterig" geworden. llllllllllll WAT ER GEBEURDE lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiillllll 23 Aug.: Stichting van de Groningsche, Hoogeschool. 1614. 24 Aug.: Uitbarsting van de Vesuvius,; verwoesting van Herculanum en Pom- peji. 79. 25 Aug.: Na de opvoering van de „Stomme van Portici" breekt te Brus sel een straatoproer uit. 1830. 26 Aug.: Sterfdag van Ant. Leeuwen hoek, Delft. 1723. |||||||IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIII|I|||IIIIIIIIIII!|||IIIIIIII||||||||||| llllllllllll OVER POSTZEGELS. ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiii|ijjjj Ter gelegenheid van de van 22 tot en met 27 Augustus te Den Haag te hou den 34e conferentie der Interparlement, Unie, zal in de Ridderzaal een tijdelijke postinrichting worden opengesteld. De aldaar ter post bezorgde correspondentie, zal van de afdruk van een biezonderi stempel worden voorzien. ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii||;;|| 'lllll SPREKENDE GETALLEN. mini 8.233.942 inwoners telde Londen op 31 Dec. 1937. 56000 kinderen worden er jaarlijks ge boren. 51.000 personen sterven er per jaar. 187 dagen gemiddeld regent het in een jaar. 42 dagen per jaar heerscht er de be ruchte mist. Maar waarom gebruikt U dan niet die nieuwe, schitterend-verbeterde Talens-flesch met het handige halsreservoirtje De „Elite"-flacon! Dan rust de houder op den glazen rand. Geen natte houder, geen natte vingers I En het stooten van de gouden penpunten op het glas is nu pok meteen afgeloopen. Laat U dus gauw zoo'n flesch halen voor 60 cent. Schóón in dubbelen zin: ontwerp Copier, Leerdam BOEKHANDEL PARKSTRAAT. schietelijk en familiaar hebben moeten zijn en gul met haar confidenties. Op een avond was het heele gezelschap bijeen op één na, een verschrompeld ke reltje, met valsche oogen, bijna zondert haar en tanden, dat borrels naar binnen sloeg waar hij ze maar kon krijgen. Hij had een groote, scheeve mond en zijn handen waren altijd klam en vochtig. Hij zat gewoonlijk in een hoek tegen de muur gedrukt en lurkte aan een oude steenen pijp. Abi Gaje, zoo heette hij, werd als 't wandelende nieuwsblad van het doro be schouwd. Hij leed aan een ziekelijke zucht om alles na te pluizen en uit te visschen,. speciaal alle schandaaltjes, en ze dam met alle lei kleurjge toevoegsels van eigen» vinding in de vriendenkring op te dis- schen. Bi er nog niet? vroeg een van de oudere leden van het clubje, terwijl hij de groep rondkeek. Zeker iets biezondersv. op het spoor. De tijd heugt ine niet. dat Bi ontbroken heeft. Hij is vanmorgen vroeg naar de stad gegaan, wist Dan Withers. Ik denk, dat hij met de avondtrein terugkomt.. Daar rijdt hij juist binnen, hoor je? En even later ging dan ook de deur open en Abi Gaje wandelde binnen met zijn eeuwige, tandelooze grijns. La-je krant eens zien, Bi, zei Dan, en graaide er naar, terwijl de ander langsi hem liep naar zijn gewone plaats. Bi liet ze hem houden met 'n air van DE BEREIDING VAN SCHAPENKAAS. In Bulgarije worden vele schapen ge houden. Het land is voor een groot deel bergachtig en boven in het gebergte kan men geen akkerbouw uitoefenen, zoodat daar de grond alleen als weiland dienst kan doen. Daar, boven in de bergen, vindt men alleen schapenteelt. Er worden in Bulgarije thans ongeveer 9 millioei» schapen gehouden, een belang rijk aantal. In verhouding tot zijn aantal' inwoners is Bulgarije het land met het; grootste aantal schapen ter wereld. Twee soorten schapenkaas worden er bereid, n.l. de Kaschkawal, een harde kaassoort, en de tirene, een zachte kaas soort. Er vindt export van deze kaassoor ten plaats, doch deze export is niet van groote beteiekenis. Te weinig wordt er nog in Bulgarije gedaan aan het aanknoo- pen van exportrelaties. Kaas wordt in Bulgarije hoofdzakelijk uit schapenmelk bereid. Ook de koe, de buffel eu de geit worden er gehouden, doch de melk voor deze dienen dient voor namelijk voor directe consumptie en voor de boterbereiding. In Februari en Maart lammen de meeste schapen. In de eerste maanden worden de schapen niet gemolken; het lam zui^t bij de moeder en ontvangt zoo goed als geen bijvoeder. Einde Mei is het met zuigen van de lammeren afgeloopen. en de melk komt nu vrij voor de kaasimakerij. De melk wordt aan de kaasmakers verkocht; het leveringscontract geldt van einde Mei iemand, die een koninklijke gunst ver leent, plofte op zijn stoel neer en wijdde zich aan zijn pijp. Eeii druk gesprek over stadsnieuwtjes ontspon zich; alleen Dan Withers nam er geen deel aan; hij zat verslonden in» de lectuur van het avondblad. As-je me nou, liet hij plotseling hoo- ren. As Jat nou niet as twee druppels water lijkt, op die kleine hittepetit daar bij de Carsons, wil ik me laten villen. Hoe heet ze? Ze drongen allemaal om hem heen en leunden over zijn schouder om de foto te bekijken, behalve Bi, die zijn pijp aan 't aansteken was. Ze lijken op mekaar als twee helften van een appel, zei er een. 't Moet vast en zeker haar zuster zijn, verklaarde een ander. Ik kan geen gelijkenis ontdekken, bromde de oude Hank Fielder, terwijl hij naar zijn makkelijke stoel terugkeerde. Ze heeft kort haar, en het is nog maar een klein ding. Deze hier is volwassen. Ze zou d'r haar afgeknipt kunnen hebben, suggereerde iemand. Bi spitste zijn ooren, kneep zijn siuwe oogjes dicht, slenterde naderbij en wierp een scherpe blik op de foto. Lees eens voor, Dan, commandeerde hij. Vijf duizend dollars belooning voor inlichtingen betreffende Elisabeth Stan hope. tot 28 Augustus. In deze tijd leveren de herders driemaal daags de melk. 's Mor gens, 's middags en 's avonds worden de schapen in een afgeschoten land bij elkaar gedreven. De melker gaat voor een ope ning in de omheining zitten en laat de schapen één voor één toe. Op melkproductie zijn deze schapen nog niet geselecteerd. Ze geven weinig melk: een zeer goed schaap geeft per dag ongeveer 1 Kg.; er zijn evenwel genoeg schapen die het niet verder dan een derde K.G. brengen. Bij de aankomst in de kaasmakerij wordt de melk eerst goed gezeefd. Daar in de buitenlucht en van achteren gemol ken wordt, is de melk in de regel zeen vuil. De melk komt doorgaans op een temperatuur van 2830 gr. C. in dit warme land in de kaasmakerij aan. Over wat er in zoo'n Bulgaarsche kaas makerij verder gebeurt, de volgende maal. DE BURGEROORLOG IN SPANJE. In Spanje wordt de strijd aan alle fronten onverminderd voortgezet, waar bij het opvalt, Jat de regeeringstroepenl thans sterk in het offensief blijven en klaarblijkelijk de tijdelijke zwakte in hun gelederen volkomen overwonnen hebben. Voor Franco, die de overwinning eenige, maanden geleden reeds in zijn zak dacht te hebben, moet dit wel een groote teleur stelling zijn, vandaar ook dat hij het plan tot een nieuwe groote aanval opgevat sthijnt te hebben, waarschijnlijk in de richting van Catalonië of van Madrid. Maar of een dergelijk offensief tegen de steeds sterker wordende regeerings-: troepen kans van slagen zal hebben, blijft de vraag. Er volgde een gedetailleerde beschrij ving van haar lengte, haar, oogen, enzoo- voorts. Er kwam een ondoorgrondelijke uit drukking op Bi's gezicht. Hij slofte naar zijn stoel terug, terwijl Dan voorlas, en leunde behaaglijk dampend in zijn stoel achterover, maar zijn oogen waren zoo smal als spleten en hij sprak weinig ge durende de rest van de avond. De foto w erd besproken en de mogelijkheid, dat 't meisje in de krant een familielid zou kun nen zijn van het meisje, bij de Carsons maar toen Bi voor de dag kwam met na dere inlichtingen, verflauwde het gesprek. Iemand zei, dat hij meende gehoord te hebben, dat het jongetje van de Carsons haar Lizzie noemde, maar zéker wist hij het niet. Men verwachtte, dat Bi de volle naam wel zou weten, maar Bi scheen half te dutten en dus liet men tenslotte het onderwerp rusten. X. Nou, 't is gebeurd hoor hij heeft me vandaag opgezegd, zei James Ryan triest, toen Jane en hij de hoek bij haan pension omöloegen en zich op weg be-, gaven om zich naar hun geliefkoosde bi oscoop. Ik heb het al lang zien aankomen. En nou is het zoo ver. Jane bleef midden op het trottoir staan als een standbeeld. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4