L 3 GEVLUCHT. ONS FOTOHOEKJE. VOOR DE VROUW. RECEPTEN. PIKANTE EIEREN. (4 pers.) Vier a zes eieren, een kopje zure room, twee eet lepels slaolie, een eetlepel azijn, een thee lepel mosterd, een theelepel Maggi's aro ma, twee uitjes, fijngehakte peterselie. Kook de eieren acht minuten, pel ze en snijd ze in de helft. Leg ze op een schaal en strooi er een klein beetje zout op. Roer een eidooier met een beetje sla olie, daarna met wat azijn en vervolgens weer wat olie tot een dik sausje, voeg.' de zure room toe, de Maggi's Aroma, dé mosterd en de zeer fijn gehakte uitjes j Giet deze saus over de eieren. Geef bij dit gerecht gestoofde groenten en aard appelpuree. NUTTIGE WENKEN Koperen kranen, die wat verwaar loosd zijn Afschuren met fijn zand en citroensap of sterke azijn. Naspoelen met) veel koud water en dan een paar maal het schuren herhalen. Verflucht verwijderen uit uw ka mer, die pas een goede beurt heeft ge had Zet er overdag een paar scho teltjes versch gemalen koffie neer; des nachts een paar emmers water." Wollen stof met glimmende plek ken Neem teiltje lauw water en doe daarin een lepel ammonia. Met een lapje, zoo mogelijk van dezelfde stof, in deze vloeistof gedoopt, de plekken afwrij ven. De stof, terwijl ze nog vochtig is, aan de verkeerde kant opstrijken. NAALDEN. Wie de naald hanteert, zal zich het hoofd niet breken met de vraag, aan wie wij dit nuttige en onmisbare gebruiks artikel te danken hebben. Toch heeft ook de naald haar geschiedenis. Het was een Moor, die het fabriceeren van naalden in Spanje invoerde. Deze naalden werden bij groote hoeveelheden' verzonden, vooral Engeland betrok ze hij' massa's. Er waren in Londen bepaalde plaatsen waar men ze kon koopen. Een tijdlang was het vooral Cheapside, waar een drukke naaldenhandel werd ge dreven. Met de dood van de Moor, die het ge heim mee nam in zijn graf, ging de kunst om stalen naalden te maken tijdelijk ver loren. Gelukkig echter duurde het niet lang, of deze industrie bloeide opnieuw op. Maar in het wapen van de oude En- gelsche naaldenfabrikanten vindt men nog altijd een Moorenkop. No. 95. A LIE KIKKERT Jbd. Alie is 25 Juli 1938 acht geworden. Zij woont tegenover Doolhof. FEUILLETON 38 Ja, ik kreeg vanmorgen een telegram van Jane ze keek hem nog steeds door borend aan, om te zien of ze niets ver dachts of ongunstigs aan hem kon ont dekken. Komt u binnen, voegde zij er toen afgemeten aan toe. Hij werd niet in de huiskamer gelaten, maar verdween naar een van de beste ge politoerde stoelen in de „salon", zooals ze het kleine ongebruikte voorkamertje noemden. Hij voelde zich buitengewoon slecht op zijn gemak. Te denken, dat hij Elisabeth Stanhope in een omgeving als deze moest zoeken. Als ze hier ooit ge weest was, moest ze bepaald nog sneller weer zijn weggevlucht, dan ze uit de kerk ontsnapt was op haar bruiloftsavond.-. Moeder begon hem een soort verhoor af te nemen hjj moest een heele ljjst vragen beantwoorden, vóór ze zelf ook maar wilde toegeven, dat ze wel eens ooit gehoord had van een meisje, dat Lizzie Hojpe heette. Tenslotte dacht hij aan de brief van haar dochter en reikte haar die over. DE NIEUWE MODE Favoriet-Knippatroon 26 cent. VOOR HUIS OF BEROEP No. 1131. Maat 48. Eenvoudig en cor rect is dit japon-netje, waarvoor men 3 en een halve M. stof van 130 c.M. breed noodig heeft. De middenbaan van de rok loopt in de taille door. Daaraan is de blouse met een weinig ruimte gezet. Het patroon is voor 26 ct. te verkrijgen in maat 48; bovenwijdte: 112 c.M.; taille wijdte 96; heupwijdte 128. Het model is zeer afkleedend; dit wordt bereikt door de zesbaans rok en de strakke mouwen. Door 't al of niet aanknippen van na den kan men het patroon passend maken' voor het eigen figuur. fflfflfflfflfflfflfflfflfflffl I# fflfflfflfflfflfflfflfflfflffl ffl EB s Dit Favoriet-knippatroon is te verkrijgen tegen de prijs van 26 cent (omzetbelasting inbegrepen) aan het bureau van dit blad. Da mes! Denkt bij eigengemaakte kleeding aan een Favoriet-Knip patroon. Ze voldoen uitstekend en zijn goedkoop. Hebt ge reeds succes bereikt, zegt het uw vrien dinnen en kennissen. Koopt de noodige stof bij onze adverteer ders. VOOR DE JEUGD. ffl ffi BB m ffl ffiffifflffifflffifflffifflffl y fflffifflfflfflffifflfflfflffl Wel, zei ze tenslotte, nog maar half gerustgesteld, „ze is hier op tiet oogenblik niet. Ik heb haar weggestuurd^ toen ik bericht kreeg, dat u komen zou. Ik wist nog niet zeker, of u me wfel zoudt aanstaan, en dan was het de groote vraag geweest, of ik haar bij u zou heb ben willen laten. Dat is prachtig, juffrouw Carson, zei hij hartelijk, met onvervalschte be wondering in zijn stem. Ik ben blij, dat ze iemand heeft om op haar te pas sen, die zóó voorzichtig is en niet over één nacht ijs gaat. Uw dochter zei me., dat ze op een goede, veilige plaats was» en ik begin nu te begrijpen, wat ze daarmee bedoelde. Toen verzachtte zich de strenge uit drukking om moeder Carson's mond, en ze stuurde Bob uit om het meisje te halen. Bent u een vriend van haar? vroeg ze, hem scherp opnemend. Neen, zei Ruttgers. Ik heb haar in 't geheel nog maar één keer gezien. Zij kent me niet eens. Bent u een vriend van haar familie? Oh, neen. Of misschien een ver familielid van haar? Moeder moest met alle geweld méér van hem weten. Neen. Tot mijn spijt niet. Ik woon nog maar sinds kort in de stad, waar zij; 63. Ze ging in de soep roeren, die in 'n grote pan op de aanrecht stond. Het was een heerlijk vet soepje; bege rig snoof ze de heerlijke wasem op. Plotseling echter klonk een scherpe kreet; de keukendeur vloog met een slag open en een dichte regen van stof en vuil en aardkluiten stoof door de keuken. Wat was er gebeurd? NIEUWE PRIJSRAADSELS. Van de raadsels no. 43 tot en met 50 kunnen Maandag a.s. nog de oplossingen graag met een leuk briefje worden ingezonden. Hier maken we een begip met een nieuwe rij, waarvan ik de oplos singen pas na no. 60 verwacht. 51 Wat zit in „vuur", maar niet is „vlam" 52 Maak hier eens een stadje van: KIL BED, MEM. 53 Het begint met een R. en het eindigt met een G en toch is er - geen begin en geen eind aan. De naam telt vier letter. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. jDAT KOMT WEL VOOR. Een banklooper, die zitten moet. Een onderkruiper, die er bovenop komt. Een brugwachter, die niet over de brug komt. Een zeeman, die zijn schaapjes op het droge heeft. Een kaalhoofdige, die met de handen in het haar zit. 64. Daar het in de gang nogal sche merig was, had meneer de zo bereid willig klaargezette vuilnisemmer niet ge zien; integendeel, hij was er over ge struikeld en rolde letterlijk de keuken binnen, terwijl het blik uit z'n handen vloog en de opgeveegde rommel voor de helft op mevrouws hoofd en voor de andere helft in de soep terecht kwam. EEN PANFLUIT. Zo'n fluit kun je maken van moeras riet, dat veel langs de sloten groeit. Zoek vooral dikke stengels uit. Snijd een lang stuk af, maar laat daarbij aan één kant een knoop (stengelverdikking) zitten. In het open eind „blaa,s" je. Deze kunst moet je verstaan, hoor. Is de toon niet ge-' schikt als grondtoon voor een toonladder, sniijd er dan bovenaan een stukje af, totdat de toon goed is. Hierna snijd je de overige pijpen. Floe kleiner het pijpje, hoe hoger de toon. Maak er zo acht. WAT IS ER TE ZIEN? EERST UITKNIPPEN. DAN VOUWEN. Een vreemde tekening, niet De tekenaar maakte er ook een grapje van. Maar knip ze in haar geheel eens uit en vouw dan het papier langs de stippellijnen, zó, dat 't cijfer 1 naast 2 komt te liggen* 3 naast 4, enz. Dan krijg je iets moois. haar geheele jeugd heeft doorgebracht. Ik heb daar juist een kantoor geopend, en wacht daar nu op cliënten, die niet komen. Hij verbaasde zich over zijn. eigen openhartigheid tegenover deze een-, voudige vrouw. En waar was u vóór die tijd? U was toch zeker niet pas klaar met studee- ren? Hij 2ag, dat ze zich bezorgd afvroeg, of hij wel genoeg ervaring had om haan beschermeling werkelijk van dienst te zijn. Neen, ik heb de laatste drie jaren in Frankrijk doorgebracht. Aan het front? de pupillen van haar oogen verwijdden zich. Ja, in de vuurlinie zelfs, antwoord de hij, verwonderd, dat deze vrouw zoo veel belang er in stelde, nu de oorlog toch voorbij was. En u bent ongedeerd teruggekomen zei ze langzaam, terwijl ze hem met een soort weemoed aanzag. Mijn jongen werd doodgeschoten, op de eerste dag, dat hij aan een aanval deelnam. O, wat doet me dat leed voor u, zei Ruttgers zachtjes, terwijl hij plotse ling een brok in zijn keel voelde. Juffrouw Carson streek tersluiks met haar hand over de oogen en trachtte weer opgeruimd te kijken. Ruttgers wenschte,, dat hij iets te zeggen wist om haar op te beuren. Je voelt je bijna schuldig, zei hij eindelijk, terwijl hij met de punt van zijn schoen het patroon van het karpet natrok, wanneer je weer gezond en wet bent thuisgekomen, terwijl zooveel arme keiels hun leven hebben moeten laten. Ik vraag me dikwijls af, waarom juist) ik gespaard moest blijven. Misschien hebt u nog een biezondere taak te vervullen, of is er nog iets heel goeds voor u weggelegd, zei juffrouw Carson met een bijna plechtige klank in haar stem. Maar daar zie ik Lizzia aankomen. Excuseert u mij, ik zal haar tegemoet loopen, en haar vertellen, dat u hier bent. XIII. Met oogen, groot en wijd van angst, en een gezichtje, zoo wit als een lelie,, verscheen Betty in de gangdeur en staar-; de hem aan. Het gaf Ruttgers een won derlijke gewaarwording alsof een plaatje, dat hij eens in een sprookjes boek had gezien, plotseling levend was geworden en naar hem toe kwam. Ter wijl hij opstond en een paar stappen in haar richting deed, was het hem, of een vaag visioen van het kleine, ineengezakte, bruidje op de vloer van de kerk nog steeds tusschen hen zweefde. Toen be merkte hij plotseling, dat zjj stond te beven. (Wordt vervolgd) Illlllllllll'iinimniniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii N8PTUM oOiQri n

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4