'vl- 11 JHHHHI LUCHTDIENST GESTAAKT. NAAR DE „SHETLANDS" n Na de drukke feestweek vertrok H.M. de Koningin „officieel" uit de hoofdstad, ||||||!lllllllllllllll'lllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllll||illi llllllllllll SPORT OP TEXEL llllllüllll ||||||iliiiiiiiiiiii|i|iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiililiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii|||||| 1 EX. BOYS-NIEUWS. Tex. Boys 1 speelt haar eerste wed strijd gelijk spel 3-3 en deelt met Hel der 4 de punten. Scheidsrechter wil Hel der laten winnen. Toen wij de elftallen in het veld za gen, waren we wat pessimistisch gestemd. De H.-ploeg gaf zeer best spel te zien. Doordat H. niet over een schutter in haar voorhoede beschikte, bleven meer doel punten uit. B. speelde eerst voor ide sterke wind en had zeer weinig balcon trole. Het laksche spel onzer jongens kwam zeker, doordat tijdens de zomer en door de athletiekdrukte het trainen verwaarloosd was. Vooral onze achter hoede prutste soms raar. Eindelijk gaf onze nieuwe midvoor De Vos het ledev afgemeten aan Verbakei, en deze gaf met een fraai schot de B's de leiding. Vel was er reeds tweemaal gedoelpunt, doch sdieidsr. moest (voor buitenspel beide anuleeren. Zoo ging de rust, met windt mee, in met 10. Na de thee zou het werken worden. Na enkele benauwende oogenblikken voor ons doel, lukte het H. de gelijkmaker, te scoren. Maar spoedig wist weer Ver bakei de stand op 2—1 te brengen. Wim, links buiten, gaf onberispelijk voor; Jn. Hopman profiteerde daarvan: 31 voor de B's. Dit stond zeker de scheidsrechter bepaald minder aan, want zonder dat iemand wist waarvoor, zond hij twee van de B-spelers uit het veld. Zoo moest men nog 10 min. vechten, met 9 man. Door een kleine flater van onze kee per, maakte de Hiinidvoor 32. Weer groote schermutselingen voor ons drel. Toestand critiek. Jn. Hopman sioeg de bal met de hand uit 't doel, H. kreegf toen de laatste minuut een penalty te nemen: 33. Duidelijk heeft deze match geleerd, dat we meer TRAINEN moeten. Over ons 2e elftal mogen we te vreden zijn ondanks de 32 nederlaag,' tegen Oosterend. Wanneer ook jullie wat ingespeeld raken, kunnen jullie in deze afd. nog wel succes hebben. Onze adsp, lieten het leelijk zitten, door met 50 van Texel A te verliezen. Trainen, jon gens. - Het programma voor Zondag hangt hedenavond in 't kastje. Aanvoerders van de voor Zondag spelende elftallen ver wachten wij Donderdagavond 8 uur in het St. Janshuis. M. S.V. TEXEL. Schagen 1Texel 1: 40. Het is Texel 1 niet gelukt, de eersto puntjes binnen te halen en wanneer erj verder wordt gespeeld, zooals Zondag in Schagen, zal T. 1 nog heel veel neder lagen te slikken krijgen. Het verband tus- schen de spelers was hopeloos zoek, ter-: wijl men in enthousiasme bij de tegen-i standers stukken tekort schoot; dezen waren meest het eerst bij de bal, doordat de Texel-spelers op een enkele uitzonde ring na teveel afwachtten. Schagen bezit een heel goede ploeg; alken leelc ons de achterhoede niet zoo sterk, maar toch sterk genoeg voor onze voorhoede. Dub bel jammer daarom, dat onze voorhoede het net niet kon vinden. Maarten alleen kon het ook niet, hoewel hij in het begin tweemaal een mooie kans kreeg door een slecht teruggespeelde bal van de Schagerbacks naar hun keeper. H et veld was mooi vlak; er stond een stevige wind yau doel tot doel. Gom Witvliet won de toss en verkoos met wind in de rug te spelen, maar, hoewel de eerste aanval len voor Texel waren, bleek spoedig, dat met Schagen niet viel te spotten. Toen de T-backs wat ver waren opgedrongen,) wist de snelle Schager midvoor hiervan, te profiteered (1 —0). Even later was het de Schager-linksbuiten, die niet werd aan-, gevallen en met een diagonaal schot Ben verrastte. Ook het derde doelpunt ont stond op een wijze, welke niet valt te roemen: een doelschop, niet goed weg gewerkt, werd een dankbare prooi van' de rechtsbinnen, die Ben voor de derde maal het nakijken gaf. Wel had de kee per van Schagen even later geluk, toen een vrije schop van Piet mist naast en een direct ingeschoten corner van Dick iuist in zijn handen kwam. Zoo eindigde de eerste helft met 30 voor Schagen. Ook na de rust kwam Texel er niet meer aan te pas. Schagen, met wind in de rug wist van de vele kansien, die ze kregen, nog eenmaal te doelpunten. Toen scheidsrechter, die zeer goed floot, einde blies, had Schagen verdiend gewonnen.' Moge Texel 1 beseffen, dat met de clubs in de 4e klas niet valt 'te spotten. En moet meer in verband getraind worden. Het moet en het kan. Waarom andere ja ren wel en nu niet? Allen aangepakt om S.V. Texel hoog te houden. R.B. llllllllllll ESPERANTO. ||||||l|||li Het bureau „Esperanto bij het on derwijs", organiseert tegen November tel Den Haag een nationaal congres, waar de invoering van het Esperanto ÓP DE SCHOLEN bepleit zal worden. Aan de totstandkoming van deze bijeenkomst wer ken, behalve de vier groote Esperanto» organisatie's 'ook mede het Nederlandsch Onderwijzers Genootschap, de Bond van Nederlandsche Onderwijzers en de Ka tholieke Onderwijzers Bond. Minister van Boeyen verlaat het Kamer gebouw, na het sluiten der gewone zitting. Het is maar een uittreksel uit het boeiend relaas van de tocht naar de S'hetlandsche eilanden, en van de avon turen, daar beleefd. De heer Jan P. Strijbos komt ons daarvan persoonlijk vertellen, volgende week, Donderdag avond, in Hotel Texel. Hij brengt filmsi en lichtbeelden mee en zal u gewis een biezonder interessante avond bezorgen. We raden onze abonné's met nadruk aan, met het koopen van een toegangsbewijs niet tot de laatste dag te wachten. DOE HET NU. Wip even Boekhandel Park straat binnen (35 ct., plaatsbespreken in begrepen), schrijf een briefkaartje (giro 652 of postzegels) of bel op (no. 11). ZATERDAG A.S. Een week eerder dan aanvankelijk in de bedoeling lag wordt de K.'L.M.-dienst Amsterdamfexel gestaakt. Dit seizoen wordt Zaterdag 24 Sept. de lijn opgeheven, om lew art over zeven 's avonds vertrekt die dag het laatste' vliegtuig. Reden van deze vervroegde beëindiging van de luchtdienst is: gebrek aan passa-' giers. In de zomermaanden heeft de lijn bewezen, reden van bestaan te hebben. De getallen spreken, bij vorig jaar verge leken, van toenemende belangstelling., maar..... Ide K.L.M* moet het van de vreem delingen hebben. Wanneer Texel niet zoo'n druk vreemdelingenseizoen had, zou de K.L.M. zeker niet aan een luchtverbin- ding van Texel met de hoofdstad gedacht hebben. Verscheidene Texelaars maken van het vliegtuig regelmatig gebruik, maar wanneer u weet, dat in de maiand Augus tus blijkens de gegevens van het K.L.M— agentschap voor het heele eiland het aan-: tal Texelaars nog geen tien pet. van het totaal uitmaakte, zult u inzien, dat hetl vervoer thans nu de herfst vrijwel zijn intrede heeft gedaan nog maar weinig meer te beteekenen heeft. GYMN. VEREEN. TEXEL. Vorige week Vrijdag heeft de Gymna- stickvereeniging Texel de lessen hervat na een rustperiode van twee maanden. Successievelijk gaan alle afdeelingen weer aan de s'lag. Vrijdag waren het de jon- gens-adspiranten en de heeren, Maandag de dames Juniores en vanavond zijn het de dames-seniores. Maandag a.s. begin nen ook de jongste mei^jes-adspiranten,, vandaag over een week volgen dan de» meisjes-adspiranten van 1216 jaar. De heer C. Mets heeft wel handen vol werk gekregen nu hij door het uittreden van de heer Moerbeek behalve de leiding van de jongens- en de heeren-afd., ook die van de dames-afd. heeft. Mej. M, Koorn neemt de afd. Meisjes-adsp. voor haar rekening. Reeds hebben zich verscheidene nieuwe leden aangemeld. Daar tegenover staat, dat nog niet alle leden van het vorige' jaar op de eerste les-avonden verschenen. Ongetwijfeld zullen ze de volgende avon den wel komen. En als dan eerst ide stijfheid, welke de ledematen in die twee maanden rust heeft bevangen, ver dreven is, kan met nieuw enthousiasme gewerkt worden om de resultaten nog meer te volmaken. NIEUWE LEDEN kun nen zich nog opgeven bij de heer C. Mets en mej. M. Koorn. OUDESCHILD DS. J. F. TINHOLT. Zondagavond a.s. zal E>s. J. F. Tinholt, van St. MaartenValkoog hier zijn in trede doen nadat hij des middags 0111 drie uur door Ds. Enklaar. uit Den Helder zal zijn bevestigd. DE COCKSDORP. PASTOOR TH. BOONEKAMP GAAT HEEN. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem, heeft de zeereerw. heer Th. Boonekamp alhier, benoemd tot pastoor te Hem en Ven huizen. Pastoor Boonekamp, die in 1916 prie ster is gewijd, kwam in 1935 naar Die Cocksdorp, zijn eerste pastoraat, welke, ondanks hiet feit, dat hieel Vlieland er toe behoorde, slechts 270 katholieken (200 communicanten) omvat. Pastoor Boonekamp legde gedurende zijn pastoraat oen groote ijver aan de dag om de parochie op geestelijk en so ciaal gebied tot groote bloei te brengen. Hij stichtte congregaties en werkte de Derde Qrde omhoog. Ook het kerkbe zoek nam tijdens zijn pastoraat belang rijk toe. Het was dan ook pastoor Boone kamp, die wist te bewerken, dat de zeert eerw. zusters van de Allerheiligste Ver losser zich in deze parochie vestigden1 om het bewaarschool- en naaionderuijs te verzorgen. Zoo zijn er meer rede-1 nen, waarom de parochianen .steeds met groote dankbaarheid aan het zegenrijk pastoraat van pastoor Boonekamp terug zullen denken. Het ga hem goed in zijn nieuwe parochie. PASTOOR J.A.M. BEKKERS Opvolger van pastoor Boonekamp is de zeereerw. heer J.A.M. Bekkers^ die 45 jaar oud is en in 1918 priester werd gewijd. Van 1927 af is hij kapelaan te Schiedam in de parochie van Onze Lie ve Vrouw Visitatie aan de Nieuwe Ha ven 117, een parochie van 5100 communi canten. De nieuwe pastoor van De Cocks dorp, zoo meldt ons de Noorderposx, neeft zich doen "kennen als een zeer ijve rig priester, die als adviseur van de standsorganisaties in alle leringen van de stad zich vele vrienden had verwor- vens. Tevens was kapelaan Bekkers gees telijk adviseur van het Wit-Gele-Kruis met wijk- en k r a am ver p leg i ng en hulp in de 'huishouding, welke organisatie Biede ondier zijn leiding tot een bloeiende uitgroeide. Illllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll llllllllllll RECHTSVRAGEN. lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll C. K. te O. U kunt u in het door u bedoelde geval met een request tot de Kantonrechter wenden met het verzoek, de bestaande arbeidsovereenkomst te ontbinden. Het komt ons voor, dat dit succes zal hebben. MET VIER JAN PLEZ1ERS ER OP UIT. Een tocht, kosteloos aangeboden door „de Witte Kikkert" In de stralende herfstzon vertrokken we Vrijdagmorgen om gegen urn- met vier afgeladen Jan Pleziers van D;e Koog af door de Nederlanden en de Muien.. Twee accordeonisten maakten de reis mee en onder de vroolijke klanken van Jb. Eelman en H. Bakker reden we langs 's Hertogenbosch ep het Vliegveld naart De Cocksdorp, waar de Gebr. Boon ons met hun zeer zeewaardig plezierschip wachtten. Het werJ een zeer aangenamd tocht van het Cocksdorper haventje uit, langs Texels bedreigde Noordoostkust, naar de Vliehors en de Robbenbanken. Na ongeveer een uur te hebben gevaren* zetten we via de rug van schipper Willem' voet aan wal, d.w.z. eerst op de Vliehors. Enkele passagiers, die dit zeker niet aan durfden, werden naar de Eierlandsche vuurtoren gebracht, om daar hun fortuin te zoeken. Öp de Hors nu werd een wam deltocht ondernomen, naar een boschje, dat daar onze aandacht trok. Daar aange» komen bleek het een helm- en strooplan- terii voor het rijk te zijn. jV.en denkt er door opstuiven duinen te krijgen. Een en an.'er werd ons duidelijk gemaakt doon de heer Genen, die daar met de werk* /aamheden belast is. Na nog even een bezoek te hebben gebracht aan Jiet op de Hors staande huisje van de Noord en Zuidhollandsche Reddingmij., werd de waterkant weer opgezocht. Nadat we ons daar met enkele spelletjes hadden ver maakt, waarbij vooral de opperstalmees ter van Hoeve Vnedestein zich verdienste lijk maakte, werd het schip weer beklom men, dat ons in het voormalig poldertje M - Volharding aan wal zette. Toen naar hotel „De Hoop", waar de inwendige mensch versterkt werd. Een zeer gezel lig uurtje werd daar doorgebracht, vooral doordat de accordeonisten er de gang inhielden, waarvan de danslustigen een dankbaar gebruik maakten. In optocht, met muziek voorop, ging het over het dorp, naar hoeve Ctorpzicht, waar, dank zij de bereidwilligheid van de heer Reu vers, onze paarden acht in getal een malsche weide genoten. Terug langs de Hoofdweg door polder Waalenburg werd om 's avonds 8 uur De Koog bereikt. Nadat we door De Koog waren gereden, werd op het terrein te genover de school met een vreugdedans en een lang leve „de .Witte Kikkert", gevolgd door een driewerf „hoera", cie schitterende tocht beëindigd. Op zoo'n tocht, welke jaarlijks door de „pioniers", aan pensionhouders, per soneel en neringdoenden wordt aangebo den, wordt telkens met voldoening terug gezien. Zeker komt hun hier danook nog namens ons allen een woord van harte lijke dank toe. J.C.R. HEEFT U AL GELEZEN WAT HIER ACHTER STAAT?

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 2