GEVLUCHT. ONS FOTOHOEKJE. VOOR DE VROUW. ORANJEPUDDING. 7 dL. melk, 3 dL. room, 100 gram suiker, vanillesuiker, 11 ons abrikozen, 1 eetlepel suiker, 10 bla den witte gelatine. De abrikozen wor den zoo mogelijk daags te voren, na gewasschen te zjjn, geweekt, daarna wor den er acht a "tien uitgenomen, die het mooist en grootst zijn, de rest wordt even opgeweld met zoo min mogelijk water en een eetlepel suiker, daarna worden ze fijn geklopt en laat men ze afkoelen. Melk en room worden gekookt met de suiker en vanillesuiker, daarna nemen we de pan van het vuur en lossen er de1 in koud water geweekte en goed uitge-> knepen gelatine in op. We laten de vloeistof koud en drillerig worden, roe ren van tijd tot tijd om het zakken der gelatine te voorkomen, en doen de massa daarna in een met koud water omgespoelde vorm. Als de pudding goed stijf is, storten we deze. Het geheel overgieten met de abrikozen-purée; in het midden wordt een groote abrikoos felegd, terwijl de overigen met de platte ant naar binnen tegen de pudding wor den gezet. NUTTIGE WENKEN - Git, dat dof geworden is ,kan men opknappen met spiritus of eau-de-cologne. Sigarenasch is een uitstekend poets middel voor metalen, vensterruiten en spiegels. Bont, dat niet aangenaam riekt? Zooveel mogelijk dragen. In de buiten lucht er mee. Gummi-jas verkorten Afknippen, re kening houdende met de zoom en dan deze zoom tevoren met fijn schuurpa pier wat ruw gemaakt, met solution plak ken. Niet naaien in gummi. No. 96. KEES ZIJM Jbz. Kees is 11 Jan. 1938 tien jaar geworden; hij woont aan de Koogerweg. FEUILLETON 40 Hij wierp een blik op zijn horloge, zonder er eenig idee van te hebben wat het aanwees, of wanneer de eerstvol gende trein vertrok. Hij zag er erg groot; en sterk en gebiedend uit, zooals hij daar in zijn volle lengte stond opgericht,, waardig haar antwoord afwachtend; em Betty keek naar hem op als een kind en voelde, dat ze hem vertrouwen kon. O, alstublieft vergeef me riep ze. Ik heb aldoor al zoo'n doodsangst uitgestaan, sinds Bob me kwam halen. Ik kon me niet voorstellen, dat uw komst iets goeds beteekenüe, omdat ik niemand, op de wereld kende, die me zou willen helpen. Juist, zei Walter Ruttgers met een brok in zijn keel, terwijl hij ging zitten om zijn ontroering te verbergen. Be schouwt u mij als een vriend, en be schikt u vrij over mij. Dank u, zei Betty, diep ademhalend, en pogend haar tranen terug te dringen. Ik ben bang, dat er geen mogelijkheid bestaat om mij te helpen, maar ben blij een vriend te hebben, en het spijt me erg, dat ik zoo onhebbelijk was. U bent volstrekt niet onhebbelijk ge weest; het was heel natuurlijk, dat u zoo reageerde op mijn onbeholpen optre den, protesteerde hij, terwijl hij naar de bekoorlijke haargolven keek, die langs FAVORIET-KNIPPATROON No. 1139 Maat 48. Niet slank en toch elegant. Voor deze keurig afkleedende japon heeft men slechts 3.50 M. stof van 130 cM. breed noodig. Het patroon is zeer afkleedend. De rok is zesbaans, terwijl de breede jabot in plooien valt. Het pa troon is te verkrijgen in maat 48: box en wijdte 112 cM., taillewijdte 96, en heup- wijdte 12S. Door het al of niet aanknip pen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Heel apart is ook de mouw, die wijd uitloopt, doch op de pols in een smal le manchet overgaat. Wanneer men de (jipon te simpel vindt, kan men de on derkant van de jabot met gebloemd ma teriaal voeren en er een randie van te. zien laten komen. Zeer elegant." BB Dit Fax'oriet-knippatroon is te EB BB verkrijgen tegen de prijs van 26 gg EB cent (omzetbelasting inbegrepen) E0 EB aan het bureau- van dit blad. Da- BB Si mes! Denkt bij eigengemaakte Eg EB kleeding aan een Favoriet-Knip- 11 patroon. Ze voldoen uitstekend U EB en zijn goedkoop. Hebt ge reeds Ij tS succes bereikt, zegt het uw vrien- gj 11 dinnen en kennissen. Koopt de Eg noodige stof bij onze adverteer- g BB ders. w 65. Meneer Pimpehnans moest het die middag dus zonder soep stellen. Maar hij hoopte de schade gauw in te halen; hij moest de volgende d|ag naar een feestdiner. Een van z'n collega's was namelijk 25 jaar vee-arts. Met zijn beste zwarte pak en zijn hoge hoed op vertrok hij. „Zal je maken, dat er niets aankomt?" zei mevrouw, „want je bent zo onvoorzichtig". OPLOSSING PRIJSRAADSELS. Ik begin vandaag met de oplossing van de laatste rij raadsels: 43 Limonade. 44. Rand, brand. 45. Schip, schop. 46. Taart, staart. 47. Gerar- dus. 48. Braak, enz. 49. Stofwolken b.tv. 50. Spaarpot b.v. Ze waren erg moeilijk, deze keer; is me verteld en geschrexen. Het kan zijn en ik zal daarom mijn best doen, om eenvoudiger raadsels te bedenken. "Maar des te groter is nu de x'oldoening \'oor wie me acht goede oplossingen konden sturen. Ditmaal heb ik van deze kin deren briefjes ontvangen: D. Krijnen (Je was laat, Dirk. maar nog niet te laat. Dat zou ook jammer ge weest zijn na zoveel moeite); Jannievan Heerwaarden (Jij won als 2e prijs een mooi tasje met zaklopen. Wat een pret, zo'u wedstrijd. En dan nog een jubi leumschrift. Je moet me eens schrijven, lannie. wie de reep gewonnen heeft met zijn schrijven); l>ick Wuis Sz., het Noor den (Een brief met veel nieuws, Dick. En nu maar „dapper x'olhouden", zoals je schrijft Van jullie schoolreis heb ik een prachtig verslag gekregen. „Panorama Mesdag" \'ond je het mooist. Nu, dat is ook iets biezonders. Een lelijk geval met die bal. Je viel met recht van de yval in de sloot. Niet erg flink van dei jongen, die je helpen zou. Tot volgende keer, hoor); Ida Kok (Ik krijg ook wel) eens een aardig briefje, niet, Ida?); Annie Zijm (Ik heb het ook een fijn feest ge vonden, Annie. En wel het meest, om dat iedereen zo echt meedeed, ieder een. Er zijn heel wat foto's gemaakt, maar ze kunnen niet allemaal worden opgenomen. Welke foto's mis je? Kom maar eens in de drukkerij. Dan zal ik voor je zoeken.) Ide Kok (Nog „nieuws" aan Den Hoorn, 1de? Daar hoor ik graag van); Corn. Henkes (Een feest was dat, hè, op de Fonteinsnol. Jammer, dat we nu in de herfst zitten. Maar dat heeft' ook zijn goede kant: lange avonden voor spelletjes, lezen en allerlei handenarbeid)) Irijntje Henkes (Jij schrijft me zeker volgende maal weer eens, Trijntje?); janna Martha Jonker (Een flinke brief hoor met veel nieuws oxer jullie reis haar smalle wangen hingen. Maar er is I altijd wel een weg, om mensehen, die in moeilijkheden verkeeren, te helpen, en ik ben hier gekomen om uit te vinden, welke die xveg in uxv geval is. Denkt u, datu me genoeg zult kunnen xertrouxven om ine alles precies te vertellen? Juffrouw Carson scheen niet veel te xveten, of mis schien voelde ze zich niet genoeg ge rechtigd veel te zeggen. Ik heb haar niet veel xerteld, zei Betty, haar viooltjes-oogen opslaand. Ze was tenslotte óók een vreemde voor mij, begrijpt u. - Wel, ik mag in ieder geval wiel zeg gen, dat ze u van harte is toegedaan en het verbazend goed met u meent; en ze; heeft heel verstandig gehandeld. Ze namj méér voorzorgen, dan een oude detective zou gedaan hebben. Ze vertelde me al leen, dat er menschen xv-aren, die u trachtten te dwingen een man te trouwen.! die u niet trouwen xvilde. Is dat juist? Betty rildje onwillekeurig en een blos steeg naar haar bleeke wangen. Het klinkt erg vreemd, zei ze, -en het moet wel lijken, of ik heelemaal geen, karakter en eigen xv'il had maar 't is zoo. Niemand kan het begrijpen, dieniet met de heele toestand op de hoogte is, en niet al die jaren zelf alles heeft doorge maakt. Ik begrijp het soms zelf niet goed. Ik zal u mijn heele geschiedenis ver tellen. Ik dacht altijd, dat ik het nooit zou kuimen, omdat vader het zoo vree- selijk gevonden zou hebben, als ik be kend maakte, hóe ze waren. Maar ik ge loof, dat hij het in dit geval zou afkeu ren. Hij zou het zeker niet afkeuren, freule. Ik heb gehoord, dat uxv vader1 een zeldzaam hoogstaand man was, met strenge beginselen. Ik ben overtuigd, da^ hij u van ganscher harte gelijlk zou ge ven, wanneer u zich tot iemand wendt, om raad in deze moeilijkheden. Uxveet, dat geen xtouxv ooit gedwongen kan wor den, een man te trouwen tegen haar wil. Ook niet, wanneer het de laatste wensch van haar vader was? —Zeker niet, freule. Hield uw vader van u? O) Hat weet ik onomstootelijk zeker. Hij xvas de beste vader, die er maar be stond. Ik heb dikwijls gedacht, dat hij 't nooit van me xerlangd zou hebben, als 7 PRO M-0419' 00. Mijnheer Pimpehnans' collega woonde te Kaplaarsdijk, en dat is een heel eind verder. Na drie kwartier zon der ongelukken voortgereden te hebben naderde mijnheer Pimoelmans een huis in aanbouw. Men was juist bezig, een raam zonder glas er in op te hijsen. Bleke Bet begon te snuiven. "Wat voert dat beest nou weer in zijn schild", dacht meneer Pimpelmans. naar Huisduinen en het Hoornderfeest. ja, ik xveet van die mooie versiering en verlichting. Met het weer ging het minder mooi, maar de pret is daardoor toch niet heel erg bedorven); Luit Bakker (Ik heb die tobberace zelf niet gezien, Tuit, maar heb er wel grappige verhalen over ge hoord. Het moet erg leuk gexveest zijn, „Ik heb een goede zin", schrijf je. Houd het zoo. Dat maakt het werken licht); Annie Dijker (Fijn, dat die verjaardag- kalender zo goed te pas komt. Nog \\el gefeliciteerd met de 12' .jarige echtver eniging van je oudiers. Dat zal 11 Sgpt. een feest geweest zijn. Niet voor die on deugende hond. Wanneer ie nichtje al leen maar raadsels kan oplossen is dat ook best, al maak ik natuurlijk lieve? een praatje met haar na ontvangst van een aardig briefje), Corrie Bakker (Ik dank ook jou voor je fijne brief mief nieuxvs. Leuk, dat jij, als een zwaantje, in het Wormierveerder badhuis _,,'t Zwaantje" gezxvommen hebt. Dat je bij een vliegtuig, dat klaar stond om te vertrekken, lelijk in de tocht staat, weet je ook al xveer. Met genoegen lees ik,» dat het je op de Ulo zo befst bevalt. Wat vind je xx'el het mooiste vak?). Hier volgen de namen der prijswinners. Zii mogen een boek uitkiezen of een der andere voor deze gelegenheid uitge zochte prijzen: JANNIE VAN HEERWAARDEN, Z.- Eierland, 11 jaar. LL'IT BAKKER, Everstekoog, 9 jaar. DIRK KRIJNEN, Oudeschild, jaar NIEUWE PRIJSRAADSELS. Hier zetten xve onze raadselreeks voort 54 Maak van deze lettergrepen txvee woorden: LIE VEN TIEN DEN - KOOP - ZE. 55 Vul eens in: Aeen scheur. O een lichaamsdeel 56 Ik maak nogal lawaai. Mijn naam begint met een W. Maak van de E in mijn naam een A. Raad ie wie ik ben, dan ben je wat er nu staat W Inzenden na no. 60. Er komen dus nog vier raadsels bij. Bewaar ze alle goed, hoor. Met xrriendelijke groeten, Jullie OOM KO. hij had beseft, wat het voor mij was. Heeft hij u ooit tijdens zjjn leven een dergelijke wensch te kennen gegeven? Nooit. Dat is juist het vreemde. Maar ik kan beter bij het begin beginnen Dat zou zeker het beste zijn, als 't u niet te zwaar valt. Betty klemde haar smalle handje vast ineen en begon. Mijn eigen moeder stierf, toen ik nog een heel klein meisje was, zoodat vader en ik alles voor elkander waren. Hij placht mezelf mijn lessen fe over- hooren en lette er altijd zorgvuldig op, wat voor soort gouvernantes ik had. Hij xvas vader en moeder tegelijk voor me. Toen ik tien jaar oud xvas stierf mijn gouvernante plotseling, terxxjjl vader op: een zakenreis was. en een van onze buréu was erg vriendelijk voor me; ze kwam af en toe overloopen om het oog op de dienstboden te houden en nam mij voor een paar dagen bij zich in huis, tot va der terug kwam. Ze had een zuster, die xveduxve was, te logeeren, een nog jonge vrouw en heel mooi. Tenminste, toen vond ik haar mooi en ze verwende n;o erg, zoodat ik haar heel aardig ging vin den, hoewel ik op het eerste oogenbliik een soort afkeer voor haar gex'oelde. Nadat vader weer terug was, bleef ze iedere dag overwippen om xvat met me te spelen, terwijl vader op kantoor was, en hij was haar dankbaar, dat ze zich zooveel aan mij liet gelegen liggen. Toen kwam hij er achter, dat ze in moei lijkheden was; ze had haar geld verlo ren of iets dergelijks en zocht een be trekking als gouvernante. Hij richtte het zóó inv ,dat ze mijn gouvernante werd, en ze kxvam voorgoed bij ons in huis. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4