GEVLUCHT. ONS F0T0H0EKJE. mm i a/>OE SLECHTS Sct.PER PAK VOOR DE VROUW. RECEPTEN. WARME WINDSORPUDDING. 125gr giriesmeel, drie kwart L. melk, 125 gr suiker, drie eieren (eigeel en eiwit schei den), 50 gr. boter, rasp van de schil van een citroen, 50 gr. krenten, 50 gr. rozij nen, 100 gr. gedroogde abrikozen (ge-t weid), eventueel 25 gr. snippers succade Breng de melk met de helft van de sui ker en de snippers aan de kook. Roer er' de griesmeel bij en laat dit plm. 15 mnt. zachtjes pruttelen. Roer de eidooiers meif de rest van de suiker zeer luchtig, voeg er de gewelde krenten, rozijnen en aan stukjes gesneden abrikozen bij. Roerdoor de griesmeel het eimengsel en gesmol ten boter. Klop het eiwit zeer stijf en/ meng dit met de griesmeel. Vul de met boter bestreken en gepaneerde pudding vorm met dit mengsel en kook de pud-i ding twee uur au-bain-Marie. DE NIEUWE MODE. FAVORIET-knippatroon no. 1147. Maat 50 Prijs 26 ct. Dat donkere kleuren, zooals donker blauw en zwart, zeer slank kleeden, is een bekend feit. Wanneer bovendien het model in overeenstemming met het fi guur genomen wordt, kunnen ook minder slanke dames een slanke indruk maken, Zoo'n afkleedend model toonen wij u hier. De rok met banen, de wjjde mouw met nauwe manchet en de klokkend val lende jabot zijn bijzonder gunstig in dit geval. Benoodigd: 3.125 M. stof van 130 c.m. breed. Het patroon is te verkrijgen/ in maat 50; bovenwijdte 120; taillewijdte 100; heupwijdte 138; Door het al of niet) aanknippen van naden kan men het pa-, troon passend maken voor het eigen fi guur. Eg Dit Favoriet-knippatroon is te 31 gj verkrijgen tegen de prijs van 26 gg 3ü cent (omzetbelasting inbegrepen) 31 31 aan het bureau van dit blad. Da- 31 SI mes! Denkt bij eigengemaakte EB 31 kleeding aan een Favoriet-Knip- EB 1] patroon. Ze voldoen uitstekend EB E0 en zijn goedkoop. Hebt ge reeds EB 33 succes bereikt, zegt het uw vrien- SI EB dinnen en kennissen. Koopt de 3] 31 noodige stof bij onze adverteer- 31 00 ders. EB *1 No. 97. GERARD WITTE Gerard werd 23 Juli 1938 twaalf jaar; hij woont in Ger- ritsland. FEUILLETON 42 Hij nam maar alles wat hem aan stond voor zijn eigen gebruik, ging Eettv na een oogenblik verder. Zelfs vaders meest geliefkoosde bezittingen en brak ze dan soms in een driftbui kapot, zonder later ook maar te zeggen, dat het hem speet. Hij praatte erg oneerbiedig over vader en zelfs tégen hem, en gedroeg zich zoo, dat de dienstboden om hèm weg-1 gingen. Elke paar dagen was er /een; vreeselijke scène over het een of ander,; dat Herbert gedaan had. Ik herinner me„ dat hij eens geld uit vaders brandkast nam en voor zichzelf besteedde en dat vader allerverschrikkelijkst boos werd. Natuurlijk was ik toen nog maar een klein meisje en ik wist toen nog niet alles, wat er omging. Daar zorgde vader wel voor. Hij paste beter op me dan ooit maar hij keek altijd treurig, als hij goe denacht kwam zeggen. Herbert schepte er een biezonder ge noegen in, me te kwellen, ging ze voort,/ met een vage, droeve uitdrukking in haa.' oogen, alsof ze onaangename herinnerin gen wakker riep. Ze zag de gespannen uitdrukking niet op Ruttger's gezicht en lette niet op zijn onderdrukte uitroep van boosheid. Ze ging voort; Hij was er achtergekomen, dat ik erg bang ben voor meikevers. Een glimlachje trilde om Betty's lippen. lk wilde hem de vol doening niet gunnen, me te hooren' VOOR DE JEUGD. NIEUWE PRIJSRAADSELS. Hier volgen de raadsels, die ons tien tal volmaken. Ik verwacht nu jullie op lossingen van de raadsels 51 tot en met 60 voor of op D/insidag 18 October: 57 Een klein riviertje heet wel B- Verander de laatste letter en ik sta op vier poten. 58 Waar veel bomen bij elkaar staan, heb je eens. Laat mijn hoofd weg en ik ben een nuttig dier. 60 Je ziet me in zee; vooral bij slecht weer. Verander mijn voorletter en ik treed op in veel sprookjes; F. 60 Wat niet lelijk is, kan o - zijn. Neem mijn hoofd weg en je vindt mij op Texel in de meestL weiden. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. 67. Toen hij dat raam zo> zag han gen, herinnerde de schimmel zich op eens. hoe hij vroeger in het paardenspel/ onder een hoepel door had moeten dra ven; de meneer, die op zijn rug zat, sprong dan door die hoepel heen, zomaar,, onder het draven door. Bleke Bet dacht nu, dat mijnheer Pimpelmans ook zoiets van plan was en besloot te laten zien, dat hij wist, hoe het hoorde. EEN BLAASPIJP-VLIEGTUIG. Je begint met een kokertje te maken van dun carton. Gebruik daarbij een pot lood en plak de rand goed vast (x x Dan maak je nog zo n kokertje, maar wijder. Je kunt daarvoor een dikker pot lood nemen of het potlood met het eerst, gemaakte kokertje,, waar je een paar velletjes papier om gewonden hebt. Het wijdste kokertje stelt de rong/ van het vliegtuig voor. Het moet aan een kant met een propje gesloten worden. Dan plak je er de vleugels en de staart aan vast, zoals de tekening laat zien. Steek nu het dunne kokertje in de romp van liet vliegtuig en blaas..Wat zaï je vlieg tuig mooi zeilen. Is kop of staart te zwaar, dan kan je door aanlijmen van strookjes papier het evenwicht hersteh len. Hoe lichter materiaal en hoe nauw keuriger je werkt, hoe beter resultaat. 68. Een korte aanloop, een sproi en het paard scheerde rakelings ondt het raam door. Daar had meneer Pim pelmans helemaal niet op gerekend; h sloeg met een vaart tegen het bengelen de raam aan en greep zich vast om ni te vallen. Daar hing onze arme Piinpelmans m zwevende tussen hemel en aarde. En on derwij 1 draafde het paard maar dooi EEN VLEES-ETENDE PLANT. Hebben jullie wel eens gehoord van plant, die vlees eet? De Dionaea is er een. Ze komt voor in de Amerikaan: staten N.- en Z.-Carolina. Haar bladen kunnen zich samenklappen en dat doen ze, wanneer b.v. een insect aangelokt door de rode kleur van vochtafscheiden de haren er op gaat zitten. Fig. 1 laai de aanraking van een strohalm met lit' blad zien; op fig. 2 heeft het blad zier gedeeltelijk om de halm gesloten; 0[ fig. 3 heb je het geheel gesloten blad. Zie je, hoe mooi de sluiting wel is Door een scherp vocht, dat afgescheiden wordt, lost het gevangen insect gedeelte lijk op en dan kan de plant het al voedsel tot zich nemen. nooit, omdat ik zoo bang \^as voor Her bert. Toen ik ouder werd, had ik de vreeselijkste afkeer van hem. Maar einde- delijk kwamen vader en moeder veer eens samen bij me. en zeiden, dat ze me thuis wilden hebben. Mijn stiefmoeder ging met me mee naar mijn kamertje er zei toen, dat ik niet meer bang behoefde te zijn van Herbert, want dat hij nu bijna heelemaal volwassen was en totaal ver anderd en dat hij erg aardig voor me zou zijn. En het zou mijn vader zoovee! plezier doen, als de heele familie weef prettig bij elkaar was. Ik geloofde haai' en zei tegen vader, dat ik graag meegi/H Hij scheen erg gelukkig en zoo kwam weer thuis. De jongens waren allebei van huis, toen ik thuiskwam, en ik be leefde een paar heerlijke weken; enkel zag ik vader nooit alleen. Mijn stief) moeder was ér altijd bij, zelfs als we wi' den gaan wandelen. Maar ze was vriende lijk en ik probeerde mij er in te schikken. Toen werd ik op een keer midden in de nacht wakker van 't geluid van stemmen en begreep, dat de jongens terug waren gekomen van 't kampeeren. Ik bemerkte, dat het volkomen waar was, dat Herbert volwassen was en ver anderd. Hij trachtte me niet meer plagen en te kwellen. Hij poogde me hof te maken, en dat was nog heel w, erger. Ik was nog maar een kind, no geen vijftien. Het vervulde mij met al schuw en nadat hij me eens in 't donker had vastgegrepen en getracht me te kus sen, vroeg ik aan vader, om me toch maar weer naar kostschool terug te laten gaan (Wordt vervolgd.) k schreeuwen. Toen ving hij slakken en stopte die in mijn bed, of hij deed eer) heeleboel oorwormen in mijn hoed, zoo dat ze in mijn haar kwamen, als ik hem opzette. Het waren natuurlijk maar dwaze dingen, maar hij was een voortdurende nachtmerrie voor me. Soms bond hij een draad dwars over de bovengang, waar ik langs moest, als ik 's avonds naar mijn. kamer ging, en als ik dan viel, kwam ik met mijn handen op een verzameling slijmerige padden terecht in het don ker, want hij slaagde er altijd in, het licht juist te doen uitgaan, als ik viel.. En zoo waren er honderden dingen. Zoo'n soort van jongen was hij. En om dat hij wist, dat mijn vader dol op me; was, en hèm niet kon uitstaan, bedacht hij alles, om me in 't geniep te kwellen. Ik kon het mijn vader niet vertellen, om dat hij altijd zoo treurig keek ,als hij. de jongens moest straffen, en mijn stiefmoe der hem dan de vreeselijkste scènes maalde. Op een dag kwam mijn vaden er juist aan, toen Herbert me gevangen*, had en probeerde, mijn krullen af te knippen Ik gaf niet veel om die krullen, maar i k wist, dat vader er erg op gesteld was. Ik begon te schreeuwen. Herbert greep me zóó vast, dat ik dacht, dat ik zou sterven van pijn en kneep zijn groote vingers om mijn hals tot ik bijna stikte en geen geluid meer kon geven- Ruttgers klemde zijn handen ineen, tot zijn knokkels wit werden en deed een uit roep hooren, maar Betty lette er niet op) Er kwam toen een ellendige tijd, en ten slotte werd ik naar kostschool ge stuurd, een heel eind van huis, en daar bleef ik verscheidene jaren. Vader kwam me altijd elke week opzoeken en bleef) minstens een paar uur en dan babbel den we heerlijk samen weer als vanouds. Soms, in de vacanties, bracht hij mijn stiefmoeder mee; ze had dan altijd mooie cadeautjes bij zich en lachte tegen me en liefkoosde me, en zei, dat ze me zoa miste, en dat ik aan mijn vader moest vragen, of ik weer thuis mocht komen en in de stad schoolgaan. Maar dat deed ik PRO 25-0419*

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4