JU m GEVLUCHT. ONS FOTOHOEKJE. ft* lllll'itllülllllllllKIIIIIIIIIilüllllllllllllllllll VOOR DE VROUW. V RECEPTEN. BIETENSLA. 2 groote bieten, 3 le pels slaolie, 3 lepels azijn (of 21/2 lepel citroensap), wat peper en zout,. 5 gr. (1 afgestreken theelepeltje) suiker, fijnge snipperd uitje of preitje, desverkiezenda ,1 a 2 eetlepels mayonnaise. - Verwijden van de gekookte bieten rondom het vel letje, schaaf ze dan in dunne plakjes en vermeng die met de door elkaar geklopte, olie en azijn (of citroen), waardoor do suiker, het zout, de peper en de fijnver* deelde ui of prei is geroerd. Garneer de sla desverkiezend met wat dikke ma yonnaise. Presenteer dit gerecht bij koud vleesch of bij gebakken visch. NUTTIGE WENKEN Citroenen zijn een goed reinigings middel voor glaswerk. Gramofoonplaten, die veel gebruikt zijn, wrijven we in met fijne olie. Vaas topzwaar? Breng op de bodem een laagje zand. Melk brandt niet aan wanneer u de koker of pan tevoren met koud water omspoelt. Melkvlekken verwijdert men met een vochtige lap; zoo noodig met tetra of ben zine. - Suède-schoenen. Vlekken kunnen door wrijven met havermeel op flanel len laj? verwijderd worden. - Roeden door de zoom van vitrage- gordijnen steken gaat makkelijk, wanneer we om de roe de duim van een oude glacé-handschoen doen. DE NIEUWE MODE ESPERANTO. Het Kath. Onderwijzersverbond sloot zich aan bij het Bureau Esperanto bij het Onderwijs. a No. 92. FLORA KRIEK. Flora werd 5 April 1938 ze ven jaar; zij woont aan de Wilhelminalaan. FEUILLETON 30 Nu, zooals u wilt, zei Ruttgers, het biljetje opnemend en opzij leggend. En wat is nu uw vraag? Wel, mijnheer Ruttgers, wilt u me eens vertellen: wat zou de reden kunnen zijn, dat iemand een belooning uitlooft, een groote oelooning, bijvoorbeeld dui zend dollar en nog meer, om inlichtinV gen te krijgen over iemands verblijf Zoudt u zoo'n reden Kunnen bedenken? Ruttgers zat met een schokje rechtop. Alweer die belooning. 't Werd heusch humoristisch. Waarschijnlijk was dit meisje naar de bioscoop geweest en had daar dezelfde kennisgeving gelezen,- waar Ryan hem over gesproken had. Maar hij glimlachte ernstig en antwoordde, ter wijl hij haar nieuwsgierig opnam: Wel, misschien kon 't zijn, omdat ze veel hielden van de persoon, die ver-> dwenen is, suggereerde hij op goed ge luk. O nee, zei Jane gedecideerd. Dat doen ze heelemaal niet. Dat weet ik on- omstootelijk zeker. Maar wat zou het an ders kunnen zijn, denkt u? JAPON MET BOLERO, no. 3463. Bo lero's maken een japon op zeer geschikte1 wijze af en menigmaal kan men er ver rassende resultaten mee bereiken. Aar> dig is het, een effen rok in bolero te ne men met een gestreepte blouse in aanslui tend model, zooals deze afb. aangeeft. De bloemen en strepen zijn zeer modern. Men kan met kleine festonsteken een bloem op de zakjes werken. Voorbaan heeft naad in het midden. Patronen in de maten 40 t.in. 46. Gelieve de patronen te bestellen; Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. ||||||iii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii;iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiii|||||| mm PLANTEN IN KAMER EN TUIN. illlli ||||||:iiiiii:iiiiiii!iiiilii!iiiiiliiiiiiiiiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiin|||||| Het uitdunnen van bloemknoppen uit chrysanten vereischt oplettendheid. Korenbloemen nu zaaien. Dan heeft u er vroeg bloemen van. Amaryllis nu zaaien; ondiep in pan of kistje, in bak of kas geplaatst. Bloembollen oppotten: goede grond nemen; niet te nat. Hortensia's. Wie cénpooters wil, moet 1111 steken. Neem rijpe, niet te hou tige scheuten. Groenblijvende heesters kunnen nu goed verplant worden. Wortelkluit zoo veel mogelijk heel houden. Bij warm zonnig weer 11a het planten geregeld! gieten. Wat te doen tegen oorwormen in Dahlia's? Bloempotten met houtwol om gekeerd op stokken in de buurt zetten. Daar kruipen ze des nachts in. Des mor gens vroeg in emmer met wat petroleuni vernietigen. Wel, misschien voelen ze een soort verantwoordelijkheid, zei hij weer. r Geen idee, hoor, viel Jane verachte-* lijk uit. Zou het geen bezorgdheid kunnen, zijn, denkt u? Niet, zooals u dat bedoelt. Wel, misschien zijn er dan eigen dommen te verdoelen, of iets dergelijks. Daar heb ik aan gedacht, zei Jane, terwijl haar gezicht een uitdrukking van zakelijke ernst kreeg. Maar het zou dan al een heele belangrijke erfenis moeten zijn, om zóó'n groote belooning aan te bieden, nietwaar? Dat denk ik wel, zei Ruttgers be leefd, terwijl hij haar onknap, maar eer lijk, levendig gezicht geamuseerd op nam. Hij kon nog maar steeds niet ver- moedeiu wat ze eigenlijk bij hem kwam doen. Zou haar meerderjarigheid er iets mee te maken kunnen hebben? vroeg Jane, met een blik op een verkreukeld pa piertje, dat ze telkens raadpleegde om toch vooral niets te vergeten. Niet onmogelijk. Ruttgers begon er belang in te stellen. Deze eigenaardige bezoekster had alles blijkbaar zorgvuldig overdacht en was uiterst voorzichtig in haar uitlatingen. Ik kan u werkelijk geen definitief antwoord geven, zonder meer van de omstandigheden te weten, zei hij met plotselinge vrees, dat het meisje een of ander toevallig antwoord van hem zou, llllllllllllllllll VOOR DE JEUGD. ||||||||||||||||||iiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini!ii!!ir|||||| LL lil LU 57. Intussen had meneer Pimpelmans zijn reis voortgezet; in een flink drafje bereikte hij na een half uur Epscheuten. Mevrouw stond juist aan het hekje, toen hij aankwam. „Wat heb ik toch een kranige man", dacht ze, „precies Alexander de Grote, toen hij op het Trojaanse paard Elba binnenreed." EEN „HOOFD ZAAK. Kapper: Wat wilt u, mijnheer: poetsen, schuren, boenen of wat opwrijven? WEET JE WEL, dat de adelaar zeer zorgzaam is voor zijn jongen. Men beweert zelfs, dat hij, als ze voor het eerst uitvliegen, met uit gespreide vleugels onder hen zweeft, om hen op te vangen, als ze vermoeid moch ten worden. Hij kan uren lang zweven, zonder dat men zijn wijd uitgespreide vleugels ziet bewegen. WIE HELPT HIER? Aan kleine Jan is een zak vol appels beloofd, wanneer hij dit stuk karton zo kan verknippen, dat hij met de stukken zes vierkantjes kan leggen. Probeer het zelf eens. Volgende keer komt de oplos sing. beschouwen als de uitspraak van een ora kel en misschien gewichtige zaken van ziin woorden laten afhangen. Wacht u even, er is nog één vraag, zei ze, met een blik op het papiertje; Als een man een meisje wil trouwen,, terwijl ze hem eenvoudig verfoeit, kan iemand haar dan dwingen hem te nemen,, en zou iemand 't recht hebben, haar in een krankzinnigengesticht of zooiets te stoppen, als ze niet wilde? Weineen, natuurlijk niet. Hoe komt u aan zoo'n belachelijk idee? Hij ging plotseling rechtop 1 zittenallerlei on bestemde vermoedens schoten hem door 't hoofd. Luistert u eens naar me, zei hij met de meeste nadruk. Ik kan werkelijk niet langer zoo in 't wilde weg op vragen antwoorden. Ik moet weten, waar ik over spreek. Ik zou de onmogelijkste dingen: kunnen zeggen, zonder het te weten. Dat begrijp ik, zei Jane, hem ernstig aanziend. Daar heb ik aan gedacht, maar u hebt juist de dingen gezegd, die ik dacht, dat u zeggen zoudt. Wanneer ik u nu alles uit ga leggen, zoudt u me dan op uw eerewoord kunnen beloven, dat u er nooit iets van zoudt loslaten? Tegen niemand? Of u zich nu verder voor het geval wilt interesseeren of niet? Zeker, u kunt er ten volle van ver zekerd zijn, dat ik alles, wat u mij ver telt, als strikt vertrouwelijk zal beschou wen. Wanneer u van uw kant meent, mij', niet ten volle te kunnen vertrouwen, zou 5S. Floep deed ineens de schimmel, die zich vandaag weer helemaal in de vroegere tijd terugwaande, en hij wipte met 'n geweldige sprong pardoes over mevrouw Pimpehnans heen de tuin in. 't Was een geluk, dat het arme mens nog gauw kon bukken. Wat jammer van de bloemen in de tuin. NIEUWE PRIJSRAADSELS. Eerst dc oplossingen van de laatste raadsels: 37. Steenbakker. 38. Draagstoel. 39. Boeken. 40. Een gloeikous. 41. Een beddelaken. 42. Valstrik. En nu de prijsraadsels. Er komt een reeks van 43 tot en met 50. Na 110. 50 pas inzenden,hoor. Hier zijn er drie. 13 Maak hiervan de naam van een lekkere drank: NE -Ml LO- DA. 44 Wat niet in het midden zit, zit aan de D. Zet er een letter voor en er komt vuur aan te pas. 45 Ik vaar op zee; laatste letter is een p. Verander de klinker (vierde let ter) en je schept er mee. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. EEN ROVER BEDROGEN. Een rover loert op Jan, die met een I flink gevulde beurs straks de hoek om zal I komen. Maar Jan wist er van. Hij is B maar een tenger ventje en daarom trok hij R een pak aan, dat hem het voorkomen gafl van een breedgeschouderde forse baas.a Geen wonder, dat de laffe rover van schrik op de vlucht sloeg. ik liever willen, dat u niets meer zei. O, ik voor mjj kan héél goed ver trouwen in u stellen, zei Jane met eenj glimlach. Ik bedoel alleen maar, zoudt u alles voor u mógen houden? Mógen? Wat bedoelt u? Ik bedoel, moogt u dat volgens de wet? U zoudt niet verplicht zijn om te gaan vertellen, waar zij was, of zooietJ om haar uit te leveren? U zoudt alles on der u mogen houden en voor haar mogen; zorgen? U bedoelt of ik het recht zou heb ben, mijn cliënte naar beste weten te be schermen? Maar natuurlijk. Ja, en ik bedoel, zoudt 11 zelf niet in moeilijkheden komen.. als u dat deed?| Natuurlijk niet. Nu, dan zal ik 't u vertellen. XI. Jane opende een klein, versleten hand-r' taschje, nam er een opgevouwen krant uit, opende ze en spreidde ze op het bureaüa vóór hem uit. Daar, zei ze, en sloeg1 critisch zijn gelaatsuitdrukking gade. Ruttgers keek; hij keek in Betty'sB oogen. Het was maar een krantenprentje, en nog wél een heel slecht. Maar del; groote, droevige oogen keken recht in de zijn, ,en hij voelde weer dezelfde vreemde huivering, die hem in de kerk bevangen had, toen het doodsbleeke bruidje langs hem heen gegaan was. <U urelt vervolgd

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4