t GEVLUCHT. Texelsche Berichten VOOR DE VROUW. EIERSAUS (bij gekookte visch). V2 L. water met wat zout (ook te vervangen door verdund kooknat van visch), 3 af gestreken eetlepels bloem, 2 ^afgestreken eetlepels boter, 1 eetlepel fijngehakte prei, 2 hardgekookte eieren, 2 theelepeltjes* Maggi's Aroma. Verwarm roerende de boter met de bloem tot een gelijk meng sel; voeg daarbij langzamerhand en steeds roerende de heete vloeistof, voeg er de gehakte prei bij en laat de saus zachtjes even doorkoken. Hak de eieren fijn, doe ze in de sauskom, gilet er de> warme saus over en meng er tenslotte de Maggi's Aroma door. DE NIEUWE MODE PLOOIEN, DE OROOTE MODE. Favoriet-Knippatroon 26 cent. Naast de strenge, aangesloten japon netjes, die het lichaam als een handschoen' omspannen, zien we ook jurken, die ge heel geplooid zijn en die aan de draag ster iets kostschoolmeisjes-achtigs ver kenen. Vanzelfsprekend kunnen deze jurken niet gedragen worden door oudere/ dames, die bovendien niet tot de slanksten behooren. Maar deze toiletjes kleeden* het jonge meisje of de jonge vrouwen met een jeugdig rank figuurtje uitstekend> Onze teekening geeft een voorbeeld van zoo'n geplooide kostschooljurk. Aan de breede, vierkante pas is het geplooide voorstuk gezet. De plooien zijn echter dichtgestikt; deze springen pas open 111 de rok. De rug vertoont een enkele plooi, die zoowel in het bovenstuk als in dei rok openspringt. Het kleine, opstaande) boordje wordt gesloten door een strikje van fluweel of laklint. Iets aparts is, dat het voorstuk openvalt over een vestje, in een contrasteenende tint; de mouwen poften aan de schouder. De ceintmuj heeft men in de kleur van het strikje, gekozen. Zeer modern is ook de stiksel- garneering, die deze japon vertoont. Zoo'n geplooide japon behoort niet al te lang te zijn. IBenoodigd materiaal: 2.5 M. van 130 cM. breedte. Het patroon is te verkrijgen in maat 40: bovenwijdte 86 cM.; taille- wijdte: 70 cM. en heupwijdte: 08 cM.. Door 't al of niet aanknippen van na den kan men het patroon passend maken' voor het eigen figuur. II 83 Dit Favoriet-knippatroon is te S3 33 verkrijgen tegen de prijs van 26 SI Si cent (omzetbelasting inbegrepen) 83 gi aan het bureau van dit blad. Da- 83 Si mes! Denkt bij eigengemaakte SS 83 kleeding aan een Favoriet-Knip- Si Si patroon. Ze voldoen uitstekend Si Si en zijn goedkoop. Hebt ge reeds Si Si succes bereikt, zegt het uw vrien- Si 83 dinnen en kennissen. Koopt de 83 Si noodige stof bij onze adverteer- Si Si ders. Si ffi Si ffiffllfiSiffiffiSifflffiffi II Si 31 SI3331Si Si 31 Si SI IN HANDEN DER LAMA'S. NUTTIGE WENKEN. - Inktvlekken. Vlekken van paarse inkt zijn meestal moeilijk te verwijderen, om dat er gewoonlijk aniline in voorkomt. Messen, waarmee men uien heeft geschild, steekt men in wat aarde; dan is de uienlucht er spoedig af. Spiegels nimmer met water behan delen. Wrijf ze met zachte doek. Vlekken, ook vliegenvuil, verwijderen met brand- spiritus op een doek. 1 I Gouden en zilveren sieraden wor den schoon en glimmend, wanneer men ze eenige minuten in een mengsel van gelijke deelen water en ammoniak legt en daarna met een schoone doek opwrijft. Bewerkte sieraden eerst afborstelen. FEUILLETON 37 Evenmin bemerkte Ruttgers, dat hij achter hem het groote gebouw binnen sloop en met dezelfde lift naar boven ging, zich verschuilend achter twee for- sche kerels. Ruttgers stond zijn krant in te kijken en lette niet op. De kleine ge daante glipte achter hem uit de lift eni trok zich in de schaduw terug, hem scherp gadeslaand, tot hij er zeker van was, welke deur hij binnenging. Niemand hoor de de sloffende voetstappen door de marmeren gang. Bi Gaje droeg altijd overschoenen, wanneer hij op iets bie- zonders uit was. Die morgen droeg hij ze óók. Hij noteerde zorgvuldig de naam op de deur: „Walter Ruttgers, advocaat en procureur", en het nummer. Toen gleed hij de trappen af, even onopgemerkt als hij was gekomen en ging op weg naar een adres, afgelezen van een stukje pa-, pier, dat hij in de hall raadpleegde. Toen Walter Ruttgers zijn eerste be zoek aan Tinsdale bracht, gingen er aller-* lei tegenstrijdige gedachten en gevoe-> lens in hem op. Hij had nooit heelemaal kunnen ontkomen aan de indruk, die het kleine witte bruidje, dat daar zoo stil lag in haar prachtige tooi en de wenkbrauw- fronsende, verbeten bruidegom naast haar, bij hem hadden achtergelaten. Dit tafe reel was voor hem een symbool van alle ongelukkige huwelijken ter wereld, en hij ONDERWIJS EN OPVOEDING Wat ge doet, doe dat goed. „Wat ik doe, doe ik", zei Jan de Wit. Wat zuiver worden zal, moet dik wijls gisten. De opvoeder van kinderen moet hard zijn als een diamant, maar tevens teeder als een moeder. P 5. Dr. Maas begreep er nu wel 'alles van. Met een vastberaden gezicht boog hij zich naar zijn zoon toe. „Tzin-lo speelt met die mannen onder één hoedje, Jan",, fluisterde hij:,,Hou je geweer klaar. We moeten zien te vluchten". Maar nauwe lijks had hij dit gezegd, of Tzin-lo draai de zich om. De Chinees richtte zijn revolver op Dr. Maas en sprak met een vals lachje: „U zult u rustig moeten hou den, dokter, als u hier nog levend van daan wilt komen." 6. Dr. Maas zag wel in, dat tegenstand toch niet zou helpen. „Geef je geweer -VERGADERING S.V. TEXEL. Vrijdagavond is in Lunchroom De Graaf de laatste algemeeno vergadering; van S.V. Texel vóór de aanvang iden competitie gehouden. De voorz., de heer D. Dapper, sprak er zijn voldoening over. uit, dat de opkomst hoewel nog niet zoo als zij behoorde te zijn grooter waa dan vorige week. De notulen van de jaarvergadering van 19 Mei werden on der dankzegging goedgekeurd. BESPREKING COMPETITIE. De voorz. merkte op, dat het aantal le den zoo is verminderd, dat de vereen, over bijkans een elftal spelers minder be schikt dan in 1937. Het past echter niet voor een veneen., welke een zoo goede naam heeft als de onze, aldus spr., om met minder elftallen voor de dag te ko^ men dan vorig jaar. Toch hebben we over wogen, of we ons niet tot twee elftallen/ moeten bepalen. Maar na lang wikken en wegen zijn we er op papier althans in geslaagd drie elftallen te vormen. Het kan niet anders of de spelers moeten zich hierin verheugen. Immers komen we met twee elftallen uit, dan zullen eenige goede spelers niet in een competitie kun nen spelen, wat zeer jammer zou zijn.* We hopen, dat we op de spelers kunnen! rekenen. Zij moeten vooral de training! niet beschouwen als een noodzakelijk kwaad; de training moet nummer één zijn. Daaruit moet de liefde voor de wedstrij den voortkomen, aldus de voorz. Helaas zien we, vooral bij de jongeren dat zij andere vereen, vóór laten gaan. We hebben echter besloten met de besturen van die vereenigingen overleg te plegen, opdat wij elkaar niet in de wielen rijden. Hierna besprak de voorz. de indeeling der competitie. Spreker rekende er op, maar af," zei hij ontmoedigd tegen Jan. Zelf reikte hij ook zijn wapens over aan de zwartgeklede mannen,, die dichterbij waren gekomen. Hun gezichten stonden dreigend. Bepaald gezellig konden va der en zoon het niet vinden. Beiden moesten van hun paarden afstappen. Tzin-lo bond hen een doek voor de ogen. „Het spijt me wel", zei hij, nog altijd vals grijnzend, „maar ze hebben mij dit karwei opgedragen. U moogt later niet kunnen vertellen, \*giar men u naar toe heeft gebracht". Waar zou den ze nu wel be landed? dat Texel 1 zal trachten een belangrijke I rol te spelen. Experimenten van de elf-.l talcommissie mogen nooit kwaad bloed f zetten. Ze zjjn altijd in het belang denl vereen. Wat het tweede elftal betrof* I hoopte spr., dat het ditmaal niet doonl eigen schuld een zeker kampioenschap I zou laten ontglippen. Spr. verzocht af-1 bericht tijdig aan de heer R. Berkenbosch'I in te zenden, uiterlijk Vrijdag. Late af- berichten brengen dikwijls onoverkome- 1 ij Re moeilijkheden mee, temeer daar thans I niet veel reserves kunnen worden meege- l géven. De voorz. merkte nog op, dat niet de l avonden van U.D.I. zelf oorzaak zijn ge-1 weest, dat de burgemeester zijn toestem ming voor een balchampetre, te houden,' door het Trainingscomité, introk. Er! schijnt echter iets NA de tweede avond van U.D.I. te zijn voorgevallen, waarin de burgemeester aanleiding vond, 0111 zijn goedkeuring terug te nemen. RONDVRAAG, De heer S. Langeveld merkte op, dat f het vorig jaar voor liet derde een teleur stelling was, dat 11a hun mooi behaalde kampioenschap geen feestavondje was ge- I geven. Voorz.: De leden hebben een foto, gekregen. Dat is een blijvend aandenken. De heer G. Dros wijst er op, dat nog! steeds veel leden, die langs de kant staan, zich met de wedstrijd bemoeien. DAT MOET UIT ZIJN. Evenals het over het terrein loopen voor en na de wedstrijd, en tijdens de rust. Jd$t veld heeft waar-.' achtig al genoeg te lijden. De voorz. hoopte, dat in de nieuwe 1 comp. de goede naam van de vereen. 1 bevestigd zal worden. Hij wenschte allen 1 een succesvolle competitie en sloot daar- mede de geanimeerde vergadering. H adres Zou hij haar herkennen van het korte moment, dat hij haar in de volle kerk had gezien? Hoe wist hij, dat dit alles niet een van tevoren beraamde op zet was om hem in moeilijkheden te brem gen? Hij moest voorzichtig te werkgaan, onder geen voorwaarde iets overijlds doen en niets beloven, vóór hij alles omtrent haar te weten was gekomen. Toen de morgen aanbrak, was hij bui tengewoon zenuwachtig iets, wat vol strekt niet te pas kwam voor de zoon en kleinzoon van beroemde advocaten, be kend om hun /rustige vastberadenheid onder alle omstandigheden. Dit was nu misschien de reden, waarom het kleine incident met Abi Gaje hein zoo geweldig irriteerde. Hij voelde, dat deze reis op zichzelf reeds een waagstuk was. Hij wiad allerminst van plan zijn identiteit of het doel van zijn komst te onthullen aan dit onsympathieke oude mannetje. Het kleine, grijze huisje zag er precies uit, zooals Jane het beschreven had; Kleine Emelie deed op zijn kloppen de deur open en keek glimlachend naar hem op met haar schuchtere blauwe foogen- Hij voelde zich aangenaam verrast, zonder te weten, waarom; hij had zich niet voor gesteld, dat er in Jane's familie ^ooiets teers en bedeesds te vinden zou zijn. Ook de moeder was een verrassing voor hem,, toen zij kwam aanloopen uit de keuken^ haar golvend grijs haar met de hand weg strijkend van haar gerimpeld voorhoofd, en een paar intelligente donkere oogen, die herinnerden aan die van Jane, onder zoekend naar hem opsloeg. Moeder scheen geenszins verlegen of bedrem meld. Ze scheen hem stilzwijgend te taxeeren.omuitte maken, af ze al of niet toeschietelijk tegen";ie 111 zou zijn. (W.v.v.) SLECHTS Sct.PERPAK had een gevoel, of hij jacht moest maken op die bruidegom en hem ter verantwoor ding roepen, voor de radelooze droef heid van zijn bruid. Altijd zou hij zi.ch die spontane gewaarwording van opluch ting en blijdschap herinneren, die hij gevoeld had, toen hij voor 't eerst hoorde, dat zij verdwenen was gevlucht ont snapt. Hij kon het bij zichzelf niet an ders noemen dan een gelukkige ontsnap ping, al wist hij ook nog zoo weinig van de menschen, die medespelers waren in de kleine tragedie, waarbij hij toeschou wer was geweest. Uur na uur zat hij in de trein, die door 't zwarte donker spoorde; hij vroeg zich af, wat het einde zou zijn van dit» wonderlijk avontuur. Waarom was hij gegaan Omdat hij wist, dat hij gaan moést. Dat had hij gevoeld vanaf net oogenblik, dat James Ryan hein de ad vertentie had laten zien. Niet, dat hij- ooit van plan was geweest, die ellendige/ belooning te verdienen. Maar zijn aange boren ridderlijkheid had gesproken; hij had de wensch bij zich voelen opkomen, haar te helpen bij haar pogen, zich te' blijven verbergen. Het was toen natuur lijk maar een dwaze wensch geweest, zon der eenige kans op vervulling, maar toen de kans hem geboden werd, haajr werke lijk te vinden en haar te vragen, of hij haar met iets kon helpen, wist hij dade lijk, dat hij gaan zou al moest het hem al zijn vooruitzichten, al zijn tijd en zijn laatste cent kosten. Hij wist, dat hij da> meisje moest gaan opzoeken. De ge dachte, dat het eenige schild tusschen haar en degenen, die haar ongeluk wilden, de discretie van een onontwikkeld meisje* afls Jane Carson was, deed hem hui veren van bezorgdheid voor haar. Hoe eerder iemand met verstand van zaken ent verantwoordelijkheidsgevoel zich tot haar beschikking stelde, hoe beter het voor haar was. De vragen, die hij die middag aan verschillende menschen gesteld had,, hadden hein nog meer geopenbaard, dan hij reeds vermoedde omtrent het karakter^ van de bruidegom, die hem op 't eierstéi gezicht al zoo onsympathiek was ge weest. Dit alles ging hem door het hoofd tusschen de korte onrustige oogenblikkeu van slaap in de schommelende wagen. Zou hij haar vinden aan het opgegeven |iiiiiiniiiiiiii!»;;i:ii:iiii:»iiiiiiiiiiiiu!iriii||||||

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4